Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zrobić by masa Ciała pozostała?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Godfrey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:184
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Co zrobić by masa Ciała pozostała?
Witam wszystkich, na początku miałem dylemat w której kategorii u mieścić temat, wiec jeśli treść zapytania powinna być umieszczona w innym dziale, proszę o administratora o przeniesienia wątku.

Mój problem mianowicie polega, na szybkiej utracie masy, która zdobyłem po przez ćwiczenia i dietę. Cala historia zaczęła się mniej więcej 5 lat temu, kiedy to rozpocząłem przygodę z kulturystyką, szkoła o profilu sportowym,18 lat, waga 77kg wzrost 184cm. Na początku nie korzystałem z żadnych planów ćwiczeń, jedynie z wiedzy znajomych bez dodatkowej diety. Ćwiczyłem systematycznie 3 razy w tygodniu przez 2 miesiące, okres przerw, wynosił 2 tygodnie i kolejne 2 miesiące ćwiczeń i tak dale... Po około roku, udało mi się osiągnąć masę 88kg z tego niewiele tłuszczu. Niestety w okresie letnim rozpocząłem prace, pracowałem od 5 rano do 18. Była dość wyczerpująca fizycznie” budowa dróg”. Niestety po 2 miesiącach wróciłem niemalże do wagi przed rozpoczęciem treningów, jedynie co pozostało to duża siła i trochę kondycji. Troszkę zrezygnowany odłożyłem moje zainteresowanie na bok i dopiero po półtora roku wróciłem po namowie znajomych. Rozpoczęliśmy trening, tym razem ułożyliśmy plan ,4 razy w tygodniu klata-triceps, nogi-przedramienie, barki-kaptury, plecy-biceps jak to plan. Do tego była dieta, 5 posiłków dziennie zrezygnowałem z wieprzowiny, wołowiny i pozostalem jedynie na drobiu i nabiale, a węglowodany niskim współczynniki IG, chyba, że byłem po treningu. Myślałem, że dieta dobry plan sprawia, że mięśnie zostaną „utrwalone” jednak jak szybko moje przypuszczenia zostały rozwiane. Po około 6 miesiącach waga niemal osiągnęła 90kg, a tuż nagle grypa żołądkowa, po 2 tygodniach spadek do 80kg. Wyzdrowiałem, troszkę doszedłem do siebie i od razu znowu na siłownie. Tym razem do wszystkiego dodałem suplementy. Nitro bollon, białka wszelkiego rodzaju, witaminy, minerały naprawdę co tylko dało się kupić, wydąłem 500-700zl miesięcznie, cóż było warto, już po partu tygodniach na klatę brałem około 122kg (2x) co było moim osiągnięciem życiowym, a po treningach myślałem, że mój biceps zaraz eksploduje. Niestety, nieszczęścia chodzą parami, dąłem się namówić na zjazd rowerem, niefortunny upadek, zerwane nerwy, bark do gipsy i po 6 miesiącach przerwy od siłowni waga jak u 18latka w granicach 77kg. Wtedy strąciłem 20kg mięsni jak dla mnie zabójczy cios. Czas szkoły niewinnego dzieciństwa się skoczyłem, teraz przez tydzień praca, a wekedny studium. Parę razy starłem się wracać do ćwiczeń ale nie udawało mi się, po miesiącu ćwiczeń efekty mnie nie zadawalały i czułem się zrezygnowany. Wegetowałem aż do teraz, na ten rok postanowiłem dać sobie jeszcze jedna szanse. Byłem dość zaniedbany, waga 82 ale za to wielka oponka na brzuchu. Zacząłem biegać od 1 stycznia, około 6-8km dziennie bez weekendów, zrzuciłem 5kg. Jest juz luty, kondycje mam wyśmienitą, siłownię zakupiłem do domu.

Mam mnóstwo pytań m.in. :

Czy mogę zacząć od planów średnio zaawansowanych.

Jakich mam środków używać, od mojego czasu rynek zalany jest nowymi wynalazkami.

Mam jeszcze mała oponkę to zrzucić ja do końca, czy w czasie rozpoczęć ćwiczeń zniknie(wcześniej nie miałem takiego problemu)
A najważniejsze, jak się zabezpieczać gdy trzeba zrezygnować na jakiś czas z siłowni by nie strącić masy lub jak ratować się w moich przypadkach, ciężka praca, choroba itp.

Nie wiem dlaczego ale kiedyś łatwiej uzyskiwałem masę, co ciekawe dużo siły mi pozostało, przy masie oko 77kg potrafię wypchnąć 100kg, to na razie wstępnie bo czekam na wasze rady nim zacznie ćwiczyć porządnie.

Ogółem jestem nastawiany na przyrost masy.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić by masa Ciała pozostała?
Cześć

1. jeżeli masz dobrą technikę itd, to możesz,ale ja bym najpierw przejechał ogólnorozwojówkę, i sobie odświeżył ciało i umysł:D

2. na początek efekty powinny być duże bez żadnych supli (ew gainer/białko), potem kreatynę - może cell pump?

3a. Przy treningu masowym oponka raczej nie zniknie, ale proponuję ją zrzucać już po zrobieniu masy

3b. Jak nie masz dostępu do siłowni, to przede wszystkim dieta dobra, do tego albo jakieś popki i takie tam pierdoły, albo rozciąganie (taka 20-30 minutowa sesja)

3c. Jak jesteś chory, to ciężko z apetytem - więc i dietą. Przede wszystkim siedź w domu, i żadnych ćwiczeń, szybko wyzdrowiej. Możesz pić trochę mleka z miodem - wypić zawsze łatwiej niż zjeść, a troche wartości to to ma
  • 1
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

Godfrey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:184
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić by masa Ciała pozostała?

Cześć

1. jeżeli masz dobrą technikę itd, to możesz,ale ja bym najpierw przejechał ogólnorozwojówkę, i sobie odświeżył ciało i umysł:D

2. na początek efekty powinny być duże bez żadnych supli (ew gainer/białko), potem kreatynę - może cell pump?

3a. Przy treningu masowym oponka raczej nie zniknie, ale proponuję ją zrzucać już po zrobieniu masy

3b. Jak nie masz dostępu do siłowni, to przede wszystkim dieta dobra, do tego albo jakieś popki i takie tam pierdoły, albo rozciąganie (taka 20-30 minutowa sesja)

3c. Jak jesteś chory, to ciężko z apetytem - więc i dietą. Przede wszystkim siedź w domu, i żadnych ćwiczeń, szybko wyzdrowiej. Możesz pić trochę mleka z miodem - wypić zawsze łatwiej niż zjeść, a troche wartości to to ma


Witam i dziękuje za tak szybką odpowiedź.

W takim razie biorę się za ogólnorozwojówkę, a co do suplementów proszę nie sugerować się cenną, zależnymi mi na dobrej jakości i na dobrych efektach.

Siłownie mam w domu, atlas, ławeczki, gryfy łamane proste… wyciągi itp.
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić by masa Ciała pozostała?
skoro cena nie gra roli, proponuję taką strategię suplementacji:

Najpierw 1,5miesiąca ogólnorozwojówki (temat podwieszony w dziale trening), w tym czasie oczywiście dobra dieta, do tego jakiś gainer. Od siebie mogę szczególnie polecić Muscle Juice. Proponowałbym brać 100g w dni nietreningowe, oraz 250g w dni treningowe, zaraz po treningu. Do tego można by dobrać jakieś witaminy, polecam te z olimpa (nie są drogie, a skuteczne). Następnie ułożyłbym jakiś porządny trening (na szybkie odzyskanie masy bardziej bym proponował trening fbw), wspomagany dalej tymi samymi suplementami, plus kreatyna. Jako że masz już troche stażu za sobą, opuściłbym mono, i wziął właśnie Cp (albo samego, albo połączył z mono). Ew zamiast tego np cm3. Co dalej, to pomyśli się później:P

Zapraszam tutaj, jeżeli chcesz poczytać o niektórych suplach (w tym wymienionych przezemnie): http://forum-kultury...ch-suplementów/
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

Godfrey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:184
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić by masa Ciała pozostała?

skoro cena nie gra roli, proponuję taką strategię suplementacji:

Najpierw 1,5miesiąca ogólnorozwojówki (temat podwieszony w dziale trening), w tym czasie oczywiście dobra dieta, do tego jakiś gainer. Od siebie mogę szczególnie polecić Muscle Juice. Proponowałbym brać 100g w dni nietreningowe, oraz 250g w dni treningowe, zaraz po treningu. Do tego można by dobrać jakieś witaminy, polecam te z olimpa (nie są drogie, a skuteczne). Następnie ułożyłbym jakiś porządny trening (na szybkie odzyskanie masy bardziej bym proponował trening fbw), wspomagany dalej tymi samymi suplementami, plus kreatyna. Jako że masz już troche stażu za sobą, opuściłbym mono, i wziął właśnie Cp (albo samego, albo połączył z mono). Ew zamiast tego np cm3. Co dalej, to pomyśli się później:P

Zapraszam tutaj, jeżeli chcesz poczytać o niektórych suplach (w tym wymienionych przezemnie): http://forum-kultury...ch-suplementów/

Szczerze, że nie wiedziałem co to FBW, bo nie miałem nigdy wcześniej z tym do czynienia ale powiem, że mnie to zainteresowało.
W takim razie chickens and gym…
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić by masa Ciała pozostała?
Akurat rozpisałem tutaj gościowi mój trening fbw, to może Cię zainteresować (osobiście bardzo sobie chwalę efekty na nim)

""
Wrzucę Ci też mój trening fbw, mi na nim wszystko super idzie, więc polecam: (trening fbw, czyli ćwiczysz na każdej sesji każdą partię ciała)

Poniedziałek

Klata: rozpiętki 3x12
Nogi: przysiady ze sztangą 3x12-15, wspięcia na palce 2x30
Barki: unoszenie hantli bokiem 3x12
Bic: sztanga stojąc 2x10
Tric: wyciskanie francuskie sztangielki siedząc 2x10
prezedramie: uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem 2x30
plecy: Podciąganie na drążku szeroko 3xmax
kaptury: sztrugsy ze sztangielkami 2x30

Środa

Klata: Wyciskanie sztangi na ławce pochyłej 3x12
Nogi: przysiady wykroczne 3x12-15, wspięcia na palce 2x30
Barki: wyciskanie sztangi zza głowy 3x12
Bic: sztangielka z supinacją 2x10
Tric: wyciskanie francuskie sztangi leżąc 2x10
prezedramie: uginanie nadgarstków ze sztangielką nadchwytem 2x30
plecy: wiosłowanie sztangą 3x12
kaptury: sztrugsy ze sztangą 2x30


Piątek

Klata: ławka płaska sztanga 3x12
Nogi: przysiady ze sztangą 3x12-15, wspięcia na palce 2x30
Barki: unoszenie hantli bokiem w opadzie tułowia 3x12
Bic: sztangielka o kolano 2x10
Tric: wyciskanie francuskie sztangi siedząc 2x10
prezedramie: uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem 2x30
plecy: martwy ciąg 3x12
kaptury: sztrugsy ze sztangielką 2x30

Jeżeli nie znasz któregoś ćwiczenia, zapraszam tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
""
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024