Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower treningowy - wybór


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Rower treningowy - wybór
Postanowiłem sprawić sobie rower treningowy do domu, żeby nie móc tłumaczyć brzydką pogodą niechęci wyjścia z domu celem pobiegania ;-) Nie znam się zupełnie na takich sprzętach, a chciałbym kupić coś podstawowego w granicach 300 - 400 zł. Napiszcie proszę na co zwrócić uwagę w wyborze, ewentualnie jakie modele polecacie.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
Ubierz się cieplej i możesz śmiało pojeździć na rowerze poza domem.
Co to za przyjemność jechać w miejscu i gapić się np. w tv?
A na dworze, nie dość, że wdychasz świeże powietrze to jeszcze masz cała masę urozmaiceń w postaci gór, zabytków, mijanych miast itd. itp.
Sezon na rower trwa nonstop, kwestia dobrego ubrania i można smigać i po śniegu 8)
A jeśli jesteś typem człowieka, który jeździ na rowerze tylko przy słoneczku i jak trochę popada, to ucieka do domku to proponuję zajrzeć na allegro.

pozdrawiam wszystkich twardzieli jazdy na rowerku poza sezonem :twisted:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
hmmm moja starsza kupywala kiedys rowerek stacjonarny i chciala tanio wiec znalazla ogloszenie w gazecie ze facet chce sprzedac rowerek uzywany przez 2 lata kupila duzo taniej niz jest w sklepie przez zakupem dobrze go sprawdzila i co dobre mial o jeszcze pulsometr czy jak to sie tam nazywa
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
Feniks dobrze prawi sam jezdze przez caly rok na rowerze i jakos nie choruje ;] a kasy na rower stacjonarny nie chce mi sie wydawac... Tylko nie kupuj bubla ponizej 100 zl bo stracisz tylko kase ;], matka kiedys taki kupila i czujesz jakbys jechal przez caly czas na 2 (w biegach na guralu;])
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
Jak dla mnie strata czasu taki rowerek. Jak już chcesz trenować to rób to z myślą o zdrowiu i świeżym powietrzu, a nie z myślą o lenistwie.
Jak złapiesz bakcyla jeżdżąc w zimie na rowerku górskim to potem już za nic w świecie nie będziesz chciał wstawiać atrapy roweru do mieszkania :-)
To jest taka różnica w jeździe w domu, a poza domem jak jazda na torze kartingowym, a jazda formułą po torze w Monte Carlo :D
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór

1)Jak dla mnie strata czasu taki rowerek.
2)Jak złapiesz bakcyla jeżdżąc w zimie na rowerku górskim to potem już za nic w świecie nie będziesz chciał wstawiać atrapy roweru do mieszkania :-)
3)To jest taka różnica w jeździe w domu, a poza domem jak jazda na torze kartingowym, a jazda formułą po torze w Monte Carlo :D


1) Dla amatorów rowerów napewno,ale chyba lepiej jak ktoś jeździ sobie w pokoju i ogląda Informacje,Fakty,a potem jak ma silę Wiadomości :) niż tylko oglądala TV.
2)Ja jeżdząc zimą łapię tylko katar:-) co nie znaczy,że przez to zrezygnuję. Pokonanie 1 km w zaśnieżonym lesie,bezcenne :)
3)Hehe,jak teraz patrzę na Kubice to nie wiem czy nie miał większej frajdy jak jeździł na gokartach :) :-)
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
Zajebiście, tylko że gdybym chciał uzyskać informację na temat zbawiennego wpływu zimowej jazdy na rowerze na zdrowie, sformułował bym swoje pytanie inaczej. Byłbym wdzięczny gdyby w temacie mogła wypowiedzieć się osoba, która ma jakiekolwiek doświadczenia z rowerami stacjonarnymi. Z góry dziękuję.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór

Zajebiście, tylko że gdybym chciał uzyskać informację na temat zbawiennego wpływu zimowej jazdy na rowerze na zdrowie, sformułował bym swoje pytanie inaczej. Byłbym wdzięczny gdyby w temacie mogła wypowiedzieć się osoba, która ma jakiekolwiek doświadczenia z rowerami stacjonarnymi. Z góry dziękuję.


polecam ten artykuł [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Swoją drogą skoro można jeździć na nartach w zimię to dlaczego nie można na rowerze? :-)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
Ej, on się pyta o JAKI kupic rowerek do domu, a nie o to, CZY kupic rowerek do domu.

Z ciekawoscia bede czekal na odpowiedzil bo tez mnie ten temat interesuje. U mnie na osiedlu jest niebezpiecznie, z piwnic kradna, a ja nie bede z 4 pietra znosil na dol roweru. Jakby ktos mogl polecic domowy orbitreck to tez chetnie poczytam.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór

Ej, on się pyta o JAKI kupic rowerek do domu, a nie o to, CZY kupic rowerek do domu.

Z ciekawoscia bede czekal na odpowiedzil bo tez mnie ten temat interesuje. U mnie na osiedlu jest niebezpiecznie, z piwnic kradna, a ja nie bede z 4 pietra znosil na dol roweru. Jakby ktos mogl polecic domowy orbitreck to tez chetnie poczytam.



A dlaczego nie chce Ci się znosić? Miałbyś piękną rozgrzewkę i zaprawę przed jazdą później :wink:
W zimie lepiej jeździ się, aniżeli na jesieni. Nie ma błota, kałuż i powietrze jest bardziej świeższe.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór

W zimie lepiej jeździ się, aniżeli na jesieni. Nie ma błota, kałuż i powietrze jest bardziej świeższe.

pierdzenie. w zimie wcale fajnie sie nie jezdzi. czlowiek sie poci przy -10, zaczyna oddychac lodowatym powietrzem przez usta, przewieje go, wypierdoli sie dwa razy na lodzie schowanym pod sniegiem. swieze powetrze, moja dupa :wink: w zimie jezdzilem tylko dla jaj zeby sie wlasnie pobawic na lodzie/sniegu, ale jakies dluzsze wypady nie wchodza w gre.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór

W zimie lepiej jeździ się, aniżeli na jesieni. Nie ma błota, kałuż i powietrze jest bardziej świeższe.

pierdzenie. w zimie wcale fajnie sie nie jezdzi. czlowiek sie poci przy -10, zaczyna oddychac lodowatym powietrzem przez usta, przewieje go, wypierdoli sie dwa razy na lodzie schowanym pod sniegiem. swieze powetrze, moja dupa :wink: w zimie jezdzilem tylko dla jaj zeby sie wlasnie pobawic na lodzie/sniegu, ale jakies dluzsze wypady nie wchodza w gre.



A na nartach to się człowiek nie poci i nie przewraca?
Pierdzeniem jest wmawianie, że rower jest dobry tylo w sezonie.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
Biegałem interwały przy -11 i silnym wietrze i nie było najgorzej (chociaż kiedy wiatr zabiera powietrze sprzed nosa, a gluty zamarzają, to robi się mało przyjemnie). ;) No i człowiek fajnie paruje, jak rozepnie się bluzę. :lol:

Co do rowerka, nie polecam tych, w których koło jest oporowane taśmą. Jeździłem na 2 takich (jeden tani z hipermarketu, drugi ponoć markowy) i nawet na najcięższych ustawieniach pedałowało się lekko i raczej trudno się na takim czymś zmęczyć. Ale to było kilka lat temu, może teraz wymyślili coś lepszego.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
To miałeś jakieś śmiesznie małe przełożenia. Ja aktualnie mam 3 z prodzu i 7 z tyłu i dając na full ciężkości i w dodatku wybierając średnią górkę trzeba ostro się napocić jadąć na rowerze "na stojąco", żeby wjechać wyżej :-)
Jeśli masz zbyt "elikatne" przerzutki, to wystarczy wymienić zębatkę na taką o większej powierzchni i już możesz cieszyć się ostrym bólem nóg przy próbie poskromienia najcięższego biegu 8)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
To chyba mówimy o zupełnie innych rowerkach, bo te, na których jeździłem miały tylko jedno pokrętło do regulowania nacisku taśmy na koło i nie ustawiało się nic "z przodu" ani "z tyłu".
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
Sam stoję przed takim dylematem, więc chętnie posłucham opinii i rad na ten temat. Proponuję, zbanować parę osób za bycie debilem i za brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór
moz etaniej wyjdzie na silowni???
mozna by wtedy sobie po treningu pokrecic troszke:)
ostatnimi czasy coraz modniejszy staje sie spining czyli grupowa jazda w klubach fitnes:)
w wiekszym gronie napewno latwiej sie zmotywowac do wysilku i na nude tez narzekac nie mozna:)
az chyba sprobuje :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór

To chyba mówimy o zupełnie innych rowerkach, bo te, na których jeździłem miały tylko jedno pokrętło do regulowania nacisku taśmy na koło i nie ustawiało się nic "z przodu" ani "z tyłu".


Ja mam cos takiego i spokojnie sie na nim mecze jak daje najciezszy bieg:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do stacjonarnych to polecam ten model:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór

Ja mam cos takiego i spokojnie sie na nim mecze jak daje najciezszy bieg:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ale ja właśnie miałem na myśli rowerek stacjonarny a nie zwykłego górala. :) W rowerach "niestacjonarnych" raczej nie oporuje się koła taśmą. ;)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower treningowy - wybór

Ja mam cos takiego i spokojnie sie na nim mecze jak daje najciezszy bieg:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ale ja właśnie miałem na myśli rowerek stacjonarny a nie zwykłego górala. :) W rowerach "niestacjonarnych" raczej nie oporuje się koła taśmą. ;)


No to zesm sie dogadali :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024