Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zwiekszyc czestotliwosc?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_fireblast
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak zwiekszyc czestotliwosc?
Sprawa wyglada tak - chcialbym cwiczyc wiecej razy w tygodniu niz zwykle ale zle znosze tak intensywny wysilek. Powiedzmy po 2 dniach w miare ciezkich treningow bardzo trudno mi sie zebrac na kolejny i zwykle odpuszczam. Chyba max co teraz jestem w stanie robic regularnie to 4 treningi(silka i sw) w tygodniu plus jakis tam rekreacyjny rower itp. Chcialbym wytrzymywac bez problemu jakies 5-6 treningow w tygodniu regularnie( tak 4 sw i 2 silka). Znacie jakies sposoby treningowe, zeby sie do tego wyrobic? Wiem, ze najprotsza odpowiedz to zwiekszyc czestotliwosc treningow i liczyc, ze sie przyzwyczaje, ale juz tak probowalem i srednio dziala - gdzies po 2 lub 3 takich intensywnych tygodniach musze odsapnac jakis tydzien na kanapie i jestem wykonczony wtedy, a zalezy mi na regularnym programie. Teraz, latem cwicze tak bardziej rekreacyjnie i lajtowo, wiec bez problemu moge podjac jakies dzialania przygotowujace do czestych i intensywnych treningow - nie wiem: bieganie, wiszenie na galezi :) , jakies cudowne odzywki? Co mozecie polecic?
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekszyc czestotliwosc?
Jakiś pobudzacz przed treningiem powinien skutecznie zmotywować do treningu + jakieś witaminy ew. ZMA na regeneracje na mnie dobrze działało ;]
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekszyc czestotliwosc?
Dużo snu, dieta to na początek. W następnej kolejności jakieś suple ale w tej kwestii niech się wypowie ktoś kto się bardziej zna na wspomaganiu.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekszyc czestotliwosc?
Rada blondaaasa na pewno powinna pomóc (zadbać o suple wpływające na regenerację), dużo snu i odpowiednie żarcie (czyt. dużo, często i dobrze). Jeśli pozwolisz się organizmowi regenerować i zapewnisz mu wszystko co potrzebne do funkcjonowania to łatwiej powinno Ci pójść ze zwiększonym wysiłkiem. Czasem się trzeba przyzwyczaić i poczekać trochę aż np. organizm spali zbędny tłuszcz, wskoczy na wyższe obroty.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekszyc czestotliwosc?
dieta; odpoczynek; stopniowe zwiekszanie intensywnosci. np zaczniej od 4x SW. potem dodaj lekkie treningi na silowni ( maly ciezar i malo powtorzen). i powoli zwiekszaj intensywnosc na silowni, az organizm stopniowo sie przyzwyczai.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekszyc czestotliwosc?

Wiem, ze najprotsza odpowiedz to zwiekszyc czestotliwosc treningow i liczyc, ze sie przyzwyczaje, ale juz tak probowalem i srednio dziala - gdzies po 2 lub 3 takich intensywnych tygodniach musze odsapnac jakis tydzien na kanapie i jestem wykonczony wtedy, a zalezy mi na regularnym programie.

A wiesz, że podstawą sukcesu jest znajomość własnego ciała? Twój organizm wysyła Ci informację, że dotychczasowy trening to dla niego zbyt dużo, a Ty chcesz "liczyć, że się przyzwyczaisz". Tak, to się możesz przeliczyć.

Nic nie piszesz o sobie - od kiedy tak trenujesz, jak wygląda Twój trening MA i BB (czas trwania, intensywność). Dobrze byłoby znać swoje kaloryczne zapotrzebowanie, żeby później się nie okazało, że dziennie dostarczasz sobie mniej, niż 2000 kalorii, a chcesz zapierdalać jak człowiek, który "wrzuca w siebie" 4-5k kcal.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekszyc czestotliwosc?
Zostań przy obecnej ilości treningów, ale skup się nad ich jakością. Jak zaczniesz się przyzwyczajać do zwiększonego wysiłku wtedy spróbuj dodać lekki trening. Jeśli nadal nic z tego to daruj sobie, bo możesz przekroczyć możliwości regeneracyjne swojego organizmu.
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zwiekszyc czestotliwosc?
Fireblast

napisz do mnie na maila, adres na mojej stronie. Nie mogę Ci odpowiedzieć bo od początku jak jestem na forum nie działa mi priv.

Żeby coś dodać od siebie w temacie :D

Silver ma rację, lepiej nie doradzać w takich sprawch jak się nie widzi/nie zna człowieka.
Mam juz swoje lata i powiem Ci jedno - odżywianie, odpoczynek, odpowiednio dobrany trening,motywacja i ...............CIERPLIWOŚĆ.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024