Skocz do zawartości


Zdjęcie

walka z trzema przeciwnikami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

Pamiętajcie, że jakby nie patrzeć zazwyczaj żulom chodzi o pobicie a nie uśmiercenie ofiary.

a chuj wie o co im tak na prawdę może chodzić - ile było takich przypadków, że zakatowali kogoś dla zabawy i ani myśleli, by przestać, bo wpadli w sadystyczny trans ?

Broń, fajna rzecz, ale odradzam ją w takich starciach.

broń to fajna rzecz, więc jak już ma być dym, którego nie da się uniknąć i wiecie, że bez ofiar się nie obędzie, to nie bawcie się bokserkę, tylko rozkładając batona (jak takowego macie) od razu walcie tak, by nie trzeba było poprawiać. Popchnąć pierwszego na drugiego, by zyskać dystans i bezzwłocznie siekać gdzie popadnie. A potem odwrót taktyczny bez oglądania się na skutki. Jak dwóch uszkodzicie, to trzeci, nawet nienaruszony już za wami raczej nie pobiegnie.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
Na ulicy zawsze walczysz o zycie. Nie mozesz sobie powiedziec 'nie uderze batonem bo moge miec problemy prawne,a tam pokopia mnie pokopia i odejda'. Nigdy nie wiesz czy nie skopia Cie tak ze juz nie bedizesz mogl wstac. Jedna kopniecie w glowe za duzo i kaplica.

@G-man

Masz jakas odraze do broni, przykre doswiadczenia z nia czy jestes zwolennikiem honorowego rozwiazywania problemow ?
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
proszę Was, teoretycy, przestańcie oglądać amerykańskie filmy i urządzać sobie projekcje na własnym podwórku. Przypadki śmiertelne są ogromną rzadkością - na szczęście. Przypadki okaleczeń może częstsze ale wciąż w stanowczej mniejszości. Najczęściej kończy sięna guzach, obtarciach i traumie dla tych, co to ich pierwsyz raz :)
Bez kitu, niby ćwiczycie coś, pewnie duża część stąd jest dobra w tym co robi ale niektóre zagadnienia w dziale "Ulica" to jakieś przedszkole.
Snifles, na wojnie walczyć o życie. Na ulicy to: swojej - o prestiż, honor, itp.
Na ulicy w obcej dzielnicy: o telefon komórkowy, gotówkę, lub też powyższe.
Żeby walczyć o życie, trzeba mieć naprawdę powód...
Pozdrawiam
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

Żeby walczyć o życie, trzeba mieć naprawdę powód...

jak kiedys bedac jeszcze w podstawowce nie chcialem oddac portfela to jeden z lebkow ktore mnie robily wyciagnal noz.. oczywiscie portfel oddalem ale jakby gosc sie naprawde wkurzyl (a sa przeciez psychole na ulicach) i chcial mnie mimo wszystko dziabnac (od tak - dla nauczki ze nie chcialem oddac od razu) to bylaby to wtedy walka o zycie z dopuszczalna przez ciebie obrona kazdym dowolnym sprzetem w celu jak najszybszego spacyfikowania przeciwnika..?
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
Dzey, jasne ale to własnie te wyjatki, o których pisałem. Na ulicy szyjesz/improwizujesz. Jak dobrze zaczniej to moze w ogole do niczego nie dojdzie. Gdyby kazdy wychodzil z zalozenia, ze na ulicy walczy sie o zycie, liczba smiertelnych wypadkow w wyniku zatargow na ulicy przerosłaby zejsca w wyniku np wypadków samochodowych.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
jak sam napisales - byles w podstawowce, wiec pewnie te lebki byly w twoim wieku. Zakladam, ze od tamtej pory nie miales rownego zagrozenia w podobnej sytuacji a zatargi pewnie sie zdarzaly. Nie sądzę, byś przy każdym krzywym spojrzeniu/wulgarnym tekscie zakladal, ze adwersaż wyciągnie ku Tobie kosę.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
tak, tak - tu masz racje
ja jestem zwolennikiem niepopularnego tutaj rozwiazania "zapobiegaj a nie lecz" - czyli lepiej przejsc na druga strone ulicy czy nadlozyc kawalek drogi niz ryzykowac ze banda lysych w dresach akurat zwroci na ciebie uwage jak bedziesz przechodzil obok nich wieczorem.. wiec jak najbardziej zgadzam sie z tym ze lepiej unikac a jesli nie ma wyboru to sie poddac bo urazona duma kosztuje mniej niz problemy ze zdrowiem - ale jesli juz dochodzi o takich wyjatkow to nalezy zakonczyc walke jak najszybciej i z jak najmniejszym zagrozeniem wlasnego zycia (czyli za pomoca dowolnych srodkow, byle skutecznych)..
  • 0

budo_budokaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
nie powinienem tego pisac ale na takie starcie z 3 napastnikami to polecal bym sztuke walki ninjitsu,sam to cwicze i wiem ze daje ona duze mozliwosci pokonania tylu przeciwnikow
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
Dzey, myślę, że do takiej postawy trzeba po prostu dojrzeć. Wystarczy zyskać odpowiedzialność za bliskich. Od kiedy jestem głową rodziny, uczę się odpowiedzialności za jej członków. To nie przychodzi od razu.
A w ramach tematu, dorzucę, jeśli już dochodzi do takiej sytuacji, że jestem sam a ich kilku - zaskoczenie i szybkość. Zaskoczenie np. na zasadzie postawy Dzey'a - do ostatniej chwili, póki się da uniknąć, sprawiać wrażenie spokojnego kolo. Gdy jednak wiemy, że nie ma wyjścia...to na maxa. Zapalniczka w ręku, klucze, jak ktoś nosi to baton czy inne gazy:lol: . Szybko, skutecznie, aby utorować sobie drogę do ucieczki. Nie pokonasz nigdy kilku sam. Ale zaskoczenie i szybkość sparaliżują ich na kilka sekund. To naprawdę dużo, jeśli jesteś wystarczająco szybki. Co najmniej jednego można w tym czasie wyeliminować. A potem chyba najlepiej spieprzac, bo jak się otrząsną, to wtedy rzucą się kupą. A że sam nei lubię teoretyzowania - miałem taki epizod, z 4-ema, skoro tu piszę, to zadziałało. Nie miałem nic poza rękoma, czołem i nogami, dwóch z nich - nóż i tulipanek ze szkła. Zadziałały zaskoczenie i szybkość a ja wyszedłem z guzem na czole - bo przypieprzyłem z dynki temu pierwszemu...
Pozdrawiam
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

nie powinienem tego pisac ale na takie starcie z 3 napastnikami to polecal bym sztuke walki ninjitsu,sam to cwicze i wiem ze daje ona duze mozliwosci pokonania tylu przeciwnikow


Czym? gwiazdkami czy mieczem?
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

Nie sądzę, byś przy każdym krzywym spojrzeniu/wulgarnym tekscie zakladal, ze adwersaż wyciągnie ku Tobie kosę.

od kosy nie trzeba dużo,ostatnio miałem na prosektorium chłopaka 26 lat,dostał dwa razy nozem podczas szamotaniny,z tego co sie dowiadywałem dostał te uderzenia przypadkiem .To że nie ma zamiaru sie kogoś zabić to nie znaczy że moze tak przypadkowo wyjść.



nie powinienem tego pisac ale na takie starcie z 3 napastnikami to polecal bym sztuke walki ninjitsu,sam to cwicze i wiem ze daje ona duze mozliwosci pokonania tylu przeciwnikow

:!: Troll Alarm :!: :evil:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

nie powinienem tego pisac ale na takie starcie z 3 napastnikami to polecal bym sztuke walki ninjitsu,sam to cwicze i wiem ze daje ona duze mozliwosci pokonania tylu przeciwnikow


Dołączona grafika
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

.. A w ramach tematu, dorzucę, jeśli już dochodzi do takiej sytuacji, że jestem sam a ich kilku - zaskoczenie i szybkość. ...

w pelni sie zgadzam - jest nawet taki system zwany ESDS ktory polega wlasnie na rznieciu glupa a potem szybkiej eliminacji.. duzo brudnych sztuczek itd - ale dzialajacych
a jak juz zyskasz chwile zaskoczenia u nich - to w nogi.. bohaterow jest pelno na cmentarzu - a nie sadze zeby czyjas zona czy corka byla szczesliwa ze tatus byl bohaterem ale juz go z nimi nie ma na swiecie..
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
Panowie zgadzam się z kilkoma osobami które wyraziły taki pogląd że jest szansa pokonać trzech napastników w pojedynke jeśli sam jestem dobrze przekrojowo - chwyty, parter, uderzenia pod warunkiem 1. trzech napastników nie ma pojęcia o walce 2. jestem lepiej zdecydowanie od nich zbudowany 3.ewentualnie są oni bardzo pijani . W innym przypadku wyrażam pogląd że szans w ewentualnej walce na pokonanie trzech napastników praktycznie niema.
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

nie powinienem tego pisac ale na takie starcie z 3 napastnikami to polecal bym sztuke walki ninjitsu,sam to cwicze i wiem ze daje ona duze mozliwosci pokonania tylu przeciwnikow


a czy na treningu ćwiczysz walke z 3ma przeciwnikami atakującymi na maxa? czy w ramach większego realizmu lapią jeszcze jakieś butelki w celu rozbicia Ci ich na glowie? Śmiem wątpić :roll:
  • 0

budo_norwoks89
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
Jesli 3 napastników będzie chciało Ci dowalić (podkreślam - będzie chciało ci dowalić a nie tylko postraszyć itp.) to praktycznie nie masz żadnych szans. Jedyną metodą w takich sytuacjach jest zwykły sprint...
  • 0

budo_budokaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

nie powinienem tego pisac ale na takie starcie z 3 napastnikami to polecal bym sztuke walki ninjitsu,sam to cwicze i wiem ze daje ona duze mozliwosci pokonania tylu przeciwnikow


Czym? gwiazdkami czy mieczem?

gwiazdki wywodza sie od samurajów;] ale ninja tez je wykorzystwali.nie potrzeba miecza i gwiazdek
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami
ja slyszalem ze gwiazdki wywadza sie od zydow...z izraela...

cos takiego jak sposob na 3 czy 33 napastnikow nie istnieje...

jesli nie masz wyboru nie mozesz uciec bierz to co masz pod reka ewentulanie co gorzniejsi lub przezorniejsi urzyja batona lub noza i hulaj dusza

lepiej zeby Cie jeden sadzil niz czterech nioslo
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

nie powinienem tego pisac ale na takie starcie z 3 napastnikami to polecal bym sztuke walki ninjitsu,sam to cwicze i wiem ze daje ona duze mozliwosci pokonania tylu przeciwnikow


Czym? gwiazdkami czy mieczem?

gwiazdki wywodza sie od samurajów;] ale ninja tez je wykorzystwali.nie potrzeba miecza i gwiazdek


Zaintrygowales mnie...mozesz pokrotce nakreslic jakby taka walka wygladala?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka z trzema przeciwnikami

Zaintrygowales mnie...mozesz pokrotce nakreslic jakby taka walka wygladala?

Ninjitsu to sztuka walki posiadająca własny, kompletny wachlarz technik stójkowych i może nawet parterowych (chociaż tutaj nie jestem pewien), podobnie jak jiujitsu - więc to nie tylko przenikanie przez ściany i sypanie piaskiem w oczy :wink: .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024