Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama IKF - Oyama WOKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Co do kontraktu to rozmawiałem z byłym instruktorem Oyama Karate przesłał ten kontrakt jemu bezpośrednio Yasuhiko Oyama .Uw instruktor rozmowie ze mną nadmienił że warunki Yasuhiko nie były wcale takie złe. :wink: były tam wzmianki o karate-gach Isami . Oyama IKF zaś rozpowszechniała wśród swoich instruktorówe pogłoskie jakoby Yasuhiko Oyama prawie zwariował. :wink:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Co do kontraktu to rozmawiałem z byłym instruktorem Oyama Karate przesłał ten kontrakt jemu bezpośrednio Yasuhiko Oyama .Uw instruktor rozmowie ze mną nadmienił że warunki Yasuhiko nie były wcale takie złe. :wink: były tam wzmianki o karate-gach Isami . Oyama IKF zaś rozpowszechniała wśród swoich instruktorówe pogłoskie jakoby Yasuhiko Oyama prawie zwariował. :wink: Co do pooparcia Oyama IKF przez Shigeru :?: Czy nie jest tak że zdawał sobie sprawe ile swojej pracy włożył w szkolenie polskich instruktorów w Oyama Karate , niechciał poprostu żeby jego praca został zaprzepaszczona i zgodził się dalej prowadzić szkolenia w Polsce. :wink: Zauważ że Shigeru przyjeżdża do Polski bez żadnego asystyjącego instruktora :?:
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Stock61 i Kirin mylicie co do tego ze WSZYSCY zdawali przed Shoshu S.Oyama. Kirin nie ladnie :oops: jednak cos sie zmienilo od mojego ostatniego egzaminu :wink:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin jeśli nawet gdzieś kiedyś ktoś ktoś startował z Kyokushin w imprezach Kanreikai to było to marginalne :wink: takż pisanie o współpracy z Kyokushin bądz innymi liczącymi się stylami w USA stylami np. Enshin, Seido to chyba pisanie na wyrost :?: Za tą kasete którą twierdzisz że posiadasz z walkami zawodników Kanreikai i Kyokushin wybacz czy bankowo że ją masz głowy bym niedał :wink: Czy niebyło tak że Yasuhiko chciał wprowadzić bardzo wysokie standarty a sporej grupie osób było by to nie naręke :?: Pisałeś Kirin o tym że Manny Matias i jego zawodnicy są tacy świetni :?: wszystko dobrze , ale niedopisałeś że co widać na fotkach istruktorzy Kanreikai mają duży obwód w talii :wink: Zobacz jak sylwetki wysportowane mają Yasuhiko Oyama pomimo zawansowanego wieku :!: , Yoko Ninomiya też już nie najmłodszy czy Kenji Yamaki :wink: Czy niebyło tak że instruktorzy Manny Matiasa obawiali się weryfikacji stopni ze strony Yasuhiko Oyama i w ten sposób powstało Kanreikai :?:
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Stock61 i Kirin mylicie co do tego ze WSZYSCY zdawali przed Shoshu S.Oyama. Kirin nie ladnie :oops: jednak cos sie zmienilo od mojego ostatniego egzaminu :wink:


He he he i to jest sedno sprawy . Ja sie tlko dziwie ze instrktorzy starej ekipy jak Poul toleruja takie nadanie danow tym nowym co nie majom pojecia o Oyama .
A;le dany maja he he he :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_hiroki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Zadalem sobie troche trudu i poszukalem roznych zdjec i informacji o turniejach Kanreikai i rzeczywiscie na ich turniejach startowali zawodnicy Kyokushin i nie tylko.Nawet muay thai sie tam przewinelo.Co ciekawe udalo mi sie tez znalesc zdjecia potwierdzajace udzial ludzi z Kanreikai w zawodach Kyokushin Matsushima.No ale albo kazdy widzi i wie to co chce albo ktos nie potrafi korzystac z wyszukiwarek.
  • 0

budo_stock61
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Faktycznie nie wszyscy zdawali przed Oyama. 3 Osobo zdawały przed Dyduchem po wcześniejszej akceptacji Shigeru. Poza tym nie ma w tym nic złego, jak Oyama umrze to Dyduch będzie pewnie robić egzaminy na dana.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Ale nie wiem z czego robicie takie wielkie halo, w IKO1 stopni nie nadaje Matsui a Endrju Drewniak i nikt jakoś z tego afery nie robi. Uczepiliście się Oyamy i jedziecie na całego nieraz takimi smutami że głowa mała. Jeśli chodzi o te trzy osoby które nie zdawały przed Oyamą to dwiema z nich byli zdaje się Sensei Rzepka i Oraczko - promowani zostali na 2 Dana i jeśli ktoś mi zaprzeczy że tacy fajterzy jak oni nie zasługują na czarne paski to niech idzie i sie zakopie.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Korda dla tego ja i kilku innych odeszlo z tej organizacji, mielismy takie same lub podobne powody ,inaczej widzielismy to co kiedys tworzylismy. Stock 61 z tego co wiem Soshu Shigeru Oyama zyje wiec po co ten precedens ( juz nie jest potrzebny? i wlasnie to boli takich jak ja.)Pozdrawiam.
P.S.
Kirin moze skomentujesz swoje zdanie ze ZAWSZE WSZYSCY zdawali przed Shigeru Oyama i w tym wzgledzie nic sie nie zmienilo od czasu moich egzaminow (dziwie sie ze nie znasz tego faktu czy moze swiadomie go przeoczyles) I prosze nie zarzucaj mi ze nie rozmawiam merytorycznie ,ja z zasady mowie o faktach. Znam bardzo dobrze organizacje W.O.K.O. i IKF (15 lat to kawal czasu ),w obydwu mam wielu znajomych wiec znana mi jest sytuacja w tych organizacjach.Pozdrawiam :lol:
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Stock 61 co do weryfikacji stopni tez sie mylisz, Saiko Shihan Y.Oyama nawet nie wspomnial o weryfikacji mojego 3 dana (egzaminy 1 dan rok 1993, 2 dan 1995, 3 dan 2003) :lol: No chyba ze jestem wyjatkiem :wink: Pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Zauważ że Shigeru przyjeżdża do Polski bez żadnego asystyjącego instruktora Question


O czym to ma swiadczyc?


takż pisanie o współpracy z Kyokushin bądz innymi liczącymi się stylami w USA stylami np. Enshin, Seido to chyba pisanie na wyrost Question

O Enshin czy Seido nic mi nie wiadomo - o Kyokushin wiem na pewno.

Za tą kasete którą twierdzisz że posiadasz z walkami zawodników Kanreikai i Kyokushin wybacz czy bankowo że ją masz głowy bym niedał Wink

Mozesz kwestionowac wszystko co pisze na tym forum i twierdzic, ze to klamstwo - ale wtedy moje wypowiedzi traca jakikolwiek sens. KAZDY moze KAZDEMU zarzucic podawanie falszywych informacji, tylko czy to ma sens?

Czy niebyło tak że Yasuhiko chciał wprowadzić bardzo wysokie standarty a sporej grupie osób było by to nie naręke Question

I ponownie: mozesz dywagowac do woli na temat pobudek, ktorymi kierowal sie Y.Oyama. Ja podaje znane mi fakty - mozesz je ognorowac do woli. I znowu: jesli sam odpowiadasz sobie na wszystkie pytania - po co ci moje odpowiedzi?!

Pisałeś Kirin o tym że Manny Matias i jego zawodnicy są tacy świetni Question

Pisalem, ze Mattias to doswiadczony instruktor. JEsli chodzi o jego zawodnikow...cozzz: w kata sa naprawde dobrzy, jesli jednak chodzi o kumite - nasi skopali im tylki:wink:

wszystko dobrze , ale niedopisałeś że co widać na fotkach istruktorzy Kanreikai mają duży obwód w talii Wink Zobacz jak sylwetki wysportowane mają Yasuhiko Oyama pomimo zawansowanego wieku Exclamation , Yoko Ninomiya też już nie najmłodszy czy Kenji Yamaki Wink


:) :) Po raz pierwszy spotkalem sie z ocenianiem organizacji na podstawie fizycznej atrakcyjnosci instruktorow. :) :)

Faktycznie nie wszyscy zdawali przed Oyama. 3 Osobo zdawały przed Dyduchem po wcześniejszej akceptacji Shigeru.

I wszystko jasne. :wink: Niemniej jednak przepraszam: Poul - faktycznie: o tym ewenemencie zapomnialem :oops: Nie poczytuj mi tego za probe zatajenia faktow -zawinila tu po prostu moja pamiec. Niemniej jednak przypadek ten uznac nalezy za wyjatek, a nie regule. Nie zmienia to faktu, ze kontrole nad nadawaniem stopni sprawuje S.Oyama.

Poza tym nie ma w tym nic złego, jak Oyama umrze to Dyduch będzie pewnie robić egzaminy na dana.

Ehhh...to jest temat, ktorego nie da sie uniknac :( Jak wszyscy wiemy Shigeru Oyama jest czlowiekiem w podeszlym wieku, i choc cieszy sie dobrym zdrowiem to jednak zyc wiecznie nie bedzie :( Choc Oyama IKF dysponuje instruktorami wystarczajaco wykwalifikowanymi by prowadzic egzaminy na stopnie mistrzowskie - to jednak mam nadzieje, ze Soshu jeszcze przez dlugie lata to Soshu bedzie nam nadawal stopnie.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
[quote name="Poul Sepek"]Korda dla tego ja i kilku innych odeszlo z tej organizacji, mielismy takie same lub podobne powody ,inaczej widzielismy to co kiedys tworzylismy.


No i za to pelny szacuneczek :!:

A moze ktos podac te nazwska tych co dostali dany bez egzaminow i bez Shiogeru Oyamy ?
Jest ich chyba wiecej niz 3 8O
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Oyama IKF puszczała w eter poprzez swoich instruktorów informacje jakoby Yasuhiko prawie zwariował , ponieważ kontrak przedstawiony przez niego rozłożył by organizacje . :wink: Z ust instruktorów którym Yasuhiko przysłał kontrakt do Polski wychodz że warunki były do przyjęcia :!: : Czyżby prawdziwym powodem założenia Oyama IKF , oraz Kanreikai niebył powód weryfikacji stopni przed Yasuhiko Oyama oraz podniesienie poprzeczki co do szkolenia :?: :wink:
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Wiadomosci o zlym stanie psychicznym Saiko Shihan Y. Oyama sa mocno przesadzone (kiedys w ZSRR przeciwnikow politycznych wysylalo sie do szpitali psychiatrycznych) Wreyfikacja stopni dotyczyla osob zdajacych po roku 2004 wiec nie wszystkich oraz osob ktore otrzymaly stopnie honorowe a pozniej jakims cudem zdaly na normalne wyzsze stopnie. :wink: Pozdrawiam dyskutantow
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Co do weryfikacji stopni rozumiem przerazenie :lol: Po wstapieniu do Enshin Karate musiale zdjac swoj czarny pas , zalozyc pomaranczowy (oznaczenie posiadacza czarnego pasa w innym stylu knock-down karate) stac na koncu szeregu i poznawac nowy styl.Kiedy rozmawiam z instruktorami ktorzy chca przejsc do Enshin i mowie im o zasadach panujacyh w tej organizacji czesto pada zdanie ze Y.Ninomiya rozwali swoja organizacje albo ze nigdy nie bedzie ona duza, ja odpowiadam organizacja jest mala ale posiada oddzialy na wszystkich kontynentach a czas proby odsiewa gosci szukajacych danow, zostaja Ci ktorzy chca cwiczyc i swoimi umiejetnosciami a nie paskami rozwijac Enshin Karate. Takie zalorzenia byly w Oyama Karate gdy pomagalem z innymi instruktorami tworzyc w Polsce ten styl, ale zalorzenia sie gdzies po drodze rozmyly.Pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Wiadomosci o zlym stanie psychicznym Saiko Shihan Y. Oyama sa mocno przesadzone (kiedys w ZSRR przeciwnikow politycznych wysylalo sie do szpitali psychiatrycznych) Wreyfikacja stopni dotyczyla osob zdajacych po roku 2004 wiec nie wszystkich oraz osob ktore otrzymaly stopnie honorowe a pozniej jakims cudem zdaly na normalne wyzsze stopnie. :wink: Pozdrawiam dyskutantow


Eeee... a kto rozpuszczal te plotki o psychicznym niedomaganiu Y.Oyamy? 8O

Fakt - jest kilka osob, ktore otrzymaly HONOROWO stopnie mistrzowskie, jednak ZADEN z tych stopni nie byl traktowany jako dan wywalczony na egzaminie. :? Panowie: stopien HONOROWY i stopien nadany przez S.Oyame to DWIE ZUPELNIE ROZNE RZECZY!!! 8O Tak jak szabla ulanska wreczana w prezencie: to, ze ja dostajesz nie znaczy, ze jestes wcielany do jednostki wojskowej, ze jestes ulanem ani ze umiesz poslugiwac sie szabla - jest to po prostu SYMBOLICZNY PREZENT

A moze ktos podac te nazwska tych co dostali dany bez egzaminow i bez Shiogeru Oyamy ? Jest ich chyba wiecej niz 3 Shocked


Jutro ilosc tych danow rozmnozy sie do 100 lub wiecej :? NIE MA DANOW PRZYZNANYCH BEZ EGZAMINOW (wyzej wspomniane stopnie honorowe to inna sprawa) I BEZ JAKIEGOKOLWIEK UDZIALU S.OYAMY. Przyznaje: o ile mi wiadomo mogl byc przypadek "dokonczenia" egzaminu przed J.Dyduchem - jednak nawet wtedy nie byla to samowolka kierownictwa Oyama IKF lecz proces odbywajacy sie przy akceptacji i nadzorze S.Oyamy.

Poul - jesli chodzi o weryfikacje stopni, to w Oyama IKF obowiazuje odpowiedni regulamin. Nie ma tu miejsca na uznaniowosc czy widzimisie. Sa wyznaczone konkretne wymagania. Nikt niczego za darmo nie dostaje, zadne stopnie nie sa automatycznie uznawane.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Kirin znow mijasz sie z prawda, zaczynam sadzic ze po raz kolejny robisz to z premedytacja. :wink: Juz raz udowodnilem Ci ze sie mylisz napisales pozniej ze zpomniales o takim zdarzeniu(egzaminy bez Shigeru Oyamy) zarzucasz mi po raz kolejny ze mowie nieprawde. :oops: Nie ladnie Kirin nie ladnie.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
Co do rozpuszczania plotek o stanie zdrowia Y.Oyama to mowiono o tym na corocznym spotkaniu szefow osrodkow Oyama Karate i podano to nie w formie plotki tylko informacji. Kirin wciaz za malo wiesz by ze mna dyskutowac na temat Oyama Karate od strony organizacyjnej. Choc pamietam Cie ,calkiem fajny chlopak jestes ale sie troche zamotales. Po prostu cwicz i nie pisz o polityce w Oyama Karate bo bardzo sie zdziwisz jak jest ona prowadzona za zamknietymi drzwiami w gronie kilku osob z zarzadu. Ja dam sobie juz z tym spokoj, ale jesli jeszcze raz wyrwiesz mnie do tablicy to znow wypunktuje Cie jak poprzednio.Mysle ze moja wypowiedz byla merytoryczna.Pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO

Kirin znow mijasz sie z prawda, zaczynam sadzic ze po raz kolejny robisz to z premedytacja. :wink: Juz raz udowodnilem Ci ze sie mylisz napisales pozniej ze zpomniales o takim zdarzeniu(egzaminy bez Shigeru Oyamy) zarzucasz mi po raz kolejny ze mowie nieprawde. :oops: Nie ladnie Kirin nie ladnie.


Kurcze, Poul, odpusc wreszcie - przyznaje: zapomnialem o evencie dokonczenia egzaminu pod okiem J.D., ale naprawde nie spotkalem sie z przypadkiem by proces nadawania stopni odbywal sie calkiem "poza" S.Oyama. :? Egzaminy na dan po prostu nie sa prowadzone bez jego udzialu. Dyduch sam stopni nie nadaje - o tym na pewno wiesz. W Oyama karate spedziles kawal czasu , znasz je od podszewki - wiesz wiec rowniez, ze nie jest to bezwartosciowy, kanapowy twor, w ktorym stopnie mistrzowskie daje sie za znajomosci i piekne oczy.

Co do rozpuszczania plotek o stanie zdrowia Y.Oyama to mowiono o tym na corocznym spotkaniu szefow osrodkow Oyama Karate i podano to nie w formie plotki tylko informacji. (...) Ja dam sobie juz z tym spokoj, ale jesli jeszcze raz wyrwiesz mnie do tablicy to znow wypunktuje Cie jak poprzednio.Mysle ze moja wypowiedz byla merytoryczna.Pozdrawiam

Nie bywam na spotkaniach szefow osrodkow - nie wiem co podaje sie na nich do publicznej wiadomosci. Wiem jednak co ci szefowie osrodkow mowia w rozmowach ze mna. Mozesz mnie punktowac do woli - pisze o tym co widzialem, slyszalem, poznalem w praktyce, zweryfikowalem w kilku zrodlach. Jesli piszesz, ze klamie - jest to Twoje slowo przeciw slowu grupy instruktorow, ktorych spotykam i od ktorych czerpie info o tym co dzieje sie w IKF. Wybacz, ale w kwestii aktualnej sytuacji w Oyama IKF wydaja mi sie oni bardziej wiarygodnym zrodlem - ty w koncy przez kilka ladnych lat byles nieco "obok" glownego nurtu zdarzen.
I nie wiem czemy czujesz sie "wyrywany do tablicy" :wink: Jestem ciekaw twojego punktu widzenia, ale watpie bym byl w pozycji do wywolywania do tablicy KOGOKOLWIEK. :wink:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama IKF - Oyama WOKO
ummm... swoja droga pojawia sie pytanie: DLACZEGO jeszcze nadawanie stopni mistrzowskich w Oyama karate odbywa sie tylko pod okiem Oyamy? Na dobra sprawe mozna by samodzielnie zorganizowac egzamin na wysokim poziomie... :?

Z jednej strony - super, ze tworca zapewnia osobiscie kontrole jakosci, ale poniekad dziwi mnie, ze nikt sie jeszcze nie "wyrwal" do egzaminowania na dany...

Any ideas?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024