Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama IKF - Oyama WOKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

budo_stock61
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Stock 61 co do weryfikacji stopni tez sie mylisz, Saiko Shihan Y.Oyama nawet nie wspomnial o weryfikacji mojego 3 dana (egzaminy 1 dan rok 1993, 2 dan 1995, 3 dan 2003) :lol: No chyba ze jestem wyjatkiem :wink: Pozdrawiam


Hmm, mój były sensei również z 3 danem (nie pamiętam kiedy zdawał) wspominał, że on też ma być weryfikowany, a nie jest byle kim. Wątpię, żeby kłamał.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
A co z wersją że do rozpadu WOKO doszło z powodu konfliktu Shigeru Oyamy z Yasuhiko?
Bo i taką słyszałem od nie byle kogo. W końcu Miuki Miura też chyba odszedł z WOKO.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

A co z wersją że do rozpadu WOKO doszło z powodu konfliktu Shigeru Oyamy z Yasuhiko?
Bo i taką słyszałem od nie byle kogo. W końcu Miuki Miura też chyba odszedł z WOKO.


Miura odszedl z WOKO kawal czasu temu - przyczyny nie sa mi znane. Szkoda - z tego co slyszalem to prawdziwy mistrz. :(
Jesli chodzi o konflikt pomiedzy bracmi Oyama - slyszalem jedynie pogloski. Poglosek tych dotychczas nie weryfikowalem nie dysponuje bowiem wystarczajaca iloscia zrodel, ktore moglyby wzajemnie weryfikowac autentycznosc swojego przekazu - zamieszczanie niepotwierdzonych info budzi we mnie niechec.

Poul - Ty kontaktowales sie z Y.Oyama. Moze masz jakies informacje w tej materii?
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Nie rozmawialem z Saiko Shihan Y.Oyama na emat jego relacji z Soshu S.Oyama.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
konfliktu Shigeru z Yasuhiko niema. Shigeru przekazał kierowanie Oyama WOKO Yasuhiko. Gdyby konflikt pojawiły kluby Oyama IKF w USA :wink: a jak widać niema żadnego . Nieprzesadzał bym z gorliwym poparciem Shigeru dla Oyama IKF. :wink: widać że Oyama IKF Polska idzie dalej po puszczeniu w eter informacji jakoby Yasuhiko zwariował , teraz puszcza następną nowość że przyczyną powstani Oyama IKF był konflikt Shigeru z Yasuhiko . :D
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Nie szukaj sensacji tą informację usłyszałem dwa albo trzy lata temu
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

konfliktu Shigeru z Yasuhiko niema. Shigeru przekazał kierowanie Oyama WOKO Yasuhiko. Gdyby konflikt pojawiły kluby Oyama IKF w USA :wink: a jak widać niema żadnego . Nieprzesadzał bym z gorliwym poparciem Shigeru dla Oyama IKF. :wink: widać że Oyama IKF Polska idzie dalej po puszczeniu w eter informacji jakoby Yasuhiko zwariował , teraz puszcza następną nowość że przyczyną powstani Oyama IKF był konflikt Shigeru z Yasuhiko . :D


Nie wiem czy poparcie Shigeru dla IKF jest gorliwe czy nie - zwroc jednak uwage, ze Soshu tlucze sie na druga strone Atlantyku by prowadzic seminaria i egzaminy. To chyba o czyms swiadczy?
To, ze Oyama IKF puszcza w eter o "wariactwie" Yasuhiko oraz konflikcie miedzy nim a jego bratem dopowiedziales sobie sam. Informacja ta byla "utracana" juz kilkakrotnie na lamach tego forum. Niestety: nie moge ci zakazac konfabulowania i werbalizowania swoich urojen.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
ogarneła Cię Kirin Dyduchomania :wink: sory ale twoje zachowanie przypomiona zachowanie komunistycznego aparatczyka partyjnego eliminacja osób mających inne poglądy uznając ich za psychicznie chorych :D :wink: że zwariował Yasuhiko też słyszałem z kręgów instruktorskich Oyama IKF :wink: Shingeru przyjeżdża ty poniewasz przez wiele prowadził seminaria szkoleniowe i być może niechce zaprzepaścić tego dorobku :wink: być może niechciał powstania w Polsce na bazie Oyama Karate np.Matias Karate :?: A tak od siebie Oyama WOKO jest dla mnie organizacją z wyższej półki niż Oyama IKF ja nie mam wątpliwości :wink: Jak dlamnie tylko trzy osoby z poza Japonii miały odpowiedni autorytet by stać na czele międzynarodowej organizacji Steve Arneill Kyokushin IFK, Jon Bluming Kyokushin BudoKai , Dave Jonkers Ashihara AIKO np. Manny Matias do pięt im nie dosięga .
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Shingeru przyjeżdża ty poniewasz przez wiele prowadził seminaria szkoleniowe i być może niechce zaprzepaścić tego dorobku Wink


To nie z powodu pieniędzy? :o
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

ogarneła Cię Kirin Dyduchomania :wink: sory ale twoje zachowanie przypomiona zachowanie komunistycznego aparatczyka partyjnego eliminacja osób mających inne poglądy uznając ich za psychicznie chorych :D :wink:

Masz racje - jesli zwyzywasz mnie od aparatczykow i kretaczy, to NA PEWNO potwierdzi to, ze masz racje. Lecz sie.

że zwariował Yasuhiko też słyszałem z kręgów instruktorskich Oyama IKF :wink:

Zastanawiajace: instruktorow Oyama IKF widuje kilka razy w tygodniu, mam z nimi kontakt na seminariach - i jakos nikt nie wyrazal sie w ten sposob o Y.Oyamie. Odnosze wrazenie, ze rozpaczliwie szukasz- lub imaginujesz- powody by przypierniczyc sie do IKF.

Shingeru przyjeżdża ty poniewasz przez wiele prowadził seminaria szkoleniowe i być może niechce zaprzepaścić tego dorobku :wink: być może niechciał powstania w Polsce na bazie Oyama Karate np.Matias Karate :?:

Swoje domysly mozesz skonkretyzowac zadajac to pytanie S.Oyamie- nie bede dywagowal na temat kierujacych nim pobudek. Wiem jedynie, ze wspolpracuje z Oyama IKF. Nie robilby tego gdyby nie pochwalal dzialalnosci federacji.

A tak od siebie Oyama WOKO jest dla mnie organizacją z wyższej półki niż Oyama IKF ja nie mam wątpliwości :wink:

Niesamowite ilu sympatykow zyskalo Oyama karate w ciagu kilku dni :) ilu zacieklych rzecznikow i obroncow :lol: Jesli wyzej cenisz WOKO -twoj wybor, twoje gusta.


Jak dlamnie tylko trzy osoby z poza Japonii miały odpowiedni autorytet by stać na czele międzynarodowej organizacji Steve Arneill Kyokushin IFK, Jon Bluming Kyokushin BudoKai , Dave Jonkers Ashihara AIKO np. Manny Matias do pięt im nie dosięga .

Wymienieni przez ciebie mistrzowie to LEGENDY KARATE: niewielu (jesli ktokolwiek)z zyjacych jest im w stanie dorownac autorytetem - kiepski punkt odniesienia.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

że zwariował Yasuhiko też słyszałem z kręgów instruktorskich Oyama IKF Wink


Skoro słyszałeś na pewno jesteś w stanie powiedzieć kto ci tak powiedział.

Zatem napisz kolego jaki instruktor tak ci powiedział? Imię i nazwisko ewentualnie stopień.
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin tobie naprawę należy się medal za ślepą wierność :P
A gdzie ten Shigeru ma przyjechać jak nie do Polski? Tylko tu jeszcze go chcą :)
Paul już tu wspomniał o problemach alkocholowych S oyamy. Koleś przyjedzie na flaszke zarobi i jedzie spowrotem :) Słyszałem od ludzi z Oyama ze to był prawdziwy powód zamachu stanu zrobionego przez Y.Oyame. poziomu szkoleń to może nie ppruszaj. Sam widziałem kolesi od was z 2 danem a pinianów nawet nie znał :D Nie dziwię się że Y. Oyama postanowił weryfikować wam stopnie. Może wtedy byłby poziom ok a tak to popeli a jest niestety :) :)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Poul, z tego co pamiętam, wyraźnie mówił ze insynuacje o problemach alkoholowych S. Oyamy to pomówienia.
A od kiedy owe kata są wymagane w Oyama Karate? 8O
Z tego co ja wiem, to nie są...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Naozane nie wycieraj sobie mna geby, bo nigdzie nie wspomnialem o problemach alkoholowych Shigeru Oyama to po pierwsze a po drugie to Ci sie style pokickaly nie wiem gdzie slyszales o pinianach w Oyama Karate ( a propo ,mialem w tym stylu 3 dana i nie znam zadnego)Poczytaj sobie jeszcze raz moje wypowiedzi i przemysl co piszesz.
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Jak pisalem wczesniej, nie naleze juz do W.O.K.O. i I.K.F. i spory miedzy tymi organizacjami mnie nie interesuja wlaczam sie w rozmowe jesli sprawa chaczy o ktoregos z braci Oyama (finanse Y.Oyama lub problemy alkocholowe S.Oyama) i w sprawach ktore znam. Trenuje w tej chwili Enshin Karate i mysle ze znalazlem to czego szukalem, :wink: po zdjeciu czarnego pasa Oyama Karate znow czuje sie jak ktos kto od nowa znajduje cos co kiedys utracil. :D


no tu wspominałeś 8)
no a co do reszty to fakt u Dyducha nie ma żadnych wymagań :)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Naozame cofnij sie jeszcze, i nie wypowiadaj sie w tematach o ktorych nie masz pojecia. Jak mozesz wiedziec cokolwiek o poziomie Oyama Karate jesli sam nie rozruzniasz kata od pinian.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Lyba odpowiadam na Twoje pytanie. Sluszalem o tym ze Y.Oyama zwaryjowal od kilku instruktorow nie podam Ci nazwisk i stopni bo czekalyby na mnie pozwy sadowe w czasie ktorejs z wizyt w Polsce, nie mam tych wypowiedzi nagranych wiec moje slowo w sadzie przeciw slowu kilku czolowych instruktorow i dupa zbita. Kasa za znieslawienie itp. Ale powiem tak gdy sie o tym dowiedzialem poszperalem w internecie i zobaczylem ze dojo w USA,Kanadzie i Japonii na ktorych bazuje W.O.K.O. nie odeszly i nie wstapily do IKF wiec pomyslalem ze cos jest nie tak wyslalem e-mail do sensei Go Harada i sensei Kato z Japoni (podczas ich wizyty w Polsce w 2003 roku pomagalem im w organizacji pobytu w Krakowie a z sensei Kato walczylem na Ultimatum Chalenge w USA )odpowiedzieli mi ze Saiko Shihan ma sie calkiem dobrze nastepny e-mail wyslalem do Saiko Shihan z informacja o tym czego dowiedzialem sie w Polsce na zebraniu szefow osrodkow Oyama Karate troche sie zdziwil i przeslal mi kontrakt dlugi e-mail nastepnie list i materialy szkoleniowe nie wygladalo to jak urojenia chorego psychicznie. Z tego co wiem nie wszyscy instruktorzy uwierzyli w wersje podana na spotkaniu gdyz kilku z nich kontaktowalo sie z Saiki Shihan. I zaden z nich nie wspomnial o zlym stanie Y.Oyama. Wybaczysz ze nie podaje zrodla informacji.Pozdrawiam
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Ty nie musisz co innego gdy takie informacje podaje osoba która była mocno zorientowana w sprawach OK a co innego jak pisze to kolo który nie ma pojęcia o OK a do tego nawet nie potrafi poprawnie pisać
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
No i zobacz Poul cozrobili z twoim tez kidys Oyama Karate ?
Kazdemu co sie tlko zglosil z klubem dana umi nie umi nie wazne. Zawody wygrywac nawet jak inni sa lepsi prez swoje sedziowanie, pomowenia mistrza i wszysko grubo szyte.
Kiedys styl o atorytecie a teraz smieszny.
madzy odeszli a kto tam zostal ? :oops:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Wielu wybitnych instruktorów
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024