Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yerba Mate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Yerba Mate
Witam,

slyszal ktos o tym ? uzywa ktos ? Dajcie swoje opinie.

Ja od niecalego tygodnia wglebiam sie w tajniki picia yerba mate :-) Smakuje roznie (ogrom wyboru samej herbaty powala...), jednak sa rowniez i "pyszne opcje".
Do tego oczywiscie matera (czyli pojemnik) zrobiona najlepiej z tykwy plus bombilla (slomka zakonczona sitkiem). Jedno nasypanie starcza mi srednio na 7-12 zalan wodą, wiec od rana do kolejnego poranka bez problemu.

Takze polecam stronke [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub jakis okoliczny sklepik z herbatami, chociaz tu jest najwiekszy wybor.
Oraz garsc informacji o samej Yerba Mate : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Pozdro,

Sus :-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
ja slyszalem pije to nawet:) w skamu sa rozne zalezy od gatunku ale ma przyjemnie pobiudzajace dzialanie swietne rozwiazanie dla osob ktore nie lubia kawy. Nie mam takiego kubeczka do picia mam zwykly kubek do parzenia cherbat sypanych
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
bylo na forum. poszukaj
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate

bylo na forum. poszukaj


Szukalem na forum i znalazlem jeden marny temat, w ktorym niewiele bylo o samej yerba mate. Oswiec mnie prosze, jesli to dla Ciebie tyle znaczy, by zwracac uwage innym.

Pozdrawiam,
Sus
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
ooo jaki ciety WYLUZUJ!! pozostajac jednak w Twoim stylu!!

POSZUKAJ NA GOOGLE tam wszystko masz...

np.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


pozdrawiam
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
Hmmm.... albo jestem na tyle dziwny, albo Ty nie doczytales mojej wiadomosci do konca. Ten link, co podales - znajduje sie w MOIM PIERWSZYM POSCIE.
Znam sporo na temat Yerba Mate, pytam sie ludzi na Budo, ktorzy maja zwiazek rowniez ze sztukami walki - czy pija, co pija i w ogole co o tym sadza.

Na cholere mam szukac na googlach ? :lol:

Pozdro ;)

Sus
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
pije tego sporo od jakis dwóch lat-fajnie działa
  • 0

budo_redactor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate

Jedno nasypanie starcza mi srednio na 7-12 zalan wodą, wiec od rana do kolejnego poranka bez problemu.


To aż tyle razy można zalewać te same liście wodą? A ja przyrządzałem to jak zwykłą herbatę... Na szczęście nie zmarnowałem w ten sposób dużo zielska, bo to była tylko niewielka próbka. No, ale dzięki linkom, które podałeś, trochę mi się rozjaśniło ;)

A co z ekspresową mate, bo i taka jest - też zalewa sie kilkakrotnie tą samą torebkę?
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate

To aż tyle razy można zalewać te same liście wodą? A ja przyrządzałem to jak zwykłą herbatę... Na szczęście nie zmarnowałem w ten sposób dużo zielska, bo to była tylko niewielka próbka. No, ale dzięki linkom, które podałeś, trochę mi się rozjaśniło ;)

A co z ekspresową mate, bo i taka jest - też zalewa sie kilkakrotnie tą samą torebkę?


Slyszalem, ze mozna, jednak w tykwie samego zielska jest znacznie wiecej niz w herbacie ekspresowej, dlatego napewno po 2-3 zalaniu bedzie duzo slabsza. Jednakze polecam zdecydowanie, na mnie dziala podobnie jak red bull ;) A kawy pic jakos nigdy zbytnio nie lubilem.

Kolejna ciekawa strona, na ktorej wiecej jest konkretow, niz samego "sklepu".
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam,

Sus
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
Rozumiem, że YM dobrze pobudza i jest mniej szkodliwa od kawy ale jak wychodzi jej porównanie z zieloną herbatą? Czy picie YM przynosi jakieś korzyści zdrowotne? Proszę o ew. odnośniki do innych stron niż sklepy internetowe :wink:
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate

Rozumiem, że YM dobrze pobudza i jest mniej szkodliwa od kawy ale jak wychodzi jej porównanie z zieloną herbatą? Czy picie YM przynosi jakieś korzyści zdrowotne? Proszę o ew. odnośniki do innych stron niż sklepy internetowe :wink:


Hej ;) Ponoc ma o wiele wiecej wartosci zdrowotnych niz zielona herbata, dlatego to w sumie pije. Wczesniej pilem tylko zielona.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tutaj jest dosyc dobrze opisane co i jak. Wszedzie indziej opis jest podobny. Pytalem sie kilku osob siedzacych w tematyce herbat, stwierdzili, ze jest zdecydowanie zdrowsza od zielonej herbaty. A pije ja sie calkiem elegancko i rowniez mozna zalewac po kilka razy, co jest niezla wygoda :-)

Pozdro,

Sus
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
Mi się wydaje, że to jednak stronka sklepu :wink: A mógłbyś mi polecić jakiś zestaw + ziółka ze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]?
Wolałbym zapłacić więcej od razu niż kupić g... i potem dopłacać.
Dzięki!
:D
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate

Mi się wydaje, że to jednak stronka sklepu :wink: A mógłbyś mi polecić jakiś zestaw + ziółka ze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]?
Wolałbym zapłacić więcej od razu niż kupić g... i potem dopłacać.
Dzięki!
:D


To co zauwazylem, to to ze oni reklamuja na prawym pasku sporo sklepow, wiec nie sadze by firmowali ktorys konkretny. Po sobie zauwazylem, ze lepiej dziala niz zielona, chociaz dopiero stawiam pierwsze kroki.

Jesli mowimy o materze, to najlepiej z tykwy, ponoc smak z niej jest najciekawszy. Osobiscie probowalem w domu takze z pojemnika ceramicznego, niespecjalnie .... ;)

Musisz sam wybrac jaki mniejwiecej ksztalt i kolor Ci odpowiada, np.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pojemnosc mniejwiecej taka jak tu. Jak bedzie za male, to bedziesz musial sporo z tym latac (niektorzy chodza z wlasnymi termosami i dolewaja sobie co jakis czas ciepla wode ;) ).
Jesli mowimy o slomce (czyli bombilla), to ja mam cos takiego :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

chociaz wiem, ze mozna znalezc pewnie cos ciekawszego na tej stronie (ja niestety kupowalem u mnie w sklepie w Poznaniu, a nie z tej strony, pozniej sie o niej dowiedzialem...). Tez w sumie zalezy jaki masz gust, co Ci sie podoba i co bys chcial do ust wkladac :-P

I teraz najwazniejsze.
1. Musisz wybrac jakis smak / rodzaj. Ja nie mialem okazji, by kupic probki, od razu kupilem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

z poczatku byla troszke za ostra dla mnie, jednak teraz juz jest ok. Pierwsze zalanie na pewno bedzie MOCNE i ciezko bedzie sie do tego przyzwyczaic ;) Pozniej jest juz latwiej.
Znajomy kupil [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i byl calkiem z niej zadowolony. Obecnie ja pije na zmiane Taraqui oraz Pajarito, chociaz to drugie jest w cholere mocne i czasem ciezko przelknac pierwsze zalanie :-P
Polecam Ci, bys kupil jeden smak i np. 4 inne probki (sa po 5 zl od sztuki), dzieki temu bedziesz mogl sie zorientowac co i jak. Rowniez moze na poczatek jakies smakowe ? To bardzo ulatwia zapoznanie sie z Yerba Mate. Znalazlem rowniez ciekawe forum pod adresem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] dotyczace Yerba Mate i poczatkow z ta herbata. Dowiesz sie tam na pewno wiecej rzeczy :-) Jakby co, to pisz.
2. Jesli chodzi o samo zalewanie, to sie do mnie zglos, bo jest dobry sposob na to, by przez slomke zupelnie nic nie przelatywalo. Na poczatku tego nie znalem i mialem troche problemow. O, znalazlem filmik na youtube o tym, obejrzyj koniecznie przed pierwszym piciem.


No i oczywiscie - zaraz po zakupie nalezy przygotowac troche naczynko, by sluzylo dobrze przez kolejne lata, o tym wiecej tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (pod Currado naczynka).

nie wiem co wiecej, pozostaje mi zyczyc tylko przyjemnego picia ;)

Pozdro,

Sus

EDIT :

Zapomnialem dodac - ziolo z dopiskiem Suave jest slabsze i lepiej wchodzi ;) Polecam Rosamonte i Rosamonte Suave.
  • 0

budo_konvi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
Jeszcze jeden sklep. Dla większego wyboru.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I żadne tam pomarańczowe czy lemony, tylko naturalny smak "con palo".
Polecam La Oracion. I nie wolno zrazić się pierwszymi łykami, które smakują, jak napar z petów. :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate

apomnialem dodac - ziolo z dopiskiem Suave jest slabsze i lepiej wchodzi Wink Polecam Rosamonte i Rosamonte Suave.

a jest Arte Suave? :) :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate
Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Pozostaje mi tylko zrobić zakupy :D

Znalazłem taką bombille:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W przeciwieństwie do Twojej, nie widzę w opisie nic o chlodniczce. Czy to znaczy, że jej nie ma? Czy ta chłodniczka jest faktycznie potrzebna? Czy polecasz swój model?

Tutaj natomiast naczynko:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Twoje jest z okuciem; czy to ważne?

I na koniec wybrane herbatki:

Yerba mate Union suave pomarańczowa 500g
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Yerba mate La Merced-Original de Campo 0,5 kg
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I za free do pierwszego zakupu polecana przez Ciebie
Yerba mate Rosamonte suave 100g
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co o tym wszystkim myślicie?
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Yerba Mate

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Pozostaje mi tylko zrobić zakupy :D

Znalazłem taką bombille:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W przeciwieństwie do Twojej, nie widzę w opisie nic o chlodniczce. Czy to znaczy, że jej nie ma? Czy ta chłodniczka jest faktycznie potrzebna? Czy polecasz swój model?


Calkiem niezle wybrales, z dobrego materialu. Ta chlodniczka nie jest potrzebna, ja takie cos wybralem, poniewaz nie bylo innego wyboru, a ona wygladala najporzadniej ;)
Wazne, by byla w miare ladna konstrukcja (by Ci sie podobala) no i by byla wlasnie w taki sposob zagieta, by nie bylo problemow z piciem. To jest dobry wybor.


Tutaj natomiast naczynko:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Twoje jest z okuciem; czy to ważne?


To okucie to jest tylko element samego wygladu. Niektorzy to lubia, inni wola Palo Santo, albo matere ze skory bez obicia. Wszystko zalezy od Ciebie :-) Napewno ta, ktora wybrales Ci sie spodoba "w realu". Jest ok.


I na koniec wybrane herbatki:

Yerba mate Union suave pomarańczowa 500g
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Yerba mate La Merced-Original de Campo 0,5 kg
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I za free do pierwszego zakupu polecana przez Ciebie
Yerba mate Rosamonte suave 100g
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co o tym wszystkim myślicie?


Ostatnio mialem okazje pic La Merced Original (nie wiem czy to bylo de Campo) i musze stwierdzic, ze naprawde warto. Dobry wybor :)

Daj znac jak zaczniesz pic ;-)

Pozdrawiam,

Sus
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024