Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagi wojownik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik

dupa boli po przysiadach na jednej nodze. wczoraj robilem, dzisiaj mam domsa na posladkach. fakt faktem koslawe te pistolety robilem bo w rekach mialem hantle i ciezko bylo. czas pokaze czy to dobre cwiczenie ;)

Dobre, ale nie zastąpi przysiadów ze sztangą, jeśli chodzi o budowanie siły nóg.
W pistoletach największy nacisk jest właśnie na poślady i utrzymanie równowagi. Czworogłowe uda nie są już tak zaangażowane i ćwiczenie tylko w niewielkim stopniu przekłada się na siłę do siadów. Jednak słyszałem też głosy, że do SW lepiej nadają się właśnie pistolety.

ja na razie jak robie to robie progresje z kulaniem na plecy, bo nie potrafie utrzymac rownowagi :oops: tez daje popalic, szczegolnie po kilku seriach ciezkich przysiadow.

Podłóż coś pod piętę albo weź jakiś lekki ciężarek i trzymaj go przed sobą. Powinno pomóc.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik

Dobre, ale nie zastąpi przysiadów ze sztangą, jeśli chodzi o budowanie siły nóg.

A przysiady ze sztangą nie zastąpią pistoletów, jeśli chodzi o budowanie siły nóg.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik

Dobre, ale nie zastąpi przysiadów ze sztangą, jeśli chodzi o budowanie siły nóg.

A przysiady ze sztangą nie zastąpią pistoletów, jeśli chodzi o budowanie siły nóg.

Też. ;) To dwa podobne, ale jednak różne ćwiczenia.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
nie podkladaj nic pod piete chodzi o to zeby wlasnie piety byla jak najmocniej wcisnieta w ziemie. Nawet jesli nie mozesz sie opuscic do dolu to cwicz wkoncu wyjdzie ja mam tez taki sam problem i robie poprostu z jednym ciezarakiem 4 kg przed soba i wychodzi mi coraz lepiej.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
ja niestety chwilowo jestem zmuszony do pistoletow. gosc ktory byl wlascicielem sprzetu w mojej okolicznej "piwnicznej dresiarskiej pakerni" sprzedal caly sprzet za pare stowek. bez sensu ale co zrobic. mam jeszcze alternatywe gdzies na jakas porzadna silke chodzic ale jakos kiedy widze biznesmanow biegajacych na biezni to mi sie odechciewa ;/
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
mnie zaintrygowalo co innego:

training every
other day delivered only 80% of the strength gains of daily training—and
working out once a week yielded only 40%. It does not mean that you cannot
train less frequently; you just will not gain as much strength.


dalej jest napisane zeby nie przemeczac ciala zbyt wieloma powtorzeniami ani nie przekraczac pewnej granicy zmeczenia, poniewaz wowczas potrzebne jest wiecej czasu na regeneracje... itd. itp.

porownujac to do tego co pisze sie o treningu ciezarowcow ktory z zasady jest tak konstruowany aby mozna bylo trenowac codziennie na duzych ciezarach zaczynam kapowac idee dobrej metodyki budowania sily.

niby oczywiste a jednak...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
Jest odwiecznie ta sama - 1-5 ruchow, duzy ciezar i odpoczynek. I tak nawet kilka razy dziennie.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
Itosu, ma ten wlasciciel gruszki-ciezary (kettelbells), do sprzedania? Bo jestem taka zainteresowany.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
Nie ma. Siłkę sprzedał ojciec jednego z chłopaków pewnie za jakies 200 pln. Była tam wypasiona solidna ławka i z 50 kg żelastwa. Jedyne co zostało to grube płyty betonowe (tzw. trylinka) z przewierconymi otworami na sztange, które sami robilismy.

Kettlebellsow nie mielismy. Trudno dostać taki sprzęt. Kiedyś jak dorabiałem jeszcze jako student ucząc fizyki i angielskiego widziałem piekny klasyczny ruski "czajnik" ale ojciec chlopaka nie chcial nawet slyszec o sprzedaniu tego. Nowe to niestety droga inwestycja.

KP myslisz ze gdybym zmienil metodyke na 1-3 ruchy bez trenowania do przemeczenia organizmu ale za to czesciej mam szanse na zbudowanie jakiejs konkretnej sily. Przypominam ze mam juz 25 lat. To chyba troche pozno jak na budowanie duzej sily...

Pozdrawiam
Itosu
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik

KP myslisz ze gdybym zmienil metodyke na 1-3 ruchy bez trenowania do przemeczenia organizmu ale za to czesciej mam szanse na zbudowanie jakiejs konkretnej sily. Przypominam ze mam juz 25 lat. To chyba troche pozno jak na budowanie duzej sily...

Dobre pytanie - ja mam 27 ;) Swojego czasu pompki a la P.T. bardzo mi pomogły w zwiększeniu sprawności ogólno-gimnastycznej. Ostatnio znowu zaczynam męczyć.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik

KP myslisz ze gdybym zmienil metodyke na 1-3 ruchy bez trenowania do przemeczenia organizmu ale za to czesciej mam szanse na zbudowanie jakiejs konkretnej sily. Przypominam ze mam juz 25 lat. To chyba troche pozno jak na budowanie duzej sily...

Dobre pytanie - ja mam 27 ;) Swojego czasu pompki a la P.T. bardzo mi pomogły w zwiększeniu sprawności ogólno-gimnastycznej. Ostatnio znowu zaczynam męczyć.


ee... a co ma wiek (szczegolnie tak mlody) do sily? 8O
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
im jestes starszy tym poprostu dluzej musisz czekac na efekty ale efekty sa wiec nie masz sie co zastanawiac moim zdaniem
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
Juz nie chce mowic , ile ja mam lat.
Akurat sile mozna zachowac przez cale zycie, jesli siepielegnuje ten aspekt.
To ten skladnik, ktory sie najwolniej traci weraz z wiekiem.
Jest mnostwo starszych facetow, ktorzy maja swiatowe wyniki np. w wyciskaniu lezac.
Trudniej pielegnowac wraz z wiekiem wytrzymalosc-silowa.

A jeszcze trudniej szybkosc i eksplozywnosc - niestey traci sie.
No i lepiej zapomniec o treningu interwalowym - moze go nie zniesc eksploatowane przez cale zycie, takze i poprzez sport - serce.
Doswiadczony starszy sportopwiec - "ucieka" w technike, taktyke, doswiadczenie. Nie wykonuje zbytecznych ruchow, nie podpala sie, czeka na kontre etc. - to jesli chodzi o sztuki walki.

A najtrudniej o szybka regeneracje. Kiedys moglem cwiczyc ciezko trzy razy dziennie i nastepnego dnia budzilem sie swiezy jak mlody Bog. A teraz jaki probuje dotrzymac kola i sparuje z medalistami mistrzostw Polski, to madosc na pare dni, a oni ida na drugi trenin g walki wieczorem.

To dobry wiec Budowanie sily wiec, to dobry pomysl.

Z trenigiem na sile jest jeden feler - jak sie nie ma dnia, idzie kiepsko, pojawia sie pewien dyskomfort - i nie mozna uciec w ilosc ruchow, mnozenie serii, przedluzanie sesji treningowej - zrobiles, albo nie zrobiles, albo zdobyles sie na pelna koncentracje, albo dupa blada.

Zachecam.
Pozdrawiam
K_P
PS. Ja jeszcze planuje, ze sie podciagne na jednej rece, a jestem w wieku Waszych ojcow.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik

(...)
Pamięta Pan jakieś swoje wyniki, typowo siłowe?

W przysiadzie miałem 230 kg, a w martwym ciągu 240 kg. Ponieważ jednak byłem mocny z natury, więc muszę dodać, że kiedy zaczynałem treningi ze sztangą, to martwy ciąg miałem niewiele gorszy.
(...)
Czy widzi Pan jakieś negatywne strony w kulturystyce?

Przede wszystkim doping. Ciężarowcy nie są święci, ale mimo wszystko kulturyści są zdecydowanie lepsi w tej "konkurencji". Jeżeli już jesteśmy przy porównaniach, to warto jeszcze dodać, że ciężarowiec dłużej utrzymuje formę niż kulturysta. Ja jeszcze po czterech latach przerwy w treningach kręciłem się koło swoich rekordów, a w szesnaście lat po przerwie miałem jeszcze 200 kg w przysiadzie bez rozgrzewki. Kulturysta natomiast, który przerywa trening, traci masę i siłę o wiele szybciej.


Fragment wywiadu. Mam nadzieje ze nie zlamalem praw autorskich. Artykuł opublikowany w KiF'ie.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
200 bez rozgrzewki przy 230 maks? :wink:
ale jasne, sila spada wolno. najszybciej znika kondycja i wytrzymalosc. masa tez bedzie szybko spadac bez treningu. ale z dopingiem to troche przesadzil ;) gdyby nie bylo testow to by wszyscy pompowali jak kulturysci.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
Wynik budzi szacunek przy jego wadze.
Zapomnial dodac, ze ciezarowcy to ludzie z selekcji, a kulturysci przewaznie nie.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
wypowiedz budzaca pewne khem, no, watpliwosci.
kto bierze 200 kg bez rozgrzewki... 8O
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
Dobra ;)

Przeczytałem jak należy wg P.T. zrobić taką pompkę na jednej ręce. Zwracam honor KP. Nie sądziłem, że będzie aż taka różnica. Zrobiłem po jednej na prawą i później na lewą rękę. W seriach nr 2 i 3 już nie byłem w stanie się podnieść.

W życiu bym nie pomyślał, że to takie trudne będzie. W podciąganiu na drążku jestem kiepski ale w pompkach byłem zawsze całkiem niezły a tu zonk.

Oczywiście od wczoraj takie pompki są obowiązkowo w moim programie treningowym. Polecam, dają popalić 8)

Itosu
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
Jak zrobiles jedna z marszu, to mam szacunek dla Ciebie!
Ja potrzebowalem dwoch miesiecy. Dobrze jest jak ktos, kto sie zna - obserwuje Cie w czasie tegop cwiczenia, bo cialo ma sklonnosc do oszukwania.

I pytanie - jaka odleglosc wybierasz dla postawienia reki od osi ciala?

Teraz w zasadzie stanowi to obok drazka i pistoletu - jedyne moje cwiczenia silowe - nie liczac wykonywanych raz na tydzien cwiczen ze sztanga.

Ale dalem sobie spokoj z ciezarami w wiekszym wymiarze - bo coz mi po nich jesli nie potrafie dawac sobie rady z ciezarm mojego ciala? (Coz spadl biceps zupelnie, ale to nie wazne).
W kazdym razie uwierzylem, ze moge znowu robic dziwne:) cwiczenia np. staram sie teraz kupic klasyczne kolka gimnastyczne, ale ich producenci zglupieli z cena - prawie 1tys. zl za dwa kawalki liny i dwa drewniane kola:( Musze znalezc jakas alternatywe.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nagi wojownik
Pompkę obserwował mój brat. Jak robiłem lewą ręką chyba przy wyrwaniu ciała zrobiłem delikatny ruch barkiem ręki wolnej. Na prawą było ok. Opiszę fazy ruchu być może mnie poprawisz.

1. stopy nieco szerzej niż na szerokość barków
2. cała dłon na ziemi. palce rozszerzone skierowane w przód. dlon tak ulozona ze gdyby przylozyc symetrycznie druga bylby rozstaw na szerokosc barkow (taki jaki jest wymagany na zawodach w robieniu pompek).
3. druga reka tak jak P.T.
4. przy schodzeniu i wyproście lokiec przy ciele. bark nie uniesiony w kierunku ucha tylko naturalnie ulozony.
5. barki rownolegle do podloza w jednej linii podczas calego ruchu.
6. 1 sekunda przytrzymania w dolnej fazie. zeby nie odbijac tylko ruszyc z martwego punktu.

tak staralem sie robic. ponoc bylo poprawnie. ale bylem w szoku bo obciazenie jest niesamowite.

w 2 serii juz nie powtorzylem tego wyczynu. czulem sie jakby ktos mi wsadzil na sztange na waski chwyt ze 100 kg. fajne cwiczenie.

KP codziennie starasz sie robic taka pompke :?: czy robisz dzien przerwy na inne cwiczenia :?:

Itosu

PS. odnosnie podciagniecia sie na jednej rece to jest to dla mnie poki co zupelna abstrakcja. nie ma bata zebym ruszyl na jednej rece.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024