Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sekciarze!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Pisze w nim, że Aikido nie jest sektą, ale że nie da się pogodzić filozofii i religii dalekiego wchodu ze światopoglądem europejskim.

Szczerze mówiąc nie wiem co to takiego "światopogląd europejski", ale że religia Dalekiego Wschodu jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem, to chyba oczywiste. Tak samo jak nie da się być buddystą-muzułmanem. Jesteśmy może trochę zepsuci przez konsumeryzm, gdzie człowiek jak zapragnie, to je sushi z bigosem w sosie curry i jeszcze dopcha hamburgerem, ale poważnie potraktowana duchowość nie działa jak kubeł, do którego wrzuca się wszystko co podejdzie pod rękę.

Inna sprawa, że można z powodzeniem uprawiać sztuki walki, nawet najbardziej tradycyjne, tak naprawdę nie angażując się wcale w żadną filozofię (i w większości przypadków tak właśnie jest).
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
*muzułmaninem.

Swoją drogą mógłby ktoś umożliwić edycję postów (byłem na wielu forach i tu pierwszy raz zobaczyłem, żeby wyłączono taką funkcję)
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
O kim są te cytaty? : "ON był nie tylko jednym z najwybitniejszych mistrzów sztuk walki, ale także prawdziwym wizjonerem, który przez całe życie poszukiwał odpowiedzi na pytanie o prawdziwy sens sztuk walki i udzielił na nie genialnej odpowiedzi tworząc xxx ... ćwiczył on uderzając wielokrotnie czołem o kamień. Oficerowie japońscy mieli zwyczaj karać swoich podwładnych bijąc ich po głowie. Podobno niejeden z nich złamał sobie usiłując ukarać tak JEGO ... siedemdziesięcioletni już ON" otrzymał zadane z pełną siłą uderzenie bokkenem. Nie zrobiło to na nim najmniejszego wrażenia ... zaatakował go ciężkim drewnianym mieczem lecz odpowiedź JEGO spowodowała rozpadnięcie się miecza na dwie części ... nigdy nie udawało im się go zaskoczyć, nawet w czasie snu ... ilekroć to czynili tyle razy narażali się na uwagi w rodzaju: "bogowie mnie ostrzegli, że chciałeś mnie uderzyć w głowę" ... ON nie pozwolił się trafić grupie wyborowych strzelców. Stanął przed nimi w odległości 20 m. Gdy padła salwa wielu z nich poprzewracało się a ON nietknięty stał za nimi ... w podobny sposób zniknął też kiedyś swoim uchideshi, którzy otoczyli go z bokkenami i jo ... ON nie ćwiczył nigdy naginatą. Poprosił Shiodę o dostarczenie mu dzieła "Ushiwakamaru" i zamknął się z nim na noc. Rano oświadczył, że Ushiwakamaru do niego przyszedł i nauczył go wszystkiego ... Obecny na przedstawieniu wybitny ekspert naginaty rzekł: "Co za piękny pokaz naginaty. Mamy jeszcze wiele do nauczenia się ..." i na koniec: "... zdumiewamy się słuchając opowieści o jego poczynaniach. Cieszymy się mając okazję spotkać któregoś z jego uczniów. ON był kimś więcej niż mistrzem sztuk walki, był mistrzem mistrzów, nauczycielem życia ..."

Cóż za piękna biografia guru sekty. Brakuje tylko wskrzeszania zmarłych.

A teraz zagadka: o kim jest ta bajka i kto to napisał?

PS
sorry jeśli uraziłem kogoś swym cynizmem i brakiem wiary
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

A teraz zagadka: o kim jest ta bajka i kto to napisał?

O Dziadku, oczywiście. Kto napisał nie wiem, ale strzelam: Stanley Pranin.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Czy może gdzieś w BUDOJO było? Cholewka, czytałem, a nie mogę sobie przypomnieć. :)
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Otóż to Shabu!!!
To fragmenty biografii dziadka z jubileuszowego wydania organu PFA.
Idealna pożywka dla tropicieli sekt wszelakich :) :) :)
Niech to tylko znajdzie Tekieli. To się chłop ucieszy :) :) :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

O kim są te cytaty? : "ON był nie tylko jednym z najwybitniejszych mistrzów sztuk walki, ale także prawdziwym wizjonerem, który przez całe życie poszukiwał odpowiedzi na pytanie o prawdziwy sens sztuk walki i udzielił na nie genialnej odpowiedzi tworząc xxx ... ćwiczył on uderzając wielokrotnie czołem o kamień. Oficerowie japońscy mieli zwyczaj karać swoich podwładnych bijąc ich po głowie. Podobno niejeden z nich złamał sobie usiłując ukarać tak JEGO ... siedemdziesięcioletni już ON" otrzymał zadane z pełną siłą uderzenie bokkenem. Nie zrobiło to na nim najmniejszego wrażenia ... zaatakował go ciężkim drewnianym mieczem lecz odpowiedź JEGO spowodowała rozpadnięcie się miecza na dwie części ... nigdy nie udawało im się go zaskoczyć, nawet w czasie snu ... ilekroć to czynili tyle razy narażali się na uwagi w rodzaju: "bogowie mnie ostrzegli, że chciałeś mnie uderzyć w głowę" ... ON nie pozwolił się trafić grupie wyborowych strzelców. Stanął przed nimi w odległości 20 m. Gdy padła salwa wielu z nich poprzewracało się a ON nietknięty stał za nimi ... w podobny sposób zniknął też kiedyś swoim uchideshi, którzy otoczyli go z bokkenami i jo ... ON nie ćwiczył nigdy naginatą. Poprosił Shiodę o dostarczenie mu dzieła "Ushiwakamaru" i zamknął się z nim na noc. Rano oświadczył, że Ushiwakamaru do niego przyszedł i nauczył go wszystkiego ... Obecny na przedstawieniu wybitny ekspert naginaty rzekł: "Co za piękny pokaz naginaty. Mamy jeszcze wiele do nauczenia się ..." i na koniec: "... zdumiewamy się słuchając opowieści o jego poczynaniach. Cieszymy się mając okazję spotkać któregoś z jego uczniów. ON był kimś więcej niż mistrzem sztuk walki, był mistrzem mistrzów, nauczycielem życia ..."

Cóż za piękna biografia guru sekty. Brakuje tylko wskrzeszania zmarłych.

A teraz zagadka: o kim jest ta bajka i kto to napisał?

PS
sorry jeśli uraziłem kogoś swym cynizmem i brakiem wiary



Cóż manipulując tekstem można udowodnić każdą tezę, autor cytowanego tekstu zachowuje dystans do postaci. Mówi że to opowieści zasłyszane od tego czy tamtego, piękne bo pokazują jak wielką estymą darzony był Ueshiba. :roll:

A Tekielemu trzeba pokazć opisy występów Małysza.
Pokłony bałwochwalcze i uwielbienie zahipnotyzowanych tłumów, ludzi którzy nie bacząc na koszty i zaniedbując obowiązki w pracy podążają za swoim obiektem uwielbienia. Skijumping sekta.
"Unosił się w powietrzu, zawisł i jakaś cudowna moc prowadziła go poza pierwszą a potem drugą czerwoną linię. To nie człowiek to ptak, orzeł szybujący po złoto."
:lol: :lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

religia Dalekiego Wschodu jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem


Która?
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

religia Dalekiego Wschodu jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem


Która?

Każda traktowana POWAŻNIE, a nie na poziomie egzotycznej dekoracji (jak "maski afrykańskie" wieszane w domach osób obdarzonych wątpliwym gustem)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Każda traktowana POWAŻNIE


Co rozumiesz poprzez "poważnie"? Chińczycy się nie krępują i sobie tu troszkę taoizmu zastosują, potem coś z buddyzmu, przyprawione konfucjanizmem. Wszystko się da pogodzic, jak się chce.

A afrykańskie maski jak się komuś podobają, to niby czemu ma sobie nie powiesić?
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Każda traktowana POWAŻNIE


Co rozumiesz poprzez "poważnie"? Chińczycy się nie krępują i sobie tu troszkę taoizmu zastosują, potem coś z buddyzmu, przyprawione konfucjanizmem. Wszystko się da pogodzic, jak się chce.

Ta kombinacja nie jest dobrym przykładem na możliwość pogodzenia "wszystkiego" co się chce, bo akurat te ideologie mają z sobą dużo wspólnego. "Doktryna środka".

Natomiast np. buddyzm z chrześcijaństwem jest nie do pogodzenia, skoro według pierwszego sam jesteś własną drogą do zbawienia, a według drugiego nie ma zbawienia poza Chrystusem. Nie da się jednocześnie przyjąć dwóch różnych sposobów myślenia.

A afrykańskie maski jak się komuś podobają, to niby czemu ma sobie nie powiesić?

A niech sobie wiesza, mi się to po prostu wydaje trochę tandetne, jak obraz z jeleniem.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
ZAWSZE można sobie stworzyć własną hybrydę inspirowaną tym, i tym, i szczyptą tamtego itd.; tu nas faktycznie ogranicza tylko wyobraźnia, natomiast to już nie byłoby to, od czego wyszliśmy, tylko jakiś nasz prywatny twór "na motywach"
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

natomiast to już nie byłoby to, od czego wyszliśmy, tylko jakiś nasz prywatny twór "na motywach"


Wiara jest zawsze subiektywna, mniej lub bardziej.

A niech sobie wiesza, mi się to po prostu wydaje trochę tandetne, jak obraz z jeleniem.


W Afryce chyba inne spojrzenie na to mają ;)

Zresztą jak ktoś ma całą hawirę urządzoną w takim stylu, to może zupełnie inne wrażenie robić, niż powieszone między matką boską a zdjęciem cioci.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

natomiast to już nie byłoby to, od czego wyszliśmy, tylko jakiś nasz prywatny twór "na motywach"


Wiara jest zawsze subiektywna, mniej lub bardziej.

To prawda, zresztą większość niby-katolików w Polsce - chociaż nie ćwiczy aikido :) - też żyje w takiej jakiejś schizofrenii, bo w jedne prawdy kościelne wierzą, w inne (niewygodne) już nie; chodzą do kościoła, a popierają aborcję np.

A niech sobie wiesza, mi się to po prostu wydaje trochę tandetne, jak obraz z jeleniem.


W Afryce chyba inne spojrzenie na to mają ;)

No, właśnie o to mi chodzi. Jeśli dla kogoś to ma prawdziwe znaczenie, OK; grunt w tym by nie robić cepelii.

Zresztą jak ktoś ma całą hawirę urządzoną w takim stylu, to może zupełnie inne wrażenie robić, niż powieszone między matką boską a zdjęciem cioci.

Ja dotąd widywałem tylko ten drugi wariant :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
mod on
bardzo prosze nie rozpoczynac zadnych dyskusji religinych nie zwiazanych z aikido. To jest forum aikido.
mod off

  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

manipulując tekstem można udowodnić każdą tezę

Całkowicie się zgadzam. Manipulacja to najprostszy i najskuteczniejszy środek, aby kogoś zdyskredytować lub ośmieszyć, o czym Szanowna Redakcja jako człowiek obyty w świecie doskonale wie. Jest to z resztą środek ogólnie przyjęty przez wszelkie media, ale to już inna historia.

autor cytowanego tekstu zachowuje dystans do postaci. Mówi że to opowieści zasłyszane od tego czy tamtego, piękne bo pokazują jak wielką estymą darzony był Ueshiba

tu się nie zgadzam. Nie wszystkie opisy cudów wyczynianych przez Ueshibę są opisywane jako "zasłyszane", a peany wygłaszane zwłaszcza w pierwszym i ostatnim akapicie świadczą raczej o braku dystansu. Dla porównania, w tym samym numerze jest wielce ciekawy artykuł Szanownej Redakcji o Sokaku Takedzie. Pomimo że był to wojak nietuzinkowy niczym Pmasz'owy Burdulak, jego wyczyny są opisane z "dystansem do postaci" i trudno tu cokolwiek zmanipulować.

A Tekielemu trzeba pokazć opisy występów Małysza.

Ciiiii. Jeszcze ten waryjat podejmie temat i skrzywi życiorys naszemu Adasiowi :) :) :)

Zapewniam, że nie było moją intencją krytykowanie ani pisma aini autora artykułu. Chcę tylko zwrócić uwagę, że My AIKIDOCY swoimi wypowiedziami czy zachowaniem sami dajemy powody różnym nawiedzonym do posądzania nas o różne czary, gusła, opętanie, czczenie demonów etc. A im wyżej postawiony osobnik lub pismo, tym bardziej może się to obrócić przeciwko nam.
  • 0

budo_ashtar
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Chcę tylko zwrócić uwagę, że My AIKIDOCY swoimi wypowiedziami czy zachowaniem sami dajemy powody różnym nawiedzonym do posądzania nas o różne czary, gusła, opętanie, czczenie demonów etc. A im wyżej postawiony osobnik lub pismo, tym bardziej może się to obrócić przeciwko nam.


Przytoczony przez Ciebie tekst - w stylu, w którym o Dziadku piszą japońscy biografowie, a który wypływa w jakimś stopniu z ichniej maniery przestawiania wysoko cenionej postaci - podobnie jak inne tego typu opowieści raczej nie trafi w ręce nikogo widzącego w aikido sektę. Wątpię, żeby ktoś taki dotarł do zawierającej je literatury. :D
To nie one sprawiają, że jesteśmy podejrzani.
Raczej ignorancja i skojarzenie wschodnich sztuk walki z buddyzmem. I króciutka medytacja przed treningiem. :wink:

Ale mam pytanie: jakimiż to zachowaniami dajemy otoczeniu podstawy do widzenia w nas sekciarzy?
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Przytoczony przez Ciebie tekst - w stylu, w którym o Dziadku piszą japońscy biografowie, a który wypływa w jakimś stopniu z ichniej maniery przestawiania wysoko cenionej postaci - podobnie jak inne tego typu opowieści raczej nie trafi w ręce nikogo widzącego w aikido sektę. Wątpię, żeby ktoś taki dotarł do zawierającej je literatury. :D
To nie one sprawiają, że jesteśmy podejrzani.
Raczej ignorancja i skojarzenie wschodnich sztuk walki z buddyzmem. I króciutka medytacja przed treningiem. :wink:

Ale mam pytanie: jakimiż to zachowaniami dajemy otoczeniu podstawy do widzenia w nas sekciarzy?


Według kosmologii aikido, wszystkie rzeczy we wszechświecie powstają dzięki oddziaływaniu pozytywnego i negatywnego ki


Aikido jest sposobem na pojednanie świata i uczynienie ludzi jedną rodziną.


Zrozumiał, że zanim będziemy kontrolować umysł drugiej osoby, najpierw musimy kontrolować swój umysł, a harmonia umysłu i ciała jest postawą Aikido


Itd. itd. itd.

Wszystkie cytaty ze stron reprezentujących aikido w internecie.

Wątpię, żeby ktoś taki dotarł do zawierającej je literatury.

A tu wystarczy google, szczypta zainteresowania i minuta wolnego czasu ;)
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Naprawdę świat XXI w. jest nabity informacjami po brzegi i ludzie - zwykli ludzie - często skończą na tej właśnie minucie, i niestety nie będą zagłębiać się i rozważać wszystkich subtelności.

A pierwsze wrażenie da się zrobić tylko raz. I pora przestać obrażać się na rzeczywistość; albo trzeba nie legitymować się publicznie takimi tekstami (które słusznie czy nie, ale BĘDĄ się kojarzyć z sekciarstwem), albo przestać się w kółko robić wielkie oczy, że ktoś pomyślał tak jak musiał pomyśleć


To jest w pewnym sensie ten sam syndrom co z Młodzieżą Wszechpolską, ONR-owcami itd. którzy podnoszą do zdjęcia prawą łapę, a później zrozpaczeni krzyczą, że dookoła są sami ignoranci, bo przecież to nie jest żadne heil Hitler tylko odwieczny rzymski salut, a przed wojną tak się pozdrawiali narodowcy w całej Europie itd. :) I żeby świat się douczył, a że świat jakoś uparcie nie chce się douczać, to jest głupi, i w naszym gronie nawtykamy mu w zemście za to różnych złośliwości


Zanim mnie ktoś nadgorliwy zacznie oświecać, nie stawiam znaku równości między aikidokami a narodowcami - chodzi mi tylko o mechanizm zjawiska
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Chcę tylko zwrócić uwagę, że My AIKIDOCY swoimi wypowiedziami czy zachowaniem sami dajemy powody różnym nawiedzonym do posądzania nas o różne czary, gusła, opętanie, czczenie demonów etc.

Masz tutaj zupełną rację urbeck.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024