Skocz do zawartości


Zdjęcie

głodówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

głodówka
Witam ! Mam około miesiąca na spalenie około 10 kg. Nie wiem jak moge to zrobić.. wszytskie diety jakie stosowalem nie dają nic.. 10 kg to duzo. Wiem, że głodówka nie jets dobrym sposobem, ale jeżeli nie będe jadł 3 dni to ile moge zrzucic kg? prosze o odpowiedzi !
  • 0

budo_johnymakarony
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
a jaki jest cel zrzucenia tych kg? jesli zawody to tyle kg ma sens jesli wazenie jest dzien przed zawodami bo jesli wejdziesz na wage wysuszony kilka godzin przed startem to nie bedziesz mial czasu na regeneracje... najlepiej wage zrzucac na saunie , wchodzisz najlepiej ubrany w cos , potem wiadomo nie pijesz , nie jesz az do wazenia ,waga po odwodnieniu szybko wraca....jednak watpie nawet zeby na saunie tyle udalo sie ci sie "zrzucic" , zawsze moze pomoc zmniejeszenie kalori + np: bieganie ale moim zdaniem głodowka jest najgorsza ... zreszta nie jestem specem wiec niech ktos inny sie wypowie
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
ja w 8 tygodni zrobiłem 10 kg. dieta i trening rano na czczo i jeden wieczorem - bez diety cieżko bedziesz miał
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
Stosowałem juz rózne diety. Trenuje bardzo dużo. Tak chodzi mi o zawody. Musze zrzucic 10 kg. Jeżeli nie bede 3 dni jadał to ile moge schudnać? Po tych trzech dniach planuje sobie ustalić jakie posiłki jem i ile. Chodzi mi o takie przeczyszczenie. Wiecej niż 3 dni nie wytrzymam pewnie bez jedzenia i dlatego pytam ile moge zrzucic przez te 3 dni?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka

Stosowałem juz rózne diety. Trenuje bardzo dużo. Tak chodzi mi o zawody. Musze zrzucic 10 kg. Jeżeli nie bede 3 dni jadał to ile moge schudnać? Po tych trzech dniach planuje sobie ustalić jakie posiłki jem i ile. Chodzi mi o takie przeczyszczenie. Wiecej niż 3 dni nie wytrzymam pewnie bez jedzenia i dlatego pytam ile moge zrzucic przez te 3 dni?


Pewnie koło 4-4,5 kilo przy ograniczeniu wszelkich napojów, po zakończeniu głodówki wróci ci ~2-3 kg, głównie woda, ale również rozregulowany metabolizm i będziesz miał duży problem z unormowaniem go.

Imho nie dasz rady zrzucić 10 kg w miesiąc przy zachowaniu jako takiej formy, 4-6 kg to rozumiem, ale 10 ?

Gubrin
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
No ok to jak 6 kilo zrzucic?
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
Przepraszam za post pod postem, ale musze coś dodać. PO tej głodówce chce jeść tylko np. rano 2 WASY ( te pieczywo kruche ), na obiad JEDNĄ KROMKE WASY na kolacje tez JEDNĄ. To po takim jedzeniu wrociłaby mi to 3-4 kilo? a wode pije cały czas w tej glodowce, wiec co am sie unormowac..?
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
nie żżucisz za duzo w taki sposób , jeżeli nie bedziesz jadła 3 dni to zżcucisz nie wiele , a później Twój organizm przeżuci sie na tryb oszczedny i bedzie starał sie tracić jak najmniej byle przeżyć jak najdłużej, polecam zakupienie jakiejś zielonej cherbatki, spożywanie jogurcików aktiwi , , zaplanuj sobie od 4-6 małych posiłków w ciagu dnia, nie takich do syta, postaraj sie żyby rano przeważały w nim weglowodany na obiedzie w miare pół na pół a na ostatni posiłek jak najwiecej białka, ostatni posiłek musi być najpozniej o 18 najlepiej żebyś co dziennie spozywałą posiłki o tych samych godzinach, dzieki temu przyzwyczaisz organizm do tego że regularnie podajesz to co potrzebuje i nie bedzie musiał sie martwić o materiał zapasowy czyli tłuszczyk.Troche cięzko jest to wytrzymać ale pomaga, pij dużo wody a zielone herbatki pij godzine, 30 min przed jedzeniem.
Napewno pomoże
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka

No ok to jak 6 kilo zrzucic?


Patrz post Maveric988-a.

Przepraszam za post pod postem, ale musze coś dodać. PO tej głodówce chce jeść tylko np. rano 2 WASY ( te pieczywo kruche ), na obiad JEDNĄ KROMKE WASY na kolacje tez JEDNĄ. To po takim jedzeniu wrociłaby mi to 3-4 kilo? a wode pije cały czas w tej glodowce, wiec co am sie unormowac..?


Znaczy po głodówce chcesz robić kolejną tylko delikatnie mniejszą ?

A unormować ma się metabolizm, organizm przy głodówce przejdzie w "tryb awaryjny", metabolizm zwolni i będzie odkładał tłuszcz by przetrwać kolejną głodówkę.

Jedna "kromka" wasy ma 45 kcal, 4 kromki to 180 kcal (prawie czystych węglowodanów, bez białek zwierzęcych i tłuszczy) na dzień ...

Ważysz pewnie z 65kg, używając najprostszego wzoru na podstawowe dzienne zapotrzebowanie kaloryczne otrzymujemy:
24*65kg = 1560kcal

Chcesz szamać:
1560/180 = 8,66 razy mniej niż potrzebujesz by utrzymać aktualną wagę/funkcje życiowe i to zakładając nic nie robienie w tym czasie ...

Wylądujesz w szpitalu po maks tygodniu.

Gubrin
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
Ok, przekonaliście mnie, że głodówka nie jest dobrym sposobemna zrzucenie wagi. Ale jak uda mi się zrzucic powiedzmy te 6 kilo w miesiąc?
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
ja przy tym co Ci napisałem zżuciłem 6 w 2 Tygodnie , staraj sie nie jesć słodyczy , najlepiej wcale , a jak już to godzine przed wysilkiem, staraj sie jeść normalnie, mięso ,warzywa, owoce, itd itp.
i jak jesteś na treningu to nie skupiaj sie na technice itd tylko na Wysiłku żeby jak najwiecej złużyć energi, acha i najlepiej jak jesz coś przed treningiem to najlepiej godzine przed , jeżeli zostanie Ci mniej czasu to nie jedz, dopiero po.
Wiem że cieżko Ci bedzie z czasem ale coś za coś.
używalem też do tego pasa neoprenowego i mi pomógł.
Pamietaj żeby jeść o tych samych godzinach codziennie.Śniadanie może być bardziej syte niż inne posiłki bo potrzebujesz siły.
Jak kupujesz zieloną herbatke to najlepiej czysta a nie jakąś smakową.
Pozdro i życze wytrwałości :)
  • 0

budo_skoluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
A ile obecnie ważysz?

Według mnie to bardzo nierozsądne w ciągu jednego miesiąca próbować zejść na wadze 10 kg w dół. Odbije się to na Twojej formie na 100%.

Rozumiem oczywiście popularne "zbijanie" tych 2-5 kg celem zakwalifikowania się do ustalonej wcześniej kategorii.

Ale nie aż tyle i nie w tak krótkim okresie. Skoro w normalnych warunkach ważysz XX kg i dobrze się z tym czujesz to jest to waga jaką "upodobał" sobie Twój organizm. W takim "stanie" pracuje on najlepiej.

Co innego jeśli masz problemy z nadwagą - ale wówczas nie chodzi o zbijanie wagi do zawodów i na pewno w grę nie wchodzi redukcja 10kg/na miesiąc.

Przemyśl sprawę i ewentualnie daj pełniejsze info o sobie

Pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
Powiem Ci tak kolego, zajedziesz sie w ten miesiac i na zawodach zamiast ewentualnych plusow z powodu bycia w nizszej kategori wagowej bedziesz mial same minusy(mniejsza sila ciosu/chwytu, spadek kondycji, brak sily itp). Ja osobiscie tylko raz robilem szybkie zrzucanie wagi tyle ze to bylo 2 kg w 3 dni...tak cyz inaczej dopadly mnie wszystkie negatywne skutki tej opcji... Najlepiej bedzie dla Ciebie teraz zrzucic max 5 kg albo nic ( w sensie by przstawic sie na zdrowe odzywianie ile samo zejdzie ot zejdzie). Nie wiemy ile wazysz i jakie sa kategorie wagowe oraz czy jestes otluszczony czy wpadles na chory pomysl odchudzania se z kosci na ości :wink:
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
sory że pisalem jak do dziewczyny ale myslalem ze jestes klijentką :D jak napisalem pomoże jak bedziesz sie stosował
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
dobra dzięki za odpowiedzi ;) )
  • 0

budo_klapcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
troche pozno ale;p mi pomogla strasznie dieta kopenhaska kiedys -13 dni - 7 kg w dol. ale potem dieta zeby utrzymac i nie zaczac wzerac konieczna.
  • 0

budo_swn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: głodówka
Wiesz... skoro -7 kg w 13 dni to raczej ta "dieta" Ci zaszkodziła, nie pomogła :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024