Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo - odżywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Taekwondo - odżywki
Witam! Jako że jestem w tym temacie zielona mam pytanie. Czy przy tej sztuce walki i przy mojej wadze 55 kg 167 cm warto stosować jakieś odżywki, witaminy? Nie chce ani stracić wagi ani przytyć, bardziej coś na wzmocnienie stawów itp. Co polecacie? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
witaminy oczywiscie ze tak :) no i kreatyne poprostu mozesz wcinac (moim zdaniem nie nabierzesz jakos specjalnie masy choc to mozliwe[ew. MIESNI]) na stawy to np cos animala lub podstawowe dostepne suplementy w aptece na stawy artesany i inne:)
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki

Witam! Jako że jestem w tym temacie zielona mam pytanie. Czy przy tej sztuce walki i przy mojej wadze 55 kg 167 cm warto stosować jakieś odżywki, witaminy? Nie chce ani stracić wagi ani przytyć, bardziej coś na wzmocnienie stawów itp. Co polecacie? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.


suplementacja by byla wskazana gdybys uprawiala ten sport wyczynowo
ale wtedy to pewnie juz trener by Ci wszystko wyjasnil
jesli cwiczysz rekreacyjnie to zapomnij o suplementacji

zapotrzebowanie na witaminy powinnas przede wszystkim pokrywac poprzez spozywanie duzej ilosci warzyw

ewentualnie mozesz sobie kupic najzwyklejszy zesta witaminowy (vita-miner, vitaral, itp )
i spozywac po 1 drazetce dziennie w dni treningowe ( ja biore z rana albo przed treningiem, ale nie wiem czy nie lepiej by bylo dla Ciebie po treningu by uzupelnic ubytek soli mineralnych i witamin )

co do regeneracji stawow to cwicz tak aby ich nie nadwyrezac
po tym jak je sobie rozwalisz zle pod wzgledem technicznym wykonywanymi cwiczeniami to zaden cudowny srodek na regeneracje stawow Ci nie pomoze
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
rekreacyjnie tez pomaga. stosuje wiem co mowie:) no a kopniecia nadwyrezaja stawy wiec nie da sie tego uniknac. dieta to podstawa ale witaminki mozesz sobie i mineraly kupic plus cos na stawy ew. kreatyne w ramach ulepszenia kondycji=)
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki

witaminy oczywiscie ze tak :) no i kreatyne poprostu mozesz wcinac (moim zdaniem nie nabierzesz jakos specjalnie masy choc to mozliwe[ew. MIESNI]) na stawy to np cos animala lub podstawowe dostepne suplementy w aptece na stawy artesany i inne:)

a ja mysle ze za doradzanie 16 latce kreatyny ( i to jeszcze w polaczeniu z wysilkiem aerobowym ) powinienes dostac pozadnego kopa w d...
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
nie patrzylem na wiek pozatym w niczym jej to nie zaszkodzi.Pozatym walka to nie aerobowy a raczej anareobowy. dla innych zainteresowanych [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] plecam to.
a i mozesz sobie kupic tran w kapsulkach bardzo zdrowa rzecz+witaminki i np kolagen jakiejs firmy.

NoMercy nie bylas moze dzis na sparringach w śremie ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
czyli to znowu ja musze zapytac,

a jak wyglada twoja dieta?

:wink:
  • 0

budo_dulzone
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
w wieku 16 lat to moim zdaniem tylko dobra dieta a nie wrzucanie tego co potrzebne w tabletach kup sobie dziewczynko isostar 20pln chyba kosztuje pij po treningach uzupelni co stracilas i dobrze bedzie pozdro tttssseeeeeeeeee
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
No przecież napisała, że chce tylko środek na stawy. Dietą stawów nie wyleczysz. :P
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
przy okazji jeszcze zyjacego tematu, gdzie najtaniej kupic mozna cos skutecznego na stawy?? (interesuje mnie szczegolnie animal flex- tak bardzo zachwalany na forum??)

pzdr
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
na allegro
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
na aminy.pl mieli promocje po 99zł o ile mnie pamięć nie myli

być może ciągle mają

Pozdrawiam
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
Nie bierz srodkow na stawy, o ile nie jestes chora i nie masz z nimi problemow. Zapobiegawcze stosowanie lekarstw to lipa, a odzywki mozna sobie tez darowac, skoro nie chcesz przytyc (:P), woda i witaminki jesli treningi sa ciezkie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
profilaktycznie na stawy możesz brac oleje: z pestek dyni, wiesiołka, czy ogórecznika - one odpowiadają za nawilzenie i byc może jakos wspomagają wytwarzanie hialuronowego ktory jest podstawą zdrowych stawów (ale to narazie moje hipotezy bo wciąż szukam o tym informacji) dodatkowo te z duża iloscia wit E np. szafranu, czy kiełków pszenicy- blokują wolne rodniki odpowiadajace za zuzywanie się tkanek (z kiełków łatwo się utlenia i jest nietrwały.Ponadto kurkuma, imbir, żelatyna (kolagen).
  • 0

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
Czyli coś na stawy mam sobie odpuścić jeśli nie mam z nimi problemów? Żadnych diet raczej nie stosuje, jem tylko dużo białka. No to kupię sobie jakieś witaminy. A węglowodany też się opłaca? I poza tym nic raczej nie powinnam? A mam jeszcze pytanie. Jeżeli np. za wysoko kopnę tak bez żadnego rozgrzewania i coś mi często strzeli w kościach i mnie noga boli to przez to że bez rozgrzewki/rozciągania kopałam? Jest to trochę dla mnie dziwne bo zauważyłam że tak dzieje się dopiero od niedawna. Wcześniej nie miałam takiego czegoś, mogłam lekko kopnąć powyżej głowy.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
za duzo siły moze wkladasz w kopniecie? jak ja kopie na sucho na głowe etc to zawsze biodra troche szczela i kolana ale nie boli.Moze to byc tez wina przeprostu w stawie
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
Nie kop bez rozgrzewki i rozciagania, to moze byc grozne, szczegolnie przy wysokich kopnieciach. Rozgrzewka i rozciaganie przed treningiem to podstawa.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
wszystko tak naprawde zalezy. ja moge kopac bez rozgrzewki i rozciagania na głowe kazde kopniecie od dollyo po 540.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki

wszystko tak naprawde zalezy. ja moge kopac bez rozgrzewki i rozciagania na głowe kazde kopniecie od dollyo po 540.


Bo trenujesz xx lat i jestes czlowiek guma... tez widzialem kozakow kopiacych 540 w garniturach i lakierkach bez rozgrzewki, ale nie wiem czy kolezanka jest na tyle wprawiona... u mnie kopniecie na glowe kogos powyzej mojego wzrostu (172 cm) bez rozgrzewki konczy sie naciagnieciem sciegna... a nawet z rozgrzewka nie moge kopac wyzej niz ok 190-195 cm na glowe.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo - odżywki
niestety do człowieka gumy mi sporo brakuje;) codziennie rozciaganie dynamiczne o poranku i zapewniam Cie ze rozgrzewka przestanie byc potrzebna do kopniec=)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024