Skocz do zawartości


Zdjęcie

pokażcie co nosicie do obrony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
(...)
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu
a) broń białą w postaci:
(...)
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,

wkladka to cos wewnatrz, wkladke to moze ma baton kiedy spi (jest zamkniety :) )

Z tego wniosek, że kastet jest nielegalny, natomiast z kranikiem można już chodzić na legalu i policja nie ma prawa się dowalić.

dokladnie tak

Ale są twarde, więc to wystarczy żeby podchodzić pod ustawę.

ale nie sa wkladkami, wszystko twarde podchodzi pod ustawe? strach sie bac

Błąd. To te wysuwane tulejki posiadają wkładki z powietrza, natomiast sam baton zawiera wkładki z twardego materiału. Dla mnie wkładką jest coś, co znajduje się wewnątrz czegoś.

wg tego baton rozlozony niebylby bronia, a zlozony by byl :)

Jakoś z ustawy jasno nie wynika jakiego kształtu dokładnie ma być to zakończenie.

ciezkie i twarde- w stosunku do masy calej palki grzybek jest lekki, nie zmiania srodka ciezkosci itp.

To w takim razie o co chodzi? Moim zdaniem tym opisem starano się jak najdokładniej odwzorować budowę pałki teleskopowej.

to czemu nie napisali, ze ma sie rozkladac i skladac?

ps. dodam tylko, ze rozumiem Twoje zastrzezenia i odwieczny boj o legalnosc palki opiera sie dokladnie na tych dwoch interpretacjach ktore przedstawiamy obaj, obie interpretacje sa logiczne.
  • 0

budo_liman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

Powinni produkowac batony z koncowkami jak dildo, wtedy zawsze moznaby sie wykpic, ze to tylko prezent dla kogos :) .


Przyznaj się Jet, po ulicy latasz z dildo :)


...a czy wygląda jak grzybek/kulka/żołądź...


z tej opcji wybierasz żołądź... :D
:wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

Przyznaj się Jet, po ulicy latasz z dildo

Taa, z czarnym, gumowym. Ale jeszcze nie mialem okazji nikogo nim zatluc :wink: .
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony
a więc dziś rano jak się obudziłem to z gaci mi wystawało coś co spełniało w takim razie w/w warunki, było twarde, zakończone czymś co wyglądał jak grzybek/kulka/żołądź i pałką też bywa nazywane.. czy to znaczy że byłem nielegalny rano :) ?
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

a więc dziś rano jak się obudziłem to z gaci mi wystawało coś co spełniało w takim razie w/w warunki, było twarde, zakończone czymś co wyglądał jak grzybek/kulka/żołądź i pałką też bywa nazywane.. czy to znaczy że byłem nielegalny rano :) ?

nie boisz sie pisac o tym na forum? nastaw sobie jutro budzik na 4 rano i wyjrzyj przez okno :)
  • 0

budo_yaro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

Zresztą nawet pałka teleskopowa pod ustawę ewidentnie podchodzi, bo przecież nikt mi nie powie, że ta metalowa kulka nie jest ciężka, albo że takowa pałka nie zawiera wkładek z twardego materiału, jakim hartowana stal bez wątpienia jest. :roll: Inna sprawa, że w praktyce policjanci zupełnie inaczej patrzą na kogoś kto ma kastet, będący dużo bardziej bandyckim narzędziem od batona.

Metalowa kulka jest wykonana z twardego metalu, jednak nie jest on ciężki względem całej pałki(zakończenie z obciążeniem to np. cep bojowy albo skarpeta z kulą bilardową). Poza tym wysuwające się tulejki nie są wykonane z twardego *i* ciężkiego metalu(waga pałki jest dosyć rozłożona), i ostatecznie nie jest wypełniona, tulejki są puste.

Tak uargumentowałem swojego maila do KGP i otrzymałem odpowiedź, że pałka nie jest bronią, jedynie niebezpiecznym narzędziem (zresztą gdzieś tu cytowałem tego maila)
  • 0

budo_yaro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

Zresztą nawet pałka teleskopowa pod ustawę ewidentnie podchodzi, bo przecież nikt mi nie powie, że ta metalowa kulka nie jest ciężka, albo że takowa pałka nie zawiera wkładek z twardego materiału, jakim hartowana stal bez wątpienia jest. :roll: Inna sprawa, że w praktyce policjanci zupełnie inaczej patrzą na kogoś kto ma kastet, będący dużo bardziej bandyckim narzędziem od batona.

Metalowa kulka jest wykonana z twardego metalu, jednak nie jest on ciężki względem całej pałki(zakończenie z obciążeniem to np. cep bojowy albo skarpeta z kulą bilardową). Poza tym wysuwające się tulejki nie są wykonane z twardego *i* ciężkiego metalu(waga pałki jest dosyć rozłożona), i ostatecznie nie jest wypełniona, tulejki są puste.

Tak uargumentowałem swojego maila do KGP i otrzymałem odpowiedź, że pałka nie jest bronią, jedynie niebezpiecznym narzędziem (zresztą gdzieś tu cytowałem tego maila)
  • 0

budo_liman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony
Taa... plująca pałka. Broń nie "czarnoprochowa", ale "białocieczowa" :)

Ciekawe jak się wytłumaczysz przed panami policjantami, bo przed dziewczyną, to jeszcze jakoś.. :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony
dyskutujecie o legalnosci batona... byl juz kiedys taki temat... Kselos juz wtedy mowil ze to zalezy od sprawy bo dobry prawnik wam w minute udowodni nielegalnosc tej zabawki i podobnie moze byc na odwrot... moze sie myle bo dokladnie nie pamietam jego wypowiedzi ale chetnie bym uslyszal co Kselos ma do powiedzenia...
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

klocicie sie o legalnosc batona... byl juz kiedys taki temat... Kselos juz wtedy mowil ze to zalezy od sprawy bo dobry prawnik wam w minute udowodni nielegalnosc tej zabawki i podobnie moze byc na odwrot... moze sie myle bo dokladnie nie pamietam jego wypowiedzi ale chetnie bym uslyszal co Kselos ma do powiedzenia...

dokaldnie, ja w sumie pociagnalem to troche dla sportu i tak co jakis czas temat powraca. Sama dyskusja pomiedzy mna a nosferatu pokazuje jak dowolnie mozna te zapisy interpretowac

dla ciekawskich- palka teleskopowa z "imienia i nazwiska" zostala wymieniona jedynie tu:

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW

z dnia 3 grudnia 2001 r.

w sprawie rodzajów broni i amunicji oraz wykazu wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagana koncesja.

(Dz. U. z dnia 18 grudnia 2001 r.)

Na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. Nr 67, poz. 679) zarządza się, co następuje:

§ 1. 1. Ustala się rodzaje broni i amunicji oraz wykaz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagana koncesja.

ZAŁĄCZNIK Nr 1

RODZAJE BRONI I AMUNICJI - BA

9. Inne narzędzia i urządzenia służące do obezwładniania celu:
1) broń biała w postaci ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, kastety i nunczaki,
2) broń cięciwowa w postaci kusz,
3) pałki stosowane w sitach zbrojnych, formacjach uzbrojonych oraz ochronnych, w tym: pałki wielofunkcyjne (tzw. pałki "tonfa", pałki teleskopowe, szturmowe i obezwładniające),
4) urządzenia przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej,
5) noże wojskowe, szturmowe, spadochronowe i dla nurków.


  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

nie boisz sie pisac o tym na forum? nastaw sobie jutro budzik na 4 rano i wyjrzyj przez okno :)

a co jakaś koleżanka ma mnie odwiedzić :) ?

Taa... plująca pałka. Broń nie "czarnoprochowa", ale "białocieczowa" :)

Ciekawe jak się wytłumaczysz przed panami policjantami, bo przed dziewczyną, to jeszcze jakoś.. :wink:

powiem tak "no bo wie pan to jest tak... wyciągam o tak i warunków nie spełnia prawda? teraz robię o tak ... o i już spełnia, prawda? no chyba że chce pan tak bardzo sprawdzić? potem jeśli chce mi pan zarzucić że to strzela to pokarzę panu że to nie groźne! żeby strzelało to trzeba zrobić o taak...." sądzę iż po pierwszych paru wyrazach panowie przyznaliby mi rację iż narzędzie mogę posiadać :lol: chyba że by byli "trutu-rutu" to bym miał problem 8O
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony
I by Ci zarekwirowali :lol:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

kastet też jest legalny dopóki nikomu nim w ryja nie przywalisz

Ustawa z 21 maja 1999 r. o broni i amunicji wymienia kastet jako broń białą, której posiadanie bez zezwolenia jest nielegalne.
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

kastet też jest legalny dopóki nikomu nim w ryja nie przywalisz

Ustawa z 21 maja 1999 r. o broni i amunicji wymienia kastet jako broń białą, której posiadanie bez zezwolenia jest nielegalne.

jak broń jest nielegalny owszem, ale jako element kolekcji tylko do postawienia na półce jest legalny
wiem że zaraz ktoś może napisać "no tak, to może palną też można mieć ale ścieminać że tylko na półeczce?"
w tym wypadku oczywiście tak nie ma

ale jest faktem, że WYŁĄCZNIE jako element ozdobny w domu można mieć, potwierdzone przez policję to
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ten to dopiero ma kolekcje :)
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

http://pl.youtube.com/watch?v=zEOLERLOkrk&feature=related ten to dopiero ma kolekcje :)


Co to jest, to takie czarno-pomarańczowe na środku?
  • 0

budo_erisnay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony
zaostrzony ołówek.

czasem tani i zaostrzony nóż oraz gaz, ale to zalezy czy spodziewam sie problemów.

nie ma sensu brać ak47 idąc do kościoła nie? ;)
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony
do kościoła lepszy będzie ingram m10 krótszy i poręczniejszy :wink:
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony

do kościoła lepszy będzie ingram m10 krótszy i poręczniejszy :wink:


i w opcji do niego tlumik, bo w koncu wiesz.. skupienie, modlitwa, te sprawy
  • 0

budo_erisnay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pokażcie co nosicie do obrony
tja... nie ma to jak budo... zaraz ktos napisze że jak się odepnie kolbę to można spokojnie schować pod płaszczem :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024