Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido w 3city-opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_arbarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

W trójmieście jest akurat w czym wybierać z tego co sie zorientowałem. Gembal akurat ma szkoływ Gdańsku,Sopocie,Gdyni
Ale tez jest wspomniana sekcja Politechniki;
Piotr Borowski 5 dan ma tez szkoły 2,jedna w Gdyni Flota,i w gdańskiej szkole druga.
Jest szkoła WADOKAN,kiedyś chyba przy YMCA w Gdyni;
Coś mi sie wydaje że w Gdańsku-dzielnica Niedzwiednik (Ninja wspominał na jakimś forum,ze była to jego sekcja)
Kilka mniejszych tez znalazłem w samym Gdańsku i Gdyni poza tymi które wymieniłem jest jeszcze chyba z 10 klubów.
Ale nic o nich nie wiem,nie maja stony internetowej,dlatego na forum zadałem pytanie.



Drogi Chomiku . Borowskiego juz niestety nie ma na flocie . Zdrowko !
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

no nie do końca ... :wink: chodzi o to, że stworzysz większe zagrożenie jako uke podnosząc się i kontynuując atak. Dodatkowo seme duszo więcej się nauczy gdy uke prawidłowo atakuje :wink:

Nauczy się robić układy w parach.
Zauważyłaś kiedyś, że żaden początkujący nie reaguje tak jak byśmy chcieli? Oznacza to ni mniej ni więcej że naturalne reakcje obiegają od tych teoretycznych "niby naturalnych" o których dyskusje podjęłaś.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

Coś mi sie wydaje że w Gdańsku-dzielnica Niedzwiednik (Ninja wspominał na jakimś forum,ze była to jego sekcja)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zapraszamy :)
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Ninja dzięki za link i zaproszenie.
Cisnę Was jednak na jakieś opinie,czemu wybraliście te dojo a nie inne,jakie są Wasze odczucia,co Wam nie pasuje,a co odpowiada.
Cofnijcie sie do wypowiedzi achuli,ona jedyna jak do tej pory napisała co i dlaczego uzasadniając..........Czyli odpowiedziała na zadane pytanie bez zbędnych pytań i filozofii.
  • 0

budo_nickbrak
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Witam,

po przerwie feryjnej treningi zostaly wznowione, wiec zapraszamy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_fantazja_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Moim zdaniem nie ma lepszej sali i treningów w Trojmieście niż na Niedźwiedniku u Mariusza Siejka! Chcesz wybrać dobrze i od początku uczyć się poukładanej filozofii wybierz Ikeda dojo Aikikai.
O Ninja widzę, że masz autorytet tutaj.

Trójmiejskie Niedźwiedzie górą!!
Pozdrawiam
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_arbarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
Hm , nie wiem jak wygladaja treningi ,ale sale to chyba mamy lepsza w Gdyni na WKS Flota ; )

Zdrówko !
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
No to ja w drugą stronę. Pada tu dużo nieciekawych opinii o USA PG, z którymi nie do końca się zgodzę.

Zaczynałem właśnie w tej sekcji, ale było to jakieś 7 lat temu. Najpierw grupa początkująca potem zaawansowana. Dla mnie początek był świetny, z tym że treningi prowadziły osoby, których już w sekcji nie ma - dobre, konkretne podstawy szczególnie ważne dla początkującego. Do tego świetne treningi z bronią - u muhy :)

Potem niestety jakby zaczęło się coś zmieniać i treningi dla początkujących były hmm.. jakieś dziwne, atmosfera też jakaś taka nieciekawa się zrobiła. Dla zaawansowanych było ok. Więc może część opinii negatywnych jest właśnie z tego czasu.

Niestety po skończeniu studiów przeprowadziłem się i od jakichś 3 lat nie miałem kontaktu z sekcją więc nie wiem jak jest teraz.

Proponuję jednak odwiedzić sekcję muhy 8) , sam bym pochodził gdyby było nieco bliżej (Tomek, czemu centrum Gdańska?) :) :)

Także, nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś na PG było dobre aikido. 8)
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
aaa i jeszcze jedno... odległość od dojo ma duże znaczenie, zgadzam się tu z wcześniejszą opinią.

u mnie jak było sporo czasu na dojazdy (studia, brak rodziny) to faktycznie nie miało to większego znaczenia ile czasu potrzebuje na dojazd. jednak z sekcją związujesz się zwykle na lata, życie się zmienia :) i jak wolnego czasu zaczyna być coraz mniej, to i dojo odwiedzasz rzadziej.
  • 0

budo_martyr
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Indie

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
witajcie
po malej przerwie w treningach z racji zmiany miejsca zamieszkania, postanowilem wrocic na aikido i urzadzilem sobie takie male tour po sekcjach w 3-miescie. odwiedzilem 3 kluby, z czego dwa zupelnie mi nie odpowiadaly, natomiast wspomniane juz wczesniej trojmiejskie centrum aikido aikikai zrobilo na mnie calkiem przyjemne wrazenie - swietna atmosfera, konkretny, misiasty sensej, wysoki poziom i dobra organizacja. troszeczke smiesznie trzymaja miecze, ale pewnie da rade sie przyzwyczaic :wink:
jedyny mankament, poza rzeczona szkola miecza, to lokalizacja klubu, bo zeby dostac sie z oliwy na niedzwiednik trzeba sie troszke napocic...

ps: gdzies wczesniej przewinela sie informacja o jakiejs sekcji w gdansku-oliwie, wie ktos cos na ten temat?
  • 0

budo_achula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

witajcie

jedyny mankament, poza rzeczona szkola miecza, to lokalizacja klubu, bo zeby dostac sie z oliwy na niedzwiednik trzeba sie troszke napocic...


Na Niedźwiedniku działa również moja sekcja, tyle , że ćwiczymy w inne dni. Dojazd do Niedźwiednika jest rzeczywiście fatalny. Niby centrum, ale trzeba kilkoma autobusami. Ode mnie - Zakoniczyn - to dopiero wycieczka :wink: Na szczęście mam autko. Najczęściej zabieramy się wzajemnie autami, bo na treningi przyjeżdżają ludzie i z Sopotu i z Gdyni
  • 0

budo_martyr
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Indie

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie
a ja jeszcze mam pytanie do kogos z tcaa - jak dostac sie na treningi w gdyni (tatrzańska 35)?
tzn. na jakim przystanku skm wysiadam i w ktora strone od dworca mam sie kierowac?

Na Niedźwiedniku działa również moja sekcja


i cwiczycie w tym samym dojo? jesli tak to napisz prosze cos wiecej o waszej szkole. ile osob obecnie tam cwiczy i kto jest prowadzacym?
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

Proponuję jednak odwiedzić sekcję muhy 8) , sam bym pochodził gdyby było nieco bliżej (Tomek, czemu centrum Gdańska?) :) :)


Czuję się mile połechtan :) Piszesz 7 lat temu, więc rozumiem że jeszcze przed moją chwilową emigracją za ocean. Oj pozmieniało się od tamtego czasu ...

Centrum Gdańska, bo tam znaleźliśmy dostępne dojo - może gdyby poszukać więcej, udałoby się znaleźć w korzystniejszym miejscu, ale nie jest wcale źle z tym dojazdem.
  • 0

budo_achula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

cwiczycie w tym samym dojo? jesli tak to napisz prosze cos wiecej o waszej szkole. ile osob obecnie tam cwiczy i kto jest prowadzacym?


Tak, w tym samym dojo. Ja nie widzę w tym problemu :-) Sala na Niedzwiedniku jest rewelacyjnym miejscem do ćwiczenia. Duża mata, czyste szatnie, dobra wentylacja.
Ćwiczymy aikido kobayashi. Prowadzącym jest sensei Robert Gembal. Na zajęciach jest najczęściej około 20 osób w powiewach do 30-stu - gdy wszyscy przyjdą na trening :-) .

Ćwiczymy w poniedziałki i środy.
  • 0

budo_martyr
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Indie

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

Ćwiczymy aikido kobayashi.


a co to za zwierz? :wink:


Prowadzącym jest sensei Robert Gembal. Na zajęciach jest najczęściej około 20 osób w powiewach do 30-stu - gdy wszyscy przyjdą na trening Smile


dzieki za informacje.
ps: gembal ciagle taki karateka czy juz mu przeszlo? :wink:
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

Czuję się mile połechtan :) Piszesz 7 lat temu, więc rozumiem że jeszcze przed moją chwilową emigracją za ocean. Oj pozmieniało się od tamtego czasu ...


Tak, zdaje się, że jeszcze przed. Generalnie zaczynałem jeszcze jak treningi dla początkujących prowadził Jasiek ;) a w grupie starszej postrach siał Tomek K. ;)

Centrum Gdańska, bo tam znaleźliśmy dostępne dojo - może gdyby poszukać więcej, udałoby się znaleźć w korzystniejszym miejscu, ale nie jest wcale źle z tym dojazdem.


Dojazd jest ok z tego co widziałem na mapce - blisko macie centrum. Dla mnie problemem jest sam Gdańsk. Dojazd SKMką do centrum Gdańska to jakaś godzina, a pracuje/mieszkam w Gdynia/Reda. Obecnie odwiedzam dojo w Galeonie w Gdyni i nawet tutaj mam problem z regularnym chodzeniem bo nie wyrabiam się czasowo więc niestety Gdańsk odpada zupełnie :(

Kicha trochę z tym PG bo dużo fajnych rzeczy się tam kiedyś działo :)
  • 0

budo_achula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

ps: gembal ciagle taki karateka czy juz mu przeszlo? :wink:


hmm trudno mi się wypowiadać, sensei znam od pięciu lat, nie wiem jaki był kiedyś :) Ja nie narzekam.
  • 0

budo_martyr
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Indie

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie


ps: gembal ciagle taki karateka czy juz mu przeszlo? :wink:


hmm trudno mi się wypowiadać, sensei znam od pięciu lat, nie wiem jaki był kiedyś :) Ja nie narzekam.


no ja slyszalem ze ponoc bije swoich uke... oj nieladnie, nieladnie :roll:
  • 0

budo_achula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

no ja slyszalem ze ponoc bije swoich uke... oj nieladnie, nieladnie :roll:


hehe jakieś podłe plotki :) Nie czuje się bita :)
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w 3city-opinie

...no ja slyszalem ze ponoc bije swoich uke... oj nieladnie, nieladnie :roll:

Ale tylko kobiety.... :wink: :D
-Taki ma styl :wink: :lol: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024