Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin-kan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
708 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Drogi Sensei Wyborowa :-)
Mimo wielkiego szacunku jakim darzę Ciebie / i Twoje dokonania / nie zgodzę się.
W Shinkyokushin Prezes również zmienia się co parę lat. Powiem więcej Zarząd Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai powołał w tym roku nowego v-ce prezesa - Sensei Tomasza Basiaka / mojego Mistrza / oraz nowych członków zarządu etc.
Wiadomo każdy swoje chwali. :D
Ja osobiście nie czuję opisanej przez Ciebie centralizacji. W poprzednich latach mimo braku przedstawicieli w zarządzie mieliśmy pełen wpływ na to co się dzieje z nami w ramach POS.
Pozdrawiam. S



Ja powiem tak, za klasykiem, > cala wladza w rece rad<. Sam sobie odpowiedz kto podejmuje najwazniejsze, w tym kadrowe decyzje. Czy jest to organ kolegialny czy jednoosobowy. I jak czesto ten organ pyta sie ludzi czego chca, co chca robic i jak czesto jest wymieniany.
Ja juz swojego nie chwale, bo nigdzie juz nie naleze. Jestem wolnym strzelcem. Nie prowadze zadnego dojo i nie mam zadnych funkcji organizacyjnych. Wiec ciezko bedzie mi przypisac agitacje. Jestesmy w temacie Kan wiec wypada sie go trzymac.
Jestem ciekaw jak w tej organizacji sie podejmuja kluczowe decyzje? Pytanie w eter i nie oczekuje jednej odpowiedzi.
Jedna zapadla na pewno i jest wymuszona duzym cisnieniem na rozwoj organizacyjny.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Uwazam ze twoje "rewolucyjne" :wink: teorie prowadza do nikad. Od "zarania dziejow" :wink: ze tak powiem sztuki walki opieraly sie na autorytecie jednostki wybitnej - mistrza i tylko tak moze to funkcjonowac. W sztukach walki chodzi o urzeczywistnianie pewnej wizji, dazenie do wytyczonych celow a te wyznacza kancho, tworca stylu, majwyzszy mistrz (jak zwal tak zwal) Oczywiscie kazdy madry przywodca korzysta ze sztabu doradcow i tak jest tez w karate.
Organizacje to przeciez tylko formy, ramy ktorych celem jest stworzenie warunkow do optymalnego upowszechniania sztuki walki i rozwoju jednostek, zadne kolegium wybierane co rok czy dwa temu zadaniu nie sprosta bo sila rzeczy nie moze kontynuowac jednej spojnej wizji mistrza. ( szanowne kolegium podejmuje np decyzje "ze od dzis nie robimy juz pompek" )

To moze jakas trauma po rzadach twardej reki shihan Drewniaka karze ci pisac takie "glupoty" :D ale mimo wszystko uwazam ze bez niego i tego stylu rzadzenia nie bylo by w Polsce tak silnego Kyokushin, Oyama, Kan itd. organizacji ktore przeciez wzorem Drewniaka sa kierowane rownie twardo i jednoosobowo.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Uwazam ze twoje "rewolucyjne" :wink: teorie prowadza do nikad. Od "zarania dziejow" :wink: ze tak powiem sztuki walki opieraly sie na autorytecie jednostki wybitnej - mistrza i tylko tak moze to funkcjonowac. W sztukach walki chodzi o urzeczywistnianie pewnej wizji, dazenie do wytyczonych celow a te wyznacza kancho, tworca stylu, majwyzszy mistrz (jak zwal tak zwal) Oczywiscie kazdy madry przywodca korzysta ze sztabu doradcow i tak jest tez w karate.
Organizacje to przeciez tylko formy, ramy ktorych celem jest stworzenie warunkow do optymalnego upowszechniania sztuki walki i rozwoju jednostek, zadne kolegium wybierane co rok czy dwa temu zadaniu nie sprosta bo sila rzeczy nie moze kontynuowac jednej spojnej wizji mistrza. ( szanowne kolegium podejmuje np decyzje "ze od dzis nie robimy juz pompek" )

To moze jakas trauma po rzadach twardej reki shihan Drewniaka karze ci pisac takie "glupoty" :D ale mimo wszystko uwazam ze bez niego i tego stylu rzadzenia nie bylo by w Polsce tak silnego Kyokushin, Oyama, Kan itd. organizacji ktore przeciez wzorem Drewniaka sa kierowane rownie twardo i jednoosobowo.


Moze trafniej bedzie napisac ze Ty nie widzisz dokad - Nie moje i nie rewolucyjne teorie - prowadza. Postep dokoknuje sie w kazdej dziedzinie. Jako instruktor jestes otwarty na zmiany, nowe metody szkoleniowe, trendy w walce, ale jak idzie o model organizacji to wybierasz dojrzaly feudalizm. Jasne jest ze tak funkcjonuje wiekszosc organizacji karate, a jak mistrza braknie to wasale dziela dominium na kawalki i nie ma mowy o zadnej wspolpracy. W ten sposob organizacja sie degeneruje co pozniej wplywa na poziom szkolenia.
Poza ten ograny schemat nie ruszyla sie zadna organizacja w Polsce. Z jednej strony zwiazki musza miec demokratyczny statut, bo inna forma organizacyjna jest nielegalna, a z drugiej jest schemat o ktorym piszesz.
Spojrz na Judo i ich sposob organizacji. Jest bardziej otwarty, sensowny i cywilizowany niz wszystkich organizacji karate.
Nie wiem skad antycypujesz ze ja mam jakies traumatyczne doswiadczenia zwiazane z Drewniakiem? Ja juz od 1994 roku nie mam zadnych z nim doswiadczen, o traumatycznych nie wspomne. Jesli nie liczyc rozprawy przed kolegium orzekajacym Urzedu Patentowego w sprawie znakow i nazw Kyokushin, w 1996 roku. Ale to byla trauma dla Drewniaka bo sprawe przegral. I braklo mu odwagi zeby osobiscie byc wtedy na sali. Przyjechal do Warszawy, ale na rozprawe sie nie stawil, tylko wyslal pelnomcnika. Taka to jednoosobowa i twarda kierownica.
Takie pseudodemokratyczne struktury to zalganie i archaizm, ktory z gory wiadomo jak sie skonczy. Aninihilacja. Ale - kazdy robi jak uwaza najlepiej.
Ja mam motto na najblizsze lata, ze nie bede robil nic w zyciu czego nie lubie. Nie mam na to czasu.
Napisze cos o Kan bo sie okaze ze moja wypowiedz offtopiona.
Mimo zalet i ciekawego ujecia karate, Kan jako forma organizacyjna nie jest zadnym przelomem. Ale do przelomowych rzeczy trzeba dojrzec. Musi sie zgromadzic pewien potencjal ludzi, ktorzy ujma sprawy inaczej. Patrzac na kulture Rzeczypospolitej (spoleczna i polityczna) przelom nie grozi.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Moze trafniej bedzie napisac ze Ty nie widzisz dokad - Nie moje i nie rewolucyjne teorie - prowadza. Postep dokoknuje sie w kazdej dziedzinie. Jako instruktor jestes otwarty na zmiany, nowe metody szkoleniowe, trendy w walce, ale jak idzie o model organizacji to wybierasz dojrzaly feudalizm.

Ale do przelomowych rzeczy trzeba dojrzec. Musi sie zgromadzic pewien potencjal ludzi, ktorzy ujma sprawy inaczej.


Twoje ostatnie zdanie uwazam za bardzo wartosciowe :!:

W sprawach "organizacynych" jestem rzeczywiscie dosc konserwatywny. Potrafie to jednak umotywowac! W polityce mamy demokracje i to pewnie dobrze, w biznesie natomiast demokracji nie ma, to co jest to raczej wzorce militarne, silne przywodztwo i scisle wyznaczenie funkcji, zadan i dlugoterminowych celow! (jak i gratyfikacji) Inaczej biznes nie dziala i to wlasnie ten model bardziej mnie przekonuje.

W Organizacjach karate rzadko mamy spory o wizje rozwoju tak jak to jest w polityce (rozne partie- rozne wizje i wyborcy ktorych to dotyczy), na gruncie karate cwiczacym trzeba dac dobra metodyke, trenerom warunki rozwoju i poniekad zarobku, zawodnikom mozliwosci startu. Co tu demokratyzowac? Egzaminy :?: :lol: Do sporow i podzialow w organizacjach karate (gdy juz zabraknie lidera) dochodzi z dosc niskich pobudek: egocentryzm i lub chec zysku to sa motywy. Demokracja tu niczego nie zmieni.

Uwazam ze ludzie nie sa w stanie przeskoczyc swojego cienia i sami dla siebie nie zbuduja raju :wink: Kazdy chyba lider jest otwarty na propozycje ludzi zaangazowanych, tak przynajmniej jest z naszym wodzem :D :!: Nie inaczej jest w biznesie i w armii. Jest wodz i jest sztab ktory wodza wspiera.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Jest tak jak piszesz. Trafne porownania. Armia i biznes nie znaja demokracji. Ta ich zabija i odciaga od zwyciestwa czy sukcesu.
Odwolam sie jeszcze raz do judo. Duza, stabilna i jedna organizacja. Funkcjonuje nie na wzor armii czy biznesu. To organizacja.

Podstawa dzialania organizacji jest oddzielenie stopnia i funkcji i wyrazne zdefiniowanie obszarow kompetencji. W organizacjach karate lider jest ekspertem od wszystkiego - treningu, szkolenia instruktorow, marketingu, sedziowania, organizacji imprez, egzaminowania, itp...

Glupio jest zakladac ze zaczynasz cwiczyc karate w konkretnej organizacji a zakonczysz rozbity na atomy. Ale z karate tak sie wlasnie dzieje. Mysle ze karate przez to traci moc przyciagania.
Mimo wielkiego wysilku, organizacje karate zwykle zyja tak dlugo jak ludzie ktorzy im przewodnicza. A chyba nie o to chodzi.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Scisle okreslenie obszarow kompetencji (i odpowiedzialnosci) to rzeczywiscie podstawa sukcesu organizacji. Zgoda ze Lider nie moze byc specem od wszystkiego, jesli takim chce byc wtedy nie jest juz liderem tylko uzurpatorem :wink:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
juz niebawem sztandarowa impreza kan mistrzostwa europy juniorów w gadńsku listopad sory ,że nie bedzie naszej kadry .
  • 0

budo_kimekan
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
żeby wrócic do tematu kyokushinkan, polecam filmik z tegorocznych mistrzostw Japonii Kyokushinkan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kimekan
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
ups to już było sorki :oops:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
listopad międzynarodowy turniej baltic cap zaproszenia otrzymały wszystkie federacje . Udział zapowiedzieli Holendrzey, Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy , Białorusini,Francuzi,Włosi,Azerowie,Hiszpanie, Austriacym Węgrzy, Portugalczycy i seido polska
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
kolejne kluby dołączają do kyokushin kan [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)


Od Death-wish
ps Poprawiono ortografy. Poza tym dziwne, żeby instruktor nie wiedział jaki ma adres strona jego federacji. Też poprawiono.

  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Demokracja nie sprawdziła się jeszcze nigdzie, dlaczego miałaby się sprawdzić w organizacjach karate? ;)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Dołanczają się...Swietnie :)
A jak Mistrzostwa Europy?
Ile medali przywiozła PFKK?
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Napisz też MTklub co słychać w Warszawskim Ośrodku Kyokushinkan...?
A ja ze swej strony serdecznie pozdrawiam obecnych na naszym październikowym seminarium instruktorów z PFKK...Bardzo mili goście... :D
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Moje dwa ostatnie posty to taka trochę złośliwa reakcja na informacje o wielkim rozwoju PFKK.
Od chłopaków z Kan wiem, że nie jest wcale tak różowo jak mówisz MTklub, więc po co chrzanić o potędze...
Pozdrawiam i...tak trochę sie wstydzę swojej złosliwości...trochę... :oops:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Dołanczają się...Swietnie :)
A jak Mistrzostwa Europy?
Ile medali przywiozła PFKK?


To jest sport, raz sie wygrywa, raz sie przegrywa. Inna sprawa, ze Rosjanie, obsadzili wszystkie pozycje medalowe. To problem nie tylko Kan, ale np. IFK. Trudno z nimi (Rosjanami) nawiazac rownorzedna walke. Ale tak to juz jest. Treningi dwa, trzy razy w tygodniu, to rekreacja, wiec nie ma co liczyc na cuda. Jesli chodzi o Kan, to nikt przy zdrowych zmyslach nie wierzy w "nieustanne pasmo sukcesow". Nie ma sie co wyzlosliwiac.
Nawet jak organizacja ma 500 klubow to nie znaczy jest silna. Jest tylko duza. A ilosc, jak pokazuja zawody, nie przechodzi w jakosc. Oczywiscie zawsze sie mozna zaslaniac, ze karate nie cwiczy sie dla pucharow, ale jak sie startuje w zawodach, to po to zeby wygrac. Kazdy sobie stawia jakies cele, jeden zeby wygrac, drugi zeby tylko wystartowac. Dla mnie, start dla uczestnictwa, to pomylka i strata czasu.
Zawodnicy z Kan startowali rowniez w zawodach IFK w Crawley (British Open) - 4.10.2008, z podobnym rezultatem. W najblizszy weekend - zawody Holland Oyama Cup w Rotterdamie. Wiem, ze startuje ekipa z IFK. Byc moze beda tez zawodnicy z Kan z Kan.
Nie ma co za duzo gadac, trzeba wziac sie do roboty i nastepnym razem wygrac.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
OSU! Sensei masz całkowitą rację. Może niepotrzebnie dałem się ponieść emocjom...
Czasem nie wyrabiam jak czytam takie propagandowe bzdety, które z rzeczywistościa nie maja nic wspólnego...Stąd moja reakcja :oops:
Żyjemy w dobie internetu i każdy może poczytać jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.
Nadal jednak znajdują się ludzie, którym łatwo wmówić, że są najwspanialszą, jedyną i prawdziwą organizacją. Ludzie, którzy mają monopol na wiedzę i prawdę...a ich metody treningowe są najlepsze. Szkoda, że nie sprawdza się to wszystko podczas zawodów i innego rodzaju konfrontacji.
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Nie mierz wszystkich miarą MTkluba ;)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Masz rację Mrozek. Patrząc na kan przez pryzmat MTklub, nowytu/ czy jak się ten człowiek nazywa / krzywdzę Wartościowe Jednostki z waszej organizacji wypowiadające się na tym forum, w tym Ciebie...Odtąd nie będę generalizował...Przepraszam gość zaburzył mi pole widzenia :wink:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
hm jestem wyrozumiały dla twojej flustracji i niepowodzeniami związanymi z Waszą organizacją. O ME wszystko jest napisane na stronie PFKK.
Możesz sobie pisac co chcesz ale kan ma sie dobrze o czym świadczy fakt ,że samodzielnie może rozgrywac swoje zawody na kazdym szczeblu rywalizacji sportowej bez wsparcia dziwaków.Nie wiem dlaczego tak sie nakręciłeś i skąd nerwy przecież wszystko jest ok!

W kan jest tyle klubów ,że i Wy zostaniecie wsparci udziałem klubów kan w tych zawodach shinKK. Tylko szkoda,że wysyakujecie jak filip z konpi kiedy kalendarz sportowy jest tworzony w luty czy marcu ,a po tem się nakręcasz,że ktos niechce przyjechac skoro ma swoje imprezy organizacyjne .Po tych wypowiedział dziwie się,że ktos tam pojedzie z kan.

A i prosze mnie nie obrażać i tu liczę na moderatora, którego mocno pozdrawiam po miłych rozmowach wiel sobie wyjaśniliśmy.

Ps. Ale sie wkurzyłes ,że nasz klub przeszedł do kan ,a nie do Was.Jeszcze sa 4 niespodzianki ,a wiem od kolegów z IFK.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024