Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkret


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

W takim razie jak wyjaśnisz to, że większość uczniów O sensei, pochodziłą z innych tych bardziej skutecznych sztuk walk. Myślisz że tacy mistrzowie jak Nishio, czy Shioda zainteresowali się aikido by sobie ćwiczyć podstawy? .


Zainteresowali się bo Ueshiba był mistrzem SW w między czasie zorientowali się, że Ueshiba nie uczy ich SW tylko wpaja im swoje ideały, wielokrotnie grzmiąc na próbujących walczyć ze soba Uczniów, że to co robią to nie Aikido, i że nie uczy ich SW tylko uczy ich jak nie być agresywnym ... kochać wsztkich do okoła, szanować życie, i że można sobie potrenować bez szarpania wpólnie pracując na ruch dla zwykłej przyjemności nie dla skuteczności czy nauki walki. Aikido jako narzędzie do realizacji filozofi Ueshiby ( tak jak w TAE BO do realizacji założen Aerobiku) W między czasie zaczeli na Aikido zarabiać kase więc był sens żeby zamienić nauke Sw w nauke Aikido.


Przypomnę tylko, że kiedyś wykazałem

że definicji SW Bogumił też nie rozumie i operuje potoczną jak przyznał ogólnie przyjętą.


Garry SW to Sztuka Walki Znam znaczenia słow. - Umiejętność Walki, Sztuka Samoobrony, Umiejętność Atakowania-- wbij sobie to do głowy i zrozum że pierwszy człon "Sztuka"w połaczeniu z drugim członem "Walki" ma całkiem inne znaczenie niż Sztuka Artystyczna. Jeśli cięzko ci to odemnie bezpośrenio przyswoić to dopisze Ci właściwą definicje do Wikiedi jak potrzebujesz.

Jak Wiesz że coś czymś nie jest a wmawiasz wszytkim do okoła i przed innymi, że jest,
to nie to nie staraj się tego udawadniać !!!!

Mów tylko cały czas, że szkoda z nami gadać bo i tak nie zrozumiemy itp podobne bzdety jak do tej pory. Może mit jakoś przetrwa.


Dalej [ciach], bo nie chce mi sie dyskutować na temat tych poklejowych zwidów :lol: .


Garry jak chcesz się naprawde poprzekamażać to nie próbuj wyśmiewać jak zawsze i wszyscy, tylko napisz mi jaka jest twoja Kontr-wizja Aikido i podeprzyj ją jakimiś solidnymi- konkretnymi argumentami.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret
Acha i odpwiedz jeszcze mi Garry na pytania odośnie Tae bo

..czy można uznać to za skuteczna SW ? czy tylko za Sztuke spalania tuszczu ? i inne powyżej zawarte pytania ...
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

(...)


Ach Bogumił :? 8O :roll: ... Aikido nie jest walką masz rację, ale aikido nie jest też tańcem, formą ruchową czy inszym badziewiem, którym chcesz je uczynić. Nie wierzę, że trenując judo( czy jujutsu, nie wiem co konkretnie ćwiczysz) tego nie rozumiesz. Jeśli naprawdę walczyłeś, miałeś na pewno sytuację, w której przewróciłeś przeciwnika sam tego nie rozumiejąc, czasami wystarczy odpowiednio obrócić biodra, wejść w ruch i przeciwnik pada zdziwiony. Widziałeś Kyuzo Mifune? To jest aikido, ta perfekcja, opanowanie i zrozumienie swojego ciała. Jeśli nie satysfakcjonuje i nie przekonuje Cię Twój obecny nauczyciel aikido, ponieważ, np. jesteś byłym zawodnikiem i wiesz więcej na temat walki niż on( i tak możesz się tam wiele nauczyć), to udaj się do takiego, który doszedł do aikido z judo, na pewno rozwieje Twoje dylematy. Ueshiba, zanim stworzył aikido, przeszedł najcięższą drogę licznych twardych jujutsu i judo, dopiero po perfekcyjnym ich opanowaniu, doświadczeniach wojennych i zbudowaniu sobie potwornej siły, mógł przejść na kolejny etap.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

Widziałeś Kyuzo Mifune? To jest aikido, ta perfekcja, opanowanie i zrozumienie swojego ciała.


8O Od kiedy Judo to Aikido ?

Zachwycasz się Judo pisząc że to perfekcyjne Aikido i każesz mi się z Judo przepisywac na Aikido i szukać w nim prerfekcji i opanownia swojego ciała by robic perfekcyjne Judo które ty bedziesz mógł nazwać Aikido ?


To tak samo jak byś kazał mi się z karate czy kickboxingu przepisac na TAE BO dając za wzór przykład... czy widziałem jak Mirko Crocop kopie Mawashi Geri i poszukać Prowadzącego TAE BO który trenował wcześniej Kick Boxing.

Ja mam dla Ciebie bardziej sensowną propzycje.

Jeśli podoba Ci się to co robi Mifune na filmach
Przejdź się pare razy do jakiejś sekcji Judo i zobaczysz co to znaczy "czucie" wykonać rzut bez urzycia siły-w punkt-wbrew woli rzucanego a potem dopiero napisz mi, że ...nie wierzysz że "tego" nie rozumie.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret
Bogumił, posługujesz się nazwą "aikido" ale aikido nie jest jedno . Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o " impresję ruchu " zwaną aikido . Dziwnie mi się robi gdy widzę zamiatanie maty i wmawianie komuś , że to jest skuteczne . Niestety , wielu nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Dziura na dziurze . Jak to ma działać? Chyba tylko przy użyciu KI.
Czy słyszałeś o Arikawa sensei? Czy wiesz jak spotkał się z aikido ?
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret
Definicja aikido dziadka
Aikido to irimi i atemi.
(że tak błysnę znajomością tematu :) )
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

Definicja aikido dziadka
Aikido to irimi i atemi.
(że tak błysnę znajomością tematu :) )

Błysnąłeś . A co z tenkanami ?
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

najpierw pożyj zdziebko dłużej, a potem dopiero krytykuj starszych , którzy już niejedno widzieli, czytali i przemyśleli.


byłes położną przy moim porodzie że wiesz ile mam lat ? :)

sugerujesz że niewiele widziałem, mało czytałem i nie myślałem ? wygląda na to że oprócz pracy w szpitalu byłes też moim wykładowcą na którejś z uczelni :roll:

zbierasz punkty u moda czy co?
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

Definicja aikido dziadka
Aikido to irimi i atemi.
(że tak błysnę znajomością tematu :) )

Błysnąłeś . A co z tenkanami ?


O kaitenach tez nie wspomniał - moze je tylko pokazywal
Bo w przeciwnym razie powiedzial by:
Aikido to irimi i atemi oraz tenkan i kaiten :idea:
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

dziadkowi cześć i chwała, ale odwaga wojskowa nie ma nic wspólnego z honorem i wiernością zasadom, a nawet z odwagą cywilną. powyższe musisz zrozumieć zanim zaczniesz krytykować cokolwiek z tej materii.



no i nie doczytałem, że pewnie jesteś jeszcze oficerem Wojska Polskiego.....
Stary wyluzuj bo nie udźwigniesz tylu profesji.....
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

Ja tam zbyt dobrze "Dziadka" nie znałem, ale opowiadano mi (kilka osób z jego, dziadkowego, otoczenia), że tenże dziadek, wymyślając coś tam, wysyłał swoich padawanów w ciemne ulice, celem sprawdzenia efektywności swoich pomysłów. Albo zadziałało, albo nie. I wtedy następowała korekta.


:) a nie mówili ile piz....ek mieli pod oczkami :) i czy wogóle dawało się cos skorygować ?
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret
[quote="Shawnee
Ja tam zbyt dobrze "Dziadka" nie znałem, ale opowiadano mi (kilka osób z jego, dziadkowego, otoczenia), że tenże dziadek, wymyślając coś tam, wysyłał swoich padawanów w ciemne ulice, celem sprawdzenia efektywności swoich pomysłów. Albo zadziałało, albo nie. I wtedy następowała korekta.
Jednak to może jest tylko legenda, stworzona na potrzeby..... ]
Owszem , chodzili ale na własne ryzyko . Wyślij swojego ucznia a potem wypytaj . Ciekawe , jakie spostrzeżenia będą ?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

Aikido jako narzędzie do realizacji filozofi Ueshiby ( tak jak w TAE BO do realizacji założen Aerobiku) W między czasie zaczeli na Aikido zarabiać kase więc był sens żeby zamienić nauke Sw w nauke Aikido.

Bo na innych MA to sie nie zarabia kasy ;)

Garry SW to Sztuka Walki Znam znaczenia słow. - Umiejętność Walki, Sztuka Samoobrony, Umiejętność Atakowania-- wbij sobie to do głowy i zrozum że pierwszy człon "Sztuka"w połaczeniu z drugim członem "Walki" ma całkiem inne znaczenie niż Sztuka Artystyczna. Jeśli cięzko ci to odemnie bezpośrenio przyswoić to dopisze Ci właściwą definicje do Wikiedi jak potrzebujesz.

Jak już wspomniałem, ona istnieje już na Wikipedii. Ale jak chcesz to popraw chętnie poczytam ;)

Garry jak chcesz się naprawde poprzekamażać to nie próbuj wyśmiewać jak zawsze i wszyscy, tylko napisz mi jaka jest twoja Kontr-wizja Aikido i podeprzyj ją jakimiś solidnymi- konkretnymi argumentami.

Moja wizja jest moja - nie próbuję jej tu wciskać w co drugim poście tak jak ty sie starasz to robić. W mojej ocenie twoja wizja jest smutna ;)

Acha i odpwiedz jeszcze mi Garry na pytania odośnie Tae bo

..czy można uznać to za skuteczna SW ? czy tylko za Sztuke spalania tuszczu ? i inne powyżej zawarte pytania ...

A skąd ja mam to wiedzieć. Nie interesuje mnie Tae Bo. Nie wypowiadam się w temacie w którym się nie znam. To nie moje podwórko ;) Być może uczy skutecznej walki ze sobą spalać tłuszcz :lol:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

Aikido jako narzędzie do realizacji filozofi Ueshiby ( tak jak w TAE BO do realizacji założen Aerobiku) W między czasie zaczeli na Aikido zarabiać kase więc był sens żeby zamienić nauke Sw w nauke Aikido .

Bo na innych MA to sie nie zarabia kasy ;) .



Może nie byli lepsi od nich z innych MA lepiej na rynku funkcjonujący.
Poza tym w Aikido nie mieli konkurencji w ogóle a i pewnie mozliwość trenowania przez każdego była niezłym chwytem marketingowym zapewniającym wieksze zyski niż kasa od mających predyspozycje i chętnych uczyc się zabijania. Zreszta to działa do dziś po co się męczyć i nieraz "cierpieć" ucząc się MA jeśli jest na rynku oferta
"MA lżejsze od spania"


W mojej ocenie twoja wizja jest smutna ;)


To tylko hipoteza z którą można oczywiście polemizować lecz według mnie taka właśnie wizja jest wysoce prawdopodobna.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

8O Od kiedy Judo to Aikido ?


Od wtedy kiedy wyglada tak jak to robił Mifune.

Zachwycasz się Judo pisząc że to perfekcyjne Aikido...


Nie wierze, ze nie zrozumiales o co mi chodzilo, wiec nie napisze, ze nigdzie tak nie napisalem.;) (Aikido to perfekcyjne judo-chyba tak chciałes napisac?)

To tak samo jak byś kazał mi się z karate...


Jw. ... na pewnym poziomie nie istnieje takie rozdzielenie i o to mi chodzilo.

Ja mam dla Ciebie bardziej sensowną propzycje...


Juz to robie 8)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret
1) Wartości nie istnieją, Bóg umarł.
2) wiek XX był wiekiem nihilizmu, przygotowania do nihilizmu, uświadamianiem sobie upadku wartości tradycyjnych
3) wiek XXI będzie eskalacją tego procesu
4) pytania o sens są bezzasadne, sensu nie można znaleźć bo nie istnieje on*
5) sens można nadać aktem woli

Jaki jest sens i cel ćwiczenia aikido? Taki jaki sobie wybierzecie.

Mitologia jest tak głęboko wbita w kulturę, że bardzo trudno jest uświadomić sobie jej miejsca oddziaływania. Uświadomienie sobie uzależnienia od mitu i wyzbycie się go będzie bolesne (jeśli w ogóle możliwe), bo godzi w same podstawy "ja". Przez to jesteśmy skłonni bronić takich rzeczy jak "honor" i inne ideały. Odrzucenie mitów oznacza pustkę, którą trzeba wypełnić. Wobec niezdolności wypełnienia jej samodzielnego, ludzie czerpią z zewnątrz. Stąd mieszanie się rozmaitych wzorców z różnych kultur. Po śmierci Boga ludzie zaczęli szukać. Owo wymieszanie daje jedynie poczucie bezsensu i tęsknotę za owymi dawnymi, jasnymi światami. Światami samurajów, rycerzy, dworów, wartościami arystokracji. To rozpaczliwy zwrot w kierunku znalezienia sensu dla bezsensu jaki nas otacza. Zadanie z góry skazane na porażkę -> eskalacja procesów tworzących nihilizm.

Zatem czy przyjmiecie mitologie Ueshiby, czy jakąkolwiek inną i z jakiego źródła, nie ma znaczenia. Jeden się gównem wysmaruje, inny rzuci, inny sie będzie lał, nie ma podstawy by wartościować owe postawy.

PS. Szczepan, samurajowie nie byli pragmatykami, pojęcie pragmatyzmu ukuł Pierce w XIX w.


PS. co do tematu - odpowiedzi już na to były, udzieliłem ich dawno temu :twisted:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

...pojęcie pragmatyzmu ukuł Pierce w XIX w....

Randall, może jako pierwszy je sformalizował i opisał natomiast samo zjawisko występuje odkąd małpa ludzka zaczęła myśleć :wink: :)
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret
randallu drogi....
ad1/ to Nietzsche umarl,Bog zyje i ma sie dobrze.....wartosci tez....
ad2/wiek XX byl wiekiem zastepowania zuzytych wartosci nowymi,jak kazdy poprzedni
ad3/wiek XXI bedzie kontynuacja tego procesu
ad4/sens mozna nadac aktem woli/vide 5/ - ergo - sens istnieje.....
co do pragmatyzmu,to wingman mnie ubiegl......pozdrawiam,maciek
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

Owszem , chodzili ale na własne ryzyko . Wyślij swojego ucznia a potem wypytaj . Ciekawe , jakie spostrzeżenia będą ?

Oj, soma, cokolwiek robisz, robisz na własne ryzyko. Widocznie odczuwali potrzebę zweryfikowania posiadanej wiedzy. Z pełną świadomością konsekwencji, które taki wypad w miasto może przynieść. I albo wracali z tarczą, albo dostali do mordach. Proste jak drut.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkret

Owszem , chodzili ale na własne ryzyko . Wyślij swojego ucznia a potem wypytaj . Ciekawe , jakie spostrzeżenia będą ?

Oj, soma, cokolwiek robisz, robisz na własne ryzyko. Widocznie odczuwali potrzebę zweryfikowania posiadanej wiedzy. Z pełną świadomością konsekwencji, które taki wypad w miasto może przynieść. I albo wracali z tarczą, albo dostali do mordach. Proste jak drut.

Owszem , ale to nie O'sensei ich tam wysyłał. To jest prostrze niż drut .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024