Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klatka jak hangar?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Klatka jak hangar?!
Dobre cwiczenia na klatke piersiowa.
Moze jakies systemy?

Zapraszam do dyskusji :wink:
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
ja też bym prosił, najlepiej cos z użyciem masy wlasnego ciała (jak ABS lub a6w na brzuch)
, najlepiej zeby to jakis system był :)
PZDR
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
ehh... ciezkie przysiady byscie zaczeli robic, a nie martwili sie o klate :roll: :wink:
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Wyciskanie sztangi na ławeczce (płasko i na skośnej) + rozpiętki

Co do systemu, na masę ponoć najlepszy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], więc możecie się na nim opierać.

Z masą właśnego ciała: pompki w szerokim rozstawie ramion (i z czymś ciężkim na plecach) + pompki z nogami na podwyższeniu + T-rollouts*

*) potrzebne będą [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo sztangielki, kładziecie je na ziemi (ciężarki na sztangielkach mają się swobodnie obracać) chwytacie jak do robienia pompek na poręczach i rozsuwacie powoli ręce na boki tak, żeby na ziemi ułożyć się w ładne T ;) po czym wracacie do pozycji wyjściowej


I nie zapomnijcie o przysiadach. :P
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!

ehh... ciezkie przysiady byscie zaczeli robic, a nie martwili sie o klate :roll: :wink:

Dziek bardzo moje nogi maja to do siebie że bardzo szybko łapią mase a ja juz wiecej nie chce, dlatego pieprze robienie czegokolwiek co mam zwiazek z cwiczeniami siłowymi na nogi.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
W przysiadach chodzi też o to, że katowanie dużych grup mięśniowych (w tym przypadku nogi, plecy i pośladki - największe mięśnie w ludzkim ciele) pobudza wydzielanie przez organizm testosteronu, który jest naturalnym anabolikiem.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Wiem o tym :wink: ale jak mam wybierać testosteron + wieksze nogi to ja dziekuje.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Kurde, myślałem, że o taką klatkę do MMA chodzi :)

btw. ciekawe kiedy będą pierwsze zawody MMA drużynowego ;)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
np. w wersji 2 vs. 3

albo Fedor kontra drużyna rugbystów xD

a tak a propo klaty to ja chetnie posłucham o jakiś skutecznych metodach bo na mojej możnaby koszule prasować :/
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Trening A: Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej.
Trening B: Brama.

Systemem 15-10-5

Dziek bardzo moje nogi maja to do siebie że bardzo szybko łapią mase a ja juz wiecej nie chce, dlatego pieprze robienie czegokolwiek co mam zwiazek z cwiczeniami siłowymi na nogi.


Taaa jasne ... ale twoja sprawa.

Gubrin
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Hmm...
Poprobuje tego ze sztangielkami.
A ja bym poparl pytanie odnosnie cwiczen z uzyciem wlasnego ciezaru ciala.
Niespecjalnie przepadam za atmosfera na silowni :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!

Hmm...
Poprobuje tego ze sztangielkami.
A ja bym poparl pytanie odnosnie cwiczen z uzyciem wlasnego ciezaru ciala.
Niespecjalnie przepadam za atmosfera na silowni :wink:


Nie zbudujesz dobrej masy klaty własnym ciężarem.

Jak już to pompki z obciążeniem wszelkie wariacje (w tym te na poręczach/krzesłach).

Gubrin
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!

ehh... ciezkie przysiady byscie zaczeli robic, a nie martwili sie o klate :roll: :wink:

Dziek bardzo moje nogi maja to do siebie że bardzo szybko łapią mase a ja juz wiecej nie chce, dlatego pieprze robienie czegokolwiek co mam zwiazek z cwiczeniami siłowymi na nogi.

Nie pierdziel - powtórzenia od 15-20. Nie złapiesz masy, ale poprawi Ci się definicja, stamina i siła (opcjonalnie możesz sobie zapodać holistyczny trening rónomiernie pobudzając wszyskie włókna mięsniowe)

A co do tego łapania masy, to nie Ty pierwszy oceniasz swoje nogi jako grube - wielu ludzi tez tak mysli, ale w rzeczywistości te zajebiscie umiesnione nogi są slabe. Zresztą nie ma bata, żeby góra nie rosła jak zaczniesz ćwiczyć nogi. :wink:


A co do klatki jak stodoła, hangar, klatka czy inny "rzemieślniczy" budynek, to probować różnych metod - brać sztange szeroko, robić do 6 powtórzeń w serii, zmieniać trening co jakieś 4-6 tygodni i jak zaczynało się od sztangi na płaskiej, to zaczynać od rozpiętek, a sztange dawać jako 3-cie ćwiczenie albo całkowicie przenieść się na sztangę treningiem 10x10, nie unikać hantelek, bo dzieki nim zakres rozciągnięcia jest większy, w czasie przerwy między seriami dodatkowo napinać i rozciągać mięsień i takie tam inne metody zaczęrpnięte od weteranów kulturystyki.

No i na koniec nie żałować sobie w czasie treningu nóg i plerów - min. 16 serii na każdą partie (ja na plery robie 20, bo to takie moje zboczenie), a przekonacie się, że siła pójdzie w górę. Pamiętać o żarciu - nie tuczyć się jak prosie, tylko jeść z głową jeżeli nie można trzymać diety kulturysty (bo różne są tego przyczyny).
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Co można powalczyć masą ciała:

Pompki z wyniesionymi nogami, ręce na podwyższeniach (książki na przykład), szeroki rozstaw. Do 10 powtórzeń, jak najgłębiej, na dole izometryczny przystanek ok 5 sekund. Jak z czasem okaże się, że to łatwe, dołożyć 2 serię i dłużej trzymać na dole.

Poręcze/2 krzesła. Jak najszerszy (rozsądnie, by było trochę ROM) rozstaw. Schodzimy w dół i trzymamy jak przy pompkach. Ćwiczenie należy wykonywać tak, by ciało było pochylone w przód, co bardziej obciąża klatkę niż triceps.

Na końcu robimy pompki, szeroko. Schodzimy do gleby, następnie podskakujemy w tej pompce, nie przekraczając połowy drogi do góry. Jak już się nie da więcej, to po prostu pompujemy.

Raczej nie więcej niż 2x w tygodniu, w tej kolejności i ilości. Jak ktoś chce urosnąć, to musi zjeść.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
To ja mam takie pytanie - czy na nogi tylko przysiady ze sztangą, czy też wypychanie ciężaru na maszynie?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!

nogi tylko przysiady ze sztangą

+ wykroki + martwy
+ rozne wersje tych trzech
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Całkowicie zmieniłem swój trening i teraz robię przede wszystkim nogi.
Przysiady, wykroki, wspięcia na palce - wszystko ze sztangą + kilka wersji martwego ciągu.
Do tego klatka i biceps czasami i... to działa :D
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Archi, a gdzieś plery podział?

W sumie jak ktoś chce sobie ciutke zwiększyć intensywność treningu, a nie ma ochoty marnować koło 20-30 minut na małe partie jak triceps czy biceps, to można je "włożyć" pod koniec treningu w przerwach między seriami dużych partii, np. robiąc 4-5 serii martwego w przerwie zaczynasz robić biceps, a że łączył plery z bicepsem na jednej sesji, to nie trzeba wykonywać tych 9-12 serii, ale 6-8 (poza tym fajnie to przedramie katuje - najpierw seria martwego, potem łamana stojąc i znów martwy - poprawia się wytrzymałość uchwytu). Po skończonym treningu dużej partii można sobie izola zrobić i jazda na brzuch. Takie to jest lekkie kombinowanie, ale daje efekty (jak ktoś będzie próbował, to na początku polecam paski do martwego, po przedramie może być kaput - jak trenujecie w piwnicy to sie nic nie stanie, ale jak na profesjonalnej silowni, to można dostac opierdol, bo cegly bedą wypadać z podłogi :) ).
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
zupelnie sie z toba nie zgodze Gubrin uwazam ze mozna zbudowac sobie klate bez obciazenia.
Ja kazde cwiczenia dziele na 6 seri
zaczynam od pompek na poreczach lub krzeslach 6 razy po 10 powtorzen (stponiowo zwiekszam maksymalnie do 15)
pompki z malym rozstawem rak lokcie blisko zeber 6razy po 12
pompki z szerokim rozstawem 6 razy po 12
odpoczywam 25 sekund pomiedzy seriami i cwiczeniami z czasem w kazdym cwiczeniu opuszczam sie coraz nizej.
jak odpoczne 3 minuty robie drazek podchwytem 6 razy 10 i przyciagam sie klatka jak najblizej drazka
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
I jakie masz wyniki ?

Nie widziałem jeszcze kogoś kto zrobił masę bez dużych ciężarów. Estetyczną sylwetkę owszem, ale zawsze byli "chudzi".

Gubrin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024