Skocz do zawartości


Zdjęcie

novocaine: trening, dieta, etc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
781 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Ale 4 razy w tygodniu to chyba trochę za dużo. Sam kiedyś pisałeś, że więcej nie znaczy lepiej. :P Biceps ze sztangielką będzie chyba najlepszym ćwiczeniem, zwłaszcza jak dorzucisz jeszcze do tego supinację. Do tego podciąganie i wiosłowanie i powinno wystarczyć.

jak cztery jak 2? :P podciagania i wioslowania nie licze jako biceps ;) poza tym, robilem je zawsze, i nic na biceps nie dalo.

Przy takiej ilość rwania w kondycji, to faktycznie tutaj rwanie możesz już sobie odpuścić.
Jednak ja robię wyciskanie sztangielek po wyciskaniu sztangi i różnica między tymi ćwiczeniami jest na tyle duża, że nie ma problemu z powtarzaniem.

wiesz, robie 5/3/1 a potem 3x10. wystarczy ;P
ale, ze slucham innych, to sprobuje.

Masz też mało ćwiczeń na górę klatki. Przy wyciskaniu na skosie będziesz miał i triceps i klatkę. :P Skoro to nie jest trening pod mma, to nie musi być sztangielka.

hmm masz racje, przemysle

Jakiego cieżaru używasz? Nie przeciąża to pleców? Rwania dwa razy w tygodniu, drill, martwy, siady - sporo tego.

rwanie KB na kondycje jest 16kg ;) zero obciazenia na plecy prawie. drill robie nie wiecej jak 50kg i traktuje to jako rozgrzewke przed martwym/siadem, a miedzy martwym i siadem mam dwa dni przerwy. jak na razie plecy trzymaja sie dobrze.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Robimy trening na sile i kto sie upomina, ze malo cwiczen na gore klatki? Caly czas jednak sie czegos ucze. :roll:
K_P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
na czym polega to the drill? bo nigdzie nie moge tego znalesc;/
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
13 postow wyzej ;)

  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
heh. no dobra, kondycja KB musze troche odczekac ;) 20minut zrobilo mi dziury w dloniach, musze powoli przyzwyczajac dlonie do KB.
sprinty tez musze sobie odpuscic, i stopniowo je wprowadzac; po wtorkowych boli mnie lydka prawa i lewy achilles... ale magiczna 50 nie byla taka straszna.
jedyna zmiana jaka wprowadzilem to dodanie face pulls w dni wyciskania, na tyl i srodek barkow, wydaje mi sie, ze dziala.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Elo Karq!
No i co powiesz o tych 20-o minutowych rundach z kettlem?Poza niszczeniem skóry rąk jaki to dało wycisk kondycji?Ciężko było?Pytam,bo zaciekawił mnie ten trening,akurat zaczynam wydolność robić.Mięśnie bolały nazajutrz?
A next time nie żałuj magnezji,to Ci się blazy nie porobią.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
chuja dupa.
tydzien wczesniej sobie rozwalilem nadgarstek, bo uderzam sierpy jak dziewczynka. czyli nie moglem robic rwan, robilem wymachy. mysle, ze jakbys robil rwania to sie zmachasz, wymachy to za malo. nazajutrz nic bolec raczej nie bedzie, bo to maly ciezar, cardio wrecz, ze znanym ruchem. akurat to cwiczenie jest bardziej na serce niz na cos innego. wiesz, docelowo to ma byc 40 minut tego 15s/15s, z tempem ktore ma dac popalic. jak masz mozliwosc to sproboj.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Przykro z powodu nadgarstka :(
Na swingach Ci się blazy porobiły?Dziwne,ja w wymachach nie czuję żadnego tarcia na dłonie,to mam przy rwaniu i zarzucie.Może zle trzymasz?

40 minut ćwiczenia kettlem?To lepiej pobiegać przecież.Wydolność kettlem miałaby sens gdyby po ok 5 minutach dochodziło się do granicy możliwości,wtedy by się robiło ten rodzaj wydolności który ciężko osiągnąć bieganiem,a się np w sportach walki przydaje.

A jak się czujesz na macie w tym okresie robienia siły?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Przykro z powodu nadgarstka :(

sie nie umie uderzac, sie ma rozwalone nadgarstki.

Na swingach Ci się blazy porobiły?Dziwne,ja w wymachach nie czuję żadnego tarcia na dłonie,to mam przy rwaniu i zarzucie.Może zle trzymasz?

a robiles kiedys wymachy przez 20 minut? ;)
masz racje, teoretycznie przy wymachu sie caly czas trzyma rowno, bez ruszania sie kettla.
w praktyce po 15minutach czlowiek sie meczy :P

40 minut ćwiczenia kettlem?To lepiej pobiegać przecież. Wydolność kettlem miałaby sens gdyby po ok 5 minutach dochodziło się do granicy możliwości,wtedy by się robiło ten rodzaj wydolności który ciężko osiągnąć bieganiem,a się np w sportach walki przydaje.

po pierwsze, nie lubie biegac, wole kettla. po drugie, ruch jest troche inny, podoba mi sie. po trzecie, to nie jest zadna magiczna metoda kettla, to ma byc lekko upgradowane cardio, dzieki temu 15s on/off mozesz na troche wyzszym poziomie VO2max pracowac dluzej - w teorii. po czwarte, bieganie pod gorke ci tego nie wyrobi? :P roznica jest glownie w uzyciu gornej czesci ciala, wydaje mi sie, no i pewnego jednak ciezaru, w przeciwienstwie do zwyklego cardio.

jak się czujesz na macie w tym okresie robienia siły?

na macie sie czuje tak, ze jakbym mial bardzo dobry dzien a ty rece z tylu zwiazane to moze bym z toba 30s wytrzymal :P wez mnie o takie rzeczy nie pytaj, roznica miedzy nami jest zbyt duza i cos co moze zadzialac na mnie moze nie zadzialac na ciebie.

zreszta, mam juz zaplanowany kolejny "genialny, najlepszy" program, ktorego sam sie boje ;) ale opisze go dopiero po miesiacu stosowanie - postanowienie wielkanocne
:wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Mnie wlasnie po kolejnym genialnym programie padl bark (stara kontuzja). Na treningu wytrzymywal, rozsypal sie po.
"Czajniki" to co innego angazuja w bieganiu nieuzywane (w zasadzie takze w popularnym treningu silowym) raczej partie miesni. Az mi sie nie chce propagowac czajnikow - wole zeby inni nie cwiczyli i to ja bede silny :wink: .
Zwlaszcza, ze tak naprawde ze wzgledu na nieustajaco powtarzajaca sie kontuzje barkow, moge zapomniec o treningu na 100 proc.

K_P
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Karq,robiłem wymachy ponad 20 minut kettlem(16 kg) i nie miałem blazów;)
Skóra na dłoni przy kettlach zdziera mi się przy dużej ilości ruchów typu zarzut/nadrzut,w momencie opuszczanie kettla w dół(kiedy uchwyt przesuwa się ze środka dłoni na palce),ale to może być kwestia tego,że jest mróz i mi dłonie sztywnieją i uchwyt dobry tracę.

I nie rozczulaj się tak nad sobą,nie rób z siebie takiej sierotki,bo naprawdę fajne postępy siłowe zrobiłeś,a jak pamiętam to Cię zawsze siła interesowała.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Mnie wlasnie po kolejnym genialnym programie padl bark (stara kontuzja). Na treningu wytrzymywal, rozsypal sie po.
"Czajniki" to co innego angazuja w bieganiu nieuzywane (w zasadzie takze w popularnym treningu silowym) raczej partie miesni. Az mi sie nie chce propagowac czajnikow - wole zeby inni nie cwiczyli i to ja bede silny :wink: .
Zwlaszcza, ze tak naprawde ze wzgledu na nieustajaco powtarzajaca sie kontuzje barkow, moge zapomniec o treningu na 100 proc.

K_P


Naprawdę współczuję,mam nadzieję,że to nic poważnego z tym barkiem.

Co do czajniczków to oczywiste,że angażują nieużywane w bieganiu mięśnie,ale właśnie dlatego nie widzę sensu użycia ich w treningu aerobowym.Bieganie wzmacnia układ krążenia i cały aparat ruchu w kierunku długich wysiłków w najbardziej naturalny sposób.
Kettle z kolei angażują bardziej "górę" ciała a mniej nogi(w opisywanym ćwiczeniu),a do czego się to przyda?Może w w wioślarstwie,kajakarstwie,itp,ale raczej nie w sportach walki czy codziennym życiu.Tutaj lepiej sprawdzi się bieganie,czajniki zostawiłbym do robienia siły i wytrzymałości siłowej(serie kilkuminutowe) której bieganiem nie zrobisz.

A co do kettli to teraz jest bum na nie i pewnie szybko minie jak się nowa zapomniana metoda treningowa trafi.Kettle są ok,ale ja np długo ćwiczyłem metodą Cyganiewicza i nie uważam jej za gorszą niż kettle,a może i za lepszą.
Do tego młode pokolenie zarażone jest bodybuildingiem,więc się bać nie musisz
:wink:

Zdrowiej!
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Kettle z kolei angażują bardziej "górę" ciała a mniej nogi(w opisywanym ćwiczeniu),a do czego się to przyda?Może w w wioślarstwie,kajakarstwie,itp,ale raczej nie w sportach walki czy codziennym życiu.Tutaj lepiej sprawdzi się bieganie,czajniki zostawiłbym do robienia siły i wytrzymałości siłowej(serie kilkuminutowe) której bieganiem nie zrobisz.!

to, po pierwsze, zle chyba robisz rwanie kettlem, jak uzywasz bardziej gory ciala, a po drugie - gora ciala w mma jest niepotrzebna? bieganie lepsze? no co ty gadasz :/
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
No jak?Przy rwaniu pracują biodra,grzbiet,barki,przedramię,itp,uda niewiele,łydki to już najmniej.Przy bieganiu odwrotnie.
Góra pracuje w mma jak najbardziej.Ale rundy trwają po 5 minut.Praca tułowia w parterze jest mocniejsza niż nóg,dlatego wolę ćwiczyć górę w 5-o minutowych rundach.Z kolei nogi oprócz ćwiczeń siłowych potrzebują biegania/skakanki,zawodnicy sportów uderzanych nie przez przypadek więcej biegają niż dzwigają.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

No jak?Przy rwaniu pracują biodra,grzbiet,barki,przedramię,itp,uda niewiele,łydki to już najmniej.

Pierwszy z brzegu filmik na youtube obala tę tezę:

  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
No tak,w filmiku który podałeś istotnie nogi pracują bardzo mocno,ale ja miałem na myśli rwanie jak w RKC,tzn takie którego siła idzie z bioder(ich wypchnięcia),a pomaga im grzbiet.No i wiadomo,,że pracują barki,przedramię itp.Nie schodzi się nisko na nogach,ledwie się je ugina,bardziej tułów idzie w dół,jak przy ukłonie.Pierwszy z brzegu filmik:

Na Twoim filmiku on schodzi udami do kąta prostego a tułów ma wyprostowany.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Pierwszy z brzegu filmik:

To swing (wymach) a nie snatch (rwanie).
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Rzeczywiście na większości klipów opisanych jako kettlebell snatch nie używają nóg. Dziwne.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Nie,to rwanie a nie wymach.Tu masz wymach:

W rwaniu kettlem nie używa się nóg jak w podanym przez Ciebie filmiku,żeby osiągnąć lepszy ciężar/liczbę w rwaniu.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Trening Cyganiewicza, slyszalem o nim, ale nie o jego treningu. Chetnie sprobuje. A jesli chodzi o kettle, sa cenne, ale przez lata wystarczaly mi podstawowe cwiczenia glownie ze sztanga i nie bylem najslabszy, w walce takze. A przy pomocy kettli dobrze sie robi cwiczenia asymetryczne i jednoreczne, wazne w aspekcie walki.

Pozdrawiam
K_P
PS. Duzo cwiczen z kettlami mozna robic na nogi.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024