Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening z dziećmi, wymiana pomysłów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Pojawiło mi się to w głowie w związku z topikiem o treningu z dziećmi.
Proponuje instruktorom, którzy prowadzą zajecia z dziećmi krótkie spotkanie treningowe we Wrocławiu. Zapewnie sale i obsadę dzieciaków.
Pomysł to sobota przez jakieś 3 godziny. Możemy je podzielić na sesje półgodzinne.
daje to możliwość jakimś 4-6 osobom do pokazania warsztatu jakim pracują.
szczerze powiem - że kusi mnie to bo praca z dziećmi jest właściwie jednym z nielicznych pól, gdzie z grubsza wszyscy robimy to samo :)
Moje warunki - przesłane wcześniej, albo przywiezione kopie uprawnień instr. wymagania co do sprzętu, ewentualny konspekt albo zarys zajęć - do wglądu dla każdego - coby nie było improwizacji i powtórzeń.
Proponuje też wyeliminować aspekt technik i skupić się na grach, zabawach i ewementach podobnych.
Chętnych prosze o kontakt na priva.
Powodem dla którego to robie jest fakt, że przy dużej ilości dziecięcych treningów kończa nam się już pomysły.
termin oczywiscie do uzgodnienia.
POZDROWIENIA
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
A można się załapać jako widz i obserwator?

Pozdrawiam
Sentiel
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Termin jest sprawa kluczowa, gdyz my np planujemy stazowe wyjazdy na rok naprzod...
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Jestem za a nawet przeciw :wink: Sądzę, że wiosenny termin będzie najlepszym rozwiązaniem.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Kiedyś była taka propozycja warsztatów... Nawet próbka się odbyła na AWF w Gorzowie. Zajęcia prowadził instruktor z Żar, pan Andrzej Owsianicki. W trakcie tego spotkania padło nazwisko pani Kitowskiej, która pracuje na AWF-ie w Gorzowie i specjalizuje się w zajęciach prowadzonych dla dzieci. Mówiono, że mogła by poprowadzić takie zajęcia na większą skalę.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
chodziło mi bardziej o zajecia dla znajomych z forum - którzy znaja sie tu z pisania i sami uczą dzieci niż szukanie od razu wielkich autorytetów :)
dla mnie termin to tez klucz - ale na razie poczekajmy czy sie znajda chętni
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów

Pojawiło mi się to w głowie w związku z topikiem o treningu z dziećmi.
Proponuje instruktorom, którzy prowadzą zajecia z dziećmi krótkie spotkanie treningowe we Wrocławiu...


Rozumiem, swobodna wymiana pomysłów... :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
entuzjazmu nie wyczułem :)
wróce do tematu za jakiś czas jak bede miec juz jakis możliwy termin
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Polecam Ci [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] do którego link znalazłem w dzisiejszym wydaniu Aikido Journal. :D
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Panie Pmasz, Tyś jest zmęczony, a może Tyś się spił? Przecież taka wymiana znaczyć by musiała wypuszczenie patentów z ręki. Toć to głupota wspierać konkurencję.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
czytałem i wogóle mi sie to nie podoba szczerze mówiąc. :) :)
to jest to amerykańskie podejście, które mnie tam do szału doprowadzało. miałem możliwość prowadzenia w usa kilku zajęć dla dzieci i chyba wiem dlaczego: "aikido przez aikido bez zabaw"
Generalnie prace z dziecmi sie traktuje jako ubezpieczeniowe pole minowe i opcja , że po polsku dzieciaki zrobią z siebie dużą, rechoczącą kupe ciał nijak nie przechodziła.
do dzis mam obraz instruktora który do 6 letniej dziewczynki mowił ,ze musi odkryć własne ikkyo i poczucie centrum... a ona chciała przeciez tylko biegac w kółko i sie drzeć...
w druga strone też - jakbym dzieciom kazał medytować - centrum badania sekt załatwiło by mnie w tydzień...
tak wiec realia i warsztat pracy z dziećmi narzuca nam enwajrment... widać tak juz jest
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
:

Panie Pmasz, Tyś jest zmęczony, a może Tyś się spił? Przecież taka wymiana znaczyć by musiała wypuszczenie patentów z ręki. Toć to głupota wspierać konkurencję.

nie jestem pijany - przemyślałem to :) :)
1 nie sprzedam wszystkich patentów
2 ja nie zamierzam sie rozwijac poza wrocław wiec mi to nie przeszkadza - działajcie sobie. i tak najważniejszy jest kontak z dzieckiem - nie gry. jak nie masz kontaktu - narzedzia sa jak wiertarka u małpy w łapie, jeśli masz kontakt - diojdziesz sam do gier - ja bym chciał powymieniac sie z takimi co juz ten warsztat mają
3. kto powiedział, że ja bede prowadził cokolwiek - hahaha ja tylko sale i dzieci załatwiam
4. zreszta i tak z tego co widze kupa nie odzew..
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów

4. zreszta i tak z tego co widze kupa nie odzew..

Z jednej strony zachęcasz do dyskusji i wymiany pomysłów, a z drugiej strony zamykasz innym usta. Randall z kolei, przedstawiajac się, swego czasu, jako entuzjasta pracy z dziećmi, dzielnie Ci wtóruje. Nic z tego nie rozumiem.

Rozumiem, że podejście 'amerykańskie' Ci się nie podoba, ale twój 'enwajrment' wcale nie odbiego od innych. Cała rzecz w tym, że dzieci są ostatnim argumentem w tej sprawie. Chodzi o to, by zadowolić klienta, a klientami są właśnie rodzice. Naczytali się bzdur na temat aikido i wymyślili sobie, że ostatnią rzeczą, którą by chcieli dla swoich pociech jest bycie w życiu 'ofiarą', w szerokim rozumieniu tego słowa. Dla nich, wbrew pozorom, dojo nie jest kolejną przechowalnią dzieci, by w międzyczasie pójść sobie na pogaduszki. Są obecni na zajęciach, pilnie się im przyglądają, a ci, co uprawiają, czy też kiedyś uprawiali aikido, nawet czynnie w nich uczestniczą. Minęły już czasy, moje i Twoje czasy, kiedy dzieci samodzielnie biegały na zajęcia. To dzisiaj duże ryzyko, a tutaj w Ameryce, nie sprzyjają temu odległości.

Bardzo byś się zdziwił rozmawiając z dziećmi o aikido. Myślę, że nawet nie wpadło Ci to do głowy. Wiedzą więcej o Ueshibie niż studenci uniwersytetu. Pojecie ikkyo, nikkyo, irimi, tenkan, taisabaki są im znane i zaraz zabaczysz jak chętnie demonstrują to wszystko nie bacząc na otoczenie. Podobnie medytacje, czy ćwiczenia oddechowe. Pewnie robią to inaczej, bez niepotrzebnej nadbudowy, ale te chwile skupienia, tak rzadko obserwowane wśród dzieciaków naprawde doświadczyłem, i byłem podbudowany. Nie za długo wprawdzie, bo my tutaj w Shin Shin Toitsu potrafiamy się 'umartwiać' nawet przez godziny (nogi przestają istnieć), ale dzieci to nawet lubią.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
@Gość, tylko współczuć że porąbani rodzice kaleczą dzieci swoimi ambicjami, a trener zamiast robić swoje i dobrze dla dzieci, robi dobrze rodzicom i odcina kupony. Ale to ameryka przecież...
Są widzisz takie zawody, gdzie usługa wiąże się z pewnymi konsekwencjami i odpowiedzialnością. I nie chodzi o dobrego papugę i odszkodowanie w sądzie. Taki lekarz czy nauczyciel. Jeżeli będą to robić dla kasy, fach i jakość tego co robią ulega degradacji. Wisz, lekarze biorą w łapę, nauczyciele olewają parabolicznie. Ludzie chodzą chorzy, dzieci chodzą głupie. Lajf.
Konkludując, dziecko to nie jebany samochód który oddaje się do warsztatu na tuning, a trener to nie mechanik z brand new the best in da market turbo intercooler. Paniał?
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów

Konkludując, dziecko to nie jebany samochód który oddaje się do warsztatu na tuning, a trener to nie mechanik z brand new the best in da market turbo intercooler. Paniał?

Nie, nie 'paniał'. Zawsze wracasz do argumentów, więc moim argumentem jest to, że wychowałem dwójkę. Bacznie przy tym odnotowałem 'błędy' swoich rodziców i tych wokoło. Wniosek był taki. Dzieci najlepiej 'łapią' przykład i chętnie się nim kierują. Stąd ważna rola tzw autorytetów. Słowa, w takiej, czy nie innej intonacji nic nie znaczą. Jeśli poważnie traktujesz dzieci, będą poważnie Ciebie traktować. Najlepsze pomysły na zabawy dla dzieci biorą 'w łeb', kiedy sam nie bierzesz w nich udziału i sam się z nimi nie bawisz. Dla Ciebie branie pieniędzy, to branie pieniędzy za nic. Tak może właśnie traktujesz swoje życie i nic mi do tego. Ludzie którzy sprzedają swój czas pracą dla dzieci w aikido, tam gdzie przyszło mi to doświadczyć, podchodzą do tego poważnie.

Wracając to tych 'porąbanych rodziców, co to kaleczą dzieci swoimi ambicjami', to wybacz. Nie mówimy tu o niedoszłej baletnicy, która goni córkę na balet. Mówimy tu o dzieciach, które rzadko dorastają do 1.90 m wzrostu. Każde z nich ma prawo żyć w godności, która w szczególnych okolicznościach objawia się możliwością stawienia czoła napastnikowi na ulicy.
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Odnoszę wrażenie, że obaj siebie nawzajem czytacie co najmniej wyrywkowo i zupełnie niepotrzebnie nawzajem przypisujecie sobie negatywne (a w każdym razie nienajszlachetniejsze) cechy i zachowania.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów

Odnoszę wrażenie, że obaj siebie nawzajem czytacie co najmniej wyrywkowo i zupełnie niepotrzebnie ....

WiA, dosadnie Twój udział w dyskusji wytknął Bogumił w równoległym wątku. Może by tak swoje 'trzy grosze' na temat, poproszę. Jeśli jednak nie masz nic do powiedzenia, to nie tylko 'czasami', ale 'zawsze' ustępuj. I nie jest to uwaga złośliwa. Tak będzie lepiej dla nas wszystkich.
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Nie wiem czemu tak na mnie najeżdżasz. Odniosłem wrażenie, że Randall odniósł się do twojej wypowiedzi bardzo wybiórczo przypisując Ci, jak mniemam niesłusznie, ślepe nastawienie na kasę wyciąganą od rodziców dzieci, podczas gdy Ty pisałeś o szczerym zaangażowaniu ze strony samych dzieci. Czy chcesz teraz powiedzieć, że się w tej kwestii pomyliłem i tak jak stwierdził Randall traktujesz dzieci jak rzeczy do tuningu? Czy o to Ci chodzi? Bo może nie rozumiem.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
chodzi mu o to , żebyś sie odczepił od nich - bo obaj maja onanistyczna potrzeba kłócenia się ze sobą. to takie niezaspokojone iskrzące od jkiegos czasu napiecie najpewniej natury lubieżnej.
wnioskując chciałbym wam wszystkim powiedziec oficjalne - spadówa z tego topiku - on jest o ewentualnym spotkaniu nauczycieli dziecięcych w rilu. cała reszta won!!! :? :)
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z dziećmi, wymiana pomysłów
Ok. To ja już nic...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024