Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okno anaboliczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Okno anaboliczne
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co sądzicie :?:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
Ciekawe. Przetestuje na sobie.
Do tej pory nie przykładałem do posiłku po treningowego tak dużej wagi powinienem jeśli ten artykuł jest coś wart :) .
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
Ja też nie. Może warto.

Z artykułu wynika że lepiej brać paszę węglowodanowo-białkowoą niż czyte białko serwatkowe.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
Owszem posiłki około treningowe są ważne, ale z artykułu można wywnioskować, że bez nich nic nie osiągniemy (nie mówię już nawet o wspaniałym przyroście masy w grupie testowej 1.8% na 12 tygodni :lol: ), a to już prawdą nie jest ...

Jak dla mnie artykuł mocno sponsorowany przez producentów odżywek białkowych ;)

Gubrin
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
No dobra jak wiele podobnych artykułów. Gubrin a co Ty wcinasz po treningu ?

No i czy stosujesz jakieś suplementy diety (jeśli tak to jakie?)
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
Prawda jest taka, że po treningu zmęczony, "zużyty" organizm chłonie jak gąbka. Wykorzystanie makroskładników dostarczonych z pożywienia jest bardzo wysokie.

Dlatego też, posiłek potreningowy jest szalenie ważny.

Ja preferuje standradowo - kurak + ryż. IMO 100x lepszy niż białko czy gainer :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
Ja myślałem po nazwie tematu, że biega o Anabolic Widnow Nutrabolicsa :)

Posiłek potreningowy (podobnie jak i przed oraz reszta w trakcie dnia) jest ważny, ale przykładając się tylko do niego, a resztę traktując olewająco, to nie ma bata żeby coś zbudować. Nie zjesz - nie urośniesz. :P
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
W tej chwili zupełnie nic, około pół godziny po treningu szamam zwykły posiłek. Z tym, że ja nie trenuje stricte masowo (choć siłą rzeczy 100kg stuknęło niedawno). Cel to 9xkg na dobrej rzeźbie i mam nadzieję że do lata to zrealizuję.

Za jakieś dwa tygodnie przechodzę na dekompozycję a potem redukcję i tu planuję przejść na dokładniejszą dietę. Planuje jednak własne koktajle wszelkiej maści zamiast kilograma odzywek ;)

Z suplementów w tej chwili KA olimpu (poprzednie suple rok temu i było to również KA).

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
na t-nation ten temat byl przerobiony ze wszystkich stron. jesli jestes zawodowym kulturysta, to bedziesz jadl 30 minut przed treningiem, 30 minut po i co kolejne co minut :wink:
okno anaboliczne wg niektorych trwa 24h (tzn po mocnym treningu twoj organizm lepiej chlonie przez cale nastene 24h).
ja zawsze po treningu wcinam moj przecier owocowy+bialko, a jakas godzine pozniej posilek wiekszy.

najwazniejsza jest dobra dieta przez 24/7 a te 30minut po treningu to nastepny poziom.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
a jaką konkretnie odżywkę białkowo-węglowodanową byście polecili ?? Bo z tego co wycztałem to, gdy ktoś ćwiczy na masę oraz rzeźbę to stosunek węglowodanów do białka powinna wynosić 2:1 dobrze myślę?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne

a jaką konkretnie odżywkę białkowo-węglowodanową byście polecili ?? Bo z tego co wycztałem to, gdy ktoś ćwiczy na masę oraz rzeźbę to stosunek węglowodanów do białka powinna wynosić 2:1 dobrze myślę?

a ile kcal masz przez caly dzien? ile +- energii zuzyles na treningu? ktora jest godzina? pelnia, czy now? :wink:
nie przesadzajmy. po pierwsze, nawet elity nie sa pewne i ciagle sa rozne informacje. po drugie, zeby to mialo jakikolwiek efekt reszta diety musi byc doskonala.

ja pije pol litra przecieru owocowego (czyli proste cukry) + ~30g bialka. bedzie z 3:1 co najmniej, na oko.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
tzn. tak ogólnie od koło 3 tyg jest na diecie bo muszę schudnąć lecę w zasadzie wg tego, że rano musli plus otręby z mlekiem 0 % potem po okolo 3-4 h jakas ryba/filet z warzywami no i ok 18 jakis owoc lub koktajl owocowy. Staram się jeść dużo rzeczy białkowych tj. wędlin, mięsa, ryb, czasem jajko plus chudy twaróg. Ćwicze 3 razy w tygodniu na siłowni - przeważnie na koniec treningu ok 20 min na bieżni ( a jak myślicie może lepiej rower ? ) z suplementów HMB rano po treng i przed snem 1250 Mega Caps plus thermo spalac jedna przed treningiem.
Chciałbym takie odżywki utrzymać ok 1.5 do 2 miechów i potem właśnie jakieś białko plus węglo. Czy może już teraz dodac białko ? Proszę o porady będę wdzięczny. Pozdrawiam :)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne

tzn. tak ogólnie od koło 3 tyg jest na diecie bo muszę schudnąć lecę w zasadzie wg tego, że rano musli plus otręby z mlekiem 0 % potem po okolo 3-4 h jakas ryba/filet z warzywami no i ok 18 jakis owoc lub koktajl owocowy. Staram się jeść dużo rzeczy białkowych tj. wędlin, mięsa, ryb, czasem jajko plus chudy twaróg. Ćwicze 3 razy w tygodniu na siłowni - przeważnie na koniec treningu ok 20 min na bieżni ( a jak myślicie może lepiej rower ? ) z suplementów HMB rano po treng i przed snem 1250 Mega Caps plus thermo spalac jedna przed treningiem.
Chciałbym takie odżywki utrzymać ok 1.5 do 2 miechów i potem właśnie jakieś białko plus węglo. Czy może już teraz dodac białko ? Proszę o porady będę wdzięczny. Pozdrawiam :)


skoro masz diete to wiesz czy dodac bialko czy nie tzn asz to obliczone :wink:
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
dużo w artykule jest napisanego o utrzymywaniu wysokiego poziomu insuliny. Mnie natomiast obiło się o uszy że insulina jest antagonista hormonu wzrostu, było to nawet poparte jakimiś badaniami że ludzie na diecie o niskim ig bez ćwiczeń uzyskiwali przyrosty masy mięśniowej. Słyszał może ktoś o tym? Bądź ma jakieś konkretne informacje bo ja za nic nie mogę sobie przypomnieć gdzie to czytałem.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
co prawda nie wiem, ale na t-nation ( :roll: ) tez jest raczej nacisk na niska insuline.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
Panowie, na czym fizjologicznie polega rozwijanie siły poprzez siłownię? Nie pytam, jak się ćwiczy, tylko jakie procesy zachodzą w organiźmie w tym celu. :roll: Czy sen i odżywianie są ważne tylko dla masy?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne

Panowie, na czym fizjologicznie polega rozwijanie siły poprzez siłownię? Nie pytam, jak się ćwiczy, tylko jakie procesy zachodzą w organiźmie w tym celu. :roll: Czy sen i odżywianie są ważne tylko dla masy?

centralny system nerwowy robi sie wydajniejszy (nie pytaj mnie o szczegoly "jak") - wieksza ilosc wlokien miesniowych ulega aktywacji (przy duzych ciezarach)
mikrouszkodzenia miesni, glownie podczas snu dzieki odpowiednim budulcom (dieta) sa naprawiane, co zwieksza ilosc wlokien.

robisz sie silniejszy bo masz wydajniejsze miesnie i masz ich wiecej. sporo ksiazek o tym napisano i na pewno lepiej tam to wyjasniaja, niz ja ci tutaj moge :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
troche dziwne bo mnei uczono ze czlowiek rodzi sie z taka sama iloscia wlokien miesniowych z jaka zyje a potem umiera.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne

tzn. tak ogólnie od koło 3 tyg jest na diecie bo muszę schudnąć lecę w zasadzie wg tego, że rano musli plus otręby z mlekiem 0 % potem po okolo 3-4 h jakas ryba/filet z warzywami no i ok 18 jakis owoc lub koktajl owocowy. Staram się jeść dużo rzeczy białkowych tj. wędlin, mięsa, ryb, czasem jajko plus chudy twaróg. Ćwicze 3 razy w tygodniu na siłowni - przeważnie na koniec treningu ok 20 min na bieżni ( a jak myślicie może lepiej rower ? ) z suplementów HMB rano po treng i przed snem 1250 Mega Caps plus thermo spalac jedna przed treningiem.
Chciałbym takie odżywki utrzymać ok 1.5 do 2 miechów i potem właśnie jakieś białko plus węglo. Czy może już teraz dodac białko ? Proszę o porady będę wdzięczny. Pozdrawiam :)


skoro masz diete to wiesz czy dodac bialko czy nie tzn asz to obliczone :wink:


tzn. tą dietę to ja sobie sam ustaliłem hehe :) trochę poczytałem i coś złożyłem z tego wszystkiego ale nie wiem czy jest ok np co do białka :)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Okno anaboliczne
no i tak jest,ilosc włokien sie nie zmienia tylko robią sie gęstsze..jakby to powiedziec, siła to umiejętność a nie stricte mięsnie..gdzie ja mialem taki artykuł cholibka poszukam i wrzuce:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024