Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały vs. Duży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Oczywiście, że nie. Oni robią masę , silę robią przy okazji robienia tej pierwszej.

Tym bardziej, że w MA sila dynamiczna jest bardzo ważna.

Poziom sily zależy też od świadomości ruchu (w pewnym stopniu pamięć mięśniowa - przetorowanie nerwowe) i ilości aktywnych wlokien w mięśniu. ( kata ustawienia w stawie nie liczymy bo nie jest zależne od nas)

Dlatego tak ważna jest teoria sportu w budowaniu cech motorycznych.

Używając metody ciężkoatletycznej w budowie sily, aktywuje się wlókna szybkokurczliwe, które z kolei się"zabija" treningiem kulturystycznym.

I to jest jedna z różnic :)

To co robią kulturyści nie oczywiście zle. Oni po prostu specjalizują się w czym innym (no i wychodzi im super jak patrzę na zdjęcia)
  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
mogę prosić o link do takiego treningu? :P
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
nie ma linku, bo to nie filmik a jedna z metod treningowych do budowania sily.

Nie jestem w stanie / pochlonie za dużo czasu pisanie o tym bo to jest temat rzeka. Zresztą nie wszystko powiem bo to mój warsztat szkoleniowy. No i najważniejsze wcale nie nie jestem najlepszy na świecie w te klocki ( w Polsce i w warszawie też nie) wykorzystuję to w pracy ale do arcymistrza mi na razie brakuje.

Dlatego proponuję wykonać staż poświęcony temu tematowi. Przedstawić metody i zasady. I co najważniejsze, celowość treningu motorycznego. Bo sam trening na macie to jednak malutko.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Na polskiej stronie ADCC [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest zamieszczony filmik.

Team Quest - Grappling Workout (08.06.2007)

Randy Couture stworzył specjalny trening siłowo-wytrzymałościowy ze sztangą dla chwytaczy. Jak widac trening opiera się na cwiczeniu plecow szczegulnie prostownikow grzbietu, barkow i ud. Calkiem ciekawy system wytrszymalosciowy.

-Pozdrawiam J.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
filmików tego rodzaju jest sporo (a ten jest fajny) , pokazują ćwiczenia ale ćwiczenia to tylko część calości

progresja obciążenia, czasy ćwiczenia, ilość serii i powtórzeń, objętość treningowa, dni treningowe dla poszczególnych cech, i to wszystko ujęte w sensowny plan treningowy
To jest dopiero konkret.

ps. a filmik fajny.
  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży

filmików tego rodzaju jest sporo (a ten jest fajny) , pokazują ćwiczenia ale ćwiczenia to tylko część calości

progresja obciążenia, czasy ćwiczenia, ilość serii i powtórzeń, objętość treningowa, dni treningowe dla poszczególnych cech, i to wszystko ujęte w sensowny plan treningowy
To jest dopiero konkret.

ps. a filmik fajny.


echh mam nadzieję że kiedyś będę mógł przeczytać taki plan i zająć się takim treningiem

póki co pozostaje mi zwykłe pakowanie..
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
pakuj bo przygotujesz apatat kostno więzadlowy do obciążeń. Pakowanie jest dobre tylko jak się nie przegina.

Sporo dynamicznych z obciążeniem do 30% CM (ale powoli w ten temat)

staraj się nie izolować za bardzo mięśni które ćwiczysz (ważne!) :D

Nie "zabijaj się" dlugością i ilościami serii

i tyle. To jest dobry początek
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Najprosciej, nie ma o czekac na zbawienie zacznij dzis. Rob dwie, trzy serie na dana grupe miesniowa - 1. - rozgrzewka nawet 30 ruchow, 2. -okolo 15, 3. miedzy 5-8 (budowanie sliy ta trzecia) - w ten sposbo aktywizujesz wlokna szybko i wolnokurczliwe a to jest niezbedne w walce. (Oczywiscie zwiekszasz ciezar). Cwicz duzo z obciazeniem ciala - drazek (najwazniejszy dla chwytacza!). Gdzie sbyla wsopanial ksiazka o tego typu treningu, zdaje sie bylego, czy aktualnego zawodnika MMA, wyszlo mi ze lba, a sam bym chetnie ja kupil. Jest po angielsku, ale sa obrazki:) Gosc ma imponujaca sylwetke i sprawnosc. Chcialbym miec jeszcz taka. Moze zdaze:)

Walki wygrywa sie plecami, nie klata i bicepsem:) Od czasu do czasu zrob sobie dzien zapasniczy - zacznij od 15 ruchow i zjezdzaj w dol na drazku do 5 - w roznych uchwytach - jak bedziesz to potrafil zrobic, niezalenie od masy, juz bedziesz mial tej "sily" troche i przeciwnik to poczuje.
A kriss dobrze gada, widac ze sie zna.
Pozdrawiam K_P
PS. Choc ja przyznam, ze po tylu latach cwiczen.... nie stosuje sie do zadnej metody:) ja uorawiam terning tzw. intuicyjny, nagle przychodzi mi do glowy, zeby zamiast obwodow, ktore sa dla mnie podstawowe, robic trenin z wiekszymi obciazeniami, odwczuwam potrzebe z gumami - robie z gumami. teraz chodzilo za mna plywanie:), wiec... zacalem plywac. Nie zapominaj o areobach, wszystko jest gowno warte bez areobow - czyli bieganie, albo rower, albo maszyny steppery etc, albo sakanka (meka:), plywanie - al bo wszytskiego po trochu co lubie.
PS.2. Bylme dzis na plywalni w Londynie. W zsatni sa tatuskowie, mlodziez - czuje, ze mi sie dziwnie przygladaja. Mysle, kurwa... ubrudzilem sie czy co, a le ejstem w samych gaciack i nie bylo sie czym ubrudzic. Zerknalem w duze lustro i.... ja po prostu, moje plecy wygladaja jak pol szafy bez ubrania, a kazdy miesien wyseparowany - wiec bez ubrania wygaldam jakbym wazyl z 10 kg wiecej. Goscie do takiego widoku nie przyzwyczajeni. Zycze Ci takiej malej satysfakcji w przyszlosci:) To mile, zwazywszy, ze mam pewnie tyle lat co Twoj ojciec, a daja mi 10 mniej.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Kubus a ile wazysz?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
179cm i okolo 77kg. Czyli w ubraniu mnie naprawde nie widac.
Pozdrawiam
K_P
PS. Nikt nie pamieta jaki jest tytul i autor tej ksiazki o ktoreh wspominalem. Mialem nawet gdzies link do strony, ale mi go gdzies zezarlo:(
  • 0

budo_sokolowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
maly moze miec nawet przewage jesli umiejetnosci techniczne sa po jego stronie. Chodzi oto ze jego male parametry moga mu jeszcze bardziej dopomoc. Mnijszy zawodnik ma na ogol wieksze predyspozycje by byc szybkim i sprawnym ruchowo, a wiec duzy nawet nie zdarzy zadnej techniki wykonac. Ale jak mowie, pod warunkiem ze maly bedzie zdecydowanie przewyzszal znajomoscia technik.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Aha duzy nie zdazy uderzyc a maly zada mu 10 ciosow tak to widzisz?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
do tematu:

  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Heh mały starał się jak mógł ale te jego próby były kompletnie na nic, duży typ nawet nie drgnął.. :/

mało zachęcające..
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Miał przewagę w walce ale tak jak narrator mówił, popełnił błąd i finito, tyle starczyło... nie zawsze kurdupel wygrywa :P
  • 0

budo_arcylysy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
echh, zresztą, na co ja liczę. Wystarczy przypomnieć sobie Boba Sappa. Wystarczy być wielką zwalistą górą mięcha bez techniki i już wszystkich wgniatasz w glebę.. :/
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
co ty wygadujesz? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zacznijmy od tego, ze bob sapp jak dostaje po ryju to sie kuli jak dziewczyna pod stolem
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Ja pamiętam dość dokładnie jak sie kulił po uderzeniu Cro Copa więc nie rozpaczaj tak :wink:
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
W ogole czego panikujesz? Codziennie masz potyczki z dwa razy wiekszymi od siebie, zebys sie tak przejmowal? Czasem mam wrazenie, ze ludzie, ktorzy nic nie cwicza, pod wplywem innych i pod wplywem zaczytawania sie niektorymi bzdurami w "ulicy" daja sie zastraszac, panikuja i wmawiaja sobie: "Jezus, co ja teraz zrobie? Co zrobie jak wyskoczy przede mna taki dwu-i-polmetrowy agresor, Cro Cop albo Fedor na ulicy? Przeciez ich tylu chodzi po miescie, a ja taki bezbronny, chyba zaczne cwiczyc jakas <>" i sie zaczynaja takie gdybania kilkunastostronicowe.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały vs. Duży
Myślę, że to całkiem normalne. Każdego na początku intrygują różne zagadnienia i niuanse związane z walka na ulicy. W miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia (przez trenowanie SW) zaczyna się do tego podchodzić z dystansem. Najlepiej trenować z ludźmi trochę (ale nie dużo) cięższymi czy wyższymi, trochę inaczej się walczy z takimi niż z ludźmi tej samej wagi. Nie należy zapominać, że na ulicy nie ma żadnych przepisów więc zgodnie z prawem Darwina, przetrwać może najlepiej przystosowany (co nie znaczy najwiekszy) :wink: .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024