Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały vs. Duży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

Poprosimy o pomoc Kubusia Puchatka (jak się zgodzi) i inne osoby, i po wakacjach zrobimy staż przeznaczony na podbudowę motoryczną pod SW, jak i przygotowania aparatu kostno-więzadlowego do obciążeń dynamicznych.

Są naprawdę dosyć proste zasady, jak się wzmocnić bez skoku wagi, ze skokiem wagi,minimalizując ryzyko kontuzji.

CO WY NA TO???

Ja się piszę
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Ten HL z Był juz w temacie pt. Motywujace klipy.
Gosc jest imponujacy ale trzeba przeciez zauwazyc ze mimo ze jest niski to taki mały wcale nie jest. Klatka, barki , plecy mocne, grube i o dobrej gestosci. Gdyby nic nie robil wazylby z 15 kg miesni mniej to przypuszczam ze wtedy juz nie ogladalibysmy takich destrukcyjnych KO.

J.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Zgadza się :D To miał być motywator dla kolegi :)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Zambidis jest swietny :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Maly - 77kg ponizej 180 cm - Marcelo Garcia - to nazwisko budzi szacunek w swiecie walki - nie raz startowal w open i nie raz wygrywal z facetami cieszymi 50 kg - nie z jakimis nasterydowanymi kluchami, ale najlepszymi fajterami swiata wagi ciezkiej.

To ku pokrzepieniu serc dla malych:)
K_P
PS. Nie slyszalem, ze postanowil przybrac na "masie":) Tyle ile ma i dala mu natura zupelnie m wystarcza.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Garcia jest ewenementem
koles to czarodziej na macie
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Co do Marcelo to sie zgadzam. Sa linki do jego filmow szkoleniowych na forum - very nice.
Tylko jest jeden problem. Po pierwsze to on jest stosunkowo silny ;) Po 2 na jego poziomie zaawansowania w bjj to ta perfekcyjna technika i elastycznosc zalatwia sprawe.
po 3. To sa zasady Pure Bjj. Jak ogladalem filmy z nim to az sie prosilo zeby w trakcie wykonywania jego bajerow przeciwnik urwał mu głowe ;) Albo wykopal pienta na 3 metry w gore po tym jak Marcelo nachyla sie nad przeciwnikiem.

Kubus przeciez wiadomo ze sprowadzajac dana osobe do parteru w sporym stopniu niwelujemy przewage masy i siły. Im wiekszy stopien zaawansowania tym bardziej.
My chyba tu rozmawiamy o normalnych ludziach i o MMA a nie o wirtuozach bjj cwiczacych od kolyski :)

- Pozdrawiam J.

ps. Pozatym chyba przesadziles z tym 50 kg :P 127 kg czystego miesnia? Fighter ? Co on ma 2.10 wzrostu czy jak ;) ? Jak nie to jest kawalem kafara a nie zawodnikiem ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Pewnie przesadzilem. Ale po 110 kg to mieli, czyli nie patrzac 33 kg roznicy. Glowe to mu nie raz probowali urwac i zmiazdzyc go probowali:) - wystarczy obejrzec pare walk. Podziwiam goscia nie nawet za to, ze walczy z ciezkimi (dawniej tez majac podobne warunki fizyczne, oczywiscie w swojej malutkiej skali, walczylem z bardzo ciezkimi i zdarzalo sie wygrywac) - podziwiam go za zelazne zdrowie, ze po tych walkach nic nie ma urwanego, ze nie doswiadcza szczegolnych kontuzji, ze jest w ogole w jednym kawalku.
Ja po walce z ciezkimi (na moim poziomie, nie z kims kto nic nie umie) - mialem ponadrywane stawy, miesnie etc. i kontuzje tez sie zdarzaly. Po ciezkiej kontuzji zaniechalem w koncu nawet sparingow z kims, kto jest wiecej niz 10 kg ciezszy ode mnie. Po prostu nie oplaca sie, satysfakcja ze zwyciestwa jest krotka, a prowdopodobienstwo kontuzji wzrasta kilaset procent.
Pozdrawiam
K_P
PS. Prawde powiedziawszy teraz w ogole nie cwicze sztuk walki. Jakos stracilem milosc do tego, po tylu latach. Robie troche silki i areobow.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
:evil:
  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
echh przerażacie mnie. Ja tu 62 kilo ważę ;(

Na siłownię chodzę ale mówiąc w dużym skrócie: gówno to daje. Być może nie mam dobrej diety (z tym że ja w ogóle nie mogę przytyć), być może dlatego że nie biorę odżywek/gainerów, a być może dlatego że nie jestem zbyt systematyczny. Ale i tak rezultat jest gówniany.

Osobiście wolałbym ćwiczyć styl uderzany a grapplingu poznać podstawy tak, żeby sprowadzenie mnie do parteru nie kończyło walki, ale wiecie.. moje predyspozycje są żenujące (16 cm w nadgarstku, btw.). Dlatego szukam czegoś, co pozwoli mi zapomnieć, że natura była dla mnie taka okrutna ><
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Wiesz w Silowni najwazniejsza jest systematyka i dieta :) Wiec jezeli mowisz ze i z jednym i z 2 jest kiepsko to nie licz na rezultaty.

Co do silowni to zalecam poczytac troche o diecie. Chodzi oto czego jesc wiecej a czego jesc mniej. Jak masz kase to kup sobie jakiegos paszakowatego duzego gainera - to powinno pomoc. Zreszta jest podwieszony temat o treningu na mase ;)

Co do sw. To niestety w stójce warunki fizyczne odgrywaja wieksza role niz w parterze ale tak jak juz niektorzy wspominali. Szybcy i dobrze wyszkoleni mali zawodnicy boksu nie raz zrobili "akuku KO" gosciowi o 20-30 kg ciezszemu a wolniejszemu i nie umiejacemu nic zrobic z lapami.

Ciezka praca mozna zrobic naprawde wiele ;)

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_leslie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

Możemy zrobić coś fajnego

Poprosimy o pomoc Kubusia Puchatka (jak się zgodzi) i inne osoby, i po wakacjach zrobimy staż przeznaczony na podbudowę motoryczną pod SW, jak i przygotowania aparatu kostno-więzadlowego do obciążeń dynamicznych.

Są naprawdę dosyć proste zasady, jak się wzmocnić bez skoku wagi, ze skokiem wagi,minimalizując ryzyko kontuzji.


Ja jestem za. :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
A ja jestem za, a nwet przeciw:)
arcylysy, pociesze sie nie liczy sie masa, ale sial na kg masy. naprawde pare razy widzialem jak 60 kg zapasnik rozjechal na strzepy 100 kg misia. Oczywiscie w sporcie, sa mniejsze szanse, ale po to wymylono wagi, wiec nie pekaj i b ierz sie do roboty. W Twoim wypadku - dobraz rozgrzewka, amlo ruchow z duzymi obciazeniami (dla Ciebie) krotki trening - 1 godz i 15 min maks, bo masz male zasoby energetyczne. Ja tez w ubraniu nie wygladam imponujaco, wprost chudo, ale jak sie rozbiore np. na plazy, to nie jednemu misiowi z masa - szczeka opada, znam te spojrzenia zazdrosne od lat. ja nie barzdo chcialem budowac kiedykowliek mase, ja lubilem tem moment np. w bjj, jak ciezszy przeciwnik orientowal sie, ze troche sie pomylil i sile to ja mam raczej z junior ciezkiej niz sredniej. No, ale skonczylo sie...
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Chrystianek, osobno do Ciebie. A najglupsze w tym, ze zawsze marzylem, ze by trenowac bjj z najlepszymi - Brazylijczykami. A teraz... mieszkam 15 km od Academy Gracie, co jak na tutejsze warunki, to blisko (Londyn). Bylem raz na treningu (drogo jak ch...), ale nie o to chodzi - odnowila mi sie kontuzja stopy, ktora zlapalem tuz przed wyjazdem. Teraz po kontuzji ani sladu, ale.... ja stracilem chec do trenowania. Nie mam zadnej motywacji. Mysle, ze za stary juz jestem:( a w bjj nie ma tajemnych technik, trzeba miec straszna wyrzymalosc i to wystarcza, ze by rozpakowywac srednich:) Ale, zeby wgrywac z tymi z gornej polki, to trzeba byc zajebiscie wytrzymalym i... chyba trenowac od malenkosci, no i miec talent:)
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Nie zostałem zrozumiany właściwie, ewentualnie przekręcono moja wypowiedź.

Nie jestem przeciwnikiem treningu siłowego, o czym już mówiłem. Trening siłowy ukierunkowany pod SW jest niezbędny. W jego wyniku masa rownież wzrasta o jakiś tam procent masy ciała. Jestem przeciwnikiem natomiast sztucznego podrasowywania swojej masy, nie wynikającej z tego treniengu silowego.

K_P nie zgodzę się tak do końca z tą wytrzymałością, ważna jest też taktyka i cały plan gry, no i taiming (inny niż stójkowy, ale jednak taiming). Muszę wierzyć w taktykę, bo tylko to mi pozostało, silniejszy od młodszych kolegów to już nie będę :wink: Wierzę w Lyolda Irvina i jego game plan (choć to też produkt rynkowy).
  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

A ja jestem za, a nwet przeciw:)
arcylysy, pociesze sie nie liczy sie masa, ale sial na kg masy. naprawde pare razy widzialem jak 60 kg zapasnik rozjechal na strzepy 100 kg misia. Oczywiscie w sporcie, sa mniejsze szanse, ale po to wymylono wagi, wiec nie pekaj i b ierz sie do roboty. W Twoim wypadku - dobraz rozgrzewka, amlo ruchow z duzymi obciazeniami (dla Ciebie) krotki trening - 1 godz i 15 min maks, bo masz male zasoby energetyczne. Ja tez w ubraniu nie wygladam imponujaco, wprost chudo, ale jak sie rozbiore np. na plazy, to nie jednemu misiowi z masa - szczeka opada, znam te spojrzenia zazdrosne od lat. ja nie barzdo chcialem budowac kiedykowliek mase, ja lubilem tem moment np. w bjj, jak ciezszy przeciwnik orientowal sie, ze troche sie pomylil i sile to ja mam raczej z junior ciezkiej niz sredniej. No, ale skonczylo sie...
Pozdrawiam
K_P


to jest dokładnie to co bym chciał widzieć u siebie: chudy ale zajebiście wyrzeźbiony no i silny. :P jeżeli ktokolwiek wie jaki trening jest najlepszy by to osiągnąć.. to proszę o poradę. Żadnego budowania koks-masy i wyglądania jak kolejny bezszyj..
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
nawet Brazylijczycy, ktorzy niby kulaja sie tak na luziie, jak im wejdziesz w punkt newralgiczny, natychmiast reaguja silowo, a uchwyt - niezaleznie od masy - maja taki, ze ile zlapia do lapy tyle ich i wyrwac sie nie sposob. Oczywiscie taktyka jest wazna, ale... Moi mlodsi koledzy nawet z mojego klubu, po prostu atakuja mnie bez opamietania przez cale piec minut, bez przerwy - zapewniam to jest dobra taktyka na zawodnikow,takich jak ja - czyli juz starych. Oni maja inne mozliwosci kondycyjne, wiem, bo kiedys mialem kondycje i bylem nie do zajebania. Teraz czasami ratuje mnie... sila. te zawsze mialem duza, nawet bardzo suza jak na moja mase, a dzisja tez jestem czesto silniejszy od wiekszosci ludzi w moje wadze. Ale cudow nie ma. Zwlaszcza jak walczylem dzielnie, a taki koles podchodzi do Ciebie za piec minut i chce rewanzu, aTy wyplules sie z sily na tydzien:)
K_P
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

Chcesz być dobrym w SW, musisz robić masę i siłę.


:?: :?: :?:

chyba jednak niezupelnie. Ważniejsza jest technika na wlaściwej podbudowie motorycznej. Tym bardziej, że przecież po zakończeniu kariery (jaka by nie byla) chcemy jednak trochę pobyć zdrowymi. Więc nie przeginać z masą, bo to po prostu niezdrowe.

Masa wcale nie jest najważniejsza w budowie sily. Oczywiście tej sily nie robimy na sposób kulturystyczny. Bo tam jest nieodzowne
  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
hmm? to siłę można robić inaczej niż w sposób kulturystyczny? można prosić o więcej info? :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024