Skocz do zawartości


Zdjęcie

przetrenowanie - coś innego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

przetrenowanie - coś innego
mam pytanie czy według was to jest przetrenowanie....
tytułem wstępu:
od dłuższego czasu ćwiczę SW po około 6 h w tygodniu sąone skumolowane w dwa dni treningowe
od 3 tygodni dołozyłam sobie jeszcze 4 dodatkowe godziny z czego 2 h to taki trening kondycyjno- siłowo-wydolnoścoiwy (ale tylko z cieżarem własnego ciał) podokiem instruktora i na jego tempo oraz basen 1,5h z sauna na koniec tygodnia
w ciągu tych 3 tygodni udało mi sie zgubic 3 kg ale tez obserwuje dosyć duże objawyzmeczenia szczególnie w piątek rano ciężko mi z łózka wstać
przeternowanie?? czy jeszcze pociągnąc trochę - może organizm przywyknie?
acha żadnych supli nie biorę oprócz magnezu bo bez niego to ani rusz
z góry dzięki za opinie
p.s. idze wiosna czy ktoś w tym planie widzi jeszcze miejsce na bieganie?? czy raczej trzeba bedzie to istotnie zmodyfikowac?
p.s.1. temat pewnie był ale sprawdziałam wstecz do wrzesnia i nie znalazłam w kazdym razie sorki jeślikogoś zirytuje moje pytanie
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
jakbys to mogla wyrazniej rozpisac (np. pon - wieczorem 2h +basen, wt - 2h sw, etc) to latweij byloby cos powiedziec. przetrenowac wcale nie jest tak latwo, i efekty to glownie spadek formy i ogolne zmeczenie, wstawac rano jest zawsze ciezko :wink:
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
Jest taki miły, rozsądny system - 6x praca 1x odpoczynek. 6 dni w tygodniu praca, 1 full odpoczynek. 6 tygodni trenowania, jeden Hawaje. Plus, żeby intensywnie trenować trzeba jednak sporo zjeść. Upewnij się, że dostarczasz organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje, że przerwy między treningami są dość długie, iże masz dzień wolny od czasu do czasu, i tydzień laby też.
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
no to dokładniej
pon. 3 h - sw
wt- 2 h - kondycja
sr- 2 h sw
czw - 3 h sw
niedz -1,5 basen + sauna

no i nie jest tak że nic nie jem ale jakos żebym sie strasznie obżerała to też nie powiem
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego

no i nie jest tak że nic nie jem ale jakos żebym sie strasznie obżerała to też nie powiem


Z twojego na nasze to się odchudzasz, mam racje ?

Przy takiej intensywności i obcinaniu kalorii się zajedziesz ... Biegania w tym planie nie widzę, to by było zdecydowanie za dużo.

Powiedz czy twoja ogólna wydolność spadła ? Szybciej się męczysz, robisz mniej pompek, brak ci chęci do treningów, chodzisz ospała ? Same problemy ze wstawaniem rannym to wcale nie musi być przetrenowanie.

Aha jak rzeczywiście to objawy przetrenowania to jak najszybciej przerwa. Im bardziej przesadzisz, tym dłużej będziesz się regenerowała.

Gubrin
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
Dzizas, naprawę musisz tyle ćwiczyć? 8O Zuch dziewczyna :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego

niedz -1,5 basen + sauna
pon. 3 h - sw
wt- 2 h - kondycja
sr- 2 h sw
czw - 3 h sw

5 dni pod rzad po 2.5h srednio, sporo, ale niekoniecznie za duzo. jedz dobrze, spij lepiej i tak jak pisze Gubrin, sprawdzaj czy nie spada ci wydolnosc.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
może jednak warto pomyslec nad jakimis suplementami... jak ja bym chciała miec tyle czasu :)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
suplementy mogą pomoc, chocby aminokwasy plus jakies witaminki;)
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
dobrym sposobem obserwowania zmeczenia jest test ortostatyczny ale tu potrzeba pulsometru... wogole pulsometr bardzo sie przydaje bo na podstawie zmian tetna spoczynkowego mozna zaobserwowac chocby faze superkompensacji... teraz nie mam czasu ale cos wiecej przygotuje i rzuce na forum bo to calkiem ciekawy temat:)
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego

czy jeszcze pociągnąc trochę - może organizm przywyknie?

nie przywyknie:( zasada superkompensacji nadal obowiazuje i radze sie z tym zagadnieniem zapoznac bo to podstawa jakiegokolwiek rozwoju!!!

ale pisze jusz o tetnie:
trenujemy i z czasem tetno spoczynkowe ( mierzone po przebudzeniu ) osiaga jakas w miare stala wartosc. wartosc ta zmienia sie nieznacznie i jakies wieksze odchylenia swiadczyc moga o:
1 poczatkach choroby gdy tetno jest podwyzszone ( sporo-kilkanascie uderzen )
2 silnym zmeczeniu gdy jest sporo nizsze
3 o superkompensacji gdy jest troche nizsze...

ale nic nie bierze sie z nikad-w oderwaniu od tego jak trenujemy mozemy tylko zgadywac co sie z nami dzieje!!! czeba byc swiadomym tego co sie robi i jakie to skutki wywoluje a do tego trzeba dojsc samemu!!!

a co do testu ortostatycznego to dotyczy on zmiany tetna po zmianie pozycji. czyli lezymy kilka minut obserwojac tetno, wstajemy stoimy 15 sekund i obserwojemy jak sie ono zmienilo. gdy roznica jest mniejsza niz 20 uderzen, jest dobrze:) ok 30 uderzen-normalna rzecz po ciezkim treningu. roznica powyrzej 40 uderzen to juz swiadczy o zmeczeniu
a... i wykonujemy go rano:)

tak troche popisalem ale temat jest bardzo obszerny i warto sie w to zaglebic samemu dla wlasnej korzysci:)
pozdrwaiam i zycze postepow w treningach:)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
Ja bym dodał białko (mi się widzi, że Ty nie tylko tłuszcz tracisz) i kompleks witaminowy, na dwa tygodni zrezygnował z treningu kondycyjnego i patrzył co się dzieje. Może lekkie przetrenowanie, zwykłe zmęczenie lub przeziębienie.

Z witamin polecam Bodymax bo są z żeńszeniem, który mi dobrze służy :D
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
Po co magnez? :)
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
ok, dzieki za wszystkie rady
o superkompensacji to musze jeszcze zgłębić temat ale dzięki za zwrócenie uwagi na ten temat - marsman może mi na priva wrzucisz coś więcej jeśli to oczywiście nie problem (wiem jest gugle) - bo pulsomer mam tylko taki z opaska na klatkę piersiową + zegarek
bez magnezu to mnie ciągle skurcze łapią więc biorę - raczej mi nie zaszkodzi
pomysle nad witaminkami jakimiś
w ramach wyjaśnienia część tych zajęć jest związana z pracą zawodową - bo niestety kondychę muszę utrzymywać ale poza tym to lubie sie troche pomęczyć
pozdrawiam
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego

a co do testu ortostatycznego to dotyczy on zmiany tetna po zmianie pozycji. czyli lezymy kilka minut obserwojac tetno, wstajemy stoimy 15 sekund i obserwojemy jak sie ono zmienilo. gdy roznica jest mniejsza niz 20 uderzen, jest dobrze:) ok 30 uderzen-normalna rzecz po ciezkim treningu. roznica powyrzej 40 uderzen to juz swiadczy o zmeczeniu
a... i wykonujemy go rano:)

Tzn. mierzymy tętno 15 sekund po wstaniu i dopiero ten wynik porównujemy z wcześniejszym?
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
właśnie tak:)
chyba że ktoś ma dostęp do wyższych modeli polara to tam jest taka funkcja jak test zmęczenia:)
wystarczy wstać:) postać minute i już wiadomo na ile jest się wypoczętym:)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: przetrenowanie - coś innego
Ok, dzięki za odpowiedź. :)
Trochę się wystraszyłem, bo dzisiaj z rana zrobiłem ten test i miałem różnicę koło 50 (tętno w spoczynku 51-53; tuż po wstaniu 95-97) i dopiero po 15-20 sekundach spadło do 63.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024