Skocz do zawartości


Zdjęcie

Testy na obecność narkotyków w organiźmie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Testy na obecność narkotyków w organiźmie
Szukam informacji o wspomnianych w tytule testach.
Jaka jest ich cena i skuteczność?
Czy testy te są uniwersalne, czy na każdy środek trzeba wykonywać osobny?
Czy istnieją potwierdzone naukowo metody "oszukiwania" tychże?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Testy na obecność narkotyków w organiźmie
Jeden z testów moczu jest do d.... Daje wskazania nawet po zjedzeniu bajgla z makiem, po makowcu jesteś już nałogowcem. To nie żart, testowali na Discovery w MythBusters
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Testy na obecność narkotyków w organiźmie
ale jaki? "jeden z..." trochę niewiele mi mówi :)
ale dzięki za chęci ;)
a swoją drogą - mythbusters to niezłe świry, ale są ok:)
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Testy na obecność narkotyków w organiźmie
O ile wiem, można kupić w aptece. Szczegółów nie znam, powiem co wiem. Jeśli się w jakiejś sprawie mylę, proszę o sprostowanie.

Najpopularniejsze są testy na mocz, potem na krew, potem na włosy. Te ostatnie są już dosyć drogie (koszt rzędu 100-200 dolarów bodajże). Testy są czasem stosowane w Stanach przy przyjmowaniu do pracy. Przykładowo WalMart (ichnie Tesco) wymaga testów na mocz, ale już kasyna sprawdzają włosy.

Skuteczność jest również związana z rodzajem testu. W moczu - paradoksalnie - najdłużej utrzymują się pozostałości najlżejszych narkotyków tj. konopii i ich pochodnych, ale w żadnych warunkach nie dłużej, niż do 2 miesięcy (po intensywnym paleniu, przy czym okres wydalania też można przyspieszyć wypacając się, zażywając węgiel itd.)

Natomiast we włosach ślady siedzą nawet kilka lat.

W przypadku moczu (i pewnie krwi) tak jak już napisałem, można test "oszukać" po prostu przyspieszając metabolizm, uprawiając wysiłek, śpiąc pod trzema kołdrami itp., THC (obecne w marihuanie i pokrewnych) rzekomo wiąże się też z tłuszczem w mleku, w związku z czym miałoby pomóc picie dużych ilości mleka.

Niekwestionowane natomiast jest, że w oszukaniu testu pomoże picie dużych ilości czegokolwiek (wody) jako że przepłukuje organizm.

Innym sposobem oszukania jest podmiana próbki.

Co do włosów, to istnieją (też w USA) specjalne szampony tzw. removery, które jakoby "oczyszczają" włosy z wszelkich naleciałości. Kiedyś się interesowałem tym tematem, ale trudno ustalić, czy to jest skuteczny sposób. Każdy ma swój interes, żeby pisać inaczej. Producenci testów twierdzą, że są nie do obejścia, a producenci szamponów wręcz przeciwnie.

Mimo że trzeba je traktować z dystansem, to jednak na twoim miejscu spróbowałbym poszukać informacji w necie, myślę że znajdziesz ich od groma.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Testy na obecność narkotyków w organiźmie
W przypadku testów na mocz
1. żeby zadziałała podmiana próbki, mocz musi być świeży i pochodzić od osoby tej samej płci
2. podejście do testu wieczorem daje większą szansę oszukania go, niż rano (wtedy stężenie substancji jest największe)
3. można się napić wody żeby rozcieńczyć mocz, z tym że ta sztuczka będzie dla badających oczywista jeżeli przesadzimy
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Testy na obecność narkotyków w organiźmie
nie w MythBusters testowali to tylko w brejniaku. najlepiej aby byly robione z samego ranna przed jakim kolwiek sporzywaniem jedzenia czy picia. Najlepiej wziasc probke moczu i zaniesc ja do laboratorium w ankiecie zaznaczyc na ktore narkotyki chcemy zrobic te testy i na drugi dzien juz mamy wyniki.
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Testy na obecność narkotyków w organiźmie
Tak z ciekawości: kandydaci w Polsce do policji są testowani :?:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Testy na obecność narkotyków w organiźmie
o ile wiem to jak wujek kolegi wstepowal to byl testowany ale podobno nie wszystkich biora
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Testy na obecność narkotyków w organiźmie
To fakt z tymi bułkami z makiem, ogolnie zawiera on śladowe ilosci codeiny która wywołuje pozytywny wynik testów na opiaty które są bardzo czułe. Nawet w pogromcach mitów to bylo :) Niektóre leki (np syropki na kaszel, ibuprom czy tam nurofen plus) tez zawierają kodeine.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024