Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sekciarze!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Przez chwilę szepczą. - No, Stachu, ty powiedz - namawiają starszego Kaszubę. Wstaje, podchodzi do drzwi, w ręku do połowy wypity specjal.

- Według mnie ta pani to ma co najmniej szkołę średnią, a ludzie wykształceni powinni wiedzieć, że aikido to nie żadna sekta, tylko taniec walki.


konkurencja dla Miszcza Mariana?? :roll:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Setnie sie ubawiłem czytając to.
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Co po niektórzy śmieją się z tego ze aikido to sekta, ale wynika to tylko z waszej ignorancji !
Jeszcze jest czas na powrót na ścieżkę Pana !

a o to kolejny dowod:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



:D :) :lol: :) :)




:twisted:
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Zajrzałem i jakoś słowa tam nie widzę, żeby sztuki walki były złe czy szatańskie... nie trzeba się z tym tekstem oczywiście zgadzać, natomiast nie rozumiem, co w nim jest takiego głupiego czy śmiesznego.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


nie do konca rozumiem.
Twierdzisz, że zacytowane wypowiedzi przedstawicieli SW są nieprawdziwe / zmanipulowane?
Czy też z jakiego powodu te uśmieszki ?

Skoro autorka opiera się na wypowiedziach znakomitych przedstawicieli SW, to podważając jej tezę, warto merytorycznie dyskutować.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Ja z innej beczki chciałem, z lektury artykułu wynika, że Masutatsu Oyama niechcący zabił w walce człowieka, to prawda? Ja się na karate nie znam (z resztą na aikidzie też tak se).
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Chodziło mi o cały art na 5 stronach. Fakt te wypowiedzi dla niektórych mogą być dyskusyjne (jak wszystko)... czy są zmanipulowane ? raczej przecież nie inaczej ;) w końcu kto je wcześniej znał ? a tak popularnego i ważnego 'cytaciku' jak ten tu nie zamieszczono :

"Będziemy podążać szlakiem naszego Boga. i nigdy nie zapomnimy o cnocie pokory"(We will follow our God,
And never forget the true virtue of humility)

jakby ktoś nie obeznany był, to jest fragment przysięgi dojo; takie 10 przykazań dla karateków ;)

Czy wschodnie sztuki walki można trenować jedynie jako formę rekreacji fizycznej czy formę samoobrony bez uwzględniania filozofii Wschodu?
[...]
Warto więc uświadomić sobie, że wschodnie sztuki walki nie mogą być jedynie formą rekreacji czy samoobrony. Pod płaszczykiem ćwiczeń wprowadza się bowiem do umysłów osób trenujących wschodni system filozoficzno-moralny.


-tego nie będę nawet komentować.

Co głupiego? w podsumowaniu jest stwierdzone ze WSW (wschodnie sztuki walki) nie są do pogodzenia z religia katolicka... kurde mój księżulo co mnie bierzmował ćwiczył shotokan czyli co jeszcze raz mam się obierzmować?
inny przykładzik:
taki wierny cytacik

"Poprzez trening kata osiąga się kontrolę oddechu oraz umiejętność eksplozji całej energii psychicznej i fizycznej w stronę przeciwnika, co daje śmiertelną skuteczność w walce"

no i prawie wszystko się zgadza, jest koncentracja, ba nawet oddychanie jest... tylko w moim przypadku brakuje tej 'śmiertelnej skuteczności' nota bene może inni karatecy wypowiedzą sie czy im kata daje śmiertelna skuteczność?
Rekapitulując ten artykuł dla mnie jest zwykłym przeintelektualizowanym bełkotem, zamieściłem go dlatego aby pokazać że tego typu radosna twórczość powoduje sytuacje takie jak w tej we wsi z tematu.

Hara-kiri o tym fakcie wcześniej nie słyszałem.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Oczywiście że wszystko to jest dyskusyjne.

Zresztą ja osobiście uważam (inaczej niż autorzy tekstu), że jak najbardziej da się praktykować sztuki walki w oderwaniu od wszelkich filozofii - mało tego, często tak właśnie jest nawet wbrew stwierdzeniom samych zainteresowanych!

Bo cała ta "filozofia", kiedy się bliżej przyjrzeć, sprowadza się do paru komunałów i dodawania sobie tajemniczości...

Natomiast tak czy siak artykuł nie zawiera, ani nie sprowadza się do stwierdzenia typu "sekta zło i szatan w aikido". I chociaż też się z nim nie zgadzam, nie określę go jako bełkot, bo bełkotem nie jest.

A streszczając go w taki sposób nie zachowujesz się wcale jak osoba bardziej przenikliwa, uczciwa czy mądra niż te przysłowiowe mohery od Rydzyka.

W gruncie rzeczy wyzywanie 'wroga' od "wsiowych debili" (patrz Czarna) to DOKŁADNIE ten sam typ zachowania i mentalności
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
ten sam ...co tych dziadków wymachujących pięścią masońskiej TVN - ma się rozumieć.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Chociaż sprawiedliwie patrząc, na waszą korzyść przemawia fakt że macie po 19, 20 lat - to jest OK; chyba zasłużenie surowiej ocenia się człowieka, który mimo siwizny postrzega świat i dalej zachowuje się, jakby był w takim wieku...
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
W ramach lekkiego offa: zamieściłem to w ramach pewnej ciekawostki która miała ilustrować stosunek do WSW pewnych grup związanych z kościołem. podobne teksty można przeczytać np: we Frondzie. Tytuł o "złu szatnie i aikido" powstał tylko dlatego aby zainteresować - ot taka manipulacja drobna z mojej strony - przyznać mogę ze nie szczególnie udana.

Pozdrawiam.
Alwer :) [/quote]
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Ja się na karate nie znam (zresztą na aikidzie też tak se).

człowieku, nie pisz tego tak głośno, bo sensei, jak to przeczyta, to Cię zdegraduje i jeszcze do kursu nie dopuści. :) :) :) a tak może uda Ci się psim swędem gdzieś za filarem w dojo ukryć niedoskonałości warsztatowe. :lol: :lol: :lol:



P.S. a tak baj de łej, przestańże już się biczować i gadać od rzeczy, że nic nie umisz. bo mnie to zaczyna wkur...zać. jak tą babę z kawału. :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

(...)sensei, jak to przeczyta, to Cię zdegraduje i jeszcze do kursu nie dopuści. :) :) :) a tak może uda Ci się psim swędem gdzieś za filarem w dojo ukryć niedoskonałości warsztatowe. :lol: :lol: :lol:

Sensei, jak nikt inny w dojo, zna moje niedoskonałości warsztatowe :-)
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
przepraszam za oftopa

Hara - ja troszkę wzrok mam nieteges więc pytam: to osóbka na Twoim avatarze, to ona w ręku ma długaśny wibrator?? Bo się tak apetycznie wzięła i wygła... :wink: :wink: :)

koniec oftopa
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

Hara - ja troszkę wzrok mam nieteges więc pytam: to osóbka na Twoim avatarze, to ona w ręku ma długaśny wibrator?? Bo się tak apetycznie wzięła i wygła... :wink: :wink: :)

Mi to wygląda bardziej na wakizashi, ale nawet na tym forum jest kolega, który jak sam o sobie pisze „lubi noże(m)” :wink:
Pozdrówka, h-k :D
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

przepraszam za oftopa

Hara - ja troszkę wzrok mam nieteges więc pytam: to osóbka na Twoim avatarze, to ona w ręku ma długaśny wibrator?? Bo się tak apetycznie wzięła i wygła... :wink: :wink: :)

koniec oftopa

A ja zaś się zamartwiam, w jakżesz mrocznych zakamarkach internetu kolega Hara wynalazł to narawd e sugestywne zdjęcie... Bo tam można znaleźć i z warzywami, i ze zwierzętami, i ludźmi płci wszelakich rzeczywistych, urojonych i nabytych, ale żeby tak zaraz z bronią białą?! Fuj! :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

A ja zaś się zamartwiam, w jakżesz mrocznych zakamarkach internetu kolega Hara wynalazł to narawd e sugestywne zdjęcie... Bo tam można znaleźć i z warzywami, i ze zwierzętami, i ludźmi płci wszelakich rzeczywistych, urojonych i nabytych, ale żeby tak zaraz z bronią białą?! Fuj! :)

Bo Hara perwers jest. I niech lepiej uważa, bo Go zgarną za rozpowszechnianie zdjęć :) :) :wink:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
zazdrośnicy z kolegów pierwszej wody :P :) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!

zazdrośnicy z kolegów pierwszej wody :P :) :)

Taaa..., zazdroszczę temu wakizashi :) :) :oops:
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekciarze!
Wracając na chwilkę do tematu (hara zapusc linka do tych fotek :twisted: ), w ostatniej Gazecie Polskiej znalazł sie krótki artykuł pana Tekielego (który popełnił "Techno, Aikido, amulety") Pisze w nim, że Aikido nie jest sektą, ale że nie da się pogodzić filozofii i religii dalekiego wchodu ze światopoglądem europejskim.
Miło przynajmniej usłyszeć że nie jestem sekciarzem, a tylko odstępcą od wiary :wink: :wink: :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024