Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening obwodowy pod kątem siły?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Trening obwodowy pod kątem siły?
Witam,

ogólnie wiadomo że trening obwodowy (ACT) trenuje się pod katem wytrzymałości (12-15 powt). A co gdyby wykonywać go bardziej siłowo - tzn. 3- 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu? Czy są jakieś przeciwskazania pod kątem medycznym co do tego? Stosując taką metodą można by uzyskać większy wzrost siły, nie tracą przy tym kondycji....Osobiście właśnie to sprawdzam i jest to piekielnie ciężki trening.....
Czy ktoś próbował już czegoś takiego?
  • 0

Fabryka Siły

  • Ekspert
  • Lokalizacja:fabrykasily.pl

Podobne tematy: Trening obwodowy
Trening obwodowy. Trening na siłowni
Trening na masę czy trening obwodowy

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
ja robie taki trening 5-6 cwiczen x 6 powtorzen 3 gigaserie + po 15 min biegu przed i po treningu

podciaganie na linie
pompki na poreczach
podcioganie szeroki uchwyt
wyrzut sztangielki w gore
nie wiem jak to sie nazywa ale z przysiadu wyrzucam rece w gore jak bym barki robil
przysiad/martwy ciag na zmiane

cel: zjebac sie
efekt: jestem zajebiscie zjebany i zrzucam fat, sila mi lekko poszla

inne efekty nie wiem bo dobpiero zaczalem ten trening a ze jestem zajety nie moge pozwolic sobie w tym i nastepnym miesiacu na diety i regularne treningi.
chcetnie natomiast poslucham kogos madrego kto mi powie do czego mnie taki trening zaprowadzi :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
no właśnie ja kombinuję w podobny sposób, wykorzystując wszystko co mam pod ręką, zmieniając ciągle liczbę powtórzeń.....Hm, i też z miłą chęcią posłucham wypowiedzi jakiegoś fachowca w tym temacie :) :)
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
3 powt. to za mało przy treningu obwodowym. Przy takiej ilości powtórzeń stracisz na szybkości. Jeśli zależy Ci także na sile, to rób przykładowo 7-10 powt. w każdym cwiczeniu w 3-4 seriacisz. Jeśli trenujesz pod kątem SW to siła statyczna jaka jest wykorzystywana przy podnoszeniu dużych ciężarów (np:1-3 powt.) do niczego Ci się nie przyda. Robisz to dla własnej satysfakcji. Owszem, w SW siła to istotny element, ale siła dynamiczna.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
amper nie wolno umieszczać tego samego wątku w dwóch działach. Masz warna za crossposting.
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
jerzu ależ ty jesteś nerwowy :D .
Przyjmuję karę z pokorą - ale dzięki umieszczeniu tematu 2 razy dostałem więcej odpowiedzi na mój temat!!!


Pozdrawiam :)
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
AMPER- bezsens. I szybko to zrozumiesz, bardzo szybko. Po jednym obwodzie na dużym ciężarze.

3 powt. to za mało przy treningu obwodowym. Przy takiej ilości powtórzeń stracisz na szybkości. .


MIT.

Jeśli zależy Ci także na sile, to rób przykładowo 7-10 powt. w każdym cwiczeniu w 3-4 seriacisz.


Nieprawda. Nie żadne 7-10 powt.


Jeśli trenujesz pod kątem SW to siła statyczna jaka jest wykorzystywana przy podnoszeniu dużych ciężarów (np:1-3 powt.) do niczego Ci się nie przyda. Robisz to dla własnej satysfakcji. Owszem, w SW siła to istotny element, ale siła dynamiczna.


Znów nieprawda. Rozpowszechniaj dalej obalone dawno teorie.
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
Zatem powerlifterze, zgadzasz się ze mną czy nie?:):) - bo ja faktycznie sprawdzam ten trening i wykonując nawet po 1 powtórzeniu danego ćw ale dość dynamicznie wcale nie czuję się jakoś " spowolniony" ale to tylko moje odczucie, dlatego pytam was o to na forum:)
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?

AMPER- bezsens. I szybko to zrozumiesz, bardzo szybko. Po jednym obwodzie na dużym ciężarze.

3 powt. to za mało przy treningu obwodowym. Przy takiej ilości powtórzeń stracisz na szybkości. .


MIT.

Jeśli zależy Ci także na sile, to rób przykładowo 7-10 powt. w każdym cwiczeniu w 3-4 seriacisz.


Nieprawda. Nie żadne 7-10 powt.


Jeśli trenujesz pod kątem SW to siła statyczna jaka jest wykorzystywana przy podnoszeniu dużych ciężarów (np:1-3 powt.) do niczego Ci się nie przyda. Robisz to dla własnej satysfakcji. Owszem, w SW siła to istotny element, ale siła dynamiczna.


Znów nieprawda. Rozpowszechniaj dalej obalone dawno teorie.

Chcesz mi powiedziec, że trening dużymi ciężarami nie powoduje spadku szybkości? Sam kiedyś robiłem siłe i widziałem jak sie to odbijało na treningach SW. Byłem bardziej spięty i wolniejszy.
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
Drogi Brykolu, można przecierz wykonywać po 3 powtórzenia - ale w miarę dynamicznie - bez "kulturystycznego" spowalniania ruchu (no z wyjątkiem przysiadów, bo tu trzeba uważać :) ). Potwornie ważne w takim treningu jest rozciąganie!!!
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
Brykol - proszę Cię nie pisz mi takich rzeczy. Jeśli robisz siłówkę, rób rozciąganie. A teraz mi powiedz jakim cudem trening dynamiczny może wpłynąć na szybkość? Mi się wydaje, że może tylko pomóc (i nieważne czy zakres powtórzeń to 3 czy 5). Ale trening dynamiczny to nie "pakowanie" ale zarzuty, podrzuty, rwania, wysokie ciągi i inne ćwiczenia (GOOGLE -> stara SZKOłA TRENINGU). Tak czy inaczej nie sądzę, by siłownia nawet jak ktoś robi klasyczne ćwiczenia i mały zakres powtórzeń komuś zaszkodziła.

Drogi Brykolu, można przecierz wykonywać po 3 powtórzenia - ale w miarę dynamicznie - bez "kulturystycznego" spowalniania ruchu (no z wyjątkiem przysiadów, bo tu trzeba uważać :) ). Potwornie ważne w takim treningu jest rozciąganie!!!


Sorry amper, ale nie pisz takich rzeczy. Dynamicznie nie zrobisz ani przysiadów, ani martwego ciągu, ani wyciskania leżąc, ani wyciskania na barki. To po prostu nie ten rodzaj ruchu gdzie można przyspieszać, zrywać.

Dlatego przez analogię

ćwiczenia statyczne # ćwiczenia dynamiczne

martwy ciąg -> high pulls (wysokie ciągi)
wyciskanie żołnierskie -> wyciskopodrzut
wiosłowanie -> zarzut sztangi / sztangielek
uginanie ręki na tricepsa jednorącz -> rwanie sztangielki jednorącz.

Zatem powerlifterze, zgadzasz się ze mną czy nie?SmileSmile - bo ja faktycznie sprawdzam ten trening i wykonując nawet po 1 powtórzeniu danego ćw ale dość dynamicznie wcale nie czuję się jakoś " spowolniony" ale to tylko moje odczucie, dlatego pytam was o to na forum:)


Jeszcze raz- pytałeś, czy to dobry trening na siłę...

ODPOWIADAM: fatalny, bo zdecydowanie za dużo ćwiczeń i na dużych ciężarach przy małej il. powt. - zamęczysz się tym. O szybkości tu nie było dyskusji dotąd, ani pytania z Twojej strony.
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
Hm, powoli jednk się przekonuję że nie warto za bardzo kombinować, zatem teraz planuję na zmianę klasyczne ćwiczenia z treningu siłowego razem z ćwiczeniami dynamicznymi, zrezygnować z tr. obwodowego,tzn.
każda grupa raz w tygodniu, I np. na barki robić i tradycyjne wyciskania siłowe ( powiedzmy 4 serie) i następne 4 serie podrzutów sztangi. To samo na nogi (przysiady - tradycyjnie, wybicia ze sztangielkami w górę - dynamicznie). Chociaż teraz się zastanawiam nad mieszaniem treningu siłowego (klasycznego) z treningiem dynamicznym w ciągu jednego dnia....No i dalej pozostaje kwestia poprawy wydolności...Co wy na to?
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening obwodowy pod kątem siły?
Nie kombinuj, bo sobie zaszkodzisz. Do łącznia takich rzeczy trzeba ogromnej wiedzy. Poszukaj jakiegoś planu i wtedy się pomyśli. Jak dynamiczne ćwiczenia łączysz to zawsze umieszczaj je na początku treningu.

Np. podrzut 5 x 5,
wycisk żołnierski 4 serie

...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024