Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa a geny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa a geny
Czy dla każdego człowieka określony masa jest na stałe wpisana w geny? Wiadomo, że ludzie ćwiczący na siłowni i uprawiający sporty stosują często różne diety na masę, odżywki typu kreatyna, gainer i po jakimś czasie daje to efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej. Jednak na jak długo? Czy nie jest tak, że nasze geny prędzej czy później zawsze wygrywają i organizm wraca do swojego rdzennego przedziału masy?

Ja na przykład jestem przeklęty szybką przemianą materii, mogę spożywać więcej kalorii niż przewiduje dzienna dawka, jednak niewiele to daje (próbowałem już w przeszłości). Oczywiście, mogę także kupować różne suplementy, ale przecież nie mogę ich brać w nieskończoność... Są ludzie, którzy mogą jeść i jeść a nie mogą się przebić przez pewną granicę masy, podczas gdy inni wcale się nie wysilają z dietami, jedzeniem 5 posiłków dziennie, a ich masa naturalnie utrzymuje się na wyższym poziomie. Zaczynam się zastanawiać, czy ma sens z tym walczyć, czy też jest to po prostu przysłowiowa "walka z wiatrakami" i najlepiej zaakceptować swoją naturalną masę? Jak myślicie, da się oszukać naturę? :-)
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
Zawsze pozostają sterydy.
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
Do pewnego poziomu można z sukcesem pracować nad swoją wagą/sylwetką, ale pewnego momentu stagnacji nie da się przeskoczyć (niefarmakologicznie).

Różne organizmy mają bardzo odmienne skłonności w tym względzie. Ja z kolei dawno się pogodziłem, że w "normalnych warunkach" nigdy nie zejdę do niskiego BF'u, chyba że przy pomocy katorżniczych metod, które nie są możliwe do praktykowania przez cały czas.


PZDR
  • 0

budo_ziarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FSW

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
Nature jak najbardziej sie da oszukać sięgając np po sterydy tylko pytanie czy warto. Geny określają nasze predyspozycję, to czy będzie nam łatwiej czy trudniej zdobyć i utrzymać masę
raczej nie określają maksymalnego poziomu do jakiego możemy dojść. Pomyśl może coś robisz nie tak, może np za dużo ćwiczysz i nie regenerujesz sie jak należy. Kilka treningów na siłce do tego jakieś treningi sztuk walki to może być za dużo dla twojego organizmu przy aktualnej diecie wypoczynku suplementacji itp tu bym szukał problemu geny nie wyznaczają ci konkretnej granicy.
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny

Geny określają nasze predyspozycję, to czy będzie nam łatwiej czy trudniej zdobyć i utrzymać masę
raczej nie określają maksymalnego poziomu do jakiego możemy dojść.


Niestety określają.
Prawdopodobnie nikt z nas spędzając całe dnie na siłowni, mając nienaganną dietę, morze odżywek, supli i tonę koksu nie zbliżyłby się nawet poziomem do takiego Ronnie Colemana (wiem, że raczej nikogo z nas nie jest to celem - to taki wyraźny przykład :wink: ).


PZDR
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny

Czy dla każdego człowieka określony masa jest na stałe wpisana w geny? Wiadomo, że ludzie ćwiczący na siłowni i uprawiający sporty stosują często różne diety na masę, odżywki typu kreatyna, gainer i po jakimś czasie daje to efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej. Jednak na jak długo? Czy nie jest tak, że nasze geny prędzej czy później zawsze wygrywają i organizm wraca do swojego rdzennego przedziału masy?

Nie, nie jest. Suplementy dzisiaj i różnorodność planów treningowych powoduje, że jeżeli masz dietę (chociażby te kilko cycka kuraka dziennie szamiesz), to będziesz robił systematyczne postępy. SAA czy PH, to tylko droga na skróty - zamiast jebać 2 lata, to po dwóch miesiącach możesz osiągnąć już satysfakcjonującą Cię sylwetkę.
  • 0

budo_ziarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FSW

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
No Skowron z przykrościa muszę się z tobą zgodzić, nie pomyślałem o tym w ten sposób. Ale nie ma sie co dołować słaba genetyką, praktycznie każdy z ćwiczących na siłce może wycisnąć z siebie coś ponad obecny stan tylko zależy jak bardzo im zależy no chyba że ktoś chce być większy od Collemana no to faktycznie ma problem.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny

Czy dla każdego człowieka określony masa jest na stałe wpisana w geny? Wiadomo, że ludzie ćwiczący na siłowni i uprawiający sporty stosują często różne diety na masę, odżywki typu kreatyna, gainer i po jakimś czasie daje to efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej. Jednak na jak długo? Czy nie jest tak, że nasze geny prędzej czy później zawsze wygrywają i organizm wraca do swojego rdzennego przedziału masy?

Nie, nie jest. Suplementy dzisiaj i różnorodność planów treningowych powoduje, że jeżeli masz dietę (chociażby te kilko cycka kuraka dziennie szamiesz), to będziesz robił systematyczne postępy. SAA czy PH, to tylko droga na skróty - zamiast jebać 2 lata, to po dwóch miesiącach możesz osiągnąć już satysfakcjonującą Cię sylwetkę.

panie gdziez to ph do saa porownywac :roll:
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
Jak to gdzie?
Przecież to praktycznie jedno i to samo.
Podobne rezultaty, podobne skutki uboczne. Jedyna większa różnica to nazwa - bardziej w charakterze chwytu marketingowego.


PZDR
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
co to PH i SAA?
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
Prohormony i sterydy androgenno anaboliczne.


PZDR
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
PH podnosi lekutko tescia pomaga zwiekszyc sile wytrzymalosc za to SAA daje 5 razy mocniejszy efekt plus waga rosnie szybko w krotkim czasie a po PH nie.w dodatku cykl na PH trwa 21 a na
SAA przynajmniej 2 i pol miesiaca.niespodziewalbym sie zadnych negatywnych skutkow ubocznych po
PH.no ale jeszcze moglby sie ktos wypowiedziec znajacy sie na tym bo to ciekawe.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
żadnych negatywnych skutków ubocznych? a wątroba?
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
nie mowie ze jest bez znaczenia lykanie tych kapsulek.tylko pytanie jest w jakim stopniu to ja obciaza i czy kogos to dopadlo w ogole.
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
Nie zgadzam się.

Są różne prohormony (też te mocniej podnoszące poziom teścia, tak samo blokujące jak koks) i rózne rodzaje sterydów.


Granic obecnie między nimi nie ma szczególnie znaczących. Zwłaszcza, że różne prohormony różnych firm wyrastają jak grzyby po deszczu i znikają równie szybko - nie wiadomo co tak na prawdę jest w środku. Stąd opinie o różnej "mocy" jednego produktu w zależności od partii.

Osobiście nigdy nie miałem ani z jednym ani z drugim do czynienia, ale bazuję na tym co słyszałem/czytałem od paru osób obeznanych w temacie. Jeśli ktoś ma wątpliwości może poczytać o tym na esfede czy beefie - linków wkleić nie mogę - regulamin (chociaż też opinie bywają różne).

Reasumując PH = doping. Mimo, że PH miały być teoretycznie łagodniejszą formą SAA to granice między nimi się zacierają.

PZDR
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
moze tak byc ale ja bym niedramatyzowal.i wiadomo PH firmy z hondurasu bym niepolecal :wink:
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny

no pewnie ze sa mocniejsze i rozne bo teraz jest technika na coraz wyzszym poziomie.
dlatego jest dobrana w miare ilosc stezenia w tym srodku zeby dzialala a nie szkodzila.tak skomponowana i dobrana i niewytwarzana sposobem starodawnym jak stare leki tylko tak zeby nie szkodzic.wszystko w nadmiarze szkodzi bo moze w tym sek.


To trochę inaczej i podobnie jak w przypadku SAA.

SAA to przecież lekarstwo. Na "ulotkach" są dawki stosowane w celach leczniczych. Jednak w celach, że tak powiem "kulturystycznych" stosuję się wyższe dawki, które wiążą się z wyższą szkodliwością.

Z kolei producenci PH w obawie przed sądami itp itd na etykietach podają stosunkowo niskie dawki (które nie powoduję skutków ubocznych, a jeśli już to nie wielkie). Tylko, że tutaj jest tak samo - dawki "etykietowe" nie klepią, więc stosuje się większe.

Tak więc pozostaje wybór
1) niskie dawki, niska skuteczność, niskie ryzyko skutków ubocznych
2) wyższe dawki, wyższa skuteczność no i większe prawdopodobieństwo skutków ubocznych
3) rice and chicken, rice and chicken i to wszystko :wink:


PZDR
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
jesli leca na nieswiadomosci konsumentow to nieladnie.tylko czy takie firmy jak universal ryzykowaly by pozniej ewnetualne wyplaty odszkodowan i szarganie opini?
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny

jesli leca na nieswiadomosci konsumentow to nieladnie.tylko czy takie firmy jak universal ryzykowaly by pozniej ewnetualne wyplaty odszkodowan i szarganie opini?


Nie chodzi o nieświadomość tylko właśnie o świadomość na temat działania konkretnych dawek.

Firma X wypuszcza na rynek PH, na etykiecie zaleca łykać powiedzmy 3 tabsy dziennie. To dawka bezpieczna, zalecana przez producenta i nie dająca powodów by mieć do nich pretensje/żal/roszczenia o odszkodowanie itp.

Tyle, że potencjalni klienci dobrze wiedzą, że takie dawki nie działają bo są spisywane jedynie "pod publiczkę" i zamiast 3 łykają 10 tabsów.

Firma ma zysk, sprzedaje swoje produkty, nie obawia się o zdrowie klientów "bo oficjalnie zalecali bezpieczne dawki", a klient ma łatwo dostępne, legalne, mocne środki. Niestety tak to często wygląda.


Nie wiem jak jest konkretnie z Universalem bo aż tak dokładnie w temacie nie siedzę. Chociaż nie pamiętam bym spotkał się ze szczególną sympatią do PH tej firmy. Są inne, mocniejsze, bardziej na topie i nierzadko produkowane przez firmę-krzak.


PZDR
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a geny
czyli niema co przginac z iloscia.universal wypuscil serie srodkow z logiem animal i tam sa miedzy innymi PH w saszetkach takie kompleciki kapsulek zmkniete szczelnie.zalecana dawka jeden pakiet dziennie 21 szaszetek na 21dni.nie jest to luzem i jest dokladmnie wydzielona dzienna dawka.jak ktos skruci se cykl z 21 na 4 dni polknie 5 saszetek dziennie to mu zaszkodzi zapewne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024