Skocz do zawartości


Zdjęcie

AIKI-CUD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
:)
:)
twoja reakcja świadczy jedynie o tym że walnąłem gdzieś gdzie boli a nie o moim oderwaniu od rzeczywistości. Oczywiście, że jest łatwiej. Ale ty właśnie powiedziałeś, że zdeterminowana jednostka znajdzie drogę do przekazu wąskiego. a nie że zdeterminowana jednostka nauczy sie w przekazie masowym.
ja pisałem ze przekaz masowy ma mniejsza wartość niż indywidualny. nie pisałem o mieszkaniu z miszczem i wydłubywaniu mu zielonych grudek spod pachy (D. Adams). początkujący może być w tłumie, średni w mniejszym zaawansowany indywidualnie. tak jest wszędzie - o czym my dyskutujemy?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Ja w swojej branży zawodowej mam dostęp do wielu wybitnych przedstawicieli i również nie ma problemów z konwersacją email (zresztą z moimi nauczycielami aikido też konwersuję elektronicznie lub nieraz telefonicznie).

Popatrz, popatrz, nawet czasem telefonicznie :lol: to faktycznie wiele sie mozesz tak nauczyc :( A egzaminy zdajesz przez emaila czy telefonicznie?

Aikido nie ma NIC wspolnego z intelektualna wiedza. Powiedzialbym nawet, ze taka wiedza to zbedny balast. Relacja Mistrz - uczen to nie jest wytwor wylacznie japonski. W Europie pare wiekow temu byl to jedny sposob na zdobycie wiedzy. Wiec wszelkie sugestie ze taka relacja nie moze istniec poza Japonia sa smiesznawe i swiadcza o niedoinformowaniu.

Jak rowniez wiadomo powszechnie, niemozliwa jest masowa produkcja sztuki. Mozna masowo produkowac natomiast wyroby rzemieslnicze. Moga byc one praktyczne i bardzo piekne, ale ze sztuka maja malo wspolnego. Podobnie w aikido, artyste moze wychowac tylko mistrz. Jest to sytuacja dosc unikalna. Nie kazdy cwiczacy ma oczywiscie ambicje aby stac sie artysta. Ale ci ktorzy takie ambicje maja, musza szukac takiej osobistej relacji z mistrzem. W tym zgadzam sie calkowicie z Pmaszem.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
No, piszesz 'pierdoły', drogi moderatorze. Szlachectwo przecież zobowiązuje. :cry:

Zatem, można sprzedawać masowo dzieła sztuki. Przykładem są grafiki, czy też znakomite dzisiaj reprodukcje. Orginały stanowią tylko wartość rynkową. Dzieło sztuki, w większości wypadków to wyrób rzemieślniczy. Bywa jednak, że i uznany artysta tworzy knoty.

Z kolei, artysty nie da się wychować. Żaden mistrz, nawet jeśli go utożsamiasz z artystą, tego nie gwarantuje. Wręcz przeciwnie. Dopiero uwolnienie się spod wszelkich wpływów (przysłowiowa wolność twórcy) pozwala wybitnemu rzemieślnikowi wytworzyć coś, co utożsamiamy ze sztuką. Oczywiście, co przez to rozumiemy, to temat rzeka, i na inne forum. Ośmielam się postawić jednak tezę, że jeśli do mnie ktoś, lub coś przemawia, to zasługuje na to miano. Jak dotąd, aikido w jakimkolwiek wykonaniu, nie kojarzy mi się z odczuciem, które towarzyszy obcowaniu ze sztuką. Dotyczy to także Morihei Ueshiby, na zachowanych filmach. Sztuka bez artystów? Co to za sztuka? :wink:
  • 0

budo_wardziak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
Słuchajcie... ten Szczepan to jest prawdziwy czy ktoś tą postać znalazł w książce i się z nią utożsamia wypisując tu? Bo jak czytam te jego wypowiedzi to czuję się jak bym czytał jakąś fantastykę...
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
Tak tylko przypominam, że wątek dotyczy kwestii ściemniania na stronie internetowej o cudzie jakim jest prowadzenie treningów przez jedną osobę w kilku miejscach jednocześnie.
:roll:
Panie Mod, zdyscyplinuj nas dyskutantów, bo na koniec nam wszystkim wpierdol spuści robot Gościa!!!
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
Ten wątek nazywa się AIKI-CUD i wszyscy trzymają się konwencji zgodnej z nazwą.
Na koniec dodam że jeżeli ktoś planuje być shihanem to bez namaszczenia innego shihana jest to prawie niemożliwe. A bez bezpośreniej realcji jest niemożliwe.
Staż po kierunkiem pmasza 8 dan bezpośredni uczeń samego Chiba sensei. To ma sens :wink:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
Avbert, cholera wiedziałem że Ciebie atak robota Gościa nie wystraszy :? :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Ten wątek nazywa się AIKI-CUD i wszyscy trzymają się konwencji zgodnej z nazwą.
Na koniec dodam że jeżeli ktoś planuje być shihanem to bez namaszczenia innego shihana jest to prawie niemożliwe. A bez bezpośreniej realcji jest niemożliwe.
Staż po kierunkiem pmasza 8 dan bezpośredni uczeń samego Chiba sensei. To ma sens :wink:

to nie prawda- jest wielu, którzy nie mają namaszczeń a papiery federacyjne. a złośliwy to kolega jest boleśnie
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
to juz było
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Avbert, cholera wiedziałem że Ciebie atak robota Gościa nie wystraszy

Zaraz, zaraz. Wprawdzie fachowcy mawiają: "Nie ważne jak o nas mówią - ważne, że mowią", to jednak proszę zostaw moj robot w spokoju kolego. Prawda niestety jest taka, że im wcześniej adept zaczyna prowadzić zajęcia, tym mniej czasu poświęca na swój rozwój. W dyscyplinach technicznych to ma swoje konsekwencje. Błędy powielają uczniowie, a na wiele pytań nie ma odpowiedzi. Bo skąd?

Pytanie jednak: "Czego właściwie uczy nas nauczyciel aikido?" pozostaje otwarte. Dotyczy zarówno każdego shihana, czy też kolegów z Dolnego Śląska. Relacja mistrz-uczeń właśnie zależy od odpowiedzi na to pytanie. Szczepan uważa, że aikido nie ma nic wspólnego z unikami, i nie dociera do niego nawet argument szwagra voivoda. Ale to nic, w porównaniu z moją tezą, że aikido to faktycznie Martial Art - to znaczy, sztuka zabijania. Wyobraźmy sobie, że umieścimy w naszych folderach, i na drzwiach sal, w których ćwiczymy anons: "Przyjdź do nas. Uczymy zabijać w mgnieniu oka, za niewielką opłatą". Co wtedy z kasą? Pomyślcie o rodzicach, którzy chętnie płacą za zagospodarowanie paru godzin tygodniowo dzieciakom, by odciągnąć ich od złych wpływów. A dziewczyny?

Trzeba w końcu sobie, i innym, powiedzieć jasno: "Aikido nie zostało stworzone do samoobrony, jak i do radosnego turlania się po macie". Jego istotą jest przeciwstawienie się pierwszemu atakowi z fatalnym rezultatem, to znaczy, gwałtownym upadkiem napastnika na głowę. To właśnie szlifujemy na każdych zajęciach, w sposób bezpieczny dla zdrowia, właśnie dzięki jego Twórcy.

Jego uprawianie ma sens, tak jak ma sens uprawianie katori-shinto-ryu, iaido, kyudo, posługiwanie się naginatą, czy też opanowanie tajników ninja. Przyjdzie czas (i wszystko na to wskazuje, że niedługo) kiedy te 'umiejętności przetrwania' będą miały ponownie kapitalne znaczenie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :wink:
  • 0

budo_wardziak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
Irimi cały czas przypominasz o czym był temat... I co, masz nadzieję że zaczną szydzić i wyśmiewać tą szkołę czy co? Musisz być strasznie sfrustrowany albo zazdrosny...
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
Cobyś Gościu wiedział jakie emocje wzbudzasz w kolegach, których masz na ignore list ;-)

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :wink:


  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Irimi cały czas przypominasz o czym był temat... I co, masz nadzieję że zaczną szydzić i wyśmiewać tą szkołę czy co? Musisz być strasznie sfrustrowany albo zazdrosny...

Wardziaku - przypomina, bo temat założył. Jego prawo. Tym bardziej, że jak zwykle poszło wszystko w stronę dupy Maryni. I nie rozśmieszaj - jak Go znam, to mu zwisa szkoła i gromada pokrzykujących nastolatków. A jeśli tak sądzisz, to nie rozumiesz i tyle. A to przecież proste jest - wciskanie kitu ludziom jest naganne. Finito.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Prawda niestety jest taka, że im wcześniej adept zaczyna prowadzić zajęcia, tym mniej czasu poświęca na swój rozwój.

Z wyjątkiem chlubnym tych (tak, o sobie piszę :twisted: ), którzy wręcz intensyfikują swój trening, by sprostać wyzwaniom nauczania. Teaching is half of learning anyway...
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Cobyś Gościu wiedział jakie emocje wzbudzasz w kolegach, których masz na ignore list

Teraz wszystko już rozumiesz. Grunt to spokój. :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Mam powazne podejrzenie ze to jest glowna przeszkoda...Jakis taki straszny strach, zeby sie w nic osobiscie nie angazowac. Bo moze wtedy by sie odkrylo na swiatlo dzienne wlasne slabosci? I praktycznie nikt nie jest w stanie sie na to zdobyc....


to sie nazywa duma lub pycha i jestesmy jej pelni po brzegi.....
tak pelni ze nawet nie ma miejsca na to zeby zobaczyc pelnosc...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Ja przecież ująłem to w swoich podręcznikowych punkcikach a konkretnie w pkt. 5, 7, 9 czyli po punktach 1, 2, 3, które stanowią fundament (a w aikido najistotniejszy problem, którego nie rozwiązanie rodzi różne toksyczne związki na linii nauczyciel-uczeń).


w 3 pkt 4 parag podpunkt 17 b nawiazles do 5 pkt paragr 2 pod 2 c odnosnik 4....

Akihage..... sa sprawy ktorych ni ezmierzysz nie zwazysz i nie zapunktujesz. poprostu nie....
czytam Twoje posty od pewnego czasu i widze ze probujesz dokonac czegos jakby pomiar Boga.... nie da sie, ale jesli to Twoja droga to trzymam kciuki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD

Nie popadajmy w skrajności, bo chyba w obecnych czasach o relacjach mistrz-uczeń w sztukach walki nikt nie myśli w kategorii noszenia za mistrzem bamboszy czy gotowania mu obiadków.
Warto zapytać ludzi takich jak Pmasz czy Przemek o ich relację ze swoim mistrzem.

nie jestem Pmaszem ani Przemkiem, ale moge powiedziec ze robilem swojemu mistrzowi posilki, masaze, nosilem torbe itd. i o czym to swiadczy?

ano dalo mi to mozliwosc poznac go na tyle ile chcialem...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKI-CUD
uczen bez relacji z mistrzem jest jak krowa na pastwisku...
mistrz bez relacji z uczniem jest jak lodka na morzu...

jesli ktos mysli inaczej, zycze szczescia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024