Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin-kan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
708 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

hm jestem wyrozumiały dla twojej flustracji i niepowodzeniami związanymi z Waszą organizacją. O ME wszystko jest napisane na stronie PFKK.


wszystko, oprocz oficjalnych wynikow.
te mozna znalezc np. ma rosyjskiej stronie IFK.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Nie przypominam sobie MTklub, żeby ktoś ci proponował dołączenie do POS :)
Nasz kalendarz sportowy jest pisany na początku roku...Tyle różnych imprez w kraju i Europie, że mamy w czym wybierać.
My nie boimy się rywalizacji z innymi organizacjami - mówię o tej na tatmi...
Startowalismy na Baltic Cup i nasi zdobyli tam medale...teraz szkoda nam czasu na regionalne turnieje, trzeba iść dalej. Czechy, Rumunia etc. Wy startowaliscie u nas na Matsushima Cup i prócz jednej zawodniczki, odnoszącej sukcesy jeszcze za czasów PZK, nie zdobyliscie nic :)
My dwa medale...To też o czymś świadczy...Dla niewtajemniczonych dodam, że w składach sędziowskich nie było nikogo z naszej rodzimej organizacji - celowo, żeby nikt nam niczego nie mógł zarzucić. :-)
Przeczytaj co pisze Wyborowa powyżej :" nie liczba klubów swiadczy o sile organizacji " :)
I wszystko na temat.
Pozdrawiam kolegę :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Nie przypominam sobie MTklub, żeby ktoś ci proponował dołączenie do POS :)
Nasz kalendarz sportowy jest pisany na początku roku...Tyle różnych imprez w kraju i Europie, że mamy w czym wybierać.
My nie boimy się rywalizacji z innymi organizacjami - mówię o tej na tatmi...
Startowalismy na Baltic Cup i nasi zdobyli tam medale...teraz szkoda nam czasu na regionalne turnieje, trzeba iść dalej. Czechy, Rumunia etc. Wy startowaliscie u nas na Matsushima Cup i prócz jednej zawodniczki, odnoszącej sukcesy jeszcze za czasów PZK, nie zdobyliscie nic :)
My dwa medale...To też o czymś świadczy...Dla niewtajemniczonych dodam, że w składach sędziowskich nie było nikogo z naszej rodzimej organizacji - celowo, żeby nikt nam niczego nie mógł zarzucić. :-)
Przeczytaj co pisze Wyborowa powyżej :" nie liczba klubów swiadczy o sile organizacji " :)
I wszystko na temat.
Pozdrawiam kolegę :)


Nie ma sie co licytowac, to jest sport, nie zawsze sie wygrywa. Kazda organizacja ma wlasny kalendarz imprez i on jest priorytet. To normalne. IFK wystawia zawodnikow od kilku lat na turnieju w Rotterdamie. Dobry dojazd, dobra organizacja, miedzynarodowa obsada, rozgrywany od lat w Rotterdamie, zawsze w listopadzie, wiec latwo wpisac w kalendarz. To jest wizytowka ich organizacji wiec sie przykladaja. W Polsce imprezy nawet jak sa planowane to rozgrywane sa co chwila gdzie indziej i w innych terminach, przekladane, itp. No i ciezko cos zaplanowac na rok do przodu, Bo nawet tak proste rzeczy jak rezerwacja hali - na rok do przodu nikt nie zabukuje bo to za odlegly termin. Na zasadzie -"panie, ja nie wiec co tu za 3 miesiace bedzie, a pan chce rok do przodu". Wiem, bo niejednokrotnie przerabialem te tematy bedac w Polsce.
Podobnie jest z organizacjami, PR duzo lepszy niz rzeczywistosc, ktora zwykle wydaje dziwne dzwieki. Wiec nie ma sie co nadymac sztucznie i puszyc i udawac, ze jest super, skoro sie wraca po pierwszej rundzie z zawodow.
Wcale bym nie szydzil z czlowieka, ktory napisalby - na ostatnich zawodach dostalismy omlot, nie wyszlismy z eliminacji. Bo to oznacza ze pierwszy krok do lepszego zostal zrobiony. Prawda w oczy, okreslenie pozycji - nul koma nul, zaczynamy bez zartow, na ostro i powaznie. Ale jak zamiast tego jest, ze nowe cztery kluby dolaczyly do organizacji, to wiadomo, ze samopoczucie jest lepsze. Tylko po co? czyzby te cztery nowe kluby tez chcialy troche poprzegrywac? Watpie.
Ale rozumiem, w kupie razniej.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Z tabeli rezultatow rosyjskiej moskiewskiej strony wynika ze na 12 miejsc medalowych mezczyzn Kan zdobylo 7 w tym dwa zlote, IFK 5( dwa zlote rowniez IFK)
Wsrod 9 miejsc medalowych kobiet Kan zdobylo 4 , IFK 5 w tym 2 zlote, Kan - jeden zloty medal.
Pierwszy wniosek jaki mi sie nasuwa to taki ze sedziowie byli chyba dosc uczciwi, poza tym niema sie chyba czym egzaltowac. :wink: Skoro ludzie cwicza pod te same przepisy sportowe to musza tez miec podobne wyniki bo jakie cuda da sie jeszcze wymyslic w zawodach knockdown: byla moda na lowkick, potem byl czas na kakato oroshi i kaiten geri. Pod wzgledem metodycznym tez nikt chyba nie jest jakos szczegolnie do przodu... Poziom jest wyrownany i tyle, bylo by dziwne gdyby nie byl - szczegolnie w przyjaznych sztukom walki warunkach rosyjskich. (oby u nas tez tak bylo )
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Metodyka jest taka, ze poza Rosjanami nikt nic nie ugral.
  • 0

budo_sanshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Tak wczytuje się w te wszystkie wypowiedzi i wiem że na tym forum jestem dopiero od niedawna (liczę się więc z pewnego rodzaju naganą od różnych ludzi słuszną lub mniej)
ale w sumie tyle tych organizacji jest a ja dopiero co zaczynam się prubować z nimi zapoznawać... i tak pewnie nie dam rady nigdy do końca.
Jednak naprawde mnie boli jak wszyscy się nawzajem obrzucają błotem albo mówią:
nasza organizacja jest naj lepsza naj wspanialsza mamy naj znakomitrzych instruktorów naj lepszych zawodników... blablabla
Mam 4 kyu w KKai zdobyłem je z 4lata temu postanowiłem nie przystępować dalej do egzaminów aby bardziej dojżeć życiowo i lepiej pojąć karate samo w sobie...
Wszyscy jak by zapomnieli że jest to sport indywidualny...
Każdy(każda) z nas pracuje sam na wyniki (oczywiście świetni i charyzmatyczni instruktorzy w tym nam pomagają ale i oni się od kogoś wcześniej uczyli przemyślali i wylewali setki litrów potu)
Powiem szczerze że jak się dowiedziałem że istnieje coś takiego jak Kan byłem zły myśląc że odeszli od głównego konaru naszego stylu...
Potem jednak wpadła mi w ręce książka Shihan Bogusława Jeremicza naprawde fajnie opracowana jednak najbardziej podobał mi się sposób w jaki Shihan opisuje swoje przejście z Kai do Kan... Nikogo nie obrzuca tam błotem i niczego się nie wstydzi... ale to trzeba przeczytać naprawde człowiek wielkiego formatu.
Ale do czego zdążam nieważne co się ćwiczy i jak jeśli się jest ograniczonym i zamkniętym na wszystko inne bo wszystko inne jest bee i w dodatku na treningach stylu w którym dana osoba ćwiczy nie próbuje dać z siebie wszystkiego to jest to o cztery litery roztrzaskać!!
Jeśli ktoś jednak poświęca się na treningach i poza nimi będzie najlepszy a jeśli jeszcze będzie otwarty na inne style będzie najlepszym z najlepszych!!
Sądze że nasze pokolenie powinno coś z tym powoli robić a nie obrzucać się błotem i wymondrzać...
Każdy jest indywidualną jednostką i jeśli tylko chce innym może wiele zaoferować (choć by przez wspulny sparing)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

hm jestem wyrozumiały dla twojej flustracji


Chryste... 8O
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
[mod monitoruje temat]

Itosu 8)

PS. Panowie bez wojenki prosze. Tak prewencyjnie proszę
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
OK :-) Juz jestem grzeczny...
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Tak sobie siedziałem bezproduktywnie i postanowiłem zrobić jakąś tapetkę do kompa z braku takowych w necie, oto i efekt:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak się komuś spodoba to może śmiało ściągnąć czy coś :D
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Mi się podoba :D
Fajna
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub na oficjalnej stronie kan jest napisane 41 klubów + 18 filii
Ale rozumiem, że Ty wiesz lepiej niż moderatorzy...kolejne kłamstewko :)
No chyba, że z liczeniem też masz kłopoty...
Co do poziomu to fajnie, że w to wierzysz...
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub na oficjalnej stronie kan jest napisane 41 klubów + 18 filii
Ale rozumiem, że Ty wiesz lepiej niż moderatorzy...kolejne kłamstewko :)
No chyba, że z liczeniem też masz kłopoty...
Co do poziomu to fajnie, że w to wierzysz...
Pozdrawiam :D

No cóż 41+18 i jeszcze nasz klub którego nie ma daje 50 ale Ty masz rację :) i możesz liczyć będzie mi miło . A swoja drogą na oficjalnej stronie jest wiele rzeczy , których nie potrafisz czytać lub tłumaczyc jak np relacja z ME. Ale cieszy fakt ,że Wasza społeczość w 3 klubach będzie liczyć 4 kluby :)
A swoją droga to nie temat o ssimKK
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
filia to nie to samo co klub...klubów jest 41 :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub na oficjalnej stronie kan jest napisane 41 klubów + 18 filii
Ale rozumiem, że Ty wiesz lepiej niż moderatorzy...kolejne kłamstewko :)
No chyba, że z liczeniem też masz kłopoty...
Co do poziomu to fajnie, że w to wierzysz...
Pozdrawiam :D

No cóż 41+18 i jeszcze nasz klub którego nie ma daje 50 ale Ty masz rację :) i możesz liczyć będzie mi miło . A swoja drogą na oficjalnej stronie jest wiele rzeczy , których nie potrafisz czytać lub tłumaczyc jak np relacja z ME. Ale cieszy fakt ,że Wasza społeczość w 3 klubach będzie liczyć 4 kluby :)
A swoją droga to nie temat o ssimKK


NO TAK, BRONEK TALAR WYRABIA 150 PROCENT NORMY.
SOCJALIZM WYTYCZA KIERUNKI ROZWOJU LUDZKOSCI
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Tylko szkoda,że wysyakujecie jak filip z konpi kiedy kalendarz sportowy jest tworzony w luty czy marcu ,a po tem się nakręcasz,że ktos niechce przyjechac skoro ma swoje imprezy organizacyjne .Po tych wypowiedział dziwie się,że ktos tam pojedzie z kan.


Zabawne, że akurat przedstawiciel KKan wyjeżdża z takim zarzutem

:?

Prośba do wszystkich: Nie piszcie na necie rzeczy, ktorych nie odwarzycie sie powiedziec rozmowcy prosto w oczy.

A PZK nadal bije nas wszystkich na głowę- ilością klubów, zapleczem szkoleniowym, rozmachem imprez, osiągnięciami kadry itd. Zastanówcie się zanim zaczniecie rzucać suchymi numerkami- statystyki nie mówią wszystkiego o danej organizacji.

KKan cały czas kibicuję - chyba nigdy nie bylo w Polsce rownie dynamicznie rozwijajacej sie organizacji 8O W ciagu kilku lat z "niczego" stworzono "COS". Ha! Zwroccie uwage, ze ta organizacja CALY CZAS sie rozwija (czyt. "oni dopiero sie rozkrecaja" :wink: ). Nie wiem, czy to kwestia osobowosci liderow organizacji czy znudzenia ludzi hegemonia PZK - wazne, ze pojawia sie ktos, z kim POTENCJALNIE mozliwa jest wspolpraca.

MTklub - bez wzgledu na antypatie jaka do ciebie zywie nie moge sie z Toba nie zgodzic: KKan rozwija sie nad podziw sprawnie. Trzymam kciuki.

Tylko nie za ciebie - bo ciebie nie lubie :) :)
:) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

...chyba nigdy nie bylo w Polsce rownie dynamicznie rozwijajacej sie organizacji 8O W ciagu kilku lat z "niczego" stworzono "COS". Ha!


Mala korekta szanowny kolego: nie z "niczego" tylko z juz istniejacych klubow" :!: :wink: To wielka roznica. Nie myl zmiany przynaleznosci organizacyjnej z praca u podstaw, bo nikt tu ( mam na mysli zmiany organizacyjno-strukturalne w polskim i (swiatowym) KKK nie zadaje sobie trudu zaczynania od zera. To TYLKO polityka :!:

Ruch w "interesie" ma oczywiscie swoje przyczyny, nie wnikam w nie teraz, prosze jednak nie sugerowac ze tworzone sa tu "jak grzyby po deszczu" nowe kluby. Tak mozna by ewentualnie mowic o BJJ, Muay Thai i MMA ale nie o Kyokushin.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Jan 111 ma rację , Kyokushin chodź to solidny styl zdecydowanie traci na popularności , a style karate tradycyjnego jeszcze bardziej, powiem więcej gdy by nie grupy dziecience sporo klubów karate tradycyjnego by nie utrzymało się na rynku. Widać to po naborach do sekcji , do grup BJJ, Muaythai , jest sporo chętnych w sumie da rade utworzyć klub od zera, a w przypadku Kyokushin ? niech spróbuje ktoś utworzyć klub od zera w grupach młodzierzowych , lub dla osób dorosłych ? trzech chętnych , może czterech przy dobrej akcji rozwieszenia plakatów oczywiście , może się znajdzie.W organizacjach stylu Kyokushin też nie widać sygnałów do zmodernizowania kihonu i kata. Nowoczesny kihon i nowoczesnei kata posiadają style Enshin Karate , oraz Ashihara Karate , ale póki co w Polsce nie zyskały na popularności , chodź czas pokaże może będą alternatywą dla Kyokushin.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Kirin ,a ja Ciebie nadzwyczaj lubie po tym jak mówisz prawdę :)
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub ty mnie z kimś pomyliłeś chłopie , wiem z kim ten facet o którym piszesz wykonuje kawał ciężkiej roboty , zapraszałem cię na obóz do Starego Kaleńska miałbyś okazje zweryfikować jego pas .Notabene pasów uczestniczyłem w walkach na tegorocznym Wschodnioeuropejskim Obozie Kyokushin w Krakowie w walkach na stopnie , poziom wyszkolenia do knockdown u zawodników z stopniem mistrzowskim bardzo zróżnicowany , powiem tak na dzień dzisiejszy czarny pas Kyokushin to nie jest wielkie osiągnięcie ile osób w Polsce posiada stopień dan w Kyokushin ? napewno kilkaset .Czarny pas BJJ to jest wielki wyczyn w Polsce są cztery.Każdy z tych czterech czarnych pasów zapewniam MTklub jest w walce Mega Mocny. :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024