Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna a kofeina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna a kofeina
Witam.

Chciałem się zapytać, jak to w końcu jest z kreatyną i kofeiną. Większość twierdzi, że kofeina "zabija" kreatynę, niemniej tu i ówdzie natknąłem się na opinie tej tezie przeczące.

Chciałbym wiedzieć, czy jeśli "TAK" kreatynie, to "NIE" kawie i herbacie? A co z zieloną herbatą lub herbatami owocowymi?

Pytałem już o to wcześniej w temacie "Suplementacja pod sztuki walki", ale już chyba nikt go nie czyta, bo odpowiedzi się nie doczekałem. Moderatora proszę zatem o usunięcie mojego postu z w/w tematu.

Dziękuję i pozdrawiam.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Wrzuć kreatynę w odstępie pół godziny /godziny od kawy i będzie luz.

Gubrin
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Łączenie kofeiny z kreatyną, które rzekomo skutkuje nieefektywnością to mit.

Obecnie używa się w stackach kreatynowych kofeiny np. Xpand Energized i jest ok. Tak więc stwierdzenie, że kofa uniemożliwia prawidłowe wchłanianie kreatyny się nie sprawdza.

Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
przeciez sa stacki kreatynowe z kofeina, wiec samo mowi za siebie :D
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Jeśli może mod przenieść do tematu z kofeina i kreatyna - machnąłem sie bo 2 okienka otwarte :wink:
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Jeszcze jedno pytanie, mianowicie, kreatynę należy spożywać na czczo zaraz po przebudzeniu, a w dni treningowe dodatkowo... No właśnie, przed, czy po treningu? Na opakowaniu jest napisane, że przed, aczkolwiek spotkałem się z opiniami, że jednak po. Pokornie proszę o wyjaśnienie. :-)
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Na tych, które ja stosowałem też pisało, że przed treningiem ;)

Nie spotkałem się z braniem kreatyny po...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
kreatyna (o ile mi wiadomo) nie dziala "w tej chwili", tzn jesli wezmiesz na pol godziny przed treningiem, to nie bedziesz mial "kopa". kreatyna zbiera sie w miesniach i tam "jest". dlatego czasem zalecaja ta faze nasycenia.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Nie ma żadnej odczuwalnej różnicy.

Gubrin
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

Nie spotkałem się z braniem kreatyny po...

Bo teraz w modzie są wszelkiej maści stacki kreatynowe zawierające dopalacze przedtreningowe i "uprzyjemniacze" treningu. :wink:

Sama kreatyna obecnie brana jest jedynie rano na czczo (o ile ktoś się na nią zdecyduje, bo większość woli robić cykl z 2 puch tego samego lub mixu stacków).
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Ja osobiście preferuje najczęściej rozbijanie kreatyny na 3 porcje - rano, przed treningiem i po. W moim wypadku na przykładzie kreatyny będzie to wyglądało tak:

- rano - Cell Pump
- przed treningiem - Xtreme Stack
- po treningu - 3g czystego jabłczanu

W sumie wychodzi ok 10-11 g kreatyny na dobę.
I jest to całkiem niezłe rozwiązanie. Chociaż prawde mówiąc nie występuje szczególna różnica pomiędzy dzieleniem na 2 a 3 porcje...
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
SWN - pozazdrościć finansów na suplementację ;)

Przy tym, ile mam obecnie czasu na ćwiczenia i ile wynosi zasobność mojego portfela to mi KreAlkalyn wystarcza.
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Robię 1-2 lepsze cykle w ciągu roku (jeden w wakacje, drugi w zimie). Więc te 250-300 zł da radę przyoszczędzić :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

SWN - pozazdrościć finansów na suplementację ;)

Przy tym, ile mam obecnie czasu na ćwiczenia i ile wynosi zasobność mojego portfela to mi KreAlkalyn wystarcza.


Zdajesz sobie sprawę, że na tym KA zrobisz tyle samo co on na tych 3 suplach w końcowym rozrachunku ? ;)

Polecam prześledzenie testów na różnych forach kulturystycznych i popatrzenie na liczby przy podsumowaniu testów na zwykłych kretach i milionach stacków. Daje do myślenia ...

Gubrin
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Ja zrobiłem kilka cyklów na różnych towarze i pozwolę się nie zgodzić - nie każda kreatyna (nawet jeśli każdą formę rozpatrujemy oddzielnie) działa taka samo i daje takie same efekty. Różnice nie są zniewalające, ale jednak. Osobiście w moim prywatnym zestawieniu KA wyszedł najgorzej. Cena nieadekwatna do "efektów".

Fakt faktem jest, że kreatyna jest suplementem, który praktycznie jako jedyny daje "widoczne" efekty. Ja cenię sobię stacki tylko z powodu "pobudzaczy" dających dodatkowego kopa. Nie twierdzę, że stacki uczynią mnie większym/silniejszym, tylko dlatego, że są stackami :wink:

Nigdy nie kupowałem supli, na które nie mogłem sobie pozwolić pod względem finansowym. To by było marnowanie pieniędzy całkiem bez sensowne. Ale jeśli kogoś portfel jest w stanie poradzić sobie z dodatkowymi kosztami polecam porządne stacki - komfort treningu znacznie idzie w górę.


Pozdrawiam
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Zdaję Gubrin ;)
It's all up to me.

Za Twoją rekomendacją kupiłem KA i nie żałuję :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

Ja zrobiłem kilka cyklów na różnych towarze i pozwolę się nie zgodzić - nie każda kreatyna (nawet jeśli każdą formę rozpatrujemy oddzielnie) działa taka samo i daje takie same efekty. Różnice nie są zniewalające, ale jednak. Osobiście w moim prywatnym zestawieniu KA wyszedł najgorzej. Cena nieadekwatna do "efektów".


Ani testy w necie, ani moje doświadczenia z tym suplem nie wskazują by miał cenę nie adekwatną do efektów. Oczywiście efektów do jakich został stworzony, czyli przyrostu masy (o dziwo całkiem suchej i ubitej w moim przypadku) i siły.

Sam piszesz, że głównie chodzi ci o pobudzenie, a jak się spodziewałeś po kreatynie z sodą kopa na treningu to się po prostu zawiodłeś, ale to już nie wina KA ;)

Nigdy nie kupowałem supli, na które nie mogłem sobie pozwolić pod względem finansowym. To by było marnowanie pieniędzy całkiem bez sensowne. Ale jeśli kogoś portfel jest w stanie poradzić sobie z dodatkowymi kosztami polecam porządne stacki - komfort treningu znacznie idzie w górę.


Komfort może i idzie w górę, ale efekty końcowe są bardzo zbliżone ... ;) I nie, nie jest to kwestia finansów, może w najbliższym czasie spróbuje jakiegoś stacka tak by mieć porównanie na własnym organizmie.

Za Twoją rekomendacją kupiłem KA i nie żałuję :)


Super :)

Gubrin
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
pozwolicie, że podłącze sie na temat apropo kreatyny. Przy kupnie kreatyny w sklepie sprzedawca powiedział mi, że odchodzi się od brania kreatyny w tzw. fazach nasycenia. gdyż wyniki są mniej efektywne. Wiecie coś na ten temat ?? Jeśli jednak bez faz nasycenia to jak najlepiej brać ? Chodzi o kapsułki TRECA ? pozdro
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Owszem sprzedawca ma racje, z doświadczeń ludzi wynika, że faza nasycenia to jedna wielka ściema producentów odżywek.

Dawkować możesz na przykład tak:
Rano 3-5g
Przed treningiem 3-5g

Rozpuszczone w wodzie lub soku.

Gubrin
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
tzn. ja mam akurat w kapsach więc może polecił byś jak w kapsach najlepiej ? dzieki za info :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024