Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin-kan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
708 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

W stosunku do knockdown - te walki są szybkie :D
I nie ma tutaj taktyki "na Ruska" - zaparcie się wzajemnie o czoła i nawalanie do momentu, w którym komuś odpadną sutki :)


Dobrze to ubrałeś w słowa :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub prosze cie! Myslisz na prawde ze te chlopaki klepia kihon w sanchin i kata i bunkai i walcza knockdown i cwicza kobudo i dlatego jako tako walcza :?: :?: :?:
Otorz ja mysle ze robia tych rzeczy bardzo malo - do wcale, i dlatego im to jako tako wychodzi, bo nie oszukujmy sie, nie jest to jeszcze poziom np holenderskiego k1-kickboksingu. A nawet jesli bedzie (czego im zycze) to napewno nie dzieki wyzej wymienionym metodom! I trzeba przyznac, ze te walki sa lepsze od tych jakie widzialem w tamtym roku. Wtedy bylo to walenie na chybil trafil: "zamknac oczy i moze trafie go wczesniej niz on mnie"
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

I trzeba przyznac, ze te walki sa lepsze od tych jakie widzialem w tamtym roku.


Masz może linka do tych klipów?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub prosze cie! Myslisz na prawde ze te chlopaki klepia kihon w sanchin i kata i bunkai i walcza knockdown i cwicza kobudo i dlatego jako tako walcza :?: :?: :?:
Otorz ja mysle ze robia tych rzeczy bardzo malo - do wcale, i dlatego im to jako tako wychodzi, bo nie oszukujmy sie, nie jest to jeszcze poziom np holenderskiego k1-kickboksingu. A nawet jesli bedzie (czego im zycze) to napewno nie dzieki wyzej wymienionym metodom! I trzeba przyznac, ze te walki sa lepsze od tych jakie widzialem w tamtym roku. Wtedy bylo to walenie na chybil trafil: "zamknac oczy i moze trafie go wczesniej niz on mnie"

Pierdoły piszesz i ciągle mylisz budo ze sportem pomyśl czsem jak cos klikniesz w klawiaturę.Przeciez nie chodzi o to aby pisac byle co ok :wink:
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :D
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
[quote name="jan111"]

(My mamy talko 2 kata i dzieki temu moge od moich chlopakow mimo pracy, szkoly,rodziny itd z czystym sumieniem wymagac dobrego poziomu ich wykonania!)

Te dwa kata to pewno taikyoku :lol:
no macie co rbic na treningach :)
Rozijajcie sie tak dalej :idea:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Te dwa kata to pewno taikyoku :lol:
no macie co rbic na treningach :)
Rozijajcie sie tak dalej :idea:


Korda napisz merytorycznie dlaczego smiejesz sie z tych zo robia taikyoku. Zapewniam Cie ze z punktu widzenia przydatnosci kata jest ono tak samo przydatne jak inne. Nie widze sensu Twoich slow ale mam nadzieje ze mi go wskazesz. Bo za obrazanie userow sa warny ;)

Pozdr Itosu 8)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub skoro juz udalo ci sie przezyc kolejny rok, (jak wskazuje Shindojo) dolaczam sie do zyczen poprzednika i zycze Ci satysfakcji z treningow zdrowia i szczescia! I jeszcze spokoju ducha, ty niespokojny duchu! :wink: :D

Korda
Nasze kata to sanchin dla stopni kyu, na 1 dan dochodzi tensho i mysle ze z tymi dwoma jesli chce sie je robic jak nalezy, trzeba sie sporo nameczyc! Poszperaj troche w historii karate, (szczegolnie ze styli wywodzacych sie z Naha) to bedziemy mogli podyskutowac :D
Pozdrawiam!

Temat jest o Kan wiec przepraszam wszystkich za wstawke o Sei Budokai, tak mi wymsklo :wink: , ale wyniklo to w toku dyskusji o obszernosci programu wiec niejako bylo uzasadnione. Pozdrowienia!
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
nikogo nie obrazam ani nie smije sie z tych co robia taikioku ale tylko 2 kata ?
jak robia latami tylko 2 kata to musi bycstrzsnie nudne treningi.
A co musi sie umiec na 2 dan bo kata wicej nie ma ?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

nikogo nie obrazam ani nie smije sie z tych co robia taikioku ale tylko 2 kata ?
jak robia latami tylko 2 kata to musi bycstrzsnie nudne treningi.
A co musi sie umiec na 2 dan bo kata wicej nie ma ?


To na tajskim boksie dopiero się muszą nudzić, nie? :lol:

Nawet w najprostszych kata, jak np. Pinan Nidan masz materiał na lata treningu.

A przykładowo coś takiego jak Kushanku, czy Chinto? Przecież to są zapisy całych, kompletnych systemów walki...

Nie sztuka klepać po 20 układów dziennie, ale to nie jest kata, to jest gimnastyka.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :D


imprezka w sobotę zapraszam w góry :)
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

A co musi sie umiec na 2 dan bo kata wicej nie ma ?


Bo jak wiadomo kata istnieją żeby można było z "czego" zdawać. I po to żeby treningi nie były "nudne", bo co tutaj niby ćwiczyć bez kata? No co? ;)
Litości.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Khumag, Mrozek
Dzieki waszym uwagom wreszcie dotarla do mnie ta gleboka prawda wyplywajaca z opowiesci: kata robi sie po to zeby nie bylo nudno :!: :idea: 8O Tego jeszcze nie bylo :lol: nasze treningi sa nudne :!: Brawo Korda, tak trzymac! Juz wole te moje nudne treningi z dwoma kata od dyskusji z Toba :lol: :!: Juz rozumiem ze lepiej jest cwiczyc dwadziescia kilka kata: jak sie nauczysz jednego to prawie zapomnisz drugie, i cwiczysz je srednio po 0,5 raza w tygodniu :wink: To nie jest karate tylko musztra :idea: :!: Wiesz ile Chojun Miyagi kazal swoim uczniom cwiczyc sanchin (tylko sanchin)? Srednio trzy lata! A byla to wersja krotka: trzy kroki w przod i trzy w tyl bez obrotu. Wnioski wyciagnij sam...
  • 0

budo_spoon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
pozwole sobie polecic, bo nie wytrzymuje, moze nie wszyscy znaja - ale tu mamy ciekawe spostrzezenia a propos odwiecznego pytania ''po co i jak cwiczyc kata''

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


zycze przyjemnej ''lektury''.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

nikogo nie obrazam ani nie smije sie z tych co robia taikioku ale tylko 2 kata ?
jak robia latami tylko 2 kata to musi bycstrzsnie nudne treningi.
A co musi sie umiec na 2 dan bo kata wicej nie ma ?


Lepiej na 2 dan jest wymagac mistrzowsko wykonanego taikyoku niz dziadowsko wykonanego jakiegokolwiek wyzszego kata. Jak rozumiem korda potrafisz wykonac taikyoku z zachowaniem wszystkich waznych elementow wykonania kata :?: jesli tak to pelne ossu z mojej strony bo dojscie do takiego poziomu zajmuje naprawde duzo czasu.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Lepiej na 2 dan jest wymagac mistrzowsko wykonanego taikyoku niz dziadowsko wykonanego jakiegokolwiek wyzszego kata.


Zgadzam sie z toba calkowicie!
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
wszędzie jest inaczej im więcej dany styl oferuje tym więcej każdy znajdzie cos dla siebie
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

wszędzie jest inaczej im więcej dany styl oferuje tym więcej każdy znajdzie cos dla siebie


czasami jest też tak, że im więcej danów styl oferuje tym więcej znajdzie każdy coś dla siebie

:D
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub nadal nie odpowiedziałeś na moje zasadnicze pytanie-jaki jest związek kobudo i Iken z Kyokushin? czy i kiedy Sosai Oyama trenował te sztuki walki? od kogoś się ich uczył?.
Ale wiesz co widząc, że wyciągasz z mojej wypowiedzi malutki fragment unikając jednocześnie konkretnej odpowiedzi na zasadnicze kwestie, nie będę już drążył tego bo, jak widać lepiej ślepo wierzyć w bajki wkładane przez mistrzów... tkwij w tej "rzeczywistości" dalej , nie będę przeszkadzał :) :)

A wracając do Twojej wypowiedzi to zwróć uwagę na fakt, ze ja nic nie pisałem o tym, ze mi brakuje czasu lub, że ćwiczę szybko...zresztą co to znaczy szybko ćwiczyć? albo dla sportu? ja trenuję dla siebie i jest w tym i sport i sztuka.

Iken i kobudo to dwie różne sztuki walki. Każda z nich ma swoją specyfikę, założenia i czasookres potrzebny do opanowania danej partii materiału. Nie mówiąc już o tym, że aby być na dobrym poziomie trzeba się daną sztuka zajmować dośc długo.

więc starczy im czasu robić wszystko po malutku aby to poukładać w jedną całość Smile

Nie przekonuje mnie Twój argument. To , że ktoś chce trenować długo ok, ale nie znaczy to, że dobrze opanuje tyle materiału. Poza tym jak można być w czymś dobrym skoro trenujesz tylko fragment danej sztuki, jej wycinek? i jak w ogóle można mówić ze się wtedy trenuje daną sztukę?a tak zdaje się jest w Waszym przypadku....

Uważam, że lepiej gdybyście zamienili argument "powrotu do korzeni Kyokushin " na slogan "powrót do korzeni karate okinawskiego" - w tym jest więcej prawdy, niż w tym co ludziom do głowy wciskacie.

Zresztą o wiele bardziej wiarygodne byłoby wprowadzenie elementów judo - czyli tego co faktycznie Sosai Oyama trenował!

Podkreślę jeszcze raz, że aby być w czymś dobrym trzeba się skupić na jednym, a nie na kilku różnych od siebie rzeczach. Kyokushin sam w sobie jest już wymagającym systemem - lepiej poznać jeden styl , ale dobrze, a nie kilka po łebkach.

Nie chcę sie wypowiadać na temat poziomu jaki jest w Kyokushin kan w zakresie kobudo bo to nie moja działka. Może ktoś z kolegów zajmujących sie kobudo może napisac kilka słów. Zresztą może mi powiesz Royama pobierał nauki w zakresie tej sztuki walki?

KAN traktuje się raczej więcej niż sport i KAN z tego co wiem walczy z kiczem sportowym jaki został wpleciony w różne IKO co spowodowało,że zatraciło swoja tożsamość Smile


I wiesz co , nie wciskaj takiego kitu :) Zrezygnujcie z jakiejkolwiek rywalizacji sportowej -wtedy uwierzę!

Ale co straciło swoją tożsamość Kan? czy sport? czy może kicz zatracił swoja tożsamość i juz nie jest kiczem?
A powiedz mi dlaczego uważasz, że jest kicz w innych organizacjach? na czym on ma polegać? obrażasz w ten sposób wiele osób!! a to w kan tego kiczu nie ma? ciekawe... rozwiń jak możesz swoją wypowiedź...
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
korda, ale co trzeba pojąc? to, że trzeba długo ćwiczyć, żeby coś osiągnąć? :) dobrze, że wszystkich uświadomiłeś i wyprowadziłeś z mroków :)nieświadomości.

Wiesz co, ja dziękuję za taki trening. Skupiam się na tym co jest sednem Kyokushin, a nie na dodatkach. Prawda jest taka, że zmiany, które wprowadzili shihan R i shihan H są wynikiem ich zamiłowania do tych dwóch sztuk walki - Iken i kobudo (razem z shihan O), a nie tzw powrotem do korzeni Kyokushin... może warto się nad tym zastanowić?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024