Skocz do zawartości


Zdjęcie

zlote mysli Ueshiby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

zlote mysli Ueshiby
Tak sobie czytam rozne cytaty, ktore zostaly kiedy, dawno temu powiedziane przez wszechmocnego :-) i zastanawiam sie nad sensem pewnego sformulowania, mianowicie:

"Ci, którzy chcą się poświęcić aikido, powinni mieć otwarty umysł, poprzez aiki wsłuchiwać się w słowa Boga i żyć według zasad przez Niego stworzonych. Postaraj się zrozumieć, w czym tkwi wszechpotężna i oczyszczająca siła aiki. A kiedy już to zrozumiesz, nie ustawaj w dążeniach, aby być coraz lepszym. Przystąp do kształtowania ducha."

A teraz sedno sprawy....co z ateistami, ktorzy nie wierza w nic, a chcieliby poswiecic sie Aikido, w co maja sie wsluchiwac? :-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
Prowokator!!!!!!! :)
  • 0

budo_prosto!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
hmm... sekta ?
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
Słowo Bóg można zamienić na Tao, Pustkę i będzie prawie to samo..., ale tak
naprawdę ateści powinni, zrezygnować z treningu bo to jest droga mistyczno-
duchowa :) :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby

ale tak naprawdę ateści powinni, zrezygnować z treningu bo to jest droga mistyczno-duchowa :) :wink:

Właśnie. Wiadomo przecież wszem i wobec, że ateiści (i myszy) życia duchowego nie posiadają. ;)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby

naprawdę ateści powinni, zrezygnować z treningu bo to jest droga mistyczno-duchowa :) :wink:


E tam, fizyka kwantowa daje tak dużo mozliwości interpretacji słów dziadka :) Wiemy już przecież, że obserwator i obserwowane jest jednym, a więc słynna jedność ze wszechswiatem jest czymś absolutnie zwykłym, dziadek tylko apeluje, aby ją sobie uświadomić :twisted:
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
A tam znowu prowokator, tak mnie z rana wzielo na dziadkowe cytaty :-)
A propo nich....moze byscie jakies umiescili, bo fajnie sie je czyta, prawie tak samo milo jak te zlote mysli z chinskich ciasteczek :D

Ok to przedstawie jakis wydumany cytacik, zeby nie bylo :-)

Aiki to nie technika, dzięki której można pokonać wroga. To metoda naprawy świata sprawiająca, że kiedyś ludzie staną się wielką rodziną."

hm..."Rodzinka Kiepskich?" :roll:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
Hi Feniks,
Rozumiem, że portret Morihei Ueshiba, który zapewne wisi w Wałbrzyskim Klubie Aikido, jednym z najstarszych w Polsce, którego tradycje sięgają roku 1976, wisi tam po to, żeby sobie z japonckiego, nawiedzonego dziadka łacha podrzeć podczas treningu? :lol:
BTW, kłaniacie się mu, czy rzucacie w niego strzałkami? :lol:

Proszę uprzejmie, ciasteczko ode mnie:
Wygrana lub przegrana nie jest prawdziwym budo. Prawdziwe budo nie zna porażki. Nigdy nie przegrywać oznacza nigdy nie walczyć.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby

Hi Feniks,
Rozumiem, że portret Morihei Ueshiba, który zapewne wisi w Wałbrzyskim Klubie Aikido, jednym z najstarszych w Polsce, którego tradycje sięgają roku 1976, wisi tam po to, żeby sobie z japonckiego, nawiedzonego dziadka łacha podrzeć podczas treningu? :lol:
BTW, kłaniacie się mu, czy rzucacie w niego strzałkami? :lol:

Proszę uprzejmie, ciasteczko ode mnie:
Wygrana lub przegrana nie jest prawdziwym budo. Prawdziwe budo nie zna porażki. Nigdy nie przegrywać oznacza nigdy nie walczyć.


A kto powiedział, że ja łachą drę z dziadka? :-) Widać, że brakuje Ci poczucia humoru i mój tekst potraktowałeś ze śmiertelną powagą, tzn Potraktowałeś, żebym przypadkiem nie uraził Twojego Wielkiego "JA" :wink:
Myślę, że dziadek tzn. Wielki i Czcigodny Morihei Ueshiba nie ma mi za złe, moich strasznych i nieopisanie nietaktownych wywodów, za które będę teraz pokutował i już nigdy więcej ani jedna rzutka i plastelina nie poleci w stronę portretu O`Wielkiego.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby

a więc słynna jedność ze wszechswiatem jest czymś absolutnie zwykłym, dziadek tylko apeluje, aby ją sobie uświadomić :twisted:

Qrczaki, znow sie zgadzamy - w koncu Budda jest w kazdym z nas 8)

Co do cytatow z Dziadka wg mnie najwazniejszy to :
'Uderzaj jak blyskawica(grom)!!!! '
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby

Qrczaki, znow sie zgadzamy - w koncu Budda jest w kazdym z nas


Kiedy staniesz przed sobą to zapragniesz się usciskać i dziadkowa miłość przestanie być taka smieszna :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
Słowa dziadka, są słowami osoby oswieconej, on wyraża to w taki sposób jak potrafi. Nie należy ich traktować zbyt bezposrednio, ponieważ słowa ograniczają same siebie, taki przekaz przypomina troszkę brednie i nie należy sie zupełnie tym przejmować, po prostu jak to mówią na wschodzie "Bóg bawi się ze sobą w chowanego"
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby

... taki przekaz przypomina troszkę brednie i nie należy sie zupełnie tym przejmować, ...

Protestuję! :D
  • 0

budo_marmag13
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
Poniżej słowa, które zwróciły moją uwagę. :wink:

Atakowany - zawsze i wszędzie zachowuje kamienny spokój. Nie myślę o życiu i śmierci. Wszystko zostawiam Bogu. Oderwij się od życia i oderwij się od śmierci. Zostaw to w Jego rękach - nie tylko podczas walki, lecz także na co dzień.

Słowa faktycznie czasem mogą ograniczać przekaz, ale tutaj wszystko jest w jasnej formie. Żyjmy w danej chwili, nie w przyszłości, nie w przeszłości, doskonaląc siebie oraz nie obarczając siebie niepotrzebnym bagażem. Tylko, że to wcale nie jest takie proste. :wink:

Całkiem przypadkiem pojawiło sie skojarzenie z Equilibrium, tylko ze świat bez uczuc to nudny świat.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
"Nie patrz przeciwnikowi w oczy, bo zniewolą twój umysł. Nie patrz na jego miecz, bo od miecza zginiesz. Nie patrz na niego, bo stracisz spokój ducha. W prawdziwym budo ty sam wabisz przeciwnika. To wszystko, co musisz zrobić. Mogę nawet stać tyłem do niego. Gdy zada cios, zrani się własnym ciosem, bowiem jestem niczym innym, jak cząstką wszechświata. Kiedy stoję, przeciwnik przyjdzie do mnie. Przed Ueshibą z aikido nie ma ni czasu, ni przestrzeni - jest tylko wszechświat. Ueshiba z aikido nie ma też żadnych wrogów. Mylisz się, jeśli sądzisz, że budo ci pozwoli wygrać z najtęższym przeciwnikiem. W prawdziwym budo nie ma przeciwników. Prawdziwe budo łączy się z wszechświatem."

fajny cytat :-)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
When attacked – leave everything in the hands of God and the Universe and LET THE KI FLOW... 8) 8) 8)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
dubled...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
Tak czytam i czytam te cytaty i inne i dochodze do wniosku, że Ueshiba musiał nieźle smażyć. 8)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
Hi Feniks :-)
E tam, z moim poczuciem humoru wszystko OK, a moje rzekome wielkie ja ani nie zostało urażone ani przede wszystkim nie ma tu nic do rzeczy :lol:
Ot po prostu założyłeś w sumie ciekawy topic, ale zaraz asekuracyjnie, żeby nie zostać wyśmianym, żeś nawiedzony etc,. postanowiłeś temat zaśmiać nawijając coś o chińskich ciasteczkach i rodzince Kiepskich :D
No to dziś ode mnie mniej wydumany cytat:
YOU READY? YOU READY? LET'S GET IN ON!!
© Big John McCarthy

Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: zlote mysli Ueshiby
Żadnej asekuracji nie robiłem i nie będę robił. Zawsze piszę to co myślę, a nie patrzę na to co inni o tym mogą pomyśleć :-)

No to w takim razie następny cytacik ze złotych myśli dziadka:

"Atakowany - zawsze i wszędzie zachowuje kamienny spokój. Nie myślę o życiu i śmierci. Wszystko zostawiam Bogu. Oderwij się od życia i oderwij od śmierci. Zostaw to w Jego rękach - nie tylko podczas walki lecz także na co dzień."

To tak bardziej duchowo :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024