Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
Był już temat o tym czym traktować rozstępy jak sie pojawią a ja mam troche inne pytanie mianowicie : jak ćwiczyć żeby sie rozstępów nie nabawić ??
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
Nie bierz koksów, a jak bierzesz to używaj kremów dla kobiet w ciąży, które zapobiegają powstawaniu rozstępów. Jeszcze nie widziałem by ktoś nabawił się rozstępów od normalnego treningu bez koksów. Trzeba by mieć naprawdę wrażliwą skórę.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
Rozstepy tez moga sie pojawic w trakcie przerwy w treningu i szybkiego wzrostu tkanki tluszczowej. Takze dosc niebezpieczne jest gwaltowne przerwanie cwiczen.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
Gubrin nic nie biore .
Zaraz po dzisiejszym treningu zrobił mi sie taki duzy rozstęp na tricu :? Jak wchodziłem na pake to go jeszcze nie miałem możliwe ?? Inne rozstepy w dole pachowym już pierdole bo ich nie widać za bardzo ale ten na tricu rzuca sie w oczy .
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
No to masz bardzo delikatna/mało rozciągliwą skórę. Używaj tych kremów/zelów co mówiłem. A z rozstępem leć do dermatologa. Przepisze ci pewnie maść na bazie mocznika.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...

Nie bierz koksów, a jak bierzesz to używaj kremów dla kobiet w ciąży, które zapobiegają powstawaniu rozstępów. Jeszcze nie widziałem by ktoś nabawił się rozstępów od normalnego treningu bez koksów. Trzeba by mieć naprawdę wrażliwą skórę.

Pozdrawiam.

Chyba zartujesz, mi kolegow rozpierdala strasznie, szczegolnie jak maja bilnas kalorii za duzo na plus, albo jak sa idiotami i wpierdalaja gainera nie majac diety. Rozstepy bardzo latwo zlapac, szczegolnie na udach i klacie(tam gdzie sie konczy reka). Mam kumpla ktoremu po xpandzie nawet na przedramionach zrobily sie rozstepy. :)
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
Rozstepy to mozna miec nie stosujac zadnych odzywek a tym bardziej koksow, wiem po sobie :wink: (tricek).
  • 0

budo_nebir_one
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:odkręcone miastO

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
Po prostu chodzi o genetyke... Jeden wpiepszy pół apteki jakiegoś gówna i nie bedzie miał nawt malutkiego rozstępa a drugi na sucho bedzie miał ich pełno ...
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
No dobra panowie ale czy ktos mi powie jak zapobiegać rozstępom ?? Tzn jak ćwiczyc zeby to gowno sie nie pojawiało ?? Z tego co wiem jak juz sie pojawią to można tylko zamaskować kolor ale wydrążenia w skórze już zostaną :?
  • 0

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
Szukasz złotego środka? Nie ma go. Ćwiczysz na masę czy wytrzymałość? Przy treningu wytrzymałościowym ryzyko jest mniejsze. Jeśli prawidłowo ćwiczysz na masę, masz odpowiednią dietę- zaczniesz rosnąć to oczywiste. Wszystko zależy jak szybko będziesz wykonywał postępy(jeśli dodatkowo dodajesz koks rośniesz zdecydowanie za szybko). Jeśli robisz duże cięzary to uważaj przy ćwiczeniach rościągający- takich jak np. Motylek- wtedy łatwo"naderwać" skórę podczas rościągania- jak ktoś to robi za głęboko. Trzeba uważać poprostu zeby za bardzo nie naciągać skóry podczas ćwieczeń rozciągających. Do diety dorzuć kiśle- pomagają z tego co słyszałem regenerować skore czy zwiększają jej elastyczność nie pamiętam. Dodatkowo po treningu warto posmarować ciało oliwką dla dzieci wtedy skóra również robi się bardziej elastyczna. Jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ramon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
O rozstępy jest bardzo łatwo.Np. u mnie to dolna część pleców rozstepiki i na klacie w okolicy barków.Poprostu masz hujwą skóre która jest podatna na rozstępy to jest dziedziczone genetyczne a maściami możesz zmniejszyć ten proces ale nie zlikwidować.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...

No dobra panowie ale czy ktos mi powie jak zapobiegać rozstępom

najlepiej zacząć kurację kremem zwiększającym elastyczność skóry(jak juz powiedział gubrin takim dla kobiet w ciąży - do dostania w każdej aptece) przed zaczęciem jakichkolwiek treningów na siłce, a już napewno ostatnim dzwonkiem jest pojawienie sie pierwszego widocznego "kanionu". Wtedy dokładnie obrabiamy owym specyfikiem wszystkie standardowe miejsca ich występowania.

Z tego co wiem jak juz sie pojawią to można tylko zamaskować kolor ale wydrążenia w skórze już zostaną

od dawna próbuję się tego cholerstwa pozbyć najrozmaitszymi środkami z miernym skutkiem. Zaczęło to wszystko u mnie się na bicepsach przez przyrosty obwodu po 1,5 cm na miesiąc, potem doszła klata, a ja to niestety zaniedbałem i teraz mam za swoje.
Z czasem wyblakły, ale do końca chyba nigdy nie zejdą.

Do diety dorzuć kiśle- pomagają z tego co słyszałem regenerować skore czy zwiększają jej elastyczność nie pamiętam.

Mit.
Kisiel czyli skrobia+sacharoza jak ktoś dosładza, a więc cukry - w tym wypadku nieprzydatne.
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Raz jeszcze pytanie o rozstępy ...
Rozstep to jest blizna, mozna smarowac to masciami ale po pewnym czasie zrobi sie taki bialy i nieco trudniej bedzie go zauwazyc. Pytalem chlopakow na silce i mi te masci odradzali, ten sam efekt sie uzyskuje nie smarujac niczym. W lecie troche slonka i jak sie nie ma takich jak znajomy (7cm na obu barkach) to trzeba sie dobrze przypatrzyc zeby rozstep w ogole zauwazyc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024