Skocz do zawartości


Zdjęcie

wanna vs prysznic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

wanna vs prysznic
No tak wanne najpiej wywalić z domu, bo jest zła dla organizmu. Jednak mnie ona nieźle odstresowuje, szczególnie jak biorę gorącą, wieczorną kąpiel.
Podobno gorąca kąpiel osłabia organizm, ale wiem, że po pewnym czasie odnosi to odmienne skutki i organizm jest pobudzony.
Prysznic jest zdrowszy i szybszy w czasie, ale nie odpręża tak jak kąpiel z olejkiem migdałowym i mnóstwem piany 8)
A więc jakie wy macie zdanie i co uważacie za lepsze, bo zdrowszy jest napewno prysznic :wink:


pozdrowionka
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
nie bylem w wannie od ponad roku :wink:
  • 0

budo_-=sara=-
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
niestety mam prysznic.
tesknie za wanna
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
a dlaczego niby prysznic jest zdrowszy od wany?? ja slyszalem wlasnie na odwrot ze to prysznic przez swoje punktowe zmienianie temperatury zle wplywa na krazenie, nadmeirnie obciaza serce i tak dalej

pzdr
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic

punktowe zmienianie temperatury

so to?
jak cos to zmienianie temperatur jest dobre, vide morsy.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
moze niefortunna kolokacja slowna

chodzi o to ze jezeli morsujesz to zanurzasz cale cialo, a jak masz prysznic to polewasz sie nie nierownomiernie a slyszalem ze jezeli od razu polejesz sie z prysznica zmina woda na kark to momentalnie nastepuje blokowanie zyl czy cos w tym rodzaju i ze jest to niezdrowe dla serca
pzdr
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic

moze niefortunna kolokacja slowna

co to?
:wink:

chodzi o to ze jezeli morsujesz to zanurzasz cale cialo, a jak masz prysznic to polewasz sie nie nierownomiernie a slyszalem ze jezeli od razu polejesz sie z prysznica zmina woda na kark to momentalnie nastepuje blokowanie zyl czy cos w tym rodzaju i ze jest to niezdrowe dla serca

hmm zawodnikom czasem na kark klada lod, bo mega chlodzi. w kazdym razie ja bym od zimnej i tak nie zaczynal. poza tym, serce raczej nie rozroznia czy jest miejscowo czy nie, serce bije szybciej albo mocniej. nie wiem, jak bede chcial sprobowac to poszukam gdzies na necie, na razie uzywam "temperatury umiarkowanej".
  • 0

budo_endrjiu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Utrecht

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
Ja od pół roku zawsze jak wstaje to biore prysznic tylko w zimnej wodzie, czułem się po tym dobrze, nigdy przez to nie chorowąłem. Mój dziadek też tak robi dzień w dzien i jest w świetnej formie, stąd od niego wziąłem przykład. Nigdy na biologii sie nie znałem, więc jak ktoś mi skutecznie odradzi tę metodę kąpieli, to niestety bede musiał zmienić tryb :(
  • 0

budo_zwieracz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
aha czyli wolalbys przystosowac sie do rad kogokolwiek mimo tego ze od bardzo dawna robisz tak a nie inaczej i twoj dziadek tak samo..daje to dobre efekty utrzymuje Cie w dobrej formie i nawet pewnie fallus o 2 centki wiekszy sie zrobil no ale mimo tego wszystkiego jesli Ci ktos powie ze to zle to to zmienisz? albo jest zbyt pozno albo ja sienie rozumiem Cie.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
Po treningu nigdy w życiu nie wziąłbym kąpieli. Przede wszystkim po wysuszeniu człowiek zaczyna się pocić jak świniak, a co mam poradzić, jak za 20 min mam siedzieć w knajpie na umówionym spotkaniu? Tylko prysznic i zwykle z chłodną wodą, bo po cieplejszej też jest skłonność 15 minutowego pocenia. Jeśli jednak jestem kilka godzin po trenie, to czasem sobie zaserwuję kąpiel. Ale preferuję kąpiel dla samego WYGRZANIA SIĘ, nigdy do mycia. Obrzydza mnie fakt, że leżę w kilku litrach wody, w której zebrały się wszystkie brudy z dupy, fajki, pach i nóg xD
  • 0

budo_endrjiu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Utrecht

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic

aha czyli wolalbys przystosowac sie do rad kogokolwiek mimo tego ze od bardzo dawna robisz tak a nie inaczej i twoj dziadek tak samo..daje to dobre efekty utrzymuje Cie w dobrej formie i nawet pewnie fallus o 2 centki wiekszy sie zrobil no ale mimo tego wszystkiego jesli Ci ktos powie ze to zle to to zmienisz? albo jest zbyt pozno albo ja sienie rozumiem Cie.


Najwidoczniej za gwałtownie zareagowałes na mojego posta. Podam przykład: 16 latek idzie na siłownie i efekty przez pierwsze pół roku sa zajebiste, wszystkich na rekę łata i jest najlepszy w klasie, czuje sie z tym pewniej, lecz lekarz mu mówi, by jeszcze ćwiczenia z cieżarami zostawił na 2-3 lata, bo może mu to zaszkodzić za parę lat.Podobnie ze mną, jeżeli ktoś mi udowodni, że to na dłuższa metę jest szkodliwe ( może z innego powodu mój dziadek jest w świetnej formie ) i lepiej tego zaprzestać ( o ile bedzie to udowodnione) to ja sie zastanowie nad zmianą tego trybu życia. Lecz jezeli ktoś mi odradzi pisząc posta na twoim poziomie ktory napisales wczoraj, to oleje taką sugestię. Po prostu moim zdaniem jak sie źle nieświadomie robiło to lepiej temu zaprzestać. Nie omieszkam spytać sie lekarza przy okazji jakie to daje efekty na dłuższą metę, bo on napewno bedzie wiedział lepiej ode mnie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
Nie chce mi sie szukac, ale pare lat temu Rybak, zamiescil tutaj artykul w ktorym wypowiadal sie trener kadry narodowej Niemiec i byly mistrz olinpijski w judo.
Mowil o wielu aspektkach, a takze m.in. o treningu z ciezarami w okresie dojrzewania. U nas w Polsce odradza sie taki. Tzn obiegowo, bez zadnych argumentow ludzie mowia - nie. Wg badan niemieckich specjalistow - jest dokladnie na odwrot, to doskonaly czas na budowe masy miesniowej, ktorej sprzyja naturalny w tym wieku wysoki poziom testosteronu. Jest tylko pare ciwczen niewskazanych.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
(pssst, Kubus, nie ten temat :wink: )
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
Za kiedys ogladalem program z treningu zawodowca w "parkour" w Paryzu i zawsze po intensywnym treningu, wchodzil w domu do wanny wypelnionej po brzegi kostkami lodu, jako sposob na obolale miesnie i regeneracje organizmu.
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic

Za kiedys ogladalem program z treningu zawodowca w "parkour" w Paryzu i zawsze po intensywnym treningu, wchodzil w domu do wanny wypelnionej po brzegi kostkami lodu, jako sposob na obolale miesnie i regeneracje organizmu.

Wand też tak robił po treningu hard corowym w All access ,tyle że właził do beczki z lodem.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic

nie bylem w wannie od ponad roku :wink:

wlecome in scotland ahahahahha :) :) szczerze mowiac ja przez 1,5 roku bedac w scotland tez nie mialem do czynienia z wanna. nie ma to jak szybki szałer.
  • 0

budo_klapcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
funkcjonuje kilka teorii. ja kocham pluskac sie w wannie. mimo ze slyszalam ze wejscie do goracej wody moze spowodowac szok i zawal. nie wiem.
  • 0

budo_klapcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
tzn u niektorych z tendencjami. jakas uroda krwiobiegu.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic
Zapomnialem jak to jest sie kompac w wannie... Uwielbial prysznic, dlaczego? a dlatego ze jak kompie sie w wannie to czuje jak ten caly brod ktory mialem na sobie plywa dookola mnie i sie "przyczepia" do mnie a jak sie wbije pod prysznic to wszystko elegancko splywa w odplyw i az sie czuje czystosc :) aleeee duza wanna plus sexowana dziewczyna, prysznic nie ma szans :P
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wanna vs prysznic

Zapomnialem jak to jest sie kompac w wannie... Uwielbial prysznic, dlaczego? a dlatego ze jak kompie sie w wannie to czuje jak ten caly brod ktory mialem na sobie plywa dookola mnie i sie "przyczepia" do mnie a jak sie wbije pod prysznic to wszystko elegancko splywa w odplyw i az sie czuje czystosc :) aleeee duza wanna plus sexowana dziewczyna, prysznic nie ma szans :P

ej, pisałem to samo, nie ściągaj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024