Skocz do zawartości


Zdjęcie

Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
Cześć.
Nigdy poważnie nad sprawą się nie zastanawiałem. Natchnęło mnie jednak na ten temat, bo zachciało mi się drukarki laserowej. Przypomniałem sobie jednak, że kiedyś słyszałem o szkodliwości tych urządzeń. Nie po to przecież ćwiczę, unikam szlugów i ograniczam się z kawą i wódeczką, żeby mnie wykończyła pieprzona elektronika!

Rozejrzałem się dookoła: komórka, telefon bezprzewodowy, router i antena "od internetu" notebook z wi-fi, radio, w kuchni ukochana mikrofalówka, pecet i monitor kineskopowy w pokoju obok- dlaczego ja, cholera, nie świecę jeszcze na zielono?

Zacząłem szukać informacji w sieci- ciężka sprawa- jest masa tekstów, ze świecą szukać takich które autor podpisał nazwiskiem, informacje oczywiście sprzeczne, niezgodne wyniki badań "amerykańskich naukowców", z jednej strony panika i katastroficzne wizje nieuchronnych fal mutacji, z drugiej uspakajające głosy speców, że o ile nie wkładamy głowy do mikrofali i nie trzymamy komórki między pośladkami, to nie ma problemu.

Trochę zbaraniałem- olać tę laserówkę i dalej ładować kasę w tusz? Zrezygnować z dobrodziejstw mikrofalówki (grzać mleko 3 minuty na gazie- nie do pomyślenia!)? Gdzie trzymać komórę, żeby mieć dzieci o ludzkim obliczu i nie dostać Alzheimera? Zacząć wpinać się do sieci po kablu? A może olać to wszystko i się nie przejmować?

Może ktoś dysponuje wiarygodnym źródłem informacji?

Pozdrowienia,
H. :-)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość

Może ktoś dysponuje wiarygodnym źródłem informacji?

To zależy na jakim stopniu wiarygodności ci zależy. Ja bym zaczął od najbliższej biblioteki. Ot np. od Google Books:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To może być ciekawe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
Promieniowanie elektromagnetyczne wpływa między innymi na zdolności rozrodcze, głównie mężczyzn... im więcej masz tego wokół siebie, tym większa szansa, że będziesz bezpłodny, promieniowaie jest jedną z kilku przyczyn malejącej płodności współczesnych społeczeństw (bo ta jest faktem i pogłębia się bardzo szybko).
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
Z ta drukarką to jakaś paranoja.

Jeśli chodzi o resztę to trudno mi się wypowiadać. W BIOS kompa możesz poszukać opcji "Spread Spectrum". Możesz włączyć - powinno zredukować emisje elektromagnetyczną komputera (może obniżyć stabilność przy podkręcaniu za sprawą mechanizmu działania polegającego na wariacji częstotliwości zegara taktującego). Możesz mieć tez "Smart Clock" które działa inaczej i też powinno redukować zakłócenia.
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
Dzięki.

Co do drukarki- przypomniało mi się, że około roku 97 czytałem w "Komputer Świat" (ale oldskul :) ) o tej szkodliwości laserówek. Wietrzenie pokoju powinno dać radę, bo one niby powietrze "psują".
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
8O 8O tak po tym co napisales patrze na moją drukarkę, a ona patrzy na mnie...mam nadzieje, ze jednak zle na siebie nie wplywamy
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
Jeśli chodzi o router wifi to bym olał, ten szit pracuje nawet jak Ty śpisz, a komp wyłączony (nie wiem czy wszystkie, ale te, nad którymi się zastanawiałem tak). Tak samo komórkę trzymaj z dala od jajec, kieszeń spodni to najgorsze miejsce ;]
Drukarką bym się nie przejmował.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość

Co do drukarki- przypomniało mi się, że około roku 97 czytałem w "Komputer Świat" (ale oldskul :) ) o tej szkodliwości laserówek. Wietrzenie pokoju powinno dać radę, bo one niby powietrze "psują".

Jonizacja powietrza. Ozon. Jak poszukasz w takich starych czasopismach, to na pewno znajdziesz też artykuły o trującym PCW i innych tworzywach sztucznych, alergizującym tonerze do drukarek i szkodliwości ultradźwięków wydawanych przez ich mechanizmy (ewentualnie infradźwięków, w zależności od fantazji autora). Zresztą całkiem niedawno przecież się zaczęła nagonka na trującą melaminę.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
Tak naprawdę w naszym środowisku jest masa trucizn, dosłownie wszędzie... od żarcia przez dywany, farby, meble, aż po sprzęt agd. Nie można się tym wszystkim nadmiernie przejmować, ale ja tam komórki w spodniach staram się nie nosić ;]
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
jezeli chodzi o drukarki laserowe to sa szkodliwe. nie same one tylko toner jest rakotworczy. ale luz jezeli nie drukujesz przemyslowo -100000 stron dziennie to nic ci nie bedzie. pracownicy ksero maja obowiazkowe badania wlasnie oddzialowywania wegla na organizm.
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
mi się wydaje, że ta cała szkodliwość jest troche przesadzona. Jeśli nawet istnieje jakaś, to jest ona minimalna i nie wydaje mi się, żeby specjalnie się to odbiło na twoim zdrowiu ;-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
szczegolnie ze z roku na rok srednia dlugosci zycia rosnie...
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość

mi się wydaje, że ta cała szkodliwość jest troche przesadzona. Jeśli nawet istnieje jakaś, to jest ona minimalna i nie wydaje mi się, żeby specjalnie się to odbiło na twoim zdrowiu ;-)


Mylisz się, jest wiele czynników powodujących mocne uszkodzenia, nie tylko jakieś tam drobne dolegliwości, ale poważne uszkodzenia strukturalne organizmu, a nawet choroby przewlekłe. Wszystko zależy od dawki, ale obecnie dochodzimy już do dawek w codziennym życiu, które w perspektywie lat stają się szkodliwe.

ry-you---> średnia długość życia rośnie, bezpłodność też rośnie. Liczba urodzeń maleje.
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
możliwe że się mylę.. ale takie jest poprostu moje nastawienie co do tego tematu, wole nie myśleć o tym zbyt pesymistycznie :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość

możliwe że się mylę.. ale takie jest poprostu moje nastawienie co do tego tematu, wole nie myśleć o tym zbyt pesymistycznie :)


To lepiej se wmawiać, że wszystko jest spoko, co? ;]
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
Podsumowując:

generalnie życie jest szkodliwe i prowadzi do śmierci :roll:
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
moim zdaniem lepiej o tym w ogóle nie myśleć Isao. Ale to tylko moje zdanie
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość

Podsumowując:
generalnie życie jest szkodliwe i prowadzi do śmierci :roll:


Szczera prawda, ale bardzo dużo leży w twoich rękach. Jak nie tykasz dragów, to szansa że się zaćpasz na śmierć maleje niemal do zera.
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Promieniowanie elektromagnetyczne- szkodliwość
Spotkałem się ostatnio z kumplem, który ma w pracy dostęp do wszelkiego rodzaju urządzeń pomiarowych do tego i owego. Też się chłop nad tym zastanawiał i postanowił sprawdzić.

Z jego pomiarów wynika co następuje:
- mikrofalówka żre niemiłosiernie w odległości do ok. 1m frontalnie- kiler
- komórka w momencie łączenia sieje jak cholera- od dziś trzymam ją z daleka od łba przy nawiązywaniu połączeń
- antenka od wi-fi w porównaniu z telefonem nie szkodzi dużo bardziej niż marchewka z supermarketu ;-)

Pozdrowienia!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024