Skocz do zawartości


Zdjęcie

Soczewki a SW!?!?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Soczewki a SW!?!?
koledzy i koleżanki,
prosze o opinie dotyczące używania soczewek kontaktowych w czasie treningów, sparingów.
czy to w ogóle mozliwe? czy nie ma niebezpieczeństwa dla zdrowia? dodam iż trenuję zarówno parter jak i stójkę, i to całkiem mocno, tzn sparingi mam często, zatem czy przy uderzeniach soczewka nie wylatuje?
nie mam aż tak dużej wady wzroku (ok 2,5 dioptrii minus) ale powiem szczerze że kiedy zdejmę pingle to sporo czasu wzrok mi sie "przyzwyczaja", nie jest to zbyt komfortowe..
czekam na opinie!?
pzdr
  • 0

budo_yamatano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
Wypadają ;/
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
Jakiekolwiek uderzenie czy obtarcie powoduje przesunięcie się soczewki. Kilka razy zdarzyło mi się, że soczewka po prostu wypadła.
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
fuck.. czyli nie ma opcji?
ew operacja korygująca?...
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
moj trener mial taka operacje korygujaca i jest bardzo zadowolony z ta drobna roznica ze on mial potrzezna wade w wzroku a twoja to prawie nic;p sciagaj troche wczesniej okulary przed treningiem moze to pomoze.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?

fuck.. czyli nie ma opcji?
ew operacja korygująca?...


jest opcja: musisz być szybszy niż przeciwnik ;)

co do operacji, zorientuj się, jak długa przerwa czekałaby Cię po zabiegu - może to być nawet kilka miesięcy bez treningów
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
przy takiej wadzie nie ryzykuj korekcji laserowej, może zniszczyć wzrok, czasem sie udaje czasem nie.
Mi zawsze wypadały a z moją wada jak wypadły to niestety ciężko cokolwiek zoabczyc co praktycznie uniemożliwiało walkę. Teraz mam soczewki tzw ortokorekcyjne, zakładam na noc w dzień sciagam i cos tam widze, dzięki nim moge walczyc ale normalnie bez okularów sie nie obejdzie, a w nocy nawet w okularach praktycznie nic nie widze, bo do nie do końca skorygowanej wady soczewki przez zniekształcenie rogówki wywołały jeszcze astygmatyzm. Wiec ewentualnie możesz tego spróbować podobno niektórym koryguje bez efektów ubocznych ale w odróznieniu od korekcji laserowej te skutki uboczne sa w dowolnym momencie odwracalne ,przynajmniej mam taką nadzieje..;)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
A na pewno macie dobrze dobrane te soczweki? Moze sa za duze albo za male. Trza poeksperymentowac z roznymi rodzajami, firmami i krzywiznami soczewek. Wiadomo, ze najlepsze sa jednorazowe, bo najciensze (dobrze sie przez to dopasowuja) i najzdrowsze dla oka, ale z drugiej strony najdrozsze. Ja uzywam dwutygodniowych Acuvue Oasys Johnson&Johnson i na moim oku trzymaja sie nawet jak cos mi do niego chlapnie na plywalni. Jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby mi taka soczewka wypadla. Tylko raz przy miesiecznych soczewkach jak nosilem dluzej niz trzeba, ale wtedy to one byly juz strasznie sztywne i duzo grubsze od dwutygodniowych.
/Edyta/ Korekcja laserowa polega na ponacinaniu rogowki tak zeby ona zrastajac sie ponaciagala odpowiednio, przez co lepiej widzimy. Niemniej jednak osoby o duzej krotkowzrocznosci maja slabsze siatkowki, ktore moga sie odkleic przy duzym wysilku. Operacja tego nie koryguje.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
nie chodzi o siatkówke tylko o to ze ta operacja nie wychodzi i czesto powoduje to co u mnie zrobiły soczewki ortokorekcyjne+ jeszcze problemy dodatkowe wysychanie, zakażenia itp dzięki za taka operację po ktorej masz spieprzony wzrok gorzej niż był a z netu wiem ze czesto się tak kończy
co do soczewek moze spróbuj mnie okulista w dobrym gabinecie jak mi dobierali okulary do tych ortokorekcji mówił ze dobraliby mi soczewki tak zeby nie wypadały ale nie wiem, mi zawsze wypadały i dlatego mam te na noc
  • 0

budo_wańka
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
Mnie również nie zdarzyło się, co by mi soczewka wypadła podczas uprawiania sportu i nie tylko. Zdarzyło mi się nie raz, że dość duża "siła uderzeniowa" została skierowana na moje oko i obeszło się bez zguby soczewki. Co więcej, zdarzyło mi się nurkować w soczewkach i też wyszłam z tego cało.

Myślę, że właśnie dobre uwodnienie soczewki i odpowiedni promień krzywizny, jak to zostało wspomniane wyżej odgrywają ważną rolę... Lepiej zainwestować w te, które nosi się krócej... Ja noszę soczewki miesięczne firmy Bausch & Lomb (soflens 59)- dla mnie są rewelacyjne, do tego dobry płyn i jest git. Dodatkowo stosuje krople nawilżające, myślę, że to też wiele daje.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?

Ja noszę soczewki miesięczne firmy Bausch & Lomb (soflens 59)- dla mnie są rewelacyjne, do tego dobry płyn i jest git. Dodatkowo stosuje krople nawilżające, myślę, że to też wiele daje.

Bo jezeli soczewka ma sie dobrze trzymac to oprocz dopasowania musi byc elastyczna, coby mogla dobrze sie dopasowac do galki ocznej i ewentualnie razem z nia odksztalcac a nie wyskakiwac.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
Jeżeli soczewki są dobrze dobrane to tylko sporadycznie zdarzy się, że wypadną. I to w takich sytuacjach jak przetarcie oka, wbicie palów w oczy i inne manipulacje.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
Dokładnie tak. Grałem w soczewkach w kosza, nogę siatkę itd i chyba raz się zdarzyło, że podczas gry w kosza mi spadły.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
Ja noszę 3 miesięczne Bausch & Lomb . Jeszcze nigdy mi nie spadły nawet na basenie . Trochę mnie wkurwia jak mi się podwiną na oku albo gdzieś się schowają :P , wkurwiające uczucie i ciężko mi to potem na treningu naprostować ;) . Ale soczewki zawsze na plus oceniam . Nie mam na razie alternatywy .
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
mam -2 i nie widzę problemu :)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
Przy minus 4 nic uż nie będziesz widział :) :) :)
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soczewki a SW!?!?
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024