Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido w 3city-opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Aikido w 3city-opinie
Witam wszystkich Aikidoków.
Chciałbym zapytać Was o opinie na temat Aikido w TRÓJMIEŚCIE.
Jakie znacie szkoły,trenowaliscie w nich,które Dojo polecacie a które nie i z jakich powodów.
Od wielu lat wiem,że sekcja Aikido jest przy Politechnice Gdańskiej i była na Gdańskim AWFie,prowadził Sensei Robert Gembal,teraz nazywa sie Autonomiczną Akademią Aikido-3A.
Może ktoś z Was te szkoły zna z własnych doświadczeń?Niedługo przeprowadzę się do 3miasta na stałe i chciałbym podjąć decyzję,które dojo wybrać.

Spodziewam się tez,że posypią się posty typu:Idz na trening to sam zobaczysz,albo inne uzasadnienie np że pierwszy trening zazwyczaj jest bezpłatny,albo że popatrzeć zawsze mozna itp,itd,etc....
To też biore pod uwagę ale mimo wszystko bede wdzięczny za każdą wypowiedz i jakieś uzasadnienie.
Jeszcze raz z góry serdeczne dzieki za Wasze opinie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

Spodziewam się tez,że posypią się posty typu:Idz na trening to sam zobaczysz,albo inne uzasadnienie np że pierwszy trening zazwyczaj jest bezpłatny,albo że popatrzeć zawsze mozna itp,itd,etc....


I to sa jedyne rozsadne odpowiedzi. Chyba, ze napiszesz cos wiecej o sobie i swoich oczekiwaniach od aikido. Cwiczyles wczesniej? Czemu akurat aikido? Jesli cos dorzucisz, moze dostaniesz konkretniejsze wskazowki. Jesli nie - moze internet i lista dojo (wg. odleglosci od miejsca zamieszkania :D ) bedzie naskuteczniejszy...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Zostan uchideshi u Muhy(to te dojo na Politechnice o ile sie nie myle...), to najlepsze rozwiazanie. On potrzebuje swiezego miesa do bicia. Tacy to oni juz sa, ci z Birankai :wink: :)
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

Zostan uchideshi u Muhy(to te dojo na Politechnice o ile sie nie myle...), to najlepsze rozwiazanie. On potrzebuje swiezego miesa do bicia. Tacy to oni juz sa, ci z Birankai :wink: :)


No dzieki :D

Juz nie na Politechnice, ale Internet na pewno wyswietli takze i nasz adresik ...
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Dzięki Szczepan. To że mięcha potrzebuja to wiem,ale też słyszałem że to co robią to niewiela ma wspólnego z Aikido :)
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

... ale też słyszałem że ...


Uderzyles w stol, tu mowia nozyce :D
1. Od kogo takie informacje? Pytam oczywiscie retorycznie - bo jak sie zastanowisz jak sie takie informacje roznosza, to moze sie okazac, ze zadzialal slynny Gluchy Telefon.

2. O kim takie informacje - o sekcji na Politechnice czy o Birankai?

3. Bedac na miejscu nie musisz polegac na opiniach zaslyszanych. Naprawde nie ma tych dojo tak wiele, zaden problem przejechac sie na jeden trening do kazdego z nich.

PS. Tylko uwazaj, zeby Cie nie wzieli za kieszonkowca ktory podobno znow krazy wsrod sekcji Aikido
  • 0

budo_john_gda
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
kurcze, otworzylem nowy temat, zeby zapytac o to samo...
Jasne, moglbym sie przejsc i pocwiczyc... tak zrobilem. I jestem kilka miesiecy do tylu :(
Moglibyscie napisac gdzie cwiczycie, kto prowadzi zajecia. Na co stawia sensei i jaka atmosfera panuje na dojo?


j.
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Johny,Nie wiem czy zauważyłeś ale na forum "obowiązuje" najpierw spowiedz :lol:

Najpierw jest kilka pytań typu: Czemu wybrałeś aikido?Czego oczekujesz od aikido?Czy juz ćwiczyłeś?
.............Wiesz ,a może jesteś kolejnym zapaleńcem który namiętnie ogląda filmy z Segalem i chce być taki jak On:)
może jesteś street-bandziorkiem-oszołomkiem,a wiadomo że takich nikt w dojo nie chce.

Najpierw mój drogi kawę na ławę ,a póżniej zobaczymy.A i tak powiedzą ---google i połaż sobie po sekcjach.
Dobrze ze O'Szczepan ma poczucie humoru.
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Mucha,bez urazy ale na privie powiem co słyszałem.Może to gadanie konkurencji,ale nie chce żeby póżniej na jakims stażu siać ferment.
Nie jesteś poczatkujący,masz stopień który świadczy że długi czas wytrwałeś w tej szkole.Tylko pytanie dlaczego.Co Ci odpowiadało że wybrałeś to dojo.

sempai-ni-rei Mucha
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
....i pytanie czy te słowa mają sens i przekładaja się we współczesnym nauczaniu Aikido

"Jeśli nie macie prawdziwego mistrza,lepiej nie praktykować."
Mistrz Dogen
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

..Tylko uwazaj, zeby Cie nie wzieli za kieszonkowca ktory podobno znow krazy wsrod sekcji Aikido


Z tym kieszonkowcem to juz bzdura totalna,wiem ze osobny temat istnieje,ale nie wiem jaki to problem aby nowym nie dawac kluczy jak chca się zerwac wcześniej,czy też isć za potrzebą.ktos poprostu ze starych musi iść z takim delikwentem i tyle.
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Mucha.Zapytam szczerze na czym polega różnica np. między sekcja, czyt stylem na PG Birankai a na przykład w szkole R.Gembala?
Mnie np cały czas mówili że na Polibudzie jest Yoshinkan.Widzisz jak to jest?wolę sie zapytac kogos kto cwiczy aikido w tej szkole,niż słuchać bzdur,pogłosek od innych.
Dlatego wybacz moja upierdliwość:),tym bardziej że to Ty możesz się właśnie wypowiedzieć na ten temat.
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
witaj,masz takze sekcje PSA jak i PFA,tam tez mozesz poszukac....sprawdz...
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Szkoły 3A s.R.Gembala nie ma w PSA ani PFA.Strona internetowa niewiele mówi poza tym ze Aikikai Kobayashi. Może znajdzie sie ktoś kto z własnego doświadczenia może coś powiedzieć?
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
..... i nie mucha tylko muha sorki :oops:
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
a kto powiedzial ze u Gebala masz cwiczyc?Chyba ze tylko jego bierzesz pod uwage,nikogo innego.......
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
W trójmieście jest akurat w czym wybierać z tego co sie zorientowałem. Gembal akurat ma szkoływ Gdańsku,Sopocie,Gdyni
Ale tez jest wspomniana sekcja Politechniki;
Piotr Borowski 5 dan ma tez szkoły 2,jedna w Gdyni Flota,i w gdańskiej szkole druga.
Jest szkoła WADOKAN,kiedyś chyba przy YMCA w Gdyni;
Coś mi sie wydaje że w Gdańsku-dzielnica Niedzwiednik (Ninja wspominał na jakimś forum,ze była to jego sekcja)
Kilka mniejszych tez znalazłem w samym Gdańsku i Gdyni poza tymi które wymieniłem jest jeszcze chyba z 10 klubów.
Ale nic o nich nie wiem,nie maja stony internetowej,dlatego na forum zadałem pytanie.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

W Trójmieście jest akurat w czym wybierać z tego co sie zorientowałem.

Wiesz prawdopodobnie na temat szkół aikido w Trójmieście więcej niż ktokolwiek inny na tym forum. Najlepszą radą jaką można ci dać jest: wyznacz sobie na mapie punkty, między którymi się najczęściej przemieszczasz wieczorem, np. dom, praca, szkoła, narzeczona, kino, knajpa itp. i wybierz dojo znajdujące się najbliżej tych punktów.

Wybierz dojo, do którego będziesz miał blisko; zaoszczędzisz mnóstwo czasu i będzie większe prawdopodobieństwo, że będziesz tam często chodził. Dzięki temu szybciej się będziesz uczył. Jako początkujący i tak nie będziesz w stanie ocenić innych atrybutów różnych szkół aikido.
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Dobrze Prorok napisał,wez pod uwage to co napisał.....
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Taki wybór już padł.Niestety tam gdzie miałem najbliżej sekcja się wykruszyła z powodu braku chetnych itp.Sprawa dojazdu nie stanowi problemu.Moge jeżdzić pociągiem po trojmiescie,zależy mi uprawianiu Aikido,- mówi się trudno jesli nie bedzie zbytnio po drodze,inne rzeczy dopasuję.
Dziewczyna jest zaraz po Aikido=),po knajpach nie chodzę więc jakoś sobie dopasuję. :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024