Skocz do zawartości


Zdjęcie

schemat ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweu
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

schemat ćwiczeń
witam
chciałbym opisać moją drogę ku lepszej sylwetce prosząc Was jednocześnie o rady jak postępować dalej

przy konsultacji z dietetykiem stosuję zróżnicowaną dietę opierającą się na 1200 kcal.

przez trzy miesiące straciłem 20kg, dodam ze od 2 m-cy niemalże każdego dnia, z przerwami na pogodę, biegam, obecnie już 5.5 km

czytałem wiadomości na forum i zaczyna mi kiełkować pomysł aby zmienić codzienne bieganie na siłownie. cel: utrata masy tłuszczowej i podbudowa mięśni.

do utraty mam jeszcze około 6-8 kg tłuszczu...
mam 178cm wzorstu

chcę obowiązkowo wprowadzić ćwiczenia na mięśnie brzucha w systemie ABSII

jaki zestaw ćwiczeń z jaka częstotliwością moglibyście mi polecić, przy zalożeniu utzymania diety 1200 kcal i ABSII ?

sprawy życia zawodowo-rodzinnego pozwalają mi na aktywność fizyczna napewno po 20.30. w ciągu dnia lub rano niemalże nie osiąglane.

dziękuję zawczasu za rzetelna pomoc.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: schemat ćwiczeń
1200 kalori :o to dla kobiety chyba...bardzo malo na silowni bedziesz musial napewno zwiekszyc ilosc, trening obwodowy byl by elegancki dla Ciebie
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: schemat ćwiczeń
wazacej 40 kg kobiety.... nie glodz sie tak...
masy nie zbudujesz na ujemnym bilansie. ewentualnie pewne drgniecie bedzie w pierwszej fazie jako nazwijmy to szok dla miesni i pobudzenie. nie wiem ile wazysz, ale brzmi glupio 1,2 k kalorii...
co to za dietetyk..?
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: schemat ćwiczeń
Dietetyk jak dietety przy nadwadze taki bilans jest ok.
Jasne ze jak pojdzie na siłke to bedzie musiał zwiekszyc. Inna sprawa ze w Ciechocinku znana jest dieta 1000kcal i zapewniam Cie ze nie ma tam kobiet ktore waza 40 kg.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: schemat ćwiczeń
Przy nadwadze taka dieta właśnie jak najbardziej NIE jest OK. W takich przypadkach ograniczanie kalorii ponad 300-500 poniżej dziennego zapotrzebowania jest już nieodpowiednia. W innych zresztą też nie radzi się większych deficytów :wink: Oczywiście trzeba pamiętać, że wraz z utratą wagi zmniejsza się też dzienne zapotrzebowanie, ale na pewno nie do rzędu 1000-1200kcal.

Swojego czasu dość modne były takiego rodzaju "diety", nawet początkowo skuteczne, jednak trudne do utrzymania efektów i stosowane jedynie w NIEWIELKICH okresach czasu.

Gwałtowne ograniczenie kalorii w żadnym wypadku nie jest dobre ani dla zdrowia, ani dla dalszych efektów redukcyjnych. Chodzi głównie o skłonności adaptacyjne naszego organizmu to ubogich dawek energii. Organizm przyzwyczaja się do funkcjonowania na "rezerwie", nie pali tłuszczu, natomiast przy powrocie do odpowiedniego sposobu odżywiania duża część kalorii jest powtórnie magazynowana.

Owszem w wypadku dużej nadwagi waga ciała leci szybko w dół - normalne skoro je się 20% tego co wcześniej + dokłada trening fizyczny. Nie jest to jednak dobra droga, mimo, że pozornie szybsza.

Autorowi tematu polecam obliczenie dziennego zapotrzebowania kalorii (po uwzględnieniu wszystkich wydatków energetycznych jak trening), a następnie odjęce od tego tych 300-500kcal. Jeśli chodzi o trening - masz dużą dowoloność - na tym forum tak samo jak na wielu innych są dziesiątki planów z których możesz czerpać do woli. W skrócie polecam jednak 3xtyg FBW + aeroby lub HIIT (to drugie jak waga nie jest zbyt duża, a organizm przyzwyczajony do mocnego wysiłku).


PZDR
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: schemat ćwiczeń
can i hear you say "YOYO!"? :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024