Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama IKF - Oyama WOKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Oyama IKF - Oyama WOKO
Jestem zdania że trenerzy i zawodnicy Oyama Karate stracili na braku możliwości współpracy z Oyama WOKO . Przedewszystkim niema trzonu Oyama Karate w organizacji to jest około 20 ośrodków w USA oraz 20 w Japoni ,oraz brak możliwości współpracy z Yasuhiko Oyama . Kirin pisał o kanapowych organizacjach działających w Polsce :wink: zobacz sobie jacy sensei i shihan działają np. w ShinKyokushin , Kyokushin Union , Kyokushin IFK a jacy tworzą Branch Chieff Oyama IKF w poszczególnych krajach :wink: większość znich jest bardz krótko w Oyama Karate i można zakładać że dopiero wchodzą w ten system...... nie są to eksperci od Oyama Karate .Porównując obozy szkoleniowe np.ShinKyokushin Bułgaria Primorsko a obóz Oyama IKF Darłowo jaki zastrzyk wiedzy który oferuje :?: A powoływamie się na współprace np. z Światową Organizacją Kanreikai oraz zdobyte medale w Pucharze Świata tej organizacji :?: :wink
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
A moze Poul podac jakie byly warunki kontratu od Y. Oyamy dla Polski. Bo cos mi sie zdje ze to ze drogo to sciema Dyducha .
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

jacy tworzą Branch Chieff Oyama IKF w poszczególnych krajach :wink: większość znich jest bardz krótko w Oyama Karate i można zakładać że dopiero wchodzą w ten system...... nie są to eksperci od Oyama Karate .Porównując obozy szkoleniowe np.ShinKyokushin Bułgaria Primorsko a obóz Oyama IKF Darłowo jaki zastrzyk wiedzy który oferuje :?: A powoływamie się na współprace np. z Światową Organizacją Kanreikai oraz zdobyte medale w Pucharze Świata tej organizacji :?: :wink


Rosjanie, Lotysze, Estonczycy, Litwinie, Bialorusini, Ukraincy - uwierz mi: sa w Oyama Karate od dawna i sa to NAPRAWDE doswiadczeni karateka. Jesli chodzi o "nowe nabytki" - pamietajmy, ze Oyama IKF dziala BARDZO krotko. Biorac pod uwage ta krotka dzialalnosc ciezko jest nie zauwazyc, ze rozwijamy sie bardzo dynamicznie.

Oboz IKF w Darlowku - tutaj mylisz pojecia: to NIE JEST oboz szkoleniowy. To letni oboz rekreacyjny - dla dzieci i mlodziezy. Jesli jednak chcesz porownywac waszych karateka z naszymi uroczymi berbeciami - prosze cie uprzejmie :)

Wspolpraca z KanReiKai: my przynajmniej CHCEMY WSPOLPRACOWAC z innymi organizacjami - wam zycze milego, panierowanego samozadowoleniem gnusnienia we wlasnym sosie.

A moze Poul podac jakie byly warunki kontratu od Y. Oyamy dla Polski. Bo cos mi sie zdje ze to ze drogo to sciema Dyducha .


Podobna "scieme" slyszalem kiedys z ust karateka "zaciagajacych sie " do KKan: "tansze egzaminy...nizsze skladki..." Wybacz, ale jesli ktos chce cie zgnoic finansowo to model wspolpracy wymaga przedefiniowania.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
z Kyokushin-Kan nie jest :wink: . Jedno warto podkreślić że imprezy sportowe takie jak ostatnie MŚ na Wegrzech poziom conajmniej wysoki :wink: co do Kanreikai to jest jak dla mnie Seitedo 2 :D facet ma 3 kluby w USA i ogłosił się Kancho :wink: przyznasz Kirin że to poważne zachowane nie jest :wink: nazywanie zawodów Kanreikai Pucharem Świata to jest przegięcie :wink: Jeśli w Kyokushin-Kan są tańsze egzaminy i składki to bardzo dobrze i wreszcie normalna sytuacja :wink: nienormalna i patologiczna sytuacja za egzaminy płaci się chorendalne stawki :!: doprowadzi to do sytuacji gdzie trenować tylko bęndą osoby z bogatych rodzin :!: czy oto chodzi karate dostępne tylko dla biznesmenów , osoby z biednych w dupe kopnąć :!: W Brazilijskim Jiu-Jitsu za promocje na wyższy stopień egzaminator nie pobiera wogle opłat :wink: i ma się dobrze BJJ
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Jedno warto podkreślić że imprezy sportowe takie jak ostatnie MŚ na Wegrzech poziom conajmniej wysoki :wink:


szkoda, ze Polacy nie nadazyli za tym poziomem - po starcie w Oyama TOP narzekali,ze inne organizacje byly faworyzowanie, ze sedziowie nie teges. ciekawe na kogo teraz bedizecie sie skarzyc :wink: Przyznaje jednak, ze zawody byly naprawde swietne, wielu wysokiej klasy zawodnikow. GRATULACJE!

co do Kanreikai to jest jak dla mnie Seitedo 2 :D facet ma 3 kluby w USA i ogłosił się Kancho :wink: przyznasz Kirin że to poważne zachowane nie jest :wink: nazywanie zawodów Kanreikai Pucharem Świata to jest przegięcie :wink:


Dla scislosci: ten facet przez wiele lat byl jednym z czolowych instruktorow WOKO, kluby ma w USA, Kanadzie i Izraelu, wspolpracuje nie tylko z Oyama IKF. Zanim zaczniesz go oceniac sprobuj zetrzec sie z wyszkolonymi przez niego zawodnikami - pogadamy.
Krytykowanie turnieju, na ktorym sie nie bylo, w ktorym sie nie walczylo - TO jest przegiecie. Troche taktu, pokory i rzeczowosci w krytyce.Wy organizujecie w Polsce reklamowanych jako "prestizowe"czy "miedzynarodowe" - podczas gdy tak naprawde...no coz...

Jeśli w Kyokushin-Kan są tańsze egzaminy i składki to bardzo dobrze i wreszcie normalna sytuacja :wink: nienormalna i patologiczna sytuacja za egzaminy płaci się chorendalne stawki :!: doprowadzi to do sytuacji gdzie trenować tylko bęndą osoby z bogatych rodzin :!: czy oto chodzi karate dostępne tylko dla biznesmenów , osoby z biednych w dupe kopnąć :!:


W Oyama karate kilkakrotne zwiekszenie oplat za egzaminy bylo jedna z POMNIEJSZYCH przyczyn oderwania sie Oyama IKF od WOKO - jednak nasz przypadek uznajesz za patologiczny a KKan wychwalasz pod niebiosa. Stosowanie podwojnych standardow podkopuje wiarygodnosc twojej argumentacji.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
inhetos reinkarnacja karatekai i MT w jednym nie czepiaj sie oyama kirin jest gośc i dobrze pisze bo to Jan D zaraz .
inhetos zaraz będziesz napiętnowany za atak na oyama jednyne słuszen karate w Polsce takl nie wolno Kirin ma rację jak nie chcesz nie musisz płacic i zdawać w ich karatete oyama w Polsce. Możesz jechac do USA i zdać w NY. Kocham Polskę za ten dziwny układ i powiem jedno polak potrafi. Na koniec zabraniem Ci inhetos ataku na Oyama Polska i IFK :cry:
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin jesli mozesz to podaj mi prosze o ile wzrosly oplaty za egzaminy w W.O.K.O. i w ktorym punkcie kontraktu jest to napisane. :oops:
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
mowilem ze z tymi niby wysokimi opatami to sciema :)
Poul napisz im jak to naprade wyglada jak jest w kontrakciie . Wiadomo ze chodzi o kase ale nie dla Y. Oyamy he he he. :oops:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin ty piszesz odrzeczy próbujesz porównać poziom MŚ Kyokushin w Budapeszcie gdzie startowało kilkuset zawodników z Pocharem Świata Kanreikai z udziałem garstki zawodników i to nie pierwszo ligowych :wink: trenowałem w klubie Oyama w Toruniu jak dla mnie zamało możliwości rozwoju dlatego odeszłem. :wink: Jedyną osobą która osiągneła sukces z tego klubu był Paweł Klimkiewicz gdy odszedł do MMA w tylko że zmienił trenera początkowo szkolił go Sebastian Słowek z Poznania klib MMA BJJ Alliance notabene też trener niegdyś Oyama . Zobacz jak rozwinął się Sebastian Słowek z Poznania po odejściu z Oyama :wink: Radek Kulikowski Warszawa po przejściu do Enshin :?: organzują seminaria z Kancho Ninomiya jego zawodnicy startują w legendarnym Sabaki Challenge :!: nie w Kanreikai turnieju Krzak :!: Po odejściu z Oyama jak jest możliwy szerszy rozwój......
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
kurcze senseacyjne informacje co się wyprawie w tej firmie O.K. :cry:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Nie wiem po co to kolejne publiczne biczowanie Oyama, żadna organizacja nie jest w pełni doskonała, dziwi mnie tylko dlaczego zawsze IFK jest biczowana przez ludzi, których w tej organizacji nie ma :o
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Witaj Lyba, nie mam zamiaru biczowac IKF Oyama ale wlaczam sie w rozmowe kiedy ktos zachacza o W.O.K.O. nie majac o tej organizacji zielonego pojecia (patrz Kirin) Bylem w W.O.K.O. 13 lat do IKF zostalem wcielony jak do wojska bez prawa wyboru organizacji w ktorej chcialem trenowac Oyama Karate. Rozmawialem z saiko shihan Y.Oyama przez dlugi czas utrzymywalismy kontakt e-mail i listowny mam od niego ksiazki i materialy szkoleniowe (czy Kirin zrobil ktoras z tych rzeczy?) Jesli nie niech nie opowiada o pazernosci saiko shihan poki ktos z IKF oyama bedzie opowiadal takie bzdury jak Kirin zawsze bede wlaczal sie w dyskusje. Pozdrawiam
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Bynajmniej nie ciebie Poul miałem na myśli pisząc o ludziach nie będących w Oyama. Zapytując retorycznie czy istnieje jakaś organizacja karate w której wszystko jest tak jak być powinno? Żadna nie jest na tyle doskonała by zadowolić wszystkich karateka.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

trenowałem w klubie Oyama w Toruniu jak dla mnie zamało możliwości rozwoju dlatego odeszłem. :wink: Jedyną osobą która osiągneła sukces z tego klubu był Paweł Klimkiewicz gdy odszedł do MMA w tylko że zmienił trenera początkowo szkolił go Sebastian Słowek z Poznania klib MMA BJJ Alliance notabene też trener niegdyś Oyama . Zobacz jak rozwinął się Sebastian Słowek z Poznania po odejściu z Oyama :wink: Radek Kulikowski Warszawa po przejściu do Enshin :?: organzują seminaria z Kancho Ninomiya jego zawodnicy startują w legendarnym Sabaki Challenge :!: nie w Kanreikai turnieju Krzak :!: Po odejściu z Oyama jak jest możliwy szerszy rozwój......


Z Kyokushin tez odeszlo wielu zawodnikow - do MT, kick-boxingu czy MMA. Odchodzili wlasnie dlatego, ze tam mieli wieksze szanse rozwoju. Nie dlatego, ze styl jest do kitu, po prostu karate- przynajmniej w Polsce- jest strasznie niewdziecznym sportem, z ktorego ciezko jesc "cos miec". Ponadto ciagle tarcia i wzajemne opluwanie sie karate-pieniaczy obniza prestiz tej - nazwijmy to roboczo- "dyscypliny sportu". "Zmiana barw", bez wzgledu na jej przyczyny, nie jest domena Oyama karate. Ja sam przewinalem sie przez karate, Muay Thai, powrot do Oyama, kick-boxing... Najlepiej mi w Oyama karate, ale wielu znajduje dla siebie lepsze miejsce - i SZCZERZE zycze im powodzenia, satysfakcji i sukcesow. Jedynym chyba plusem mnogosci szkol karate i ich podzialow jest mozliwosc wyboru i poszukiwan wlasnego miejsca. :wink:

Wiadomo ze chodzi o kase ale nie dla Y. Oyamy


Szperajac w swoim portfelu stwierdzam, ze moje skladki ani oplaty za egzaminy nie wzrosly :wink: Nie wyglada wiec na to, by od czasu postania O-IKF J.D. nie rzucil sie z zebami na moje finanse . :wink:

Bylem w W.O.K.O. 13 lat do IKF zostalem wcielony jak do wojska bez prawa wyboru organizacji w ktorej chcialem trenowac Oyama Karate


Mi nikt pistoletu do skroni nie przykladal - przejscie do O-IKF nie bylo kwestia przymusu. WOKO po prostu NIE DZIALA w Polsce. Nikt cie nie "wcielal jak do wojska" - najzwyczajniej NIE BYLO W NASZYM KRAJU "INNEGO OYAMA KARATE", KTORE MOGLBYS CWICZYC. :lol:

Poul - nie zrozum mnie zle: nie chce "biczowac" WOKO. Nie podkopuje tez autorytetu Y.Oyama- jak juz napisalem: jest to jeden z najbardziej doswiadczonych mistrzow karate na tej planecie. Po prostu warunki wspolpracy, ktore chcial narzucic po przejeciu kierownictwa w WOKO byly nie do zaakceptowania. Rozmowimy sie gdy ty pogadasz z branch chief na Litwie, Ukrainie czy Bialorusi i spytasz ich jaka reakcje wywolalo u nich zadanie weryfikacji stopni mistrzowskich nadanych w ciagu ostatnich lat czy obowiazkowego uczestnictwa w seminariach w USA. :? Jesli jestes w kontakcie z Y.Oyama -bede wdzieczny jesli przekazesz mi jego wersje, bo poki co opieram sie na tym, co mowili mi ludzie z innych krajow, ktorych spotykalem na egzaminach i seminariach.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin nie interesuje mnie wojna z IKF Oyama wiec zamykajac temat powiem jesli inni musieli robic to co napisales (weryfikacji stopni) to dlaczego nikt tego nie wymagal odemnie, po podaniu pelnych informacji o mnie w e-mailu i krotkim treningu w dojo w Birmingham w Alabamie Saiko Shihan nawet nie wspomnial o jakiejkolwiek weryfikacji stopni.Co do wyjazdow to i tak wyjezdzacie do USA na turnieje co roku sam o tym pisales wiec jaki problem. Jest jeden trzeba przyjsc na trening i troche popracowac. Wiec tak jak juz pisalem ja mam swoje karate, mam prosbe wypowiadaj sie Kirin o IKF Oyama i nie pisz o W.O.K.O.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Jesli mowisz ze w chwili powstania IFK mialem wybor to sie mylisz. Dopiero po zebraniu instruktorow i ogloszeniu powstania IFK po krotkim szoku uruchomilem kontakty z saiko shihan Y.Oyama i japonskimi instruktorami Go Harada i Kaito od nich otrzymalem pelne informacje o sytuacji w Oyama Karate porownalem z informacjami otrzymywanymi w kraju.
Kiedy wyjechalem z kraju do U.K. wspolpraca ruszyla pelna para, no ale zachaczylem o dojo Enshin Karate i w nim zostalem. Pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Wiec tak jak juz pisalem ja mam swoje karate, mam prosbe wypowiadaj sie Kirin o IKF Oyama i nie pisz o W.O.K.O.


Fair enough :wink: Przepraszam jesli Cie urazilem, sensei. Zycze powodzenia i licze, ze bedziesz sie dzieli swiezymi informacjami z "linii frontu". :wink:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin dlaczegob osoby z Kanreikai nie ścierają się z zawodnikami różnych organizacji Kyokushin oraz innych styli np Enshin w turniejach w USA , niech spróbują startu w Sabaki Challenge , dlaczeg niechcą :?: to Kanrienkai zamyka się tak naprawde własnym sosie :!: :wink: Czy facet posiadający tylko trzy kluby w malutkim kraju jak USA powinien ogłaszać się Kancho :?: Kirin trzy kluby i Kancho :?: Widze Kirin że Kyokushin-Kan robi turniej naprawde z udziałem kilkusetek zawodników i to z poważnych organizacji np. Kyokushin IFK, Kyokushin-Kan, Ashihara AIKO ,ShinKyokushin to próbujesz porównywać te zawody z Mistrzostwami Świata Kanreikai :?: Kirin proponuje zakup kasety z Mistrzostw Świata ShinKyokushin i porównanie z Mistrzostwami Świata Kanreikai , powinno to dać Tobie obraz jak wyglądają zawody rangi Mistrzostw Świata :wink: uważ że organizacja jeśli niema potęcjału niepowinna robić takich imprez jak mistrzostwa świata :wink: Czemu miało służyć powołanie Kanreikai :?: Niewidzę innego wytłumaczenia jak róbmy kase na Jankesach :D a stawianie przez Kirina na równi noszonego na piersi Kanji Kyokushin z kanji Kanreikai to duża herezja :wink: Pozdrawiam wszystkich dyskutantów.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin posty przez Ciebie pisane to nieobraż się to bełkot bez poważnej argumętacji .Wiem, wiem zaraz namnie wiedziesz :wink: ale wykaż chodziarz jedną treść moją w tym temacie która nie jest rzeczywistym faktem :wink: Oczywiście że Oyama IKF miała prawo być utworzona , jeśli przyspieszy to będzie miało to wpływ na szybszy rozwój stylu Oyama Karate i życze jak najbardziej sukcesów. Dodałem tylko że zblokowanie w Polsce nurtu Oyama WOKO jest zagraniem faul. Shigeru Oyama przekazał kierowanie Oyama WOKO Yasuhiko Oyama a ten powinien mieć możliwość działania w Polsce.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Kirin nie interesuje mnie wojna z IKF Oyama wiec zamykajac temat powiem jesli inni musieli robic to co napisales (weryfikacji stopni) to dlaczego nikt tego nie wymagal odemnie, po podaniu pelnych informacji o mnie w e-mailu i krotkim treningu w dojo w Birmingham w Alabamie Saiko Shihan nawet nie wspomnial o jakiejkolwiek weryfikacji stopni.Co do wyjazdow to i tak wyjezdzacie do USA na turnieje co roku sam o tym pisales wiec jaki problem. Jest jeden trzeba przyjsc na trening i troche popracowac. Wiec tak jak juz pisalem ja mam swoje karate, mam prosbe wypowiadaj sie Kirin o IKF Oyama i nie pisz o W.O.K.O.


Czytając to wszystko trudno pojąć o co idzie - wniosek nasuwa się chyba tylko jeden ,że J. Dyduch nie chiał dzielić się pieniędzmi z Y. Oyama. Ale to ich problem i ich sprawa ale mam prośbę czy ktoś wie o jakich pieniądzach mowa ? może to sprawy groszowe przy tak dobrze prosperujących organizacjach ?w związku tym prośba do P. Sępka i Kirina podajecie kwoty ( składki, certyfikaty, pasy, egzaminy itd) i wszytko stanie się wyjaśni bez kłótni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024