Skocz do zawartości


Zdjęcie

novocaine: trening, dieta, etc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
781 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
nie m50 robie raz na 2 tygodnie w pozostale dni cwicze te treningi ktore podales w innym temacie no i jeszcze sile.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
troche sobie ostatnio odpuscilem bo bylem przeziebiony no ale zebralem sie dzisiaj i zrobilem m50 i udalo mi sie osiagnac czas 09:15. Niestety uczucie jakbym mial zwrocic obiad ktory jadlem po 1 komunii mnie troche dobija... :P Wogole co jest powodem takiego uczucia po tych cwiczeniach?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
o cholera... jutro wracam do treningu po jakims miesiacu przerwy 8O ale bedzie porazka :oops:
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
ja dzisiaj wróciłem po półtora tygodnia przerwy i też porażka, nie dałem rady 70 kg 5x5 na ławie wycisnąć.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Półtora tygodnia to idealna ilość czasu na regenerację i nabranie nowych sił. Nie powinno być spadków siłowych. Ćwiczenia powinny iść wręcz łatwiej niż przed przerwą.

Z własnego doświadczenia wiem też, że 1 miesiąc przerwy od m50 to nie jest tragedia (o ile przez ten czas robiło się coś innego). ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Półtora tygodnia to idealna ilość czasu na regenerację i nabranie nowych sił. Nie powinno być spadków siłowych. Ćwiczenia powinny iść wręcz łatwiej niż przed przerwą.

Z własnego doświadczenia wiem też, że 1 miesiąc przerwy od m50 to nie jest tragedia (o ile przez ten czas robiło się coś innego). ;)

jesli robisz cos innego ;) po poltora tygodnia nic nie robienia spadek sily juz bedzie widoczny, a kondycji to juz w ogole.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
No to może ja jakiś dziwny jestem, ;) bo spadków siły nie miałem nawet po 2 tygodniach nicnierobienia, a do treningów wróciłem świeży i wypoczęty. Ale mogło to też oznaczać, że przed przerwą byłem przetrenowany.
W każdym bądź razie nigdy nie żałowałem żadnej przerwy w treningach. Nawet jeśli po którejś były spadki, to odrabiałem je w ciągu 2-3 tygodni i to z nawiązką.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
moja dieta (dzien dzisiejszy przykladowy), according to fitday.com (srednio im wierze, ale wyniki mam fajne :wink: ):


Dołączona grafika

do tego nie dalo sie jak zaznaczyc omega 3, 3000mg dziennie dodatkowo, i ZMA.

chyba bede musial ograniczyc spozycie orzechow brazylijskich. Exceeding the Tolerable Upper Intake Level of 400 micrograms per day can lead to selenosis. Symptoms of selenosis include a garlic odor on the breath, gastrointestinal disorders, hair loss, sloughing of nails, fatigue, irritability and neurological damage
(chociaz na zadno sie nie skarze na razie..) :P
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
dla chetnych trening ulozony pod jednego mlodego zapasnika w okresie przedstartowym
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
A co powiecie na coś takiego?

Poniedziałek
wolne

Wtorek
m50 lub tabata (walka z cieniem, pompki na kościach, przysiady z wyskokiem, wznosy tułowia w leżeniu na brzuchu)

Środa
przysiady ze sztangą: 5x5 (w tym 2 serie rozgrzewkowe)
przysiady wykroczne: 10x2 (naprzemiennie w jednej serii, czyli po 5 na nogę) lub przysiady na jednej nodze 2x3
podciąganie na drążku z obciążeniem (podchwytem): 3x5 lub 5x1-3 z przystankami izometrycznymi

Czwartek
ABS II

Piątek
wyciskanie sztangi na ławce poziomej: 5x5 (w tym 2 serie rozgrzewkowe)
rozpiętki na ławce (lekko ;) ) skośnej: 2x5
triceps extensions lub pompki na poręczach: 2x5
uginanie ramion na prowizorycznym modlitewniku: 3x5
bridge and curl ( - 1:00): 2x5

Sobota
bieganie (interwały)

Niedziela
przysiady ze sztangą: 5x5 (w tym 2 serie rozgrzewkowe)
power clean & press: 5x5 (w tym 2 serie rozgrzewkowe)
martwy ciąg lub martwy ciąg na prostych nogach lub dzień dobry: 3x5


Głównym celem jest siła. Drugorzędnym - wytrzymałość beztlenowa. W tej chwili nie trenuję żadnego SW.
Przysiady ze sztangą dałem 2 razy w tygodniu, bo jest to dla mnie całkowicie nowe ćwiczenie. W ogóle starałem się, żeby każda grupa mięśniowa pracowała siłowo 2 razy w tygodniu.
Treningi w środę i w piątek zamieniane miejscami w zależności od tego, co robię we wtorek, żeby nie robić martwych ciągów czy przysiadów dzień po m50, ani wyciskania dzień po pompkach (mocno dają mi w kość, że tak powiem ;) ).
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc

Poniedziałek
wolne

Wtorek
m50 lub tabata (walka z cieniem, pompki na kościach, przysiady z wyskokiem, wznosy tułowia w leżeniu na brzuchu)

Środa
przysiady ze sztangą: 5x5 (w tym 2 serie rozgrzewkowe)
przysiady wykroczne: 10x2 (naprzemiennie w jednej serii, czyli po 5 na nogę) lub przysiady na jednej nodze 2x3
podciąganie na drążku z obciążeniem (podchwytem): 3x5 lub 5x1-3 z przystankami izometrycznymi
pompki na poreczach

Czwartek
ABS II

Piątek
wyciskanie sztangi na ławce poziomej: 5x5 (w tym 2 serie rozgrzewkowe)
rozpiętki na ławce (lekko ;) ) skośnej: 2x5
triceps extensions lub pompki na poręczach: 2x5
uginanie ramion na prowizorycznym modlitewniku: 3x5
bridge and curl ( - 1:00): 2x5

Sobota
bieganie (interwały)

Niedziela
przysiady ze sztangą: 5x5 (w tym 2 serie rozgrzewkowe)
power clean & press: 5x5 (w tym 2 serie rozgrzewkowe)
martwy ciąg lub martwy ciąg na prostych nogach lub dzień dobry: 3x5
troche duzo tu na plecy idzie. i martwy na koniec, po siadach i c'n'j to sredni pomysl. nie bedziesz mogl robic duzego ciezaru albo bedziesz ryzykowal kontuzje. i clean jako pierwsze cwiczenie bym dal, niemal zawsze. wiec moze zarzut, siad/martwy, podciaganie?


  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
No właśnie do niedzieli miałem najwięcej wątpliwości. We wcześniejszej wersji planu pc&p był na pierwszym miejscu przed martwym i na końcu przysiady. Priorytetowe grupy powinno się robić na początku treningu, więc siady przeniosłem na początek. Wrócę chyba jednak do poprzedniej wersji i zobaczę, jak się będą czuć plecy po takim treningu. Jeśli będzie za ciężko zrezygnuję z przysiadów lub zastąpię je wykrocznymi.

Po co pompki na poręczach w środę? Są w piątek, a tricepsy będą jeszcze pracować przy wyciskaniu nad głowę w niedzielę.
BTW, środę zapomniałem dopisać wiosłowania sztangą 2x5 po podciąganiu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
cholera 10 minut...
Dołączona grafika
( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )
+
Dołączona grafika
=
Dołączona grafika


:)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
widze ze szalejesz:) ja na wiosne (kwiecen maj ) planuje sobie nowy worek na piach zrobic bo mi sie rozwalil stary i robic mi sie nie chcialo nowego:P a kółka wypas.. :cry: tez kcem..
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
do pelnego szczescie potrzebuje tylko opony i mlota 8) i ew ciezkiej sztangielki, wtedy juz zupelnie nie bede musial na silke chodzic :wink:
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Dobra, na każdego kiedyś przychodzi pora, przyszła i na mnie. Po kilkunastotygodniowym jako takim ćwiczeniu na siłowni żeby odzyskać formę, zabieram się za coś poważniejszego.
I teraz tak - mam 176cm wzrostu, ważę jakieś 74kg, maszyna pokazuje okolice 16% body fat. Czyli żadnych problemów z nadwagą, ale elekt średnio zadowalający mnie. Chciałbym spaść tak na 11% docelowo.
Nie zależy mi w ogóle na tym żeby być "większym" i cięższym. Chciałbym tylko żeby moja obecna masa zmieniła się w odrobinę mniej 'nalaną'. Obwód w bicu mnie nie obchodzi, ale ważne żeby był zarysowany.

Do dyspozycji mam nieźle wyposażony klub, trenować chcę 6-7 razy w tygodniu. Plan jest taki:

Dzień 1: Klatka + biceps+bruch
Dzień 2: Nogi
Dzień 3: HIIT
Dzień 4: Plecy +brzuch
Dzień 5: HIIT
Dzień 6: Barki + Triceps
Dzień 7: Odpoczynek albo samo bieganie - 30 min cardio.

Po każdym treningu siłowym jakieś 10 minut biegam na bieżni, a potem mam godzinny, bardzo lekki trening boksu (traktuję to jak cardio - żadnych sparingów, raczej zadaniówki i tarcze, czasami luźny obwód). Jak mam siłę to idę jeszcze chwilę pobiegać, albo na wiosła.
Po każdym treningu mam do dyspozycji saunę, łaźnie parową i basen. Zwykle prosto po treningu pakuje się do sauny.

Na treningu siłowym znam się o tyle o ile, potrafię poprawnie wykonywać ćwiczenia i tak ułożyć plan żeby angażował wszystkie mięśnie z danej grupy (w tym zresztą ma mi kto pomóc).

Założyłem sobie zmianę nawyków żywieniowych. Nie sądzę żebym doszedł do wszystkiego na raz, zwłaszcza zmieniając tryb życia z jedzenia na mieście i wtedy kiedy jest czas (czyli w biegu).
Na razie plan jest 5 posiłkow dziennie - co mniej więcej 3 godziny, jakies 2000 kalorii. Jem głównie białko, węgli dostarczam w warzywach, musli do jogurtu i pełnoziarnistych tostach.
Zakładam raz w tygodniu 'cheating day' - impreza, wyjście na kolację do miasta, takie tam.

Ma to sens? Jakieś korekty, rady?

A, jeszcze jedno - tak, robię martwy i przysiady ;)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
jan ie jestem specjalista zadnym, pewnie novo sie wypowie jako glos rozsadku, plan mi sie podoba tylko czy twoj orgaznim wytrzymuje 6- 7 treningow tygodniowo? moze bedizesz przetrenowany. a po drugie ja zamiast treningu dzielonego zrobilbym trening pod sw, martwy, zarzut, wyciskanie podciaganie na jednym treningu. tyle ode mnie

a po drugie jak wy mierzycie ten body fat index? jak to latwo zmierzyc?

Slava
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
Ja mam na siłowni maszynę która zmierzy.

No też czekam co Novo powie, swoją drogą - powinien mieć moda w tym dziale już dawno i to bezdyskusyjnie ;)

Organizm powinien wytrzymać - od kilku tygodni trenuję 4-5 razy w tygodniu, jedynie Hiit nie robiłem, a czysto siłowy.
Ewentualnie mogę zacisnąć dietę, albo wrzucić jakieś suple na regeneracje. Pamiętam, że jak trenowałem w wakacje (5 siłowych w tygodniu), to piłem pierw Nitrotech Hardcore, a potem Anabolic Halo i czułem się jak nowy cały czas.
Ale suple to też sprawa otwarta, najpierw podstawy solidne ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: novocaine: trening, dieta, etc
pff, ja sie na awf dopiero dostalem ;)

perun, ja mam w planie dwa treingi dziennie, 6 dni w tygodniu :roll: :wink:

osobiscie tez nie jestem fanem dzielonego, ale nie widze w nim nic zlego. jedyne to moze bym wymienil dzien 1 i 2; zgaduje, ze na nogi bedziesz robil przysiady, a na plecy martwy? a pomiedzy hiit, pewnie cos z bieganiem? lepiej dac nogom odpoczac w miedzyczasie.

zreszta, i tak w wiekszosci zalezec bedzie to od diety, a tutaj tylko ty mozesz sobie pomoc.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024