Skocz do zawartości


Zdjęcie

silownia i bjj po raz kolejny, plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

do wiosła nie robić tego???

wioslo wole metoda Kroca ;) aka kroc rows

mysle nad dodaniem w dni nietreningowe pistoletów i pompek na 1 ręce z książki nagi wojownik-tzn do nauki ich.
pompek na 1 ręce uczyć się że na początku ręka jest oparta wyżej-np ręka na stole a nogi na podłodze i 2x dziennie po 5 na ręke?

jak ci nie bedzie przeszkadzalo, to czemu nie.
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
siema pare pytan do 5/3/1 i mojego planu z tego tematu

Czy cos jest nie tak jesli nie moge zrobic dodatkowych powtorzen w ostatniej serii? tzn ze cos jest nie tak z obliczonym maxem czy tak tez jest spoko?

Czy jak zmieniacie ( jezeli w ogole ktos robi ten plan orpocz mnie) maxy co miesiac to dodajecie "na oko" kilogramy czy faktycznie sprawdzacie maxa od nowa?

Chce zmieniac dodatkowe cwiczenia co tydzien. Mniej mnie to nudzi wszystko wtedy. Tak ze partie zostawie ta sama ale zmienie cwiczenia. np co tydzien inne dodatkowe cwiczenie na bic. oczywiscie glowne cwiczenia zostana te same. co o tym myslicie? moze lepiej zostac przy tych samych cwiczeniach dodatkowych i zmieniac je np co miesiac?

i pytanie bonusowe ;) jakbyscie mieli wybrac "najlepsze cwiczenie" na trica - co byscie wybrali ;)
pozdrawiam
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
Wcześniej czy później zawsze dojdzie się do takiego momentu, kiedy nie będziesz wstanie zrobić tych dodatkowych powtórzeń. Wtedy odejmujesz od swoich maxów kilka kilogramów i znowu je stopniowo zwiększasz co miesiąc (np. co 2kg).

Ćwiczenia dodatkowe chyba lepiej będzie zmieniać co miesiąc.

Też robiłem 5/3/1 przez dłuższy czas, ale w końcu mi się znudziło i trochę go zmodyfikowałem. Ciężary i progresję zostawiłem bez zmian, ale ostatnią serię zamieniłem na kilka mniejszych.

1 tydzień: 5x65%, 5x75%, 5x3 85% (czyli 5 serii po 3 powtórzenia)
2 tydzień: 3x70%, 3x80%, 5x2 90%
3 tydzień: 5x85% 3x90% 6x1 95%

Co 3 tygodnie +2kg do każdego maksa. Tydzień odpoczynku co 6 tygodni.

Co do pytania bonusowego, wyciskanie francuskie i prostowanie przedramion na wyciągu górnym angażują wszystkie głowy tricepsa, ale nie wiem, czy o takie kryterium Ci chodziło. :P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
Wyciskanie sztangi lezac, wasko. Triceps.

K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

i pytanie bonusowe ;) jakbyscie mieli wybrac "najlepsze cwiczenie" na trica - co byscie wybrali ;)
pozdrawiam

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na pozostale pytania poncho odpowiedzial.
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
siema

no i znowu zmodyfikowalem trening bo mi sie znudzil poprzedni.
dalej 5/3/1 oczywiscie, ale teraz robie PERIODIZATION BIBLE bo bbb jest boring.

no i wyglada to tak:
3 razy w tygodniu

dzien 1
military 5/3/1
dipsy 5 x 10
pull ups 5 x 10
tricpes pushdowns (wyciag) 5x10
brzuch - situps

dzien 2
deadlift 5/3/1
leg curls 5x10 - w sumie robilbym glute ham raise - ale nie bardzo wiem jak sie za to zabrac a i nie bardzo mam gdzie to robic a leg curls na maszynie tez daja rade...
lunges - 5x10
db swings 3x10
brzuch - abs wheel

dzien 3
bench press 5/3/1
incline press 5x10
db rows 5x10
tricpes extensions 5x10
brzuch - leg raises

dzien 4
squat 5/3/1
back raise 5x10
hack squats 5x10
biceps uginanie sztanga prosta 5x10
przedramie

ostro czuje hamstrings - ja to sie po Polsku nazywa? bo w poprzednim treningu prawie ich nie bylo.
dorzuciłem duzo kilogramow (duzo jak na siebie) w db rows i tez fajnie to cwiczenie wchodzi. przedtem robilem prawie dziesiec kilo mniej i tez to czulem ale dopiero teraz wiem ze to musi byc duzo ciezsze zeby poczuc moc tego cwiczenia
no a w pierwszym dniu ciezko mi zrobic 5x10 podciagniec (po military press i dipsach) bo nie mam sily po prostu, ale z bolem dojechalem do konca... wiec moze nie bedzie tak zle po jakims czasie

widzicie jakies "błędy"?? co byscie zmienili?
zrobiłem pierwszy tydzien i dobrze wchodzi. przede wszystkim trening jest krotszy niz jak robiłem bbb - ale to glownie dlatego ze teraz robie 3 razy w tygodniu a nie dwa. jednoczesnie nie czuje sie zmeczony bardziej a nawet mniej bym powiedzial... i wieczorem, po silowni z rana, pomykam na SW.


z gory dzieki za wszelkie rady
pozdrawiam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

dzien 1
military 5/3/1
dipsy 5 x 10
pull ups 5 x 10
tricpes pushdowns (wyciag) 5x10
brzuch - situps

3 na wyciskanie, tylko jeden pull. staraj sie 1:1. a juz na pewno zmien kolejnosc; press, pull, dips.

dzien 2
deadlift 5/3/1
leg curls 5x10 - w sumie robilbym glute ham raise - ale nie bardzo wiem jak sie za to zabrac a i nie bardzo mam gdzie to robic a leg curls na maszynie tez daja rade...
lunges - 5x10
db swings 3x10
brzuch - abs wheel

zostaw sztange po martwym, zachac nogi pod nia, podloz cos pod kolana i robisz natural glute ham raise.

dzien 3
bench press 5/3/1
incline press 5x10
db rows 5x10
tricpes extensions 5x10
brzuch - leg raises

znowu, za duzo push, za malo pull

dzien 4 wyglada ok.

hamstrings to dwuglowe uda.
chyba tyle.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
Według mnie uginanie podudzi na maszynie jest ok. NGHR nie potrafię zrobić zbyt wielu powtórzeń (właściwie to ani jednego - robiłem tylko powtórzenia negatywne :P ), a przy uginaniu można sobie dobrać odpowiedni ciężar.

Hamstrings to mięśnie kulszowo-goleniowe, czyli dwugłowy uda, półścięgnisty i półbłoniasty.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

Hamstrings to mięśnie kulszowo-goleniowe, czyli dwugłowy uda, półścięgnisty i półbłoniasty.

Hamstring to mięśnie i ścięgna z tyłu uda.

Ham w nazwie dotyczy wymienionych mięśni, a string w nazwie dotyczy ścięgna. Ścięgno jest tu o tyle ważne, że angielska nazwa pochodzi z czasów, gdy złapane zwierzęta unieruchamiało się przy pomocy przecięcia ścięgna nad kolanem (a pod szynką, stąd to ham w nazwie), aby nie uciekły i żeby można było je zaszlachtować w dogodnym czasie. W niektórych kulturach podobnie postępowało się z jeńcami.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
Nie wiedziałem o pochodzeniu nazwy. Dzięki za info. :-)
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
dzis zrobiłem pierwszy raz ten grappling drill team quest u i niszczy :) myslalem ze jestem w dobrej formie bo jade 5/3/1 caly czas praktycznie... i bjj/mt 3 razy w tygodniu z dosc duzym naciskiem na conditioning a tu taki drill mnie zniszczyl. inna sprawa ze ponad 35 stopni na dworze i to sie tez daje we znaki ale polecam sprobowac. mam zamiar wrocic do 2 razy w tyg 5/3/1 a raz sobie tego typu drill robic. intensywny trening i zajmuje mało czasu. robi ktos?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
grappling drill team quest? co to jest bo nie moge nic wygooglac ;p
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

grappling drill team quest? co to jest bo nie moge nic wygooglac ;p

sprawdz pierwsza strone tematu.

ruido, 5/3/1 jest na sile, wiec ci nie pomoze w treningu na wytrzymalosc; to samo bjj/mt, zupelnie co innego. ja dzisiaj sobie zrobilem komplec; wioslowanie, zarzut, siad przod, wyciskanie, siad tyl. 3x8x40, wiecej nie dalem rady. mysle, ze to moze byc dobry dodatek do 5/3/1. sam wendler zaleca uphille ;) jak masz w okolicy jakis dobry pagorek - sprobuj ;)
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
ja wiem ze to sa dwie rozne rzeczy. niemniej jednak i tak zdziwilo mnie jak to weszlo.
zbawienny wplyw 5/3/1 widocznie odczuwam na macie. no bo kto mowil ze niby sila sie nie przydaje... ale po sesji z tym widze ze musze to tez dorzucic
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

ja wiem ze to sa dwie rozne rzeczy. niemniej jednak i tak zdziwilo mnie jak to weszlo.
zbawienny wplyw 5/3/1 widocznie odczuwam na macie. no bo kto mowil ze niby sila sie nie przydaje... ale po sesji z tym widze ze musze to tez dorzucic

a brakuje ci kondycji/wytrzymalosci na macie? bo to, ze zmeczyl cie trening jeszcze nic nie znaczy.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
moze sie myle ale im wiecej analizuje metody treninbgowe zawodowcow tym mniej widze tam pakowania duzymi ciezarami a wiecej cwiczen z mniejszymi ciezarami i aerobow. mam dziwne wrazenie ze jedynie amatorzy pakuja na sztange ile fabryka dala.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
To nawet logiczne. :P Liczy się gibkość, szybkość, wytrzymałość, a nie duży bic.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
po pierwsze, liczy sie wszystko. wg mnie, w kolejnosci: kondycja, umiejetnosci techniczne, sila, cala reszta.

po drugie, itosu, o kim mowisz? o GSP, ktory dodal dwobuj do treningu i nabral masy i sily (i wiecej zrzuca przed walka niz kiedys)? o rashadzie i rampagu, ktorzy cwicza - moze nie sile maksymalna - ale zdecydowanie "power" z ciezarami od malych po duze? o hardzie, ktory z defranco robil sile i kondycje? wiekszosc nie skupia sie tak na sile z jednego powodu - juz ja ma. po drugie, ile tak naprawde ich treningu widzisz, ze "analizujesz"? ;)

mma dlatego jest takie fajne, ze trzeba znalezc optimum miedzy wszystkimi cechami. i sila jest jakby nie bylo jedna z wazniejszych. oczywiscie, zbytnie sie na niej skupienie i zaniedbanie pozostalych skonczy sie jak widac na przykladzie pudziana. ale jesli spotyka sie dwoch zawodnikow o podobych umiejetnosciach, to wygra silniejszy.
  • 0

budo_norwoks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

moze sie myle ale im wiecej analizuje metody treninbgowe zawodowcow tym mniej widze tam pakowania duzymi ciezarami a wiecej cwiczen z mniejszymi ciezarami i aerobow. mam dziwne wrazenie ze jedynie amatorzy pakuja na sztange ile fabryka dala.


Zauważyłem coś podobnego, chociaż wiele zależy od zawodników- jedni faktycznie wolą duże ciężary, inni odwrotnie. Wypada też wziąć pod uwagę, czy filmiki w sieci autentycznie ukazują pełny trening zawodnika. Gdybym ja był szkoleniowcem tak bardzo bym się nie kwapił do publikowania swoich metod treningowych.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

po drugie, ile tak naprawde ich treningu widzisz, ze "analizujesz"? ;)


mala. taka jaka jest dostepna ogolowi. nie mniej widac po takich zawodnikach ja vanderlei silva czy fedor ze nie ma tam miejsca na duze ciezary. bar rutten w swoim big book of combat w dziale z robieniem sily tez nie skupial sie na takich programach jakich pelno wszedzie tylko na robieniu ogolnorowojowki na silowni jako dodatku.

poza tym nie oszukujmy sie trening zabiera czas a kazdy ma go ograniczona ilosc. po cholere katowac po 3 godziny na silowni skoro pociaga to za soba zmniejszenie intensywnosci treningowej innych co najmniej rozwowaznych elementow treningowych.

mma dlatego jest takie fajne, ze trzeba znalezc optimum miedzy wszystkimi cechami. i sila jest jakby nie bylo jedna z wazniejszych. oczywiscie, zbytnie sie na niej skupienie i zaniedbanie pozostalych skonczy sie jak widac na przykladzie pudziana. ale jesli spotyka sie dwoch zawodnikow o podobych umiejetnosciach, to wygra silniejszy.


wygra zdolniejszy nie silniejszy.

Itosu

PS. tak BTW z tego co pamietam to po walce pudziana z najmanem byles oredownikiem niesmiertelnosci pudzka ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024