Skocz do zawartości


Zdjęcie

silownia i bjj po raz kolejny, plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

poza tym nie oszukujmy sie trening zabiera czas a kazdy ma go ograniczona ilosc. po cholere katowac po 3 godziny na silowni skoro pociaga to za soba zmniejszenie intensywnosci treningowej innych co najmniej rozwowaznych elementow treningowych.

wez nie chrzan, bo obaj wiemy, ze dobry silowy trening nie musi trwac wiecej niz 45 minut.
dlatego pisalem o rownowadze. wiadomo, jak ktos ma wystarczajaca sile, to nie musi. ale jesli jest slaby na swoja wage - to musi.
widziales zdjecia fedora z mlodosci? nie dosc, ze chodzil do szkoly sportowej od dzieciaka, to jeszcze jako dwudziestolatek spedzil w wojsku dwa lata na pakowaniu masy.
a bas na pewno tak wyglada, bo robil duzo pompek ;)
wiesz, jak ktos ma mozliwosc sparowania przez 2h dziennie - zapasy, parter - to mu sie ta sila wyrobi. ja mam 3x1h w tygodniu, i parter jest nie zawsze i nie zawsze sparingi. trzeba nadrabiac.

PS. tak BTW z tego co pamietam to po walce pudziana z najmanem byles oredownikiem niesmiertelnosci pudzka ;)

quote or gtfo :P
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

...
wygra zdolniejszy nie silniejszy...


jeśli obaj są tak samo zdolni to wygra silniejszy/szybszy/z lepszą kondycją - w im większej ilość cech potrzebnych do walki (techniką, szybkość, siła i kondycja) mamy przewagę tym większe mamy szanse na zwycięstwo.
Siłą możemy niwelować technikę i szybkość, szybkością siłę i technikę, a techniką szybkość i siłę.
To są naczynia powiązane i nie można ich od siebie oddzielać.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
ja tylko zwracam uwage na fakt ze silownia jest elementem uzupelniajacym w treningu SW. Ci zawodnicy ktorzy tego nie rozumieja zazwyczaj przegrywaja z tymi ktorzy trenuja w bardziej optymalny sposob.

Majewski dobrze powiedzial ze sila jest narzedziem a nie celem samym w sobie. sam zaznaczyl ze moglby wyciskac 250 kg zamiast 200 ktore mu w zasadzie natura dala ale po co :?: stracilby na to relatywnie za duzo czasu kosztem techniki i okazaloby sie ze pchalby kule blizej niz teraz. tak samo jest w SW.

wystarczy przejsc sie do jakiegokolwiek dobrego klubu np. boksu. najlepsi sa Ci ktorzy startuja i oni najczesciej trenuja glownie boks. silka od czasu do czasu rekreacyjnie stacyjki z obciazeniem rzedu 30 kg na klate, potem sa Ci ktorzy trenuja boks i pakuja jak najeci bo chca byc jak najwiekszymi napierdalaczami a na koncu Ci ktorzy trenuja rekreacyjnie.

nowocaine masz zajebiste wyniki silowe i ogolnie z tego co piszes zrobisz postepy. fajnie bo atletyka jest ogolnie swietna ale powiem Ci ze gdybys caly ten czas poswiecil np. na szlifowanie boksu i sparingi bokserskie i calkowicie bys te altetyke odpuscil na rzecz ukierunkowanego treningu bokserskiego to taki atleta jakim jestes bylby dla Ciebie miesem armatnim w walce niemal na kazdych zasadach.

ot taka konkluzja. nie neguje silowni bo sam robie wiecej atletyki niz z zasadzie powinienem.

Itosu
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
dobra dobra, ale nie dokladaj tu boksu, bo nijak sie ma sila w boksie do sily w mma. to zupelnie inna dyskusja.

a poza tym, to zgadzam sie ;) napisalem, ze sila jest dopiero na trzecim miejscu wg mnie.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

dobra dobra, ale nie dokladaj tu boksu, bo nijak sie ma sila w boksie do sily w mma. to zupelnie inna dyskusja.


No wlasnie, zalezy o jakiej sztuce walki mowimy. A wydaje mi sie ze dyskusja cos o mma sie tyczyla czy to mi sie tlyko wydaje? :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

No wlasnie, zalezy o jakiej sztuce walki mowimy. A wydaje mi sie ze dyskusja cos o mma sie tyczyla czy to mi sie tlyko wydaje? :)


a jaka jest roznica :?: moze nieco inna metodyka. procentowo poswiecany czas a silownie jest podobny
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan


No wlasnie, zalezy o jakiej sztuce walki mowimy. A wydaje mi sie ze dyskusja cos o mma sie tyczyla czy to mi sie tlyko wydaje? :)


a jaka jest roznica :?: moze nieco inna metodyka. procentowo poswiecany czas a silownie jest podobny

no nie zartuj. uderzaczowi nie jest potrzebna sila tak, jak chwytaczowi. nie ma tej pracy przeciwko sile innej osoby, jest tylko wyprowadzanie uderzenia. procentowo czas poswiecony na sile (niekoniecznie silownie) bedzie wiekszy.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
Przykladowo zawodnik i zawodniczka ktorzy odnosza sukcesy w europie (miejsca medalowe) w karate kyokushin nie cwicza na silowni wogole i ''nie wolno im sie zblizac do zelastwa''. Jak to uzasadnisz?

Wedlug mnie trening silowy jest o wiele bardziej przydatny chwytaczom niz uderzaczom. Z mojego doswiadczenia i logicznego punktu myslenia... .
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

Przykladowo zawodnik i zawodniczka ktorzy odnosza sukcesy w europie (miejsca medalowe) w karate kyokushin nie cwicza na silowni wogole i ''nie wolno im sie zblizac do zelastwa''. Jak to uzasadnisz?


maja trenera oldschoolowca. Muhammad Ali takze nie tykal ciezarow bo jego trenerzy byli zwolennikami starej szkoly boksu. W przeciwienstwie do niego np. Holyfield przerzucal tony zelastwa na treningach. Obydwoje byli wielkimi bokserami.

Wedlug mnie trening silowy jest o wiele bardziej przydatny chwytaczom niz uderzaczom. Z mojego doswiadczenia i logicznego punktu myslenia... .


a wg mnie obydwom przydatny jest porownywalnie tylko metodyka treningu silowego (inne cwiczenia, inne obciazenia, nacisk na inne elementy) powinna byc inna. procentowy udzial takiego treningu w relacji do pozostalych elementow spokojnie moze byc podobny dla obydwoch dyscyplin.

szkol treningu jest tyle ile trenerow. nie obstawiam przy swoim. w przypadku amatorow i tak najwazniejsze jest aby czerpac radosc z tego co sie robi. ja sporo boksuje ale jesli mam "faze" na zelastwo to sie nie przejmuje tym ze chwilowo technika idzie w dol tylko robie cykl na sile. dzieki roznorodnosci tak naprawde sie nie nudze i jestem w stanie dac z siebie 100% co na koncu przeklada sie na leprze postepy ogolne.

Itosu
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

Obydwoje byli wielkimi bokserami.

Obydwaj. Chyba że o czymś nie wiem. 8O
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
A mowiac trening silowy mamy na mysli ogolnie trening z zelastwem czy trning typowo na sile maksymalna (pomijajac inne radzaje treningow masa, wytrzymalosc itp) ?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

A mowiac trening silowy mamy na mysli ogolnie trening z zelastwem czy trning typowo na sile maksymalna (pomijajac inne radzaje treningow masa, wytrzymalosc itp) ?


ja mam na mysli ogolnie trening ze zlomem.

z tego co wiem np. Karelin w zasadzie sztangi nie tykal.

Obydwoje byli wielkimi bokserami.

Obydwaj. Chyba że o czymś nie wiem. 8O


a całki umiesz liczyc :?: :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
ali, karelin... podaj jeszcze jakichs naturalnych mutantow, ktorzy w wieku lat 15 wygladali jak dorosli mezczyzni i walczyli jako zawodowcy na potwierdzenie twoich tez odnoszacych sie do treningu zwyklych ludzi :P

a co to sa calki?
a pH i H30+ liczyc umiesz? :P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
Ale Holy nie robil silowni po to, zeby byc lepszym w boksie, robil dlatego, ze mial "niewyrazna mase" - za malo na wage ciezka. I jego trening silowy byl zorientowany na zbudowanie kilku kg suchej masy miesniowej, co zreszta moze zajac lata, bo tu nie chodzi o klasyczny boczek milosnikow masy.

Sila.... Sila... Sila.... Jest wiele typow sily.
Fiodor Emelaneko nie wygrywa dlatego, ze podnosi na sztadze wiecje niz inni, tylko dlatego, ze ma ogromna sile dynamiczna, nieprawdopodobne przyspieszenia jak na wage ciezka (ogladalem jego zdjecia z mlodosci jak pakowal, duzo ketli lezy wokol niego:) i chyba nie dla parady.

Np. do mma trzeba sie inaczej przygotowac niz do bjj. Do bjj potrzebujesz duzo sily izometrycznej, do mma w zasadzie nie potrzebujesz jej zbyt wiele - najbardziej potrzebujesz sily dynamicznej.

Ale jakby nie patrzyc najwazniejsza jest technika i wydolnosc sercowo-naczyniowa bez tego jest klapa, czyli pudzian.

K_P
PS. Tyson mutant wagi ciezkiej. Jest jeszcze wielu mutantow w sztukach walk, ale.... trzymaja sie swoich naturalnych wag. Moj sparingpartner wazy 100 kg przy wzroscie 175 cm. Nigdy nie cwiczyl na mase. A ma tak klate tak szeroka (powyzej 130 cm jak sadze), ze ci, ktorzy na nia pakuja moga sobie pomarzyc tylko.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan

a całki umiesz liczyc :?: :)

Jeśli podejrzewasz mnie o bycie humanistą, to od razu mówię nie - jestem informatykiem. :P

ali, karelin... podaj jeszcze jakichs naturalnych mutantow, ktorzy w wieku lat 15 wygladali jak dorosli mezczyzni i walczyli jako zawodowcy na potwierdzenie twoich tez odnoszacych sie do treningu zwyklych ludzi :P

Mam takiego na sekcji. ;3
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
Czyli odkrywamy stara prawde :wink: zeby byc "duzym", trzeba sie duzym urodzic. A dzieki "odzywkom" na pare sezonow mozemy przebrac sie w "szaty" duzego. :lol:

K_P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
no nie tylko dzieki odzywka bo dobra dieta takze mozna bardzo wiele osiagnac :)
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
no tak. hantle odzywki silka i dziwki 8)

teraz trenuje 3 razy w tyg bjj , wlasciwie sub wrestling bo bez gi, 3 razy mt no i do tego to 5/3/1 i teraz wrzuce jeden dzien tego circuit.
zero odzywek i w sumie zero diety, ale jem zdrowo - nawet nie z wyboru, tylko tak wychodzi. jem w sumie minimum z dwa razy dziennie, a czasem trzy RYZ - tez nie z wyboru. no i wyniki sa dla mnie niesamowite. bo jak mieszkalem w polsce bylem zawsze chudy. jadlem rozne gainery ostrowie i inne suple. cwiczylem w sumie 4 razy bjj i silki troche i mase ciezko bylo zwiekszyc. nie bylem calkiem chudy, mialem miecha troche ale niewiele.
no a teraz przez to ze jem tyle wegli chyba, masa idzie w gore w koncu. az dziwnie sie z tym czuje. i to nie jakas chujowa masa tylko zdrowa :) - przez ten ryz pewnie, warzywa, troche miecha tylko - zero szitu.

no i 5/3/1 wyraznie pozytywnie wplywa na grappling - przyanajmniej w moim przypadku. technika techniką, ale jak przeciwnik jest silny to robi sie ciezko. odkad jade z 5/3/1 (tzn wiadomo ze nie od razu... po ajkims czasie) moi sparing patrtnerzy mowia ze czuja wyrazna poprawe sily i nie jest im lezej z tego powodu. i ja tez to wyraznie czuje. siła bardzo pomaga.

w stojce ostatnie zmiany w moim ciele ( :wink: haha ale na serio czuje sie zupelnie inaczej niz przedtem) nie pomagaja zbytnio, ale na pewno tez nie przeszkadzaja. kondycja bez zmian w sumie. i jak sparuje z chudszymi to dalej bywa roznie. z ciezszymi tez... ;) jedyne co to w clinchu daje lepiej rade niz przedtem

takie obserwcje. faktycznie trzbea sie duzym urodzic zeby byc duzym, ale tez do pewnego stopnia mozna cos z tym zrobic. :wink: poza tym mi to sprawia przyjemnosc i satysfakcje bic swoje rekordy (na silce tez).

BTW znowu zmieniłem trening. nudne tak jechac ciagle to samo i srednio co miecha jakies zmiany robie. wrzuce niedlugo nowy do oceny. pozdrawiam
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ma ktos pojęcie z jakim obciążeniem machać?
Wczoraj machnąłem z obciążeniem 1/3 masy ciała i się zmęczyłem, ale niezbyt ekstremalnie.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: silownia i bjj po raz kolejny, plan
Dołóż sobie 5kg do sztangi i jak następny trening pójdzie równie łatwo, to kolejne kg na sztangę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024