Skocz do zawartości


Zdjęcie

Interwalowa jazda na rowerze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Interwalowa jazda na rowerze
No wlasnie czy takie cos ma sens, a jesli tak jak to proponujecie skonstruowac.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze
ma sens, i to spory.
pierwotnie interwal dr tabaty byl przeprowadzany na rowerze.
taba intervals
20s maksymalnego wysilku
10s odpoczynku
x8
razem: 4 minuty

inaczej, mozna standardowe interwaly, np 60s max, 30s odpoczynku. 3min jazdy, 1 min odpoczynku. po prostu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Studies by Tabata [1], Tremblay, and others have shown this method to be more effective at burning fat and maintaining, or building, muscle mass than high-volume, lower intensity aerobic work-outs.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

mozna zastosowac do wszystkiego, w czym jest sie w stanie utrzymac maksymalny wysilek przez te 20s x8.
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze
Dzieki o taka odpowiedz wlasnie mi chodzilo , teraz musze tylko obrac odpowiednia trase zeby mi ludzie nie wchodzili w droge w czasie moich maksymalnych odcinkow wysilku bo to lekko roprasza :)
  • 0

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze

[..]
pierwotnie interwal dr tabaty byl przeprowadzany na rowerze.
taba intervals
20s maksymalnego wysilku
10s odpoczynku
x8
razem: 4 minuty
[..]
inaczej, mozna standardowe interwaly, np 60s max, 30s odpoczynku. 3min jazdy, 1 min odpoczynku. po prostu

Jesteś pewien ? Bo ostatnio gdzieś w EMPiKu przeczytałem....chyba w Men's Health, że ta część 'maksymalna' trwała krócej niż ta część 'spacerowa' - tzn. było tak, że 30 sek max a potem uspakajanie tętna do spokojniejszego rytmu przez 90 sek. (i to nie przerwa/odpoczynek tylko przejście do truchtu).
Z tym, że mam niski poziom zaufania do Men's Health :-) ,więc dla pewności zapytuję czy jesteś pewien ?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze
DXA pewnei ze ma sprawdzonew praktyce swietnie na kondyche wplywa nparawde... dobry rower dobra trasa i jazda...
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze
imo proporcje trzeba dostosować do swoich możliwości, a wraz ze wzrostem tychże możliwości manipulować czasem/intensywnością. Podejrzewam, że najistotniejsze są tu zakresy tętna.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze

Jesteś pewien ? Bo ostatnio gdzieś w EMPiKu przeczytałem....chyba w Men's Health, że ta część 'maksymalna' trwała krócej niż ta część 'spacerowa' - tzn. było tak, że 30 sek max a potem uspakajanie tętna do spokojniejszego rytmu przez 90 sek. (i to nie przerwa/odpoczynek tylko przejście do truchtu).

The exhaustive intermittent training consisted of seven to eight sets of 20-s exercise at an intensity of about 170% of [spacing dot above]VO2max with a 10-s rest between each bout.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
czesc wysilku musi byc dluzsza nic przerwa/odpoczynek.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze
dobry pomysl z checia to sprawdze;]
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze
W moim przypadku jest tak, ze jak jade sobie rekreacyjnie i wycieczkowo to tempo jest umiarkowane. Jednak kiedy jade, zeby sobie potrenowac to jezdze zawsze z maksymalna predkoscia i probuje jak najdluzej utrzymac to szalone tempo. Wracam do domu mokry i zmordowany, ale szczesliwy :-) Nigdy nie jezdzilem ze zmiennym tempem, zawsze na max i do upadlego :-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze
ja mam jeszcze takie pytanie powiedzmy ze stosuje to w bieganiu prawda i czy tak zlape szybciej lepsza kondycje niz biegajac na maxa krotsze dystanse?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze

ja mam jeszcze takie pytanie powiedzmy ze stosuje to w bieganiu prawda i czy tak zlape szybciej lepsza kondycje niz biegajac na maxa krotsze dystanse?


a z ciekawosci zapytam, jak masz zamiar trenowac na maxa krotsze dystanse? inaczej niz interwalowo sie nie da chyba - biegniesz krotki dystans na maxa, odpoczynek, powtorz.
ta przerwa nie musi byc tak dokladna, dystanse tez moga sie zmieniac. np ross biega 200/400/800m, w przerwach pompki/brzuszki/przysiady. to nie jest tak, ze tylko 20/10 dziala i koniec. sama metoda sie liczy; maksymalny wysilek, chwila odopoczynku i znowu: HIIT.
  • 0

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwalowa jazda na rowerze
A ja ze swojej strony znalazłem coś takiego ( jak komuś zależy )
http://www.budo.net....ia-t315748.html
dosyć obszerne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024