Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna a kofeina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

Ani testy w necie, ani moje doświadczenia z tym suplem nie wskazują by miał cenę nie adekwatną do efektów. Oczywiście efektów do jakich został stworzony, czyli przyrostu masy (o dziwo całkiem suchej i ubitej w moim przypadku) i siły.

Sam piszesz, że głównie chodzi ci o pobudzenie, a jak się spodziewałeś po kreatynie z sodą kopa na treningu to się po prostu zawiodłeś, ale to już nie wina KA ;)


Ale ja broń boże nie spodziewałem się niewiadomo czego :wink: Wiem czego się spodziewać po czystej formie, czego po stacku itp.

Osobiście jednak o wiele lepiej wspominam cykl na mono Kaizena niż na KA Olimpu. Założenia treningowe na obu cyklach były takie same, dieta niemal identyczne, trening podobny (tak więc warunki do "testów" niemal identyczne). A jaka była różnica? Na mono większy wzrost siły niż na KA. Masę również zyskałem lepszą na produkcie Kaizena (nie biorą pod uwagę retencji woda, która i tak była znacznie mniejsza niż sie spodziewałem). Na KA... praktycznie nie czułem żadnej różnicy w porównaniuu do okres "bezkreatynowego".

Może ja poprostu jestem jakiś inny :) Nie chcę podważać niczyich opinii - po prostu bazuję na własnym doświadczeniu - być może inne organizmy by zareagowały inaczej? Nie mam pojęcia

BTW - skoro w ogólnym rozrachunku nie warto przepłacać to czemu wolisz KA od monohydratu? :wink: Bo wywnioskowałem, że tą formę cenisz najbardziej :D A poczciwe mono jednak nieco tańsze...

Komfort może i idzie w górę, ale efekty końcowe są bardzo zbliżone ... ;) I nie, nie jest to kwestia finansów, może w najbliższym czasie spróbuje jakiegoś stacka tak by mieć porównanie na własnym organizmie.


Nie miałem na myśli tego, że ludzie stosują czyste formy, bo nie mają kasy na stacki. Pisałem o sobie - gdyby nie fakt, że raz czy dwa razy do roku z oszczędności mogę sobie poszaleć i wydać nieco więcej celem polepszenia wspomnianego wyżej komfortu to z tego korzystam. Podobnie jak Ty uważam, że nie ma powodów by szarpać kieszeń na niewiadomo jak wybajerowane stacki.

Być może to nikogo nie zainteresuje, ale na swoim przykładzie podam własną "ranikng" kreatyn które brałem pod względem wzrostu masy/siły.

1. Storm + Shock
2. Mono Kaizena
3. Cell Pump
4. TCM Olimp
5. KA Olimp / Mono Olimp


xox22 - to zobacz na etykiecie ile mg krety masz w kapsie po prostu :wink: Zazwyczaj 1 kaps ~ 1g kreatyny


Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

BTW - skoro w ogólnym rozrachunku nie warto przepłacać to czemu wolisz KA od monohydratu? :wink: Bo wywnioskowałem, że tą formę cenisz najbardziej :D A poczciwe mono jednak nieco tańsze...


Obawa o retencję wody zadecydowała, a różnica w cenie nie była aż tak duża by się nią przejmować. Efekty potwierdziły mnie w słuszności wyboru. No i jest w kapsach (i dodatkowo blistrach) co mi bardzo odpowiada.

KA to taka opcja minimum tuż po mono, daje dobre efekty a jednak nie jest to kupa chemii jak większość stacków (jestem suplowym minimalistą, takie zboczenie).

Co do storma+shock jak odczucia i efekty (waga/siła) ?

Gubrin
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie. Słyszałem kiedyś, że oprócz suplementacji cyklicznej możliwa jest także stała suplementacja kreatyną. Próbował ktoś? Jakieś opinie? Jak łykać kreatynę przy stałej suplementacji?
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
S+S stosowawałem w wieku 17-18 lat dokładnie nie pamiętam, ale to był szczyt mojej formy.
Potem nastąpiła ponad roczna przerwa w treningu z powodów zdrowotnych, aktualnie jestem zapuszczony i wracam praktycznie teraz.

Ale ogólnie byłem zadowolony i to bardzo. Na treningu pompa, dobre pobudzenie i koncentracja na maxa. To ostatnie mnie bardzo mile zaskoczyło, chociaż nie dam sobie ręki uciąć czy to zasługa stacków czy innych pierdółek typu lecytyna które łykałem.

Jeśli chodzi o konkrety to największe przyrosty były w sile. Jeśli chodzi o masę w ciągu 8 tygodni przyszło 4-5kg naprawdę dobrego jakościowo mięcha - tyle przynajmniej mam zapisane w "dzienniczku" :)

P.S. Jakie porcje KA stosowałes?

EDIT:
Przy stałej suplementacji dzienna dawka to od 3 do 5g. Ja sam nie próbowałem, za pare miesięcy się pewnie skuszę. Ogólnie ludzi nie narzekają na tą metodę z tego co czytałem.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

P.S. Jakie porcje KA stosowałes?


2x4 capsy (Olimp KA MegaCaps 2500).

Efekty podobne jak twoje na Stormie ;)

Gubrin
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

No i jest w kapsach (i dodatkowo blistrach) co mi bardzo odpowiada.

Olimpowskie?
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

Efekty podobne jak twoje na Stormie ;)


Ja nigdy nie twierdziłem, że moje przyrosty na stacku są/będą lepsze od np. Twoich na KA :wink:

Ale swoją drogą takie porównanie i tak nie ma sensu - kreatyna to i tak 10% sukcesu. Albo i mniej :wink:
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Hmm.. to jak z tym dawkowaniem jest przed/po?

To teksty ze strony Olimpu:

CREATINE MEGA CAPS® - 4 kapsułki po treningu lub o podobnej porze w dzień nietreningowy.

TCM MEGA CAPS® - 4 kapsułki 3-4 razy dziennie przed śniadaniem, po treningu i przed snem.


Obydwa PO treningu...
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
SaszaK, te kapsy mono olimpa mają po 1250mg kreatyny w jednym kapsie, co daje 5g w dawce 4 kapsów. Taka dawka, to co najwyżej może być do ciągłej suplementacji, a nie cyklicznej.
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Bzdurne dawkowanie.

TCM 4 kapsy 3-4 razy dziennie? Przy założeniu, że 1 kaps to 1100mg kreatyny daje to 13-18g. Za dużo.

Znów jeśli chodzi o mono to za mało o połowę. Chyba, że tak jak pisze Silver - do stałej suplementacji.


Bazując na moich spostrzeżeniach przyjęło się suplementację rano i przed treningiem lub rano, przed i po treningiem.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Ok to wspomozcie mnie podstawowa wiedza :-)

Ile kreatyny dziennie w suplementacji:
# cyklicznej
# ciaglej

I w jakim rozlozeniu na pory dnia (plus przed czy po treningu)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina

Ok to wspomozcie mnie podstawowa wiedza :-)

Ile kreatyny dziennie w suplementacji:
# cyklicznej
# ciaglej

I w jakim rozlozeniu na pory dnia (plus przed czy po treningu)

Cyklicznie - 10g dziennie (opcja nawet 15g przy wadze powyżej 120kg)
Stała suplementacja to 3-5g/dzień

dzień treningowy rano i przed treningiem (opcja przed i po treningu)
dzień bez treningu rano i w porze treningu (lub 5-6h po pierwszej porcji)

Tak jeszcze odnośnie stałej suplementacji kreatyną - moim zdaniem to jest pomyłka. W ciągu roku zrobić 2 dłuższe cykle (nawet 8-9 tygodni) na kreatynie/stackach kreatynowych (lub połączeniu czystej kreatyny ze stackiem - cena/jakość takiego cyklu jest na 5-tkę), a reszta okresu treningowego (oczywiście zależnie od celu i dostępnych funduszy) na innych suplementach nie zawierających w swoim składzie kreatyny - boosterach teścia (oczywiście mając odpowiednią liczbę wiosen), NO-boosterach i innych pobudzaczach.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna a kofeina
Dzieki!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024