Skocz do zawartości


Zdjęcie

biceps i triceps/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_franzmaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

biceps i triceps/
jak lepiej ćwiczyć/oddzielnie biceps z tricepsem czy razem??
kiedy jest lepszy przyrost?
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
Roznica w przyroscie raczej zadna bo to zalezy od wielu wiecej czynnikow, a najlepiej cwicz osobno przykladowo triceps z klatka , biceps z plecami, w ten sposob cwiczenia na na te partie ciala beda mialy wiecej wspolnych miesni pracujacych.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
Ja kiedyś ćwiczyłem rok "systemem" triceps biceps na tym samym treningu do chwili kiedy zorientowałem się,że nic nie rośnie :?

najlepiej cwicz osobno przykladowo triceps z klatka , biceps z plecami, w ten sposob cwiczenia na na te partie ciala beda mialy wiecej wspolnych miesni pracujacych.



Teraz polecam jak DXA oddzielnie bieceps i triceps z tym,że raczej nie triceps z klatką bo przy wyciskaniu triceps się już zmęczy.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
Ja ćwiczę razem i rośnie jedno i drugie. Gdy robiłem osobno, dłużej robiłem przerwy pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami. Jak robię na przemian, trening jest szybszy i intensywniejszy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/

Ja ćwiczę razem i rośnie jedno i drugie.

tak sie zastanawiam, jak mierzycie? mowicie tu tylko o wadze, czy o rozmiarze tez? bo przeciez taki biceps, dajmy na to zaczynajac mozna miec 35cm, konczac 45. 10cm. w to wliczony triceps. i co, 1cm na miesiac w obwodzie to duzo?
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/

Teraz polecam jak DXA oddzielnie bieceps i triceps z tym,że raczej nie triceps z klatką bo przy wyciskaniu triceps się już zmęczy.


Takie jest zalozenie zeby triceps juz sie zmeczyl przy seriach na klatke, jak si emeczy znaczy ze pracuje wiec po zrobieniu klatki trza go tylko dobic :)
  • 0

budo_skoluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
Odpowiadając zwięźle- nie ma jednej, skutecznej metody dotyczącej sposobu trenowania mięśni ramion. Część osób najbardziej sobie chwali trening biceps+triceps na jednej sesji, inni preferują łączenie treningu poszczególnych mięśni ramion z większymi partiami mięśniowymi jak klatka czy plecy.

Ja z kolei najbardziej lubię treningi typu FBW, gdzie siłą rzeczy trenuję całe ramiona tego samego dnia :wink: Na brak efektów również nigdy nie narzekałem.

Jednym zdaniem trzeba sprawdzić doświadczalnie metodą prób i błedów, który rodzaj treningu najbardziej nam odpowiada i przynosi najlepsze efekty.

Pozdrawiam
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/

trzeba sprawdzić doświadczalnie metodą prób i błedów, który rodzaj treningu najbardziej nam odpowiada i przynosi najlepsze efekty.


Święte słowa. (co nie znaczy,że nie można sie wymienić doświadczeniami:-) )
  • 0

budo_skoluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
Naturalnie, że można - w tym celu istnieją właśnie fora :wink:
Są niestety przypadki, że trzeba się samemu pobawić w królika doświadczalnego. W innym wypadku byłoby zbyt prosto :)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
Ćwiczyłem trica z klatą i bica z tricem i przedramie . Najlepiej ćwiczyło mi się kiedy jeden dzień był poświęcony osobno na ręce . Ręce to zawsze była u mnie ta część ciała która najlepiej rosła .
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/

tak sie zastanawiam, jak mierzycie? mowicie tu tylko o wadze, czy o rozmiarze tez? bo przeciez taki biceps, dajmy na to zaczynajac mozna miec 35cm, konczac 45. 10cm. w to wliczony triceps. i co, 1cm na miesiac w obwodzie to duzo?


Od cholery, chyba że mówimy o początkach to nawet i 2-3cm potrafią skoczyć.

Zastanów sie, w ten sposób po roku mógłbyś iść na mistrzostwa polski HW w kulturystyce (prawie 50cm w kablu to już sporo) ... ;)

Ja ćwiczę FBW, bic z tricem w super-serii.

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/

tak sie zastanawiam, jak mierzycie? mowicie tu tylko o wadze, czy o rozmiarze tez? bo przeciez taki biceps, dajmy na to zaczynajac mozna miec 35cm, konczac 45. 10cm. w to wliczony triceps. i co, 1cm na miesiac w obwodzie to duzo?


Od cholery, chyba że mówimy o początkach to nawet i 2-3cm potrafią skoczyć.

Zastanów sie, w ten sposób po roku mógłbyś iść na mistrzostwa polski HW w kulturystyce (prawie 50cm w kablu to już sporo) ... ;)

Ja ćwiczę FBW, bic z tricem w super-serii.

Gubrin

ja nie wiem, jedynym cwiczeniem na bica dla mnie to podciaganie podchwytem :wink:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/

Ja ćwiczę razem i rośnie jedno i drugie.

tak sie zastanawiam, jak mierzycie? mowicie tu tylko o wadze, czy o rozmiarze tez? bo przeciez taki biceps, dajmy na to zaczynajac mozna miec 35cm, konczac 45. 10cm. w to wliczony triceps. i co, 1cm na miesiac w obwodzie to duzo?


Mierząc i porównując wizualnie co pół roku da radę zauważyć zmianę. No i rośnie też siła - co dla mnie najważniejsze. A nie trudno mi policzyć, że większym ciężarem zaczynam machać. :)

Pewnie jak z 2 lata jeszcze pochodzę na siłownię to już wiele rosnąć nie będzie, ale nawet takiej potrzeby nie mam na szczęście.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
a wlasnie jakie cwiczenia wlaczyc na ramiona szcegolnie do FBW??

pzdr
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
pompki na poręczach , uginanie na modlitewniku ...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/

a wlasnie jakie cwiczenia wlaczyc na ramiona szcegolnie do FBW??

pzdr

pompki na poreczach (triceps), podciagania podchwytem (biceps)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
tej Perun wrzuc swoj program tu bo z drugiej strony wcale bym sie nie zdziwil gdybs juz mial podciaganie i pompki na poreczach w nim :P :P .

dodam generalnie od siebie ze po zrobieniu treningu nie mam sił na robienie tricka czy bicka dodatkowo.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
Jest wiele wariantow programow treningowych i poprawne sa "klasycze" np I klatka, triceps nogi; II barki, plecy, biceps; ale tez wsrod metod treningowych wymienia sie cwiczenie bicepsow i tricepsow na jednym treningu i to w ten sposob, ze konczac serie na biceps od razu zaczyna sie serie na triceps.

Generalnie trzeba dobierac program pod siebie (nie ma zlotego srodka). Tak samo z cwiczeniami, jeden bedzie mial lepsze wyniki po modlitewniku a drugi po podciaganius sie.

To, ze ktos pisze, ze cwiczyl biceps i triceps na jednym treningu i nic moze wynikac z wielu rzeczy np. predyspozycji tgreningowych, zlego wykonywania cwiczen, zlego doboru cwiczen, braku regeneracji, niewlasciwego odzywiania itp...
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
[quote name="dealer"]; ale tez wsrod metod treningowych wymienia sie cwiczenie bicepsow i tricepsow na jednym treningu i to w ten sposob, ze konczac serie na biceps od razu zaczyna sie serie na triceps.

Ja robiłem zawsze na początku triceps a nie biceps,stąd może ten "zastój"? (chociaż mi sie zdawało,że lepiej zaczynać od większych grup mięśniowych,myliłem się? )
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: biceps i triceps/
jezeli sie ćwiczy tylko na siłowni to rozwiazanie tric+ bic jest dobre bo pobudzamy Tę mięśnie bardziej dzieki czemu są bardziej ukrwione i wtedy przysto przychodzi łatwiej, ale jeżeli trenujemy pod SW masa nie jest najważniejsza(przynajmniej dla mnie ) wtedy już bardziej chodzi o dynamike i siłę mieśni , dynamika wiele traci przy ćwiczeniu bica i trica razem, ponieważ obydwa mięścnie pozostają w ciągłym napięciu nawet po treningu, dlatego polecam robienie bica i trica oddzielnie( w inne dni) i dodanie do tego rozciągania między seriami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024