Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zrobić?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_galo15
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co zrobić?
Więc na wstepie chciałbym napisac że mam 15 lat i jestem niski(165cm)

Wczoraj po treningu(trenuje piłke nozną) sapał się do mnie typ o dwie glowy wyższy i nie wiedziałem co zrobić. Wiele razy sie juz biłem i przyznaje że mam odwagę i jakieś predyspozycję bo dużo ćwiczę, nie trenuje żadnych sztuk walki, no tyle co znam kilka chwytów bo kumpel mnie nauczył bo na shidokan chodzi. Więc chciałbym sie zapytać co zrobić w takiej sytuacji gdy koles jest o 2 głowy wyższy, ja go nawet nie sięgnę w twarz. Może jakieś uderzenia tylną cześcią pięty w tył kolana albo kolanem w udo ? poradżcie mi. wiem że nie unikne bujki z nim bo będzie nachodził mnie po kazdym treningu.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
ugryz go w kolano
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?

Co zrobić?


Się zapisać na coś, albo dostawać oklep.
  • 0

budo_azyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
slyszalem ze proce ostatnio potanialy
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
.. i bilety lotnicze :lol:

a tak serio - poczytaj o tym bo pytanie ktore zadales powraca na tym forum srednio raz w tygodniu
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
wy tu się nabijacie a chłopak ma problem i chce mu nogi łamać kopnieciem piętą w tył kolana albo w udo wiecie co .......... :)
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
Strzel mu gola... albo powiedz ze jak bedziecie sie trzaskac to niech on walczy w zgięciu czaisz jak laskarze...

Sory nie moglem sie powstrzymać
  • 0

budo_htm72
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
"lotnicze techniki (tzw matrixy)reczne na korpus bądź "odbić głowę do skutku" póżniej szybki twister w parterze zakończony partyzantem na żebra z atakiem na tył głowy na ziemi (łokcie icluded)i powtarzać dopuki wytrzymałość pozwoli.Nie dać siążć na sobie bo po ptakach(z dosiadu uwalniać się nogą za ręke).trafić lub trafiać jak najszybciej i sie jaknajszybciej wycofać.wywalić z łokcia może sie przestraszy najpotęrzniejszego uderzenia.Walić po brzuchu az się zrzyga.Polecieć po brata albo mamę.Psiknąć gazem......Pociągnąć z dżuda (chwyt za nogę)o latarnie albo pobliską ścianę aż sie odbije jak spadający ludzie na tytanicu" -cytat z pewnej książki kucharskiej
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
karniaka w jaja
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?

Może jakieś uderzenia tylną cześcią pięty w tył kolana albo kolanem w udo ? poradżcie mi. wiem że nie unikne bujki z nim bo będzie nachodził mnie po kazdym treningu.


Gdyby mój pra-przodek trzaskał się z każdym, kto przychodził mu wyjadać mamuty, pewnie moja linia genetyczna zakończyłaby się w prehistorii. Myślę, że załatwiał sprawę pięściakiem albo maczugą - czyli narzędziami.
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
Postepuj zgodnie z instrukcja
http://budo.net.pl/v...hlight=#1041870
  • 0

budo_erisnay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
trenujesz gre w pilke?

ile masz kolegow w druzynie? 10? pod prysznic razem chodzicie a sie bic razem nie chcecie? :lol:

obadaj technike 'na kobolda' od jakiegos maniaka rpg 8)
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
Siekiera-jutsu, pała-kwon-do, sztacheta-ryu... to takie typowe techniki defensywne... :)

...a na serio - rusz głową, przeszukaj forum, zapisz się do jakiejś sekcji, ćwicz, kup gaz. Powinno pomóc.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
Kup batona, wal po jajach, po klacie, po kostkach, i kolanach, jak upadnie to po głowie :)
  • 0

budo_barbatus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Green Harbour
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
Zupełnie poważnie - najskuteczniejszą sztuką walki na pojedynczych wrogów jest brazylijskie jiu jitsu, a to dzięki słynnej technice zwanej "wjazd w nogi". Dzięki niej mały i słaby może pokonać dużego i silnego. Dzieje się tak dlatego, że po szarpnięciu za nogi i obaleniu przeciwnik zostaje sprowadzony do parteru a tam masa i siła mają mniejsze znaczenie, niż w stójce. Mi nie raz ten trik uratował skórę, jako, że jestem przeciętnych wymiarów (176 cm / 75 kg). Mam tu kilka filmików, jak prawidłowo wykonać rajd w nogi i potem bić leżącego przeciwnika. Obejrzyj to tyle razy, ile będziesz musiał, aby nauczyć się tego w stopniu zadawalającym. Pamiętaj - ta taktyka osiąga najwyższą skuteczność w walce z POJEDYNCZYM wrogiem (ale jest absolutnie bezużyteczna w walce z grupą, z logicznych powodów). Oto "samouczek":
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zresztą, jest masa innych, podobnych filmików na You Tube. Jeśli to będzie ci za mało, szukaj podobnych.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?

Zupełnie poważnie - najskuteczniejszą sztuką walki na pojedynczych wrogów jest brazylijskie jiu jitsu, a to dzięki słynnej technice zwanej "wjazd w nogi". Dzięki niej mały i słaby może pokonać dużego i silnego.


FMA są skuteczniejsze i to dużo ;)

Obejrzyj to tyle razy, ile będziesz musiał, aby nauczyć się tego w stopniu zadawalającym.


lol
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
[quote]Obejrzyj to tyle razy, ile będziesz musiał, aby nauczyć się tego w stopniu zadawalającym.[/quote]

lol[/quote]

a potem weź mame albo tate i pocwicz w rialu :) :roll:
  • 0

budo_barbatus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Green Harbour
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
A cóż to jest FMA 8O ? Jeszcze się nie spotkałem z tym pojęciem...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?
Jest nawet takie podforum tutaj na Budo, zerknij sobie ;)
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zrobić?

Zupełnie poważnie - najskuteczniejszą sztuką walki na pojedynczych wrogów jest brazylijskie jiu jitsu, a to dzięki słynnej technice zwanej "wjazd w nogi". Dzięki niej mały i słaby może pokonać dużego i silnego. Dzieje się tak dlatego, że po szarpnięciu za nogi i obaleniu przeciwnik zostaje sprowadzony do parteru a tam masa i siła mają mniejsze znaczenie, niż w stójce. Mi nie raz ten trik uratował skórę, jako, że jestem przeciętnych wymiarów (176 cm / 75 kg). Mam tu kilka filmików, jak prawidłowo wykonać rajd w nogi i potem bić leżącego przeciwnika. Obejrzyj to tyle razy, ile będziesz musiał, aby nauczyć się tego w stopniu zadawalającym. Pamiętaj - ta taktyka osiąga najwyższą skuteczność w walce z POJEDYNCZYM wrogiem (ale jest absolutnie bezużyteczna w walce z grupą, z logicznych powodów). Oto "samouczek":
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zresztą, jest masa innych, podobnych filmików na You Tube. Jeśli to będzie ci za mało, szukaj podobnych.


Mam pytanie:
Czy ty chcesz go zabić :?:
To piętnastolatek. Czego on się nauczy oglądając filmiki :?:
Takie rzeczy trzeba przećwiczyć to MOŻE się uda w walce, jeśli masz kumpla który z tobą poćwiczy to będziesz miał szanse (ale niewielkie).
Pomysł nie jest zły, wchodzisz w nogi, przewracasz typa z piąchy w twarz, wstajesz i jak najmocniejszy kop w twarz, możesz na nim chwile poskakać, bo jak wstanie to jest już po tobie, drugi raz się nie uda.

PS:
Powiedz mi Barbatus jeszcze jedno: Kto ci powiedział że tego uczą tylko na BJJ :?: :)
zacytuje ci coś:

Nie uznajemy wyższości żadnego systemu walki gdyż żaden system, szkoła czy doktryna nie mają monopolu na prawdę, tak jak żaden naród ani żaden człowiek nie mają monopolu na światło słoneczne.

Czaisz?
Uznawanie wyższości BJJ nad czymkolwiek jest śmieszne i to bardzo.
Na przykład ja miałem taką akcje: po pół roku treningów porobiłem sobie kilka sparingów z kolegą (on ćwiczył przez rok BJJ). Na każdym sparingu go rozniosłem.
Czy to oznacza, że BJJ jest gorsze od NTJ?
Nie bardzo, po prostu mam lepszego trenera i ewentualnie lepiej podchodziłem do treningów niż tamten kolega.
Ale równie dobrze za rok mogę trafić kogoś z BJJ kto rozniesie mnie i nasze sztuki walki nie mają tu nic do rzeczy.
A swoja drogą: Po raz kolejny się nie zgadzamy :lol:
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024