Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomoc przy budowie planu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

pomoc przy budowie planu...
a tak wstepnie wyglada on tak , ma celowac w siłe maksymalna i eksplozywnosc

trening A
przysiad wyskok 4x12
kolana do klatki piersiowej 4x8
step up na krzesło z zamiana nog w locie 4x8
wyciskanie/pompki w staniu* (3x5? 5x5 ? siła tylko ale nie moge zdecydowac..)
podciąganie z obciązeniem*/podciąganie z naciskiem na jedną z rąk (Ten sam dylemat co wyzej)
rozpiętki odwrotne 4x8

trening B
power overs 4x 14
pompka z klasnieciem 4 x 7 (cinko wiem, duzy spadek po sesji ;) )
podciągniecie z klasnieciem 6x2 (
przysiad sztanga z przodu 3x5 /3x3 5x5 ???
martwy na prostych (jak wyzej ;P )

co myslicie? co byscie zmienili dodali...* zmiana z wycisku na pompke w staniu na rekach co tydzien (tydz 1 - wycisk , tydz 2 pompka w staniu, tydz 3 wycisk..etc)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc przy budowie planu...
Przysiady i martwy ciąg w jednym treningu to nie najlepszy pomysł. Przenieś martwy na sam początek A i wymieszaj kolejność ćwiczeń, tak żeby raz pracowały ręce, raz nogi. Przysiady ze sztangą na sam początek B (tutaj też możesz trochę wymieszać kolejność).
Co do wyciskania i pompek na rękach, ja bym je zmieniał co 3-4 tygodnie.
Nie trzymaj się ciągle tego samego schematu powtórzeń i serii. Zmieniaj go co jakiś czas. Tak samo z ciężarem.

A gdzie brzuch? :P
Dodałbym jeszcze wyciskanie sztangielki na ławce, ale niekoniecznie teraz. Może w następnym planie. ;)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc przy budowie planu...
ja tu wpisalem to tak luźno wisz...heh bez jeszce kolejnosci dopiero chcialem sie doweidziec co ogolnie myslicie, czemu martwy i przysiad w jednym ? bo moj przysiad z sztanga zprzodu jest zalosny (nie robilem typowej siłowni dawno) a martwy jest oke, jest to troche oparte na starting strenght (jedna/dwie serie max martwego po przysiadzie) hmm oke z tymi pompkami w staniu i wyciskaniu to kumam racje masz..zalezaloby mi na oddzieleniu maxa gory i maxa dolu oraz robieniu poniekad osobno dynamiki gora / dynamiki dół (Taki to schemat jest, maxymalny góra, eksplozywny dół, i na odwrot) dzieki a cos na temat zakresu powtórzen ? ;)
myslalem o 3x 5 na tych tradycyjnych rzeczach / 3x3 moze nawet (isc w duzy ciezar)
edit:
pracuje nad podciaganiem na jednej rece, abrollout (tu zwiazana z tym praca na bebaj ) plus inne rzeczy na brzuch robie w dniu kondycji / techniki kb.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc przy budowie planu...
Jeśli robisz ciężkie siady i ciężkie ciągi (ciężkie dla ciebie - nie patrz na to, że inni mogą podnosić więcej), lepiej nie robic ich w jednym treningu. W SS zaczyna się od bardzo małych ciężarów (niektórzy zalecają nawet zacząć od pustego gryfu) i jest to program dla początkujących. Jeśli będziesz robić tylko 1 serię martwego, to ok, ale moim zdaniem, skoro się da, to lepiej oddzielić to ćwiczenie od przysiadów i zrobić np. 3 serie.
Sam kiedyś miałem w planie martwy ciąg i przysiady w jeden dzień i zrezygnowałem z tego pomysły po 2 treningach. ;)
Co do zakresu, zacznij od 5x5 i stopniowo zwiększaj ciężar. Kiedy zrobienie 5 powtórzeń będzie zbyt trudne, przejdź na 5x3. Kiedy 5x3 stanie się zbyt trudne, zrób przerwę albo zmniejsz obciążenie na 2-3 treningi (żeby nogi mogły odpocząć). Potem zacznij od 3x5, najlepiej z trochę większym ciężarem niż zaczynałeś poprzednio, i przejdź do 3x3. Podobnie możesz robić z innymi ćwiczeniami.
To tylko przykład. Nie musisz się tego sztywno trzymać.

Nie doczytałem o tej eksplozywności. (Późno było :P )
Eksplozywność to też trening siłowy, więc lepiej trzymać się niskiej ilości powtórzeń, unikać robienia serii do załamania, a skupić się na maksymalnej dynamice.
Dorzuciłbym jeszcze jakiś zarzut albo rwanie.

Przejrzyj plan, który ostatnio wrzucił Itosu. Jest tam kilka bardzo fajnych ćwiczeń: http://www.forum-kul...dpost&p=1231947
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc przy budowie planu...
na ten martwy i przysiad to bym az tak nie narzekal, bo robisz przedni i na prostych. jakby to byly normalne werseje to zdecydowanie nie, tutaj zobacz jak ci wyjdzie.
przydaloby ci sie jakies wioslowanie poziome.
ogolnie to ciekawe, zacznij tak i wprowadzaj zmiany z treningu na trening.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc przy budowie planu...
oka zaczne tak, co do wiosłowania włąsnie, nie wiem czy nie uwzglednie gdzies body rows w kondycji regularnie bo na siłe nie chce tego pakowac do zestawu (skad poniekad te rozpietki odwrotne )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024