Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taktyka i strategia walki z bokserem...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_waglik1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Taktyka i strategia walki z bokserem...
Chciałem się was zapytać jak walczyć z bokserem.......zaznaczam że trenuje walkę wręcz opartą na uzywaniu technik ręcznych i nożnych..Oczywiście wiem jak reagować ale chciałbym zaczerpnąć opini i porad z waszych doświadczeń..Pozdro
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
jesli jestescie w miare podobni rozmarowo to trzymaj dystans,i uzywaj kopnieć , napewno low kicki Ci tez pomoga,staraj sie kontrolowac dystans ,zebys nie był w zasiegu jego rąk, jezeli jest wyzszy od Ciebie to bedzie problem :) odemnie to tyle, nie sugeruj sie zabardzo ;)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
pytanie o jaka walke chodzi - na ringu czy na ulicy?

natomiast generalnie wykorzystuje sie zawsze te aspekty w ktorych przeciwnik jest slaby - czyli generalnie bokser powinien byc dosc wrazliwy na kopniecia (szczegolnie low-kick), jak rowniez slabo powinien sobie radzic z obaleniami i walka w parterze (bjj, zapasy, judo..)
natomiast zlym pomyslem jest starac sie wchodzic w poldystans czy klincz z bokserem - bo to jego zywiol..
  • 0

budo_waglik1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
chodzi o walkę z bokserem na ulicy
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...

chodzi o walkę z bokserem na ulicy


obalenie + ground and pound
  • 0

budo_waglik1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
Myślałem też że w momencie szarżowania boksera uchwycić dystans poprzez odejscie do tyłu a nastepnie mocne wejście w nogi kopnięciem bocznym w strefe nóg..może go to połamać tzn.kolano ale cóż 8) ..........Co zrobic jesli bokser jest nieco wyższy?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
kazda technika ktora wejdzie i ktora zapewni ci przewage jest dobra.. jesli umiesz wchodzic w nogi i potem kontynuowac walke w parterze - zrob to.. jesli umiesz dobrze kopac i wiesz ze masz duze szanse zeby weszlo (bo poprawek nie bedzie..) na tempie - zrob to.. jesli nie masz przekonania - uciekaj.. :lol:
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
dar75 masz racje ale on trenuje sw oparte o udeżenia ;) wiec trzeba mu doradzic cos w tej materi :)
  • 0

budo_waglik1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
hmm.no tak...macie racje.....jeśli chodzi o mój rozwój fizyczny i techniczny technik ręcznych i nożnych to są na takim samym poziomie......uważam że rzeczywiście wjeście w nogi z obaleniem jest dobrym wyjściem-to jedno; drugie-wejście kopnięciem bocznym w wypadzie w kolano przeciwnika lub jego goleń jest techniką stopującą.....w każdym razie "skopanie" po nogach kopiąc w tempo i pilnując się by nie oberwać jego rekoma to też dobra "gra" . Jednak ból spowodowany dobrymi low kickami jest druzgocący (sam coś o tym wiem), bolesny i rozpraszający a bokser bez dobrej pracy nóg jest mało ruchliwy i skuteczny, no bo w końcu padnie.......



a odnośnie zwyklych kolesi,którzy stosują techniki ręczne żywcej ściągnięte z ulicy..ot takie cwanaiczki którzy machają pięsciami rozganiając wiatr.......jakie rady?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...

....
a odnośnie zwyklych kolesi,którzy stosują techniki ręczne żywcej ściągnięte z ulicy..ot takie cwanaiczki którzy machają pięsciami rozganiając wiatr.......jakie rady?


robić swoje
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
Takie symulowanie jest bez sensu. Ilu z was biło się z bokserem z prawdziwego zdarzenia? I co tak hop siup go skasowaliście ? Wejście w nogi i bum cyk cyk? Bo mnie się wydaje ,że szybciej by było lewy, prawy i "dobranoc".
Do tego dochodzi kwestia tego, skąd będziesz wiedział, że bijesz się z bokserem? Zapytasz się go?

kompletna bzdura, trenowałem boks, wiem jaki to sport, jacy zawodnicy tam trenują i śmieszy mnie w jakiej prostocie piszecie o tym jak pokonać "boksera".
  • 0

budo_waglik1979
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
Tak tylko czasem się zdarzają cwaniaki którzy trenują boks po to by sie bić na ulicy.....to fakt żadko uda się że trafi się na boksera....ale czasem i tak bywa......odnośnie katyki i strategii to rzeczywiście różnie może być.....różnie też bywa, nawet wyrafinowany artysta sztuk walk może czasem oberwać.......jednak czasem jest dobrze sobie wysnuć pewne metody i sposoby.......
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...

Do tego dochodzi kwestia tego, skąd będziesz wiedział, że bijesz się z bokserem? Zapytasz się go?


Często bokserzy w bardzo charakterystyczny sposób unoszą barki i przyjmują specyficzną postawę...

Takie symulowanie jest bez sensu. Ilu z was biło się z bokserem z prawdziwego zdarzenia? I co tak hop siup go skasowaliście ? Wejście w nogi i bum cyk cyk? Bo mnie się wydaje ,że szybciej by było lewy, prawy i "dobranoc".
[...]
kompletna bzdura, trenowałem boks, wiem jaki to sport, jacy zawodnicy tam trenują i śmieszy mnie w jakiej prostocie piszecie o tym jak pokonać "boksera".

Ależ nikt wcześniej nie napisał, że jest lekko i łatwo. Takie sobie gdybanie na temat strategii. Po prostu trzeba nie dać wykorzystać atutów a celować w słabsze strony(np. brak odruchów na kopnięcie). Na każdego przedstawiciela jest jakaś z grubsza nakreślona strategia. Inna kwestia to taka, czy uda się ją umiejętnie zastosować. Wejście w nogi jak ktoś napisał - ok, ale trzeba pamietać, że bokser moze uderzyć zanim się wykona tę technikę.

Do tego dochodzą indywidualne cechy zawodnika - to że ktoś trenuje boks nie znaczy, że nie przyjmie low-kicka albo jak trenuje zapasy to nie znaczy, że nie umie dobrze uderzać(mimo, ze na treningach tego nie ma).
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...

Takie symulowanie jest bez sensu. Ilu z was biło się z bokserem z prawdziwego zdarzenia? I co tak hop siup go skasowaliście ? Wejście w nogi i bum cyk cyk? Bo mnie się wydaje ,że szybciej by było lewy, prawy i "dobranoc".
Do tego dochodzi kwestia tego, skąd będziesz wiedział, że bijesz się z bokserem? Zapytasz się go?

kompletna bzdura, trenowałem boks, wiem jaki to sport, jacy zawodnicy tam trenują i śmieszy mnie w jakiej prostocie piszecie o tym jak pokonać "boksera".

ja sie wypowiedzialem jak bym walczyl z nim na macie , bo i pare razy mi sie zdzaylo i napisalem co bylo najskuteczniejsze , napisalem co moze pomoc wygrac a nie ze to Ci zapewni wygrana ;) . W sumie na ulicy trzeba sie spodizewac niespodziewnageo, zawsze tak mysle i stosuje sie do tego . pozdro
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
kij z kupą
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
Khunaq, nie kuś, bo zaraz koleś założy temat "Taktyka i strategia walki z osobą posiadającą kij z kupą" :wink: .
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...

Taktyka i strategia walki z osobą posiadającą kij z kupą :wink: .

:) :lol: :)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...


Do tego dochodzi kwestia tego, skąd będziesz wiedział, że bijesz się z bokserem? Zapytasz się go?


Często bokserzy w bardzo charakterystyczny sposób unoszą barki i przyjmują specyficzną postawę...

wydaję mi się, że nie tylko bokserzy "unoszą ręcę tworząc gardę" :wink: każda osoba mająca wiedzę o sportach walki potrafi w gorszy lub lepszy sposób trzymać gardę ;) a nie wydaję mi się, że w czasie spięcia jest czas na oglądanie czy jest ona prawidłowa czy nie. Pozdro
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
boze swiety xox22, nie kompromituj sie :? Naprawde myslisz ze mowiac "unoszac charakterystycznie barki" chodzilo mu o garde?? :roll: daaaaaaamn
  • 0

budo_htm72
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyka i strategia walki z bokserem...
czy to prawda że bokserzy się nie przewracają bo nie umią?
jakby takiemu połamać ręce to idzie chyba do domu z płaczem nie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024