Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama IKF - Oyama WOKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Ja sie tlko dziwie ze instrktorzy starej ekipy jak Poul toleruja takie nadanie danow tym co nie majom pojęcia o Oyama. A;le dany maja


Przykłady kto i kiedy zdał na dana nie mając odpowiednich umiejętności?


Egzamin przeprowadzany jest przez S. Oyamę. Zanim zawodnik zostanie dopuszczony do egzaminu mistrzowskiego najpierw J. Dyduch musi zobaczyć co potrafi i dopuścić go do egzaminu. Potem uczestnicy przyszłego egzaminu zobowiązani są do udziału w seminariach, po to własnie by ktoś kto nie ma wystarczających umiejętności nie zmuszał S.Oyamy do negatywnej oceny jego egzaminu. Po co byłaby ta cała procedura gdyby dopuszczano do egzaminu każdego partacza?
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Zastanawiam sie czemu przypierniczacie sie akurat do Oyama IKF?
Czemu nie przyczepicie sie do ktoregos z IKO? Do kiepskich instruktorow? Do sensei, ktorzy przeskoczyli z jednego "jedynego slusznego" Kyokushin do innego - "tym razem tego prawdziwego"? Przy czym wsrod przyczyn tej peregrynacji byly m.in.nizsze skladki czlonkowskie, mozliwosc zostania branch chief, promocyjna cena na kolejny dan. Czemu nie przychrzanicie sie do niedouczonych sempai prowadzacych treningi (ich efekty czasem widuje sie w SOR). Czemu nie budzi w was odrazy prowadzenie egzaminow na stopnie mistrzowskie przez polskich instruktorow - przeciez w wydaniu Oyama IKF taki event byl by niedopuszczalny, skoro nawet stopnie nadane przez S.Oyame traktujecie z podejrzliwoscia.
Ahhh - no i prezentowana tak czesto "chec wspolpracy" - czyli np.przyjazd na zawody innej organizacji, oberwanie ciezkiego lomotu i podsumowanie wycieczki utyskiwaniami na "stronicze sedziowanie, nieczysta walke, stronniczosc organizatora".

I czemu tak was absorbuje poddzial w Oyama karate:tylko w ciagu ostatnich lat organizacji Kyokushin przybylo w Polsce kilka organizacji kilka - w wiekszosci dysponuja kilkoma klubami, garstka dzieciakow na sekcji, kilkoma naprawde obiecujacymi zawodnikami, kilkoma tonami aspiracji i hektolitrem zolci, ktorym pluja na tych, ktorzy ciezka praca zdolali cos zbudowac.
Na calym swiecie organizacji Kyokushin jest kilkanascie - kazda jest "world", kazda zostala stworzona "z potrzeby poszukiwania nowej drogi rozwoju" albo "celem zachowania tej jedynej, prawdziwej drogi Kyokushin", czesto przyczyna ich utworzenia byla kasa lub niesnaski pomiedzy wlodarzami.

Jesli chcecie lac pomyje - to lejcie je na wszystkich, ktorzy zasluguja na nie wg waszych standardow.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin nie irytuj sie tak ,po trochu sam rozpoczales ta dyskusje mowiac swiadomie lub nie nieprawde i dalej w nie tkwisz. Wiec ja dalej bede drazyl temat. W ktoryms z postow napisales (nie chce mi sie szukac ale jak sie uprzesz to Cie zacytuje) ze egzaminy przeprowadzone przez J.D. byly dokonczeniem egzaminu prowadzonego przez Soshu S.Oyama ale na stronie IKF jest napisane, egzamin skladal sie z kihon,kata,temashiwari i kumite wiec co mial jeszcze sprawdzac Shigeru? Po moim odejsciu z Oyama Karate wporowadzono cos jeszcze do testow? Co do tego ze nie dostaje sie danow za darmo tez sie mylisz :oops: znam taka osobe osobiscie :wink: Kirin tez kiedys bylem podobny do Ciebie, wierzylem w jedna jedyna prawde przekazywana z dojo na Stalowym. W 2003 podczas egzaminu na 3 dan nawiazalem blizszy kontakt z sensei Go Harada i sensei Kaito (oprowadzalem wraz zona i po Krakowie, pomagalem w organizacji noclegu, spali w hotelu w ktorym pracowala moja zona) widzialem z jakim szacunkiem traktowali Soshu (Kaito byl uchi-dashi) w chwili gdy oni zostali przy Y.Oyama zainteresowalem sie dlaczego i zaczalem drazyc temat. Kirin jesli wypowiadasz sie o IKF sprawdz dokladnie informacje,popytaj ludzi pogadaj na zagranicznych forach i wtedy pisz bo przynosisz wiecej strat IKF niesprawdzonymi informacjami, beda sie one za Toba wlec, a ze jestes na tym forum nieformalnym rzecznikiem tej organizacji idzie to na konto IKF Oyama.Pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Kirin nie irytuj sie tak ,po trochu sam rozpoczales ta dyskusje mowiac swiadomie lub nie nieprawde i dalej w nie tkwisz.


Poul - odpusc prosze: przyznalem juz, ze zwyczajnie umknal mi motyw z dokonczeniem egzaminow. Zapeniam Cie, ze nie bylo to celowe i nie mialo na celu wprowadzenie nikogo w blad :oops:

W ktoryms z postow napisales (nie chce mi sie szukac ale jak sie uprzesz to Cie zacytuje) ze egzaminy przeprowadzone przez J.D. byly dokonczeniem egzaminu prowadzonego przez Soshu S.Oyama ale na stronie IKF jest napisane, egzamin skladal sie z kihon,kata,temashiwari i kumite wiec co mial jeszcze sprawdzac Shigeru? Po moim odejsciu z Oyama Karate wporowadzono cos jeszcze do testow?


We wspomnianych przypadkach konczenia egzaminow przed wyznaczonym instruktorem dopuszczone przyczyna takiego postepowania byly jedynie NIEWIELKIE odchylenia w POJEDYNCZYCH elementach egzaminu. Oczywiscie kumite w gre tu nie wchodzi.

Co do tego ze nie dostaje sie danow za darmo tez sie mylisz :oops: znam taka osobe osobiscie :wink:


Wspominane "dany za darmo" - pod tym haslem widze jedynie dany honorowe, ktorych specyfike omawialem juz na tym forum. Jesli posiadasz jakies szersze info na ten temat ot bede wdzieczny za podzielenie sie ta wiedza - sugeruje priv. Piszesz, ze znasz tych ludzi osobiscie, wiec nie powinienes miec problemow z podaniem personaliow.

Kirin tez kiedys bylem podobny do Ciebie, wierzylem w jedna jedyna prawde przekazywana z dojo na Stalowym.(...)Kirin jesli wypowiadasz sie o IKF sprawdz dokladnie informacje,popytaj ludzi pogadaj na zagranicznych forach i wtedy pisz bo przynosisz wiecej strat IKF niesprawdzonymi informacjami, beda sie one za Toba wlec, a ze jestes na tym forum nieformalnym rzecznikiem tej organizacji idzie to na konto IKF Oyama.


Przekazywane przez siebie dane czerpie z KILKU zrodel - krajowych i zagranicznych. W role rzecznika Oyama IKF prosze mnie nie ubierac. Rozumiem, ze moje obstawanie przy federacji, ktorej jestem czlonkiem kaze wszystkim odbierac moje poglady niemal jak l"linie polityczna" IKF. Bedac od kilku lat czlonkiem tego forum wiem, jak bardzo moze to zaszkodzic organizacji i tworzacym ja ludziom: pewien uzytkownik tego forum swoim buractwem skutecznie zatruwal, zatruwa i prawdopodobnie bedzie zatruwal obraz K-Kan - wlasnie dlatego, ze swoje toksyczne rzygi mieszal z pieniami na czesc KKan. Bardzo nie chce sprawic Oyama IKF podobnego "prezentu".

W 2003 podczas egzaminu na 3 dan nawiazalem blizszy kontakt z sensei Go Harada i sensei Kaito (oprowadzalem wraz zona i po Krakowie, pomagalem w organizacji noclegu, spali w hotelu w ktorym pracowala moja zona) widzialem z jakim szacunkiem traktowali Soshu (Kaito byl uchi-dashi) w chwili gdy oni zostali przy Y.Oyama zainteresowalem sie dlaczego i zaczalem drazyc temat. Pozdrawiam


Do jakich wnioskow doszedles drazac ten temat?
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Odpowiem na priva. :lol:
  • 0

budo_mirk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
ja tez poposzę na priva
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
:lol:
  • 0

budo_benio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Wczoraj slyszalem , ze czolowi zawodnicy Oyama z Oraczko na czele wystepuja w knajpach
Gdzie robia pokazy . I tak sobie pomyslalem , ze jak karate wychodzi z dojo i wchodzi do
Knajp to chyba cos tu nie gra,
Co o czyms takim myslicie ?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Wczoraj slyszalem , ze czolowi zawodnicy Oyama z Oraczko na czele wystepuja w knajpach
Gdzie robia pokazy . I tak sobie pomyslalem , ze jak karate wychodzi z dojo i wchodzi do
Knajp to chyba cos tu nie gra,
Co o czyms takim myslicie ?


ze niby co nie gra? masz cos przeciwko karate czy przeciwko knajpom? czy moze karate w dyskotekach?
jak maja dobrze zaplacone to trzeba robic.
Zrobilem takich pokazow dziesiatki - ma festynach z piwem, dniach Bytomia, Siemianowic, Myslowic..., centrach handlowych M1 i innych, salonach samochodowych, stadionach pilkarskich, dyskotekach, imprezach Big Star party z telewizja wlacznie, promocjach odziezowych Reportera (cala seria -przez dwa lata). wszystko za kase.
Mialem kilka agencji, ktore mnie wrzucaly wprogram roznych imprez i placily na tyle ze bylo to interesujace. Mialem zrobiony ladny folder i nawet sie reklamowalem. Problem byl gdzie indziej. Np. Z Reporterem mialem kilka tygodni pod rzad, co piatek i sobota dzien po dniu pokazy. Trzeba sie produkowac tameshiwari, troche powalczyc, po 6-8 tygodniach wygladalem tak jakbym co tydzien startowal w zawodach. zombie. Ale zabawa byla zawsze na poziomie.
Ostatni pokaz robilem w Hotelu Marriott w Warszawie na jakiejs kotletowej imprezie - pokaz kuchni dalekiego wschodu. Ta wyjatkowo nie za kase, ale za sam udzial w imprezie, ktora prowadzil "Skiba". Bylo super.

Gratuluje pomyslu i powodzenia.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Wczoraj slyszalem , ze czolowi zawodnicy Oyama z Oraczko na czele wystepuja w knajpach
Gdzie robia pokazy . I tak sobie pomyslalem , ze jak karate wychodzi z dojo i wchodzi do
Knajp to chyba cos tu nie gra,
Co o czyms takim myslicie ?


Odroznij gale od pokazu w knajpie. :wink:
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Wczoraj slyszalem , ze czolowi zawodnicy Oyama z Oraczko na czele wystepuja w knajpach
Gdzie robia pokazy . I tak sobie pomyslalem , ze jak karate wychodzi z dojo i wchodzi do
Knajp to chyba cos tu nie gra,
Co o czyms takim myslicie ?


ze niby co nie gra? masz cos przeciwko karate czy przeciwko knajpom? czy moze karate w dyskotekach?
jak maja dobrze zaplacone to trzeba robic.
Zrobilem takich pokazow dziesiatki - ma festynach z piwem, dniach Bytomia, Siemianowic, Myslowic..., centrach handlowych M1 i innych, salonach samochodowych, stadionach pilkarskich, dyskotekach, imprezach Big Star party z telewizja wlacznie, promocjach odziezowych Reportera (cala seria -przez dwa lata). wszystko za kase.
Mialem kilka agencji, ktore mnie wrzucaly wprogram roznych imprez i placily na tyle ze bylo to interesujace. Mialem zrobiony ladny folder i nawet sie reklamowalem. Problem byl gdzie indziej. Np. Z Reporterem mialem kilka tygodni pod rzad, co piatek i sobota dzien po dniu pokazy. Trzeba sie produkowac tameshiwari, troche powalczyc, po 6-8 tygodniach wygladalem tak jakbym co tydzien startowal w zawodach. zombie. Ale zabawa byla zawsze na poziomie.
Ostatni pokaz robilem w Hotelu Marriott w Warszawie na jakiejs kotletowej imprezie - pokaz kuchni dalekiego wschodu. Ta wyjatkowo nie za kase, ale za sam udzial w imprezie, ktora prowadzil "Skiba". Bylo super.

Gratuluje pomyslu i powodzenia.


No idniosles sukces . Masz fajna organizacje. :D
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

No idniosles sukces . Masz fajna organizacje. :D


zgadza sie odnioslem sukces, ale gdzie mi tam do twojej wielkiej, prawdziwej, japonskiej organizacji.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
no właśnie gdzie ? w Polsce może tak ale w świecie juz trochę gorzej może są na trzecim miejscu po względem skupionych krajów po shin i IFK ale wyprzedzili już IKO
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

no właśnie gdzie ? w Polsce może tak ale w świecie juz trochę gorzej może są na trzecim miejscu po względem skupionych krajów po shin i IFK ale wyprzedzili już IKO


widze, ze wyscigi i walka o wskaznikisiedza w waszych glowach mocno.
Korda i Sandokan. Ja jestem po czterdziestce i mnie konkursy " kto ma wiekszego" juz nie rajcuja, zostawiam to wam.
Musze przyjac za fakt, ze wasz osobisty rekord w karate jest mizerny,totlumaczy wasze wyjazdy z tekstami, ktore rajcuja tylko malolatow.
Zamaist tego, chetnie bym sie spotkal z wami, przy okazji, na ubitej ziemi i dal wam troche do myslenia.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
nie rozumiem w czym problem i nadal twierdze ,że nasze IKO jeszcze się pozbiera i odniesie sukces
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

nie rozumiem w czym problem i nadal twierdze ,że nasze IKO jeszcze się pozbiera i odniesie sukces


to ze nie rozumiesz przestalo juz kogokolwiek dziwic. piszesz ze IKO sie pozbiera czyli co? chcesz powiedzec ze lezy czy jest w rozsypce?
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

nie rozumiem w czym problem i nadal twierdze ,że nasze IKO jeszcze się pozbiera i odniesie sukces


to ze nie rozumiesz przestalo juz kogokolwiek dziwic. piszesz ze IKO sie pozbiera czyli co? chcesz powiedzec ze lezy czy jest w rozsypce?


ma chwilowe problemy o których nie chcę pisać
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
A czy ktoś może podać jakie są realne szanse żeby obalić patent Andrju Dyducha na znaki i żeby prawdziwe Oyama Karate weszło do Polski?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Wystarczyłoby że ktoś podpisałby kontrakt z Yasuhiko Oyamą na prowadzenie WOKO w Polsce tak mi sie wydaje
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
@Łyba to by niczego nie zmieniło. Nie ma żadnego problemu z wejściem WOKO do Polski, ale jeśli chcieliby używać swoich (zastrzeżonych w Polsce) znaków to musieliby uzyskać pozwolenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024