Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuję diety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

sivix99
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Potrzebuję diety
A więc mam 17 lat ważę około 85 kg. wzrost 175 cm. Potrzebuję diety aby spalić parę kilogramów...
Uczę się a więc nie mam czasu różnego rodzaju skomplikowane diety;/
Bardzo proszę o jakąś dietę najlepiej jak najtańszą (trochę ćwiczę: pompki codziennie, brzuszki, hantle, w porze letniej rower)

Bardzo proszę o pomoc!!!;/
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Cześć,

Skoro chcesz tracić kg, to ujemny bilans kaloryczny, mało węglowodanów, i dużo białka. A więc unikaj: Chleba, makaronu, ryżu, ziemniaków, a jedz: mięso chude, jajka, nabiały, ryby
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

sivix99
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety

Cześć,

Skoro chcesz tracić kg, to ujemny bilans kaloryczny, mało węglowodanów, i dużo białka. A więc unikaj: Chleba, makaronu, ryżu, ziemniaków, a jedz: mięso chude, jajka, nabiały, ryby




Ahaa bo chciałem kupić sobie spalacz żeby mi to pomogło zwalić te kilogramy... pytałem "eksperta" to napisał mi że mam dietę se zrobić...
zapytałem go czy nie mogę po prostu ograniczyć jedzenia to odpisał mi
Cytuję

ciezko bdzie bo organizm chudnie na ujemnym bilansie kalorycznym

ale jesli za duzo sie kalori obetnie

to organizm zamiast chudnac

bedzie wszystko odkladal w tluszcz


Nie wiem w końcu co mam zrobić ;/
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Poprostu ogranicz kalorie, zwłaszcza produkty które wymieniłem, ale bez przesady, nie jak baby i ich głodówki:P Spalacz mozesz, ale jakiś lekki
  • 1
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

sivix99
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Ok więc ograniczę jedzenie chleba, makaronu itp. zacznę jeść rybki itp;p do tego spalacz mam nadzieje, że mi pomoże;)
A np kanapki z chlebem jeść ? i normalnie z mięsem czy jak ?
tak samo obiady?? czy po prostu wybierać sobie takie rzeczy żeby miały jak najmniej węglowodanów?:D
Bo jak mi mama gotuje to wiesz...;p będę musiał sam sobie obiady robić;p
  • 0

Godfrey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:184
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety

A więc mam 17 lat ważę około 85 kg. wzrost 175 cm. Potrzebuję diety aby spalić parę kilogramów...
Uczę się a więc nie mam czasu różnego rodzaju skomplikowane diety;/
Bardzo proszę o jakąś dietę najlepiej jak najtańszą (trochę ćwiczę: pompki codziennie, brzuszki, hantle, w porze letniej rower)

Bardzo proszę o pomoc!!!;/


Jedno z najważniejszych rzeczy jest zmniejszenie kalorii, kolejna istotna sprawą jest spożywanie posiłków o jednakowych porach. Również musisz zwracać u wagę by podwieczorek oraz kolacja nie zawierały tłuszczy ani węglowodanów.

Przede wszystkim musisz się zorientować, co to są węglowodany proste i złożone, tych pierwszych unikaj jak ognia, są to miedzy innymi wszystkiego typu słodycze, białe pieczywo, biały ryż, słodkie napoje, cukier… itd. A te drugie to pieczywo razowe, płatki owsiane, brązowy ryż… itd. Wszystkie wartości można odnaleźć w Indeksie glikemicznym (IG), czym niższy tym lepszy.
W skrócie, zastąp napoje słodkie-woda mineralna, słodycze-owocami, zamiast bulki białej zjedz razowa z nasionami, będziesz bardziej syty i dłużej nie będziesz odczuwał głodu.

Napisz co jesz na co dzień, to postaramy CI napisać co masz wyrzucić a co pozostawić. Jeśli dołączysz ćwiczenia aerobowe powyżej 25min, zobaczysz jak waga będzie spadać.
  • 1

sivix99
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety

Jedno z najważniejszych rzeczy jest zmniejszenie kalorii, kolejna istotna sprawą jest spożywanie posiłków o jednakowych porach. Również musisz zwracać u wagę by podwieczorek oraz kolacja nie zawierały tłuszczy ani węglowodanów.

Przede wszystkim musisz się zorientować, co to są węglowodany proste i złożone, tych pierwszych unikaj jak ognia, są to miedzy innymi wszystkiego typu słodycze, białe pieczywo, biały ryż, słodkie napoje, cukier… itd. A te drugie to pieczywo razowe, płatki owsiane, brązowy ryż… itd. Wszystkie wartości można odnaleźć w Indeksie glikemicznym (IG), czym niższy tym lepszy.
W skrócie, zastąp napoje słodkie-woda mineralna, słodycze-owocami, zamiast bulki białej zjedz razowa z nasionami, będziesz bardziej syty i dłużej nie będziesz odczuwał głodu.

Napisz co jesz na co dzień, to postaramy CI napisać co masz wyrzucić a co pozostawić. Jeśli dołączysz ćwiczenia aerobowe powyżej 25min, zobaczysz jak waga będzie spadać.




Więc na co dzień jem hmm..
Śniadanie (zależy co chce zjeść): masła nie jem, jakaś kanapka z mięsem, pasztetem, parówki z serem żółtym gołdą na ciepło, jogurt/serek

W szkole to zależy kupuję gumy orbit "bez cukru" czasami jakieś chipsy (ale już nie będę jadł);p czasami trafiał się baton jakiś (dopiero skończyły mi się ferie)

Obiad: Przeważnie to co mama zrobi... schabowy z ziemniakami, jakieś żeberka w sosie, kotlety mielone no i to co się je zazwyczaj na obiad.. do tego jakaś surówka..

Kolacja: Zależy od tego na co mam ochotę... teraz jak zacząłem mniej jeść to wiadomo nie będę opychał się nie wiadomo czym...

piję dużo herbaty zwykłej nie słodzę jest to tuczące??

Wcześniej też jadłem jakieś cukierki... teraz staram się nie jeść chociaż ale jak leżą to korci ;p ale to rzadko;)
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
W zasadzie kolega wszystko już powiedział, dodam tylko, że z tymi owocami to unikaj tylko bananów, mają dużo węglowodanów. A co do IG, to zapoznaj się z tematem podwieszonym w dziale Diety
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

sivix99
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Właśnie... chciałem zapytać jeszcze co to są te ćwiczenia areobowe??
da rade to w domu ćwiczyć??
  • 0

Godfrey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:184
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Więc tak, parówki z serem żółty na bok, parówki to śmietki, nigdy nie wiesz co jesz.

Jogurt/serek, zostaw, na początek dnia musi być. Jogurt najlepiej naturalny, sam sobie wrzuć owoce gdyby był niesmaczny, co do serka, zobacz zawsze pisze na odwrocie ile węglowodanów białka i tłuszczy, musisz sam nauczyć się co jeść a czego nie.

"jakaś kanapka z mięsem”, zamień na pieczywo razowe, do tego szynka z piersi kurczaka, plasterek pomidora.

Obiat, poproś mamę żeby Ci zrobiła piersi z kurczaka może być w panierce, smakuje jak schabowy i tak samo się go przyrządza. Mało Zimniaków, najlepiej gdybyś woził podwójna porcje sałatek zamiast ziemniaków. Ogranicz sosy, omijaj wieprzowinie i wołowinę.

Podwieczorek: twaróg chudy z jajkiem, możesz sobie zrobić z tego pastę, do samku posolić.
Na kolacje najlepiej gotowaną pierś z kurczaka albo tuńczyka z puszki oczywiście w sosie własnym z pomidorem.
  • 0

Godfrey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:184
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Co do ćwiczeń, najlepiej gdybyś z pozycji stającej zrobi przysiad od razu pajacyk po pajacyku Pompkę i wykonać parnasie takich powtórzeń, po parę serii. Ogółem jest najlepsze bieganie. Jeżeli znajdę jakiś plan treningowy który by przyjął się w twoim przypadku to jeszcze napisze.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
  • 0

sivix99
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Dzięki za pomoc :D od jutra biorę się za siebie :D)
  • 0

Godfrey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:184
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Poniżej umieściłem parę linków do ciekawych tematów w które warto zajrzeć:

1. http://forum-kultury...pic/53-aerobik/
2. http://forum-kultury...-tego-korzyści/

Tutaj przykładowe treningi:
1. http://forum-kultury...cise-challenge/
2. http://forum-kultury...00-rep-workout/

Chciałem dodać,żebyś się nie przejmował, iż wykonywane ćwiczenia są prezentowane przez instruktorkę, ponieważ tu niema podziału na ćwiczenia kobiece czy męskie.

Uwierz, Ty też naprawdę się zmęczysz.
  • 0

sivix99
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Spróbuję potrenować to co ta babka ćwiczy;d ale od samego patrzenia ciężko się już robi heh;p
  • 0

sivix99
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
Ufff... zrobiłem te ćwiczenia bodajże z 1 linku... zajęło mi to 20 minut jakoś może z kawałkiem;p ale masakra.. tak się spociłem, że szok ;P
  • 0

MaciekZTK
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję diety
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024