Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały vs. Duży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Ejj, co przywołujecie walke Crocopa z Sappem. Moim zdaniem to nie jest wyznacznik duży vs mały, bo Crocop jest wyższy. Sapp musiałby być szybko i zwinny, żeby dojść do klinczu. No ale mniejsza, po prostu Crocop mały też nie jest więc przykład -moim zdaniem- nie na miejscu ;]
Przykład z Zamibidisem był dobry. Przyznam, że mnie również podbudował:) Ale.. no prawda jest taka, że ten mały dużo nie zrobi. Jedyne co może mu genialnie wychodzić to.... uniki:) Krzywdy drugiemu nie zrobi, ale jesli bedzie szybki to i sobie nie da zrobić a i popisze się technicznymi unikami i zwodami i kogos osmieszy.

Chcecie podać przykład obrazujący konfrontacje duży vs mały no to chyba walki : Kaoklai Kaennorsing'a są idealnym przykładem. Podziwiam kolesia, za odwagę. Tylko.. te jego ciosy nic nie znaczyly. Przykład tutaj : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W ogóle to ja już się teraz zastanawiam nad tym twierdzeniem, że znacznie lżejszy zawodnik, może mieć silniejszy cios od jakiegoś tam pakerka. To jak to było, że Kaoklai pare razy przywalil temu kolosowi a tamten dalej sobie stał. Bah! Kaoklai sam się wywalał.
To jak to jest z tą siłą dynamiczną, biorącą się z szybkości? Teoretycznie taki mały mógłby mieć również piorunujące uderzenie, czemu on nie miał?

Akurat bardzo dobrze Ciebie rozumiem Arcylysy [ ja mam w nadgarstku 17 cm :D przed chwila mierzylem jak przeczytalem Twoj post :D ] , też obrywam w walce z większymi:) Np. niedawno na BJJ musialem 2x walczyc z kolesiem ciezszym ode mnie o 40 kg on ponad 100 ja 64 jesli nie mniej:). NIC NIE MOGłEM ZROBIC! Ale np. jak mialem sparing KB z takim kolesiem co miał miesiąc stażu, ale jego łapa to tak jak moja noga, to śmiać mi się chciało :) Zero koordynacji, wolny i w ogóle. Na rozgrzewce to zwijałem się ze śmiechu jak widziałem co on robi ;]

Tak w ogóle do znawców mam pytanie...teraz zaczną się wakacje... wszyscy podkreślają , że siła dynamiczna liczy się w walce a statyczna mniej,a nawet czytalem , ze statyczna prawie w ogóle. No a dynamiczną ćwiczy się na workach, w trakcie uderzen , sparingach itd. To... Co mi da lepsze rezultaty 5 razy w tyg KB ,boksu i MT , czy 3x MT + siłownia? No niby na siłce wyrobie mase -> będę większy -> silniejszy ?? Czy lepiej właśnie tak 5 x w tyg ćwiczyc te uderzane. Biorac pod uwage, ze poprawie uniki, no i teoretycznie siłę strzału??
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

Moim zdaniem to nie jest wyznacznik duży vs mały, bo Crocop jest wyższy

od Sappa?????? przeciez na filmiku jak nic widac ze Sapp jest wyzszy o glowe.

ja mam w nadgarstku 17 cm

Ej wlasnie, myslalem ze to tylko moja przypadlosc, moj nadgarstek tez jest niepropocjonalnie watly w porownaniu do reszty reki. Sa jakies cwiczenia na to czy to po prostu kwestia anatomii i nie da sie nic poradzic?
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Ok, pomylilem sie, ale 5 cm roznicy to niewystarczające , żeby stwierdzić że to pojedynek duży vs mały.

Zaorish odpowiedz na resztę postu skoro jesteś taki mądry.
  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

Ej wlasnie, myslalem ze to tylko moja przypadlosc, moj nadgarstek tez jest niepropocjonalnie watly w porownaniu do reszty reki. Sa jakies cwiczenia na to czy to po prostu kwestia anatomii i nie da sie nic poradzic?


To jest powiązane z grubością kości i gówno można z tym zrobić, co najwyżej trochę otłuszczyć. Ale z drugiej strony, chudy nadgarstek i solidne przedramię wygląda strasznie fajnie :P

jak dla mnie przykład z Sappem jest dobry, w swych pierwszych walkach facet nie umiał kompletnie nic i dyszał po minucie jak 90letnia babcia, a i tak całkiem sporo wygrał.

echh, sam już nie wiem co do tych stylów walki. btw nie myślę o "walce na ulicy" - uważam to za idiotyzm (prawie zawsze dochodzi do sytuacji ty vs. kilku co sprowadza się do jak najszybszej ucieczki). Myślę co najwyżej o ewentualnym dokopaniu pojedyńczym cwaniaczkom w sytyuacji krytycznej : )
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

echh, sam już nie wiem co do tych stylów walki.

zaraz ...to ty trenujesz już coś czy "jeszcze wybierasz"?
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Sorry sorge, przeczytalem tylko poczatek i koniec :)

jesteś taki mądry

dziekuje :oops: 8)

Ale na co mam odpowiadac, bo nie za bardzo widze o co pytasz... Mam przyznac, ze warunki fizyczne i odpowiednie przygotowanie sie licza? Przeciez nigdzie nie powiedzialem, ze nie. Ale na pewno nie bede gdybal, kto z kim kiedy by wygral. Wszystko jest od siebie zalezne.

To jest powiązane z grubością kości i gówno można z tym zrobić, co najwyżej trochę otłuszczyć. Ale z drugiej strony, chudy nadgarstek i solidne przedramię wygląda strasznie fajnie

Ja wlasnie mam chude kosci. Jak napne przed ramie to mam ponad 2x wieksza od nadgarstka.
  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

zaraz ...to ty trenujesz już coś czy "jeszcze wybierasz"?


Wiesz, wolałbym nie zaczynać w trakcie sesji :P
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

echh, sam już nie wiem co do tych stylów walki.

zaraz ...to ty trenujesz już coś czy "jeszcze wybierasz"?


Myślę, że on szuka jeszcze czegoś co go zafascynuje:)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

Wiesz, wolałbym nie zaczynać w trakcie sesji :P

Heh sesja sesji nie równa :) Jak coś oblejesz to leć sprawdzić czy muay thai ci nie pasi :)
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Mi treningi w czasie sesji wybiło z głowy złamanie :)
Oprócz MT, możesz spróbować BJJ albo Judo. Moim zdaniem fajna frajda tak się porzucać na macie.Sekcje Judo i wiele BJJ mają to do siebie, że są tam ludzie przyjaźni i nie zrobią Ci masakry na początku. Ja jak kiedyś wpadłem przypadkowo na trening zapasów, to ładnie mną rzucił koleś, tylko z oddali usłyszałem krzyk trenera, żeby tamten uważał, a sam się w powietrzu modliłem ,żeby nie złamać kręgosłupu :D

Wracając do tematu Mały vs Duży. To czy ktoś może wyjaśnić : Skoro siła uderzenia bierze się z siły dynamicznej. A ta to szybkość ,technika . I na podstawie tego mówi się , że bokser 70 kg może mieć większego powera w ręce niż paker 120 kg. To jak mniemam, może być to nokautujące uderzenie, dlaczego Kaoklai nie znokautował NOGą tego kolosa Ho chi mina o ile dobrze pamiętam ;>

Czy może jest inaczej i taki mały koleś który wytrenuje siłę dynamiczną osiągnie swoje maximum, które jednak nie jest wystarczające ,żeby komuś przywalić , żeby tamten wylądował w szpitalu ze wstrząśnieniem mózgu ?
Właściwie pytanie jest proste :
Czy mały, którego waga nie przekroczy 70 kg jest w stanie tak wytrenować cios, że może powalać kolesi 1 uderzeniem [ zakładając , że czysto trafi ]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
To nie tak, ze on go uderzal z calych sil, a tamten nic. I wynika to tylko, zw kaoklai taki malutki. Po prostu tamten dobrze kryl leb. Po prostu nauczyli sie walczyc z kaoklaiem. A ten ma po prostu za slabe techniki reczne, zeby zagrozic takiemu olbrzymowi, noga (za wysoko). Naprawde, zeby kogos znakautowac nie potrzeba strasznej sily. Moj znajomy kilkunastokrotny mistrz Polski w boksie - na ringu i poza nim nakautowal z przedniej "slabej" reki. Po prostu mial zawsze genialny timing.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Acha... Moj kolega byly bokser walczyl do 56 kg, a teraz sie spasl:) i wazy jakies 65! A na swoim rozkladzie ma pokazna grupke 100 kilogramowcow, ktorzy chcieli upokorzyc konusa, na ulicy:) Pisalem o tym juz tutaj gdzies dawno temu i nie chce mi sie powtarzac tego samego.
Jesli masz watpliwosci co do walki - sztuka walki, czy "pakowanie", to odpowiedz jest chyba oczywista. A na tzw. sile ciosu to ma wiele czynnikow, ale szybkosc uderzenia fundamentalne, a szybkosc to cecha wrodzona i impilkowana przez koordynacje ruchowa, a tej nie nabedziesz na silowni. Silka owszem - ale jako uzupelnienie, a nie zamiast.
K_P
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Tak pytałem , bo na wakacjach moja sekcja BJJ nie działa, i mógłbym chodzić 5x w tyg na MT/KB no i w związku z tym zastanawiałem się czy nie lepiej właśnie 5 razy w tyg taki trening czy 3x np MT + pakernia. Tak się składa, że zawsze tak sobie ćwiczyłem bo lubiłem i nigdy z siłowni nie korzystałem, teraz sporo czytałem i widziałem , że czasami siłownia może zaszkodzić. [ chodzi o te sztuczne pompowanie masy ] Więc siara by była gdybym potem przegrywał z lżejszymi ode mnie. No ale pytanie takie : jeśli trenuje 5x MT/KB to mogę mieć lepsze uderzenie niż gdybym połączył siłownię z treningiem MT 3xtyg ? Nabierajac przy tym masy?[wiem,trudne ale mozliwe ]
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Dołączam do pytania: jak to jest z planem treningowym dla siły, szybkości i wytrzymałości tzn.:
czego nie można łączyć w tym samym dniu lub następnego dnia np. jeżeli w pn. siłownia (lub kick czy taibox) to można tego samego dnia coś jeszcze czy odpuścić, a co we wt. żeby nie popsuć efektów??
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Ps. Mój trener którego masa to było/jest 65-70 kg przy 165 cm wzrostu zawsze jak pamiętam miał "knockdown`ujące" uderzenie rękami - trenował karate - kickboksing- karate, startował m.in. w fullkontakcie. Mówił mi że trening tylko ciężarami zwalnia, ale również tylko na worku, (bez ćwiczenia szybkości w powietrze), może zwolnić - czyli osłabić cios...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

Ps. Mój trener którego masa to było/jest 65-70 kg przy 165 cm wzrostu zawsze jak pamiętam miał "knockdown`ujące" uderzenie rękami - trenował karate - kickboksing- karate, startował m.in. w fullkontakcie. Mówił mi że trening tylko ciężarami zwalnia, ale również tylko na worku, (bez ćwiczenia szybkości w powietrze), może zwolnić - czyli osłabić cios...

coz. nie moge sie klocic z trenerem, ale wydaje mi sie, ze zaden trener boksu nie bedzie robil walki z cieniem (jedyny trening "w powietrze) da szybkosc. od szybkosci jest speed bag, albo gruszka (jedno i to samo?), a od sily ciezki worek. i trzeba cwiczyc wszystko (vide Ross).
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Kubuś, każdy kto trochę trenował poznał jakiegoś chudego kozaka, który walczył jak kot. Sam zresztą piszesz o wielokrotnym mistrzu Polski. To nie udowadnia, że chudzi mają lepiej albo coś takiego. Nie bez powodu wymyślili podział na wagi.

Kriss, ja też nie wspominałem o budowie kulturysty. Faktem jednak jest, że na sekcjach boksu przez które się przewinąłem siłownia była integralną częścią programu. W ogólnym rozrachunku połączenie treningu na eksplozywność i masę sprawi, że ta ostatnia będzie na umiarkowanym poziomie. Nieprawdą jest też, że odpowiednio trenujący siłowo zawodnik (stosujący stretching, różne ćwiczenia dynamiczne itp.) jest jakoś specjalnie gorzej skoordynowany. Może nieco trudniej jest wprawić tą masę w ruch, ale dla wytrenowanego zawodnika to już jest rutyna.

Najgorszym spowalniaczem jest tłuszcz :cry: Bezsensowne kilogramy, które trzeba wprawiać w ruch z całym ciałem. Wyrzeźbiony ciężki zawodnik wymiata (np. Tyson, Kliczko, Lewis itd.)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Wlasnie wymyslono wagi i kazdy ma sie szanse zrealizowac, a na ulicy nie spotyka sie tak samo wyszkolonych fajterow, tylko przewaznie cwaniaczkow, ktorzy z poziomu ziemi - przechodza kulturalnie na "prosze pana".
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
[quote name="novocainespeed bag, albo gruszka (jedno i to samo?)[/quote"]

tak to jedno i to samo to co zapewne chciales powiedziec to speed bag i focus bag

worek jest bardzo dobrym nazedziem treningowym ale tez dosyc niebezpiecznym ze wzgledu na pzyzwyczajenie sie do pewnego dystansu i odleglosci z ktorej wyprowadzamy nasze ciosy
dlatego najczesciej kiedy jakies koles nie majacy pojecia o boksie pracuje z workiem to wyprowadza proste gdzies tak z 80% swojego zasiegu,bokser proste bedzie wyprowadzal z 100%-110% z dojsciem
inaczej troche ma sie sprawa z hooks i upercuts bo te wyprowadza sie z blzszej odleglosci

trening z cieniem jest zajebisty, a jezeli dodamy do niego 3/5 funtowe ciezarki to niezle moze skopac ci tylek
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

Maly vs Duzy

"It's not the size of the boat, it's the motion of the ocean." :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024